Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

IP wifi kamera pro venkovní použití
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Kamerová technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
salora



Založen: Aug 04, 2005
Příspěvky: 694
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: pá únor 15 2019, 15:56    Předmět: IP wifi kamera pro venkovní použití Citovat

Chtěl bych se tu pozeptat odborníků a uživatelů kamer pro soukromé použití kolem objektů jako jsou chaty zahrady apod.

Mám zájem si pořídit IP wifi kameru ale nevím jak daleko finančně jít aby to ještě bylo únosné a na druhou stranu přínosné ,jinými slovy taková /zlatá střední cesta/ všimnul jsem si že se již např. na ali ebay apod. nabízejí IP kamery se solárním provozem dobíjením lipol článků což se mi jeví dosti výhodné pokud to vydrží běžet bez slunečního záření deklarovaných 4-5 dnů jelikož bych chtěl jednu z kamer uchytit na betonový sloup el. vedení od čezu nacházející se poblíž mé chaty pokud by mi to dovolili rozumí se .
Jinak je to problém s napájením,a ještě dotaz jak je to s tím tzv. nutným vyhřívaním či naopak izolováním kamer proti horku ,přece když výrobce uvádí že je kamera určená pro venkovní použití tak by snad měla fungovat či sloužit i v externích podmínkách jako je mráz ,teplo či déšt ne ?
Nicméně jsem si povšimnul u techn. parametrů že převážně tyto fifi kamery jsou dělaní na -10 až +50 st. C což není zrovna velký rozsah ,takže při -15 -20 už nepojede a naopak při + 60st C také ne ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
wendik
Zablokován


Založen: Sep 09, 2011
Příspěvky: 137
Bydliště: bezno.cz u mlade boleslavi

PříspěvekZaslal: so únor 16 2019, 9:45    Předmět: Citovat

Ahoj ja teda odbornik nejsem jen už skoro rok používám jednu kamerku na sledovani u vchod dveří a 2 na okolo domu ulice,,,mužeš koupit hodne levnou z čínskýho shopu ale bavcha problemý s nastavenim a čísla co tam davaji vetšinou nesedi www.alza.cz se da se sehnat okolo 2000 kč.
_________________
JO taký svíčkovou a fazole..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4207
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: so únor 16 2019, 10:19    Předmět: Citovat

určitě bych koukal na kompatibilitu s klientem na kterým budeš kameru sledovat. Často je tam jen podpora ONVIF , ale spárovat to je někdy vyšší dívčí. Podpora z webového prohlížeče je problematická protože většina levných kamer potřebuje plugin NPAPI a to už moc prohlížečů nepodporuje. Z levnějších variant bych asi doporučil HIKVISION
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15490
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: so únor 16 2019, 12:01    Předmět: Citovat

Ono je to celkem jedno. Napřed je spíše nutné určit na co to doopravdy bude. Je nutné, aby to bylo venku nebo stačí, aby to bylo za oknem? Rozlišení, zoom, napájení (soláry určitě ne), způsob nahrávání/sledování/ukládání, Velikost souboru na přenos atd. atd. Pokud zjistíš, že to musí být za všech okolností venku, tak musíš mít trvalé napájení kvůli chlazení či vyhřívání. Musíš vyřešit čistotu venkovního skla pro objektiv a jiné věci, kterým se prostě nevyhneš, aby to fungovalo déle jak 2 roky. Když jsou pneumatiky u auta dělané do 190 km/hod, tak to neznamená, že musíš jezdit až 190 km/hod. To k těm parametrům kamery.
Další věc je, jestli to tam bude oficiálně, tj. s cedulkou atd. nebo potají. Např. na kontrolu, kterej hajzl tam co provádí. Z toho tak vychází rozlišovací schopnost, velikost souboru na přenos a rychlost internetu.
Takže odpovědi budou spíše střílené od pasu nebo na základě upřesněného zadání. A nevěř tomu, jak amíci z malé špíny vyostří celou SPZ.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
piCZus



Založen: Dec 05, 2018
Příspěvky: 800

PříspěvekZaslal: so únor 16 2019, 15:08    Předmět: Citovat

On si každý myslí, že si koupí cetku za dvanáct stovek a má vše vyřešeno.
V natažení kabelu (nebo koaxu pro AHD) kolem baráku nevidím problém (na sloup dát trubku), potom stačí kamery s NVR+HDD a mám na několik let pokoj. Pokud se něco nepokazí, tak stačí jen chodit ometat pavučiny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
salora



Založen: Aug 04, 2005
Příspěvky: 694
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: so únor 16 2019, 15:33    Předmět: Citovat

Hm no děkuji za další příspěvky ale opět pomali zjištuji že se asi na to nejspíš vybodnu byt jsem už včera sdělil poskytovateli internetové wifi sítě od kterého to beru zda by mi dal a za jakých podmínek veřejnou I.P. která je k tomu ůdajně zapotřebí.
Dále jak uvádíš /P32/ má to spousta otazníků ze kterých se mě pomali začíná motat hlava,a to od /legistlativy/počínaje myšleno tou upozornovací tabulkou tak konče tím způsobem přenosu ,instalace a používáním konče.
A to vše za ne zrovna levných provozních nákladů za elektřinu takže na to abych se mohl /z rozežranosti/semo tamo mrknou z pohodlí domova na vzdálenou chatu v zimním období když tam nejsem se mě zdá zbytečně přehršlým a drahým přepychem.
Zatím jsem si vystačil /proti zlodějům/ tím že jsem si tam dal nad vchod chaty CCD kameru /atrapu/ s blikající led dobíjené sol. článkem která tam už běží asi cca7 let nepřetržitě a udělá mě to proti zlodějům stejnou službu .A mít možnost se tam občas podívat na dálku jak to tam vypadá se mě myslím zanedlouho stejně omrzí,ono i ta samotná aktivace kamery pohybem je zavádějící protože tam kde bych ji chtěl umístit jede každou chvíli u příjezdové komunikace nějaké auto či chodec takže by mě to přineslo jen starost navíc a spíš by mě to znervoznovalo pokud by mě to mělo upozornovat na mobilu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4207
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: so únor 16 2019, 17:03    Předmět: Citovat

pokud použiješ cloud nepotřebuješ veřejnou IP, k některým čínským kamerám je cloud zdarma.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
salora



Založen: Aug 04, 2005
Příspěvky: 694
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: so únor 16 2019, 17:46    Předmět: Citovat

aha tak to jsem nevěděl to je pro mě i pro kolegu který mě to tvrdil docela nová informace ok já bych stejně když už tak šel do té číny třeba ali ono je to stejně z tama všechno dovezené akorát s tím rozdílem že se tu na tom docela ty naše eshopy slušnoučce přiživují a jejich jedinou výhodou pokud by se to tak dalo nazvat je že jim hraje do karet záruka ale to je tak asi vše tudíž člověk musí do nějakého rizika, a počítat s nějakým DPH + 200,- za zprostřednkování přes poštu a doufa či věřit že se trefíš do dobrého ks.
jediné co se mi zdá smysluplné a z pohledu záruky /3 roky/ výhodné je nákup u Lidlu ale ti myslím nemají nic pořádného v jejich nabídce esshopu.Ono je to na větší záběr jak to sleduju ,já teda jsem v tomto směru s těmi kamerami úplný /neznalec/ a jsem ochoten i do toho jít a zaplatit pokud mi to něco přinese resp. pokud by to vše hrálo do mých karet .
Je tam jak se dočítám spousta věcí které je nutné vědět a znát než seunáhlit a pak být zklamaný že tohle a tamhle jsem opoměl vzít v potaz ,především to zapojení aby fungovalo když ne s mobilem tak aspon s mým notasem u kterého strávím hodně času.
A aby toho nebylo málo tak jsem oslovil čez jestli a zda by mi povolili si kameru uchytit na jejich beton., sloup el. vedení kde by bylo ideální místo na okolí chaty.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
salora



Založen: Aug 04, 2005
Příspěvky: 694
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: po únor 18 2019, 5:58    Předmět: Citovat

To:bu 2520 no sice máš s tím cloudem od čínanů pravdu ale zase na druhou stranu se ti může koukat /potaji/ s mou kamerou koukat a také zjistit kdoví co dalšího v mobilu ,připomíná mi to tak trochu tu nedávnou aférku s Huawei kde si pak mohou čínané opravdu /dokonce s tvým svolením/pokud použiješ jeho cloud zneužít a dostat se k tvým datům ,třebas banky apod.
Takže v tomto by bylo třeba být ostražitý a neznevažovat situaci ono stačí to zneužívání u plateb kartou ze zahraničí,píšou tam eshopy že jsou zabezpečené nějakým segurite apod. ale ve skuečnosti skutek utek a já málem nedávno přišel o cca 20 000,-kdyby nebylo zákroku a pozastavení platby mé banky které se jim nezdálo ,jinými slovy stála klika na mé straně .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
josef_novak



Založen: May 06, 2017
Příspěvky: 787

PříspěvekZaslal: po únor 18 2019, 6:59    Předmět: Citovat

Poskytovatel připojení nepodporuje IPv6?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4207
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: po únor 18 2019, 7:19    Předmět: Citovat

v okamžiku připojení k síti je riziko . U technologií mají v podstatě všechny firmy se síťovými prvky nějaké backdoory a o procesech na pozadí které se dají zneužít či zneužívají je více či méně známo. Jestli ti vadí šmírující číňan měl by ti vadit i šmírující google a další . Tak že bezpečné chování, je dobrý základ. Provádění bankovních operací na mobilu (kromě ověření kódu přes sms) považuji za hazard, to samé otevírat ho na počítači na kterém navštěvuji rizikové stránky. Jenže lidi jsou dnes tak bezelstní, že mobilem provádí kde co a pak se diví. Přirovnal bych to analogii když mám na stole zbytky jídla a pak se divím, že jsem si umastil domácí úkol.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
salora



Založen: Aug 04, 2005
Příspěvky: 694
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: po únor 18 2019, 7:56    Předmět: Citovat

hm no ruku na srdce víš svádět to na lidi uživající a snažící se používat mobil či P.C v dobré víře bez možnosti zněužití ale díky ne vždy profiznalostí /kterých je dnes také víc jak dost/se mi zdá svádět to na ně dost neadekvátní.
Víme že se dokonce dostanou na účty lidem co PC rozumí a přesto nejsou ochránění,tak z tohoto pohledu to spíše vidím na nedostatečnou ochranu systému samotného kde Hackeři mají prostě vždy a kousek navrch což nepopřou ani odborní analytyci v bankách kte na to mají plejádu specializovaných odborníků zabývající se oschranou dat apod.
Mělo by to být chráněné tak aby pokud to vysloveně nedovolí člověk osobně se nedostali ti lumpi na kobylku jenže jak známo opak je pravdou jinými slovy ochrana velice nedostatečná a chabá protože je třeba vycházet z toho že ne každý je znalec oboru a pak je z toho malér a to především nevyzpytatelonosti a velké kreativitě hackerů.
Ani samotný stát neví a nedokáže spolehlivě říct že např. Huawei dokáže zneužít pro svůj stát čínu tajná data jak pak obyčejný uživatel?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4207
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: po únor 18 2019, 8:07    Předmět: Citovat

roky jsem se pohyboval okolo zabezpečení a kamerových systémů. Běžně po roce měli stále heslo od výrobce i když byli proškolení jak heslo měnit. Běžně u kamer kde na PC běžely kamery a DVR byly nainstalovány programy které tam neměli co dělat, běžně jim nefungovala půlka čidel a kamer než došlo k průšvihu. Bývalý premiér si klidně psal přes Seznam s ostatními kumpány. Proti ignorantům je každý bezpečnostní expert krátký. Vadí ti že ti může číňan koukat na branku u domu? Tak raději , nepřipojuj zařízení do sítě, nebo nešetři a pořiď si placený zabezpečený cloud. Ale riziko je vždy. Jsem za dvojitým NATem a přesto mám na routeru minimálně 10 scanů denně a občas ddos. A podle IP žádný z číny daleko častěji je o amerika. Nakonec jediné opravdu ověřené špiclování nedělali číňani , ale amícu u Merklové.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15490
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po únor 18 2019, 8:14    Předmět: Citovat

Pokud potřebuješ wifi kameru, tak ji logicky musíš k něčemu připojit, např. k NB, který může a nemusí být připojený trvale k internetu. Záznam z kamery se ukládá trvale nebo jen podle pohybu do NB. Potom si data z NB můžeš podle potřeby stáhnout jednoduchým způsobem, že zavoláním na mobil na chalupě se ti zapne router (zapne/vypne se internet) a potom si můžeš vše na dálku stáhnout pomocí teamvieweru. Nebo připojení k internetu na chalupě můžeš mít furt a kdykoliv kouknout na NB přes teamviewer a stáhnout vždy jen to potřebné nebo se mrknout přímo atd. U toho přístupu s teamvierem si samozřejmě můžeš nastavit heslo. Wifi kameru bys logicky měl někde mimo NB (když je wifi) a napájenou z baterek. Zase ale u těch baterek musíš brát v úvahu celkový a hlavně garantovaný odběr kvůli vyhřívání či chlazení boxu s kamerou. Pokud si uděláš ptačí budku vypolstrovanou polystyrenem, místo otvoru sklo a dole s baterkama, tak by to mohlo taky stačit. Wink
Já když jsem v létě dal polystyren 3 cm na vnitřní stranu plechových dveří od garáže, tak z jedné strany (zvenku) pálilo slunko tak, že se na dveře nedalo pomalu sáhnout a z vnitřní strany zmizelo to sálavé horko a v zimě je to to samé. Ráno -5℃ venku a vevnitř +10℃ minimálně.
A ještě k těm baterkám. Jak často se dostaneš určitě k tomu, abys je vyměnil dobitými? A jakou musejí mít funkční kapacitu, aby ti tu dobu do výměny vydržely? Z toho vycházej jako z prvního, potom z toho, co s nimi budeš opravdu živit. Vyjdou ti určitě zajímavá čísla. Wink
Cloud má tu jedinou výhodu, že ti ho mohou kdykoliv vypnout. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
salora



Založen: Aug 04, 2005
Příspěvky: 694
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: po únor 18 2019, 8:38    Předmět: Citovat

Hm no právě takže cloud nebrat a to už z více než jednoho důvodu ok ,no ten můj poskytovatel internetového připojení WiFi na chatě se jaksi odloučil a dosud mi oprtoti zvyklostem neodepsal.Co vím tak tu veřejnou IP dávají za nějaký jednorázový poplatek kolem 100 tak nechápu proč s tím dělá takové caráty no uvidíme jak se vyjádří.
Já tu veřejnou I.P. bych uvítal i kdybych nepoužíval ti wifi kameru s ohledem na to že jsem třeba registrovaný na jednom jiném foru /AB-foru/ zabývající se sat. technikou a tam kvůli údajnému špatnému zabezpečení mě /nikoliv admin/ ale jejich provider často zamítne přístup takže se pak nemůžu přihlásit a s uživateli fora komunikovat ,takže mě to bylo kolegou doporučeno a můj provozovatel sítě tady doma /ne na chatě/ mi to potvrdil a doporučil rovněž.
Jinak děkuji /P32/ za obšírný výklad kolem problematiky kamer a jejich užívání no kdayž vemu v potaz všechna pro a proti tak začíná převažovat názor proti .Stále se mi to zdá s těmi kamerami ještě dost nevyzrálé a závislé na hodně faktorech a abch si dělal díru do kolene jen proto abych se semo tamo mrknul z tepla domova na chatu vzdálené cca40 km tak je to sice na první pohled hezké a zajímavé ale na druhou nevyvážené ,složité a navíc stále do dokonalosti vzdálené.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Kamerová technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund