Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Příjem TV - jednotlivé platformy
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8799
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: ne listopad 08 2020, 8:56    Předmět: Citovat

Hill napsal(a):
Nechce se mi to dohledávat, jak dlouho předem Prima inzerovala HD (resp. qHD) vysílání, jen co se uvolní přenosová kapacita v MUX22. Zato jsem určtě nenarazil za celou tu dobu na informaci o tom, že by proti tomu operátoři placených platforem něco namítali, či dokonce dělali.
Proč s tím jako čekali, až to Prima skutečně spustí?

Stejně si myslím, že je na rozhodnutí každého majitele komerční televizní stanice, v jakém rozlišení bude svou službu poskytovat volně. Když to finančně utáhne, nemá mu do toho kdokoli co mluvit.

Tak já jsem to dohledal:

kokun ve čt, 25. dubna 2019 22:09 tam napsal(a):
VŠECHNY PROGRAMY PRIMY BUDOU V DVB-T2 VE VYSOKÉ KVALITĚ 1 440 X 1 080, NOVA ZŮSTANE V NÍZKÉM ROZLIŠENÍ 960 X 540
citace:
UVNITŘ PREZENTACE – Vysoké rozlišení ve finálních sítích DVB-T2 plánuje také hlavní program TV Barrandov a televize Seznam. Nova zůstane u standardního rozlišení.
...
TV Prima: V DVB-T2 zdarma jen v kvalitě SD+, v HD jen za poplatek
Takhle se bude vypínat DVB-T a zapínat DVB-T2. Termíny, rozlišení a nutné úpravy STA
citace:
...
Všechny programy skupiny Prima budou v rozlišení 1440×1080p, Óčko bude v rozlišení 960×540. Hlavní kanál Barrandova bude vysílán v rozlišení 1440×1080p, ve stejném rozlišení bude i program TV Seznam.

Ostatní včetně Novy budou v rozlišení 960×540. „Obsah sítí se může ještě měnit, probíhají obchodní jednání a je zájem ze strany stávajících i nových stanic o nějaké rozšíření,“ tvrdí Procházka.

Finální MUX 22 od 1. 7. 2020

Óčko 960×540p
Óčko Star 960×540p
TV Prima 1440×1080p
Prima Cool 1440×1080p
Prima Zoom 1440×1080p
Prima Max 1440×1080p
Prima Krimi 1440×1080p
Prima Love 1440×1080p
Radio Proglas rozhlasová stanice


Finální MUX 23 od 9. 1. 2020

TV Barrandov 1440×1080p
Barrandov Kino 960×540p
Barrandov Krimi 960×540p
TV Nova 960×540p
Nova Cinema 960×540p
TV Seznam 1440×1080p
Šlágr 960×540p
Šlágr 2 960×540p
...
Ano - ve všech seznamech chybí doposud např. TV Noe, která v přechodové síti vysílá Wink

Nova dá do nekódovaného DVB-T2 stanice v SD, Prima mluví o SD+
AKTUALIZOVANÉ Prekvapenie v českom DVB-T2: Primy a Barrandov budú v HD
Většinu domácností čeká nový formát a možná i placení části pozemní TV
Prima bude v DVB-T2 vysílat ve „vysokém rozlišení SD+“ (aktualizováno)
citace:
...
Aktualizováno ve 12:05 – Mluvčí Primy Gabriela Semová pro Cnews.cz potvrdila, že pod zkratkou SD+ se může skrývat cokoliv od rozlišení 960 × 540 px až do maximum 1440 × 1080 px. Televize v tuto chvíli teprve připravuje strategii vysílání a skutečné parametry se budou měnit v závislosti na konkrétních kanálech nebo dokonce i pořadech. Bližší informace budeme vědět později (ale ještě před startem finálního multiplexu.)

VŠECHNY PROGRAMY PRIMY BUDOU V DVB-T2 VE VYSOKÉ KVALITĚ 1 440 X 1 080, NOVA ZŮSTANE V NÍZKÉM ROZLIŠENÍ 960 X 540
citace:
UVNITŘ PREZENTACE – Vysoké rozlišení ve finálních sítích DVB-T2 plánuje také hlavní program TV Barrandov a televize Seznam. Nova zůstane u standardního rozlišení.
...

Jen TV Prima "nedodržela" vše, co slibovala - tedy že všechny její programy budou v HD (1440x1080) Sad
I když později si i v tomto "otevírala zadní vrátka" - uváděli, že budou rozlišení měnit podle potřeby.

A proč s tím čekali?
No - já si myslím asi proto, že do posledku nevěřili, že to Prima skutečně provede-uskuteční. Že prostě bude "držet basu" s ostatními.
Potvrzoval by to třeba výrok J. Glisníka (SKYLINK): „Tento krok nás velmi překvapil. Po dohodě s Primou jsme minulý měsíc zařadili do nabídky placené služby Skylink Anténa+ program Prima HD. Kdybychom o záměru spustit nekódovanou distribuci Primy HD věděli, nahradili bychom ji jiným programem.“
Ale tímto jim "vypálila rybník" - je ale jen otázkou, nakolik si je (všechny - a především NOVU) poštvala proti sobě a jestli na to sama nakonec nedoplatí (neřku-li ne-dojede) Wink

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
dvorak



Založen: Apr 25, 2013
Příspěvky: 2012
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

PříspěvekZaslal: ne listopad 08 2020, 17:58    Předmět: Citovat

A proč to není rovnou 1920 x 1080 ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8799
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: ne listopad 08 2020, 18:12    Předmět: Citovat

To je mi otázka Shocked
Když jim to zafinancuješ, tak proč ne?
Kup si "Antena +" od Skylinku a máš to 1920 x 1080 Laughing

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rayx



Založen: Sep 26, 2014
Příspěvky: 350

PříspěvekZaslal: ne listopad 08 2020, 18:47    Předmět: Citovat

Prima nikdy nic neslíbila a např. na Digimedia 2019 to nechtěli více komentovat, než že full HD to v terestrice od nich nebude,
29:30 až cca 1:40:40, včetně dotazu opičáků v 1:55:50 k neutralitě Very Happy
https://www.ceskatelevize.cz/porady/10000000110-digimedia/21925100100-digimedia-2019/

to vše s 1440*1080 byly vytvořené prezentace od ČRA, který potřebovaly lákadlo pro udržení dílu v koláči distribučních platforem, Prima za to od ČRA pravděpodobně dostala výhodné finanční podmínky pro celý balík v MUX22.

Prima to má jistě obchodně zmáklé a modely si vytvořila, full HD má pro ostatní platformy, v DVB-T2 je z komerček nejsilnější a její rozlišení pro celý balík ji staví v T2 na pozici komerční jedničky, za to jí znovu dík.

Kdo chce širší nabídku programů, platí si alternativu (sat, kabel, IPTV) jak časem stráveným u reklam tak paušálem operátorovi, kdo paušál nechce, platí komerčkám jen časem u terestriky. U obojího se spí stejně dobře Very Happy

A proč se čekalo? No to je snad jasný každýmu kdo trochu chápe, nebyla kapacita v MUX22, kterej musel kvůli pokrytí MUX23 šířit duplicitně i jeho obsah až do jeho finálního spuštění i na Moravě Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19433
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: ne listopad 08 2020, 20:32    Předmět: Citovat

Otázka nezněla, nač se čekalo s vyšším rozlišením Primy, to už jsem napsal výše, že na uvolnění přenosové kapacity MUX22.
A na to, proč operátoři placených platforem neprotestovali tak hlasitě dřív, než to Prima spustila, tu odpověděl Honza
citace:
A proč s tím čekali?
No - já si myslím asi proto, že do posledku nevěřili, že to Prima skutečně provede-uskuteční. Že prostě bude "držet basu" s ostatními.
Potvrzoval by to třeba výrok J. Glisníka (SKYLINK): „Tento krok nás velmi překvapil. Po dohodě s Primou jsme minulý měsíc zařadili do nabídky placené služby Skylink Anténa+ program Prima HD. Kdybychom o záměru spustit nekódovanou distribuci Primy HD věděli, nahradili bychom ji jiným programem.“
Ale tímto jim "vypálila rybník" - je ale jen otázkou, nakolik si je (všechny - a především NOVU) poštvala proti sobě a jestli na to sama nakonec nedoplatí (neřku-li ne-dojede) Wink

Neodpustil jsem si rejpnout, občas se těmi spory docela bavím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
houmr



Založen: Nov 01, 2016
Příspěvky: 974
Bydliště: Dřísy nedaleko Staré Boleslavi

PříspěvekZaslal: út listopad 10 2020, 8:51    Předmět: Citovat

Nicméně si myslím, že Prima je mezi lidmi tak nějak historicky zafixovaná jako jeden z pilířů sledování televize, takže i kdyby Prima necouvla, žádný s placených operátorů si nedovolí mít nabídku bez ní. Už vidím, jak by ti zákazníci ochotně platili měsíčně nějaké peníze za to, aby museli mít i normální anténu a na Primu přepínat jinam...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: pá listopad 20 2020, 20:11    Předmět: Citovat

Co oni pořád blbnou, že mně skoro denně televize hlásí "Nalezen nový kanál"? Dneska dvakrát, dopoledne a teď. Twisted Evil

Tak jsem dožral, dal jsem aktualizaci kanálů a hlášení nového kanálu jsem vypnul. Minimálně do konce roku. Je to otravný.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8799
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: so listopad 21 2020, 22:24    Předmět: Citovat

Zdeňku, zřejmě ti ta telka hlásí nový tv program (šířený v MUXu23) TV Naživo.

Vim, že máš tvp Panasonic (já ho mám taky) - ale na rozdíl od mého, máš zřejmě novější model s H.265/HEVC.
Můj (model 2013 - koupený v lednu 2014) je bohužel jen H.264, takže se skončením DVB-T(1) mě jdou v pozemáku jen SK programy, takže v režimu TV tu telku už neprovozuji (mám jak SAT: DigiSK, tak IPTV: T-mobileTV).
Pokud ještě DVB-T jelo, tak jsem měl taky tu f-ci vypnutou, poněvadž to taky "otravovalo" tou hláškou při každém zapnutí tvp (dokud se neprovedlo zapamněťování toho nového programu). A otravovalo to každý měsíc, páč slovenská Plustelka každý měsíc odkódovala 1 program a jeho "demo-verzí" lákala ovečky na její předplacení Rolling Eyes

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
dvorak



Založen: Apr 25, 2013
Příspěvky: 2012
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

PříspěvekZaslal: ne listopad 29 2020, 12:27    Předmět: Citovat

Tak stanice Prima, TV Barrandov a Seznam mají rozlišení 1080 p, Prima Cool, Prima Krimi a Prima Love 720 p. Alespoň tak o tom moje TV informuje v položce info (Samsung).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8799
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: čt prosinec 17 2020, 8:27    Předmět: Citovat

citace:
Nový ročník vianočného seriálu
Redakcia Živé.sk vám prináša už ôsmy ročník špeciálneho vianočného seriálu. Postupne vám opäť prinesieme rozhovory s najväčšími telekomunikačnými poskytovateľmi na Slovensku.

Účasť už prisľúbili mnohí operátori. Články budeme zverejňovať postupne – približne do polovice januára. Provideri v nich zhodnotia rok 2020, okomentujú dôležité udalosti či naznačia plány na ďalšie obdobie.

Prinášame prvý článok zo série 2020.
Skylink: Ďalšie HD stanice pridáme začiatkom roka. Veríme, že sa pri Discovery a Eurosport dohodneme

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mysteri



Založen: Mar 12, 2008
Příspěvky: 2919
Bydliště: Považie - Vorošilovo

PříspěvekZaslal: pá prosinec 18 2020, 22:04    Předmět: Citovat

Z toho článku:

,,Väčšina divákov potvrdí, že hodnota niektorých televíznych kanálov sa postupom času znižuje a ich sledovanosť klesá. Problém nastáva, ak ich cena tento trend neodráža. Okrem toho, niektorí vysielatelia na svojich programoch intenzívne propagujú svoje vlastné televízne služby,."

Je to krutá pravda. Roky som pozerával Viasat History, a však, odkedy programy začali každých 10 minút prerušovať svojimi dlhými upútavkami na iné programy, som prestal.(je mi jasné, že tento čas niektorí ich vysielatelia používajú na reklamné šoty, zažil som to pred rokmi, keď som v jednej krčme, kde bežalo Discovery, tak v prestávkach bežali reklamy na Ariel, Colu -Coca... a pod....Pritom doma som v tom čase pozerával tie blbé upútavky na iný program...) Zaujímavé, že ich Viasat Explore program takto neprerušujú. Ešte ako tak pozerateľné je Discovery Science, kde to prerušenie je na 1-2 minúty, čo sa ešte dá preglgnúť.
Taktiež, ak si stanice pýtajú stále viac, pritom vysielajú stále dookola programy z r. 2010 - 2013 (napr. HD History a ich Hviezdnu zastavárnu a ten program, kde vykupujú sklady a pod., ktoré tvoria 60% ich vysielacieho času, tak sa operátorom nečudujem. Okrem toho, mnoho týchto programov rotuje po všetkých podobných staniciach.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8799
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: po prosinec 21 2020, 18:49    Předmět: Citovat

kokun napsal(a):
Prinášame prvý článok zo série 2020.
...

Druhý je o mobilním operátorovi - takže třetí:
Orange: Čelíme výraznému zdražovaniu staníc, zvážime preradenie alebo vyradenie. Chceme ďalšie TV appky

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
dvorak



Založen: Apr 25, 2013
Příspěvky: 2012
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

PříspěvekZaslal: út prosinec 22 2020, 15:28    Předmět: Citovat

V Praze a okolí již vysílá ta Anténa + (Skylink) v MUX 4 na k 46. Tato frekvence měla být původně uvolněna tomu 4. operátorovi, ale k tomu asi nedojde. Takže celý ten humbuk kolem přeladění na DVB-T 2 byl k ničemu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7348

PříspěvekZaslal: út prosinec 22 2020, 15:41    Předmět: Citovat

Proč by měla být uvolněna 4. operátorovi? Nově mají být uvolněny frekvence nad kanál 50.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mira_A



Založen: Apr 06, 2013
Příspěvky: 1005
Bydliště: RpR

PříspěvekZaslal: po prosinec 28 2020, 15:16    Předmět: Citovat

Mám taký dotaz jak se tu o tom FHD bavíte. Dobře terestriální vysílání nic moc rozlišení a ani kvalita nebude. Nicméně, kdyby se mi ho nějak podařilo zprovoznit, tak jak by to bylo při sledování pomocí HBBTV. Televizi mám kompatibilní s HBBTV 2.0 a internet dostatečně rychlý, aby mi šlo i 4K. Nejvíc mě štve, že v televizi Samsung 2020 neexistují apky jako iPrima, iNova a iVysílání. Takže jediná možnost získat signál, který nemám a jít cestou HBBTV a jsetli to ještě bude fungovat. Nové televize mají problém i s IPTV, což jsem při koupi televize vůbec neočekával. Nepomohly ani updaty, resety a podobně. Snůška keců, ale když jsem se díval do nastavení, tak apky pro Tizen např. sledování TV neumí ani H265 HVEC, ale na dva roky starém mobilu to apka umí FHD.

Je tedy HBBTV 2.0 FHD? Pak by stačilo vše si pouštět se spožděním. S tím problém nemám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund