Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Záhadné chování klávesky enter

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
salora



Založen: Aug 04, 2005
Příspěvky: 694
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: st únor 13 2019, 7:16    Předmět: Záhadné chování klávesky enter Citovat

Chtěl bych zde poprosit o radu, v domění že mě odešla jedna klávesa /na mém NB/jsem si nedávno na ebay zakoupil klávesku novou ,sice ne tak úplně ,sice jako použitou ale velice zachovalou což lze usoudit už jen pohledem na tisk tlačítek u kterých nelze poznat že by snad byla používaná.
Důvod proč jsem se rozhodl koupit jinou klávesku pro můj NB byl ten že mě tl. enter při psaní mailů občas /často/ vysazuje ,abych to dal na správnou míru když např. chci odstavec v půli řádku psaného mailu ukončit a posunout enterem dál a posunout to /níže / tak to někdy jde jindy zase ne a pokud si toho člověk hned nevšimne a v zápalu boje píše dále tak až po nějaké té době až se podívám na monitor zjistím že mě tam 2-3 řádky chybí ,jediné co pomůže je /krom vzteku zbytečného datlování/ že musím nově jakoby najet myší na konec věty nacházející se v půli řádku klepnout nově pravou myší aby se na konci věty objevila ta svislá čárka a nově klepnout na tl. Enter což někdy ani tak nepřeskočí jak má dolů níže na další řádek tak to musím provézt ještě jednou a pak už to už obvykle skočí dolů jak má.
Prostě ted se mě to právě během psaní zase stalo a ještě jsem si u toho všimnul že ta čárka /svislá/ totiž po kliku na tl. enter zmizla což bylo a asi je hlavním důvodem /příčina/ proč se to neposunulo /nepřevedlo níže,čili musím nově najet pravou myší aby se objevila ta čárka a pak to už obvykle entrem přeskočí dolů.
Zprvu jsem měl podezření že je to vadnou kláveskou/tlačítkem entr/ tak jsem na to šel vylučovací metodou a koupil jinou jenže výsledek je stejný a problém také čili když jsem se díval do googlu na obdobu problému byt ne přesně téhož se kterým se potýkám já tak jsem se dočetl dost rozporuplných rad bud vyměnit klávesnici nebo něco je špatně se SW v ovládačích apod. jenže to bych musel rovněž vyloučit protože jsem nedávno měnil CPU,HDD a RAM kvůli zvýšení výkonu v NB což se nakonec i podařilo ale tento nešvar bohužel k mé škodě stále dál přetrvává i když jsem nově stáhnul W10 jiné.
Je to sice zdánlivě jakoby zanedbatelná chyba co ale dokáže pořádně s člověkem zatočit.
Děkuji za případnou věcnou radu která by vedla k odstranění tohoto záhadného nedostatku
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: st únor 13 2019, 7:25    Předmět: Citovat

Dela ti to jen pri psani mailu (v cem?), nebo treba i v notepadu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
salora



Založen: Aug 04, 2005
Příspěvky: 694
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: st únor 13 2019, 7:27    Předmět: Citovat

V notepadu nevím nepoužívám ho ale dělá mi to co vím systematicky u psaní mailů.Zkusím na tom notepoadu anu je vW10 až ted jsem si uvědomil,vyzkouším a dám vědět.

Tak jsem v tom /poznámkovém bloku/zkusil psát text a zjistil následující
pokud dojdu na konce řádku /v pravo/ a píšeu dále tak se mě to nepřesune o řádek níže jak se to chová /má chovat/ u psaní mailu ale zůstane na tom daném posledním /stejném/řádku a posune se jen do levaasicca do půlky řádku zpět ale když kliknu na enter tak se mě to v jakékoliv poloze řádku posune níže to ano.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2647

PříspěvekZaslal: st únor 13 2019, 7:44    Předmět: Citovat

Bylo by dobré:
•Vyzkoušet stávající klávesnici v jiné aplikaci, např. v již zmíněném Notepadu (Poznámkovém bloku).
•Vyzkoušet externí klávesnici, připojenou např. přes USB.
•Změřit stávající klávesnici. Bude jistě zapojena jako matice, podobně jako třetí obrázek zde.

Pokud klávesnice nebyla nová, může být vadná. Kolegovi se něco podobného stalo i s nově zakoupenou klávesnicí pro NB z AliExpressu.

Petr
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Ondra2



Založen: Mar 19, 2014
Příspěvky: 537

PříspěvekZaslal: st únor 13 2019, 8:31    Předmět: Citovat

Vzhledem k tomu, že jde o laptop, jseš si jistý, že to není způsobeno nechtěnými dotyky touchpadu? Zkus ho vypnout.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
salora



Založen: Aug 04, 2005
Příspěvky: 694
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: st únor 13 2019, 8:57    Předmět: Citovat

Aha ano nechtěným dotekem touschpadu mě nenapadlo ,ano vypnu ho pro jistotu ale nepředpokládám že to bude tím s ohledem na to že tl. enter je úplně v pravo ,nikoliv poblíž touschpadu ,a děkuji také dalším přispěvkům co se snaží mi poradit a pomoct. Zkusím vše dle doporučení a rad provézt pak dám vědět zda to pomohlo či nikoliv.

Zajímavé že ve wordu se mi to nestává tam to funguje ok


Naposledy upravil salora dne st únor 13 2019, 9:04, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
fero_b



Založen: May 17, 2004
Příspěvky: 582
Bydliště: Kosice

PříspěvekZaslal: st únor 13 2019, 9:04    Předmět: Citovat

skus tam z CD/USB bootnut napriklad nejaky Live OS (knoppix), ci to tiez bude robit, ty by sa dalo poukazat na problem v softweri (OS, ovladace...)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
salora



Založen: Aug 04, 2005
Příspěvky: 694
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: st únor 13 2019, 9:21    Předmět: Citovat

To?Jirimek , ano neměl jsem tam fajku v tom meny notepadu tak jsem ji dal a zdá se že to asi pomohlo a zabralo to vše ale se 100% jistotou to budu moci sdělit a zjistit po nějakých napsaných mailech protože to byla taková /záludná/záhada jednou to šlo např, 5xto šlo a z toho pak jednou nikoliv prostě se to projevovalo nepravidelně.
Zatím všem moc děkuji za vstřícnost a pochopení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15515
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st únor 13 2019, 9:27    Předmět: Citovat

Hlavně se zkus mrknout na to, co všechno máš spuštěné (ve správci), aby jsi měl jistotu, že tam nemáš nějakého škodlivého rezidenta. A co je to za NB (výrobce, typ)? A také určitě vyzkoušej externí klávesnici.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7571
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: st únor 13 2019, 9:34    Předmět: Citovat

Může to dělat nechtěný dotek touchpadu. Některé (ALPS, Synaptics…) mají v nastavení možnost ho vypnout při psaní.
_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund