Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Existuje nějaký soft pro modelaci výměny oken?
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4207
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: po únor 11 2019, 17:14    Předmět: Existuje nějaký soft pro modelaci výměny oken? Citovat

V nějakém dohledném horizontu se chystám na výměnu oken na baráku. Vzhledem k tomu že mám relativně atypická okna rád bych si dopředu namodeloval jaké varianty členění by přicházely v úvahu a líbily se mi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hrnous



Založen: Dec 25, 2005
Příspěvky: 471
Bydliště: Valašské Klobouky

PříspěvekZaslal: po únor 11 2019, 18:41    Předmět: Citovat

A pak přijde oknař a řekne ti, že okno s trojsklem ti ve větším formátu neudělá a že panty spolehlivě neudrží to a to, takže to nakonec budež přizpůsobovat technice a né tomu co by si rád Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4207
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: po únor 11 2019, 18:47    Předmět: Citovat

to je to, že já to právě potřebuji obráceně. Mám např okna 3x1,5m nebo 4,5x1,5m
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17510
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: po únor 11 2019, 19:35    Předmět: Citovat

Tyhle architekťácký pindy vedou hlavně kolem středu historických měst kde to toho kecaj hlavně památkáři. Kámoš v Chrudimi bydlí v ulici na ty "nesprávný" straně, kde končí ta jejich "zóna" a kydali mu do všeho. Třeba okna musel mít špaletový, dokonce otvíraný ven a povolili mu jen zdvojení skel ve venkovním křídle a okno muselo být dřevo a klasická truhlařina za pěknej ranec. Soused naproti má barák postavenej nedávno a takovou supermoderní vopičárnu bych nebral ani zadarmo.
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6569
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po únor 11 2019, 19:45    Předmět: Citovat

V památkové zóně naštěstí nebydlím, nikomu jsem nic nehlásil, členění jsem udělal jinak a okna nechal vyměnit. Nikdo si naštěstí nestěžoval. Pokud se stavba nenachází v památkové zóně a nemění se velikost stavebního otvoru, tak se dle konzultace ve spřátelené projekční kanceláři nic hlásit nemusí. Na stavebním úřadě jsem se raději v rámci neupozorňování na sebe neptal.
_________________
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4207
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: po únor 11 2019, 20:06    Předmět: Citovat

s tím problém nemám, ale jsou to vyklápěcí okna 150x150cm dvě až tři smontovaná dohromady. Už jsou sice z dvouskel , ale sráží se v nich pára a dřevěné rámy, to není žádná izolace. A právě bych rád udělal nějaké menší na větrání a zbytek klidně napevno. Ale chci si to před tím namodelovat a napadlo mě jestli na to neexistuje nějaký specializovaný soft.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6569
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po únor 11 2019, 20:12    Předmět: Citovat

Oknaři takové softy mají, pravděpodobně ale jejich firemní. čmárni si pár variant na papír a zajdi k nejbližším oknařům, udělají ti nabídku s obrázky v měřítku za pár minut. A nedělal bych pevnou výplň, mám stavební otvory 190x180, v tom dvě velká křídla dole a dvě malá křídla nahoře a pokud chci řádně větrat průvanem, tak to otevírám všechno. Stojí to samozřejmě peníze, ale pevné výplně se taky z venku pěkně blbě myjí.
_________________
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Achab



Založen: Nov 05, 2010
Příspěvky: 5994
Bydliště: okr. Vyškov

PříspěvekZaslal: po únor 11 2019, 21:22    Předmět: Citovat

U nás má okna jaké kdo chtěl a stavební úřad do toho nekecal. Ty původní jsou stejně na každém baráku jiné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: po únor 11 2019, 21:26    Předmět: Citovat

Bavil jsem se s chlapem co mi projektoval vetrani, rikal ze ta mikroventilace v oknech je uplne nanic, nevyvetra se tim ani trochu, jen tim utika teplo z baraku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6569
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po únor 11 2019, 21:54    Předmět: Citovat

Můj názor na mikroventilaci je tentýž. Měnil jsem okna kvůli hluku, minimální odlehčení těsnění pustí skoro veškerý hluk, ale vůbec to nevětrá. Větrat je potřeba minimálně 2x denně velkým průvanem. Otevřu okna ve všech místnostech na chvíli ráno, když vstanu a pak večer, když přijdu z práce. Zdá se, že to tak stačí.
_________________
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jirka5



Založen: Sep 27, 2014
Příspěvky: 634
Bydliště: Very Stupid District, hned vedle okresu Postřižiny

PříspěvekZaslal: út únor 12 2019, 18:20    Předmět: Citovat

Původní otázka byla na soft na modelaci oken. Takový soft má každá slušná firma, co se zabývá výrobou a montáží oken. Asi těžko ho ovšem poskytne někomu jinému....

Ale vůbec nic takového není potřeba, přijede technik, zaměří okna, přednese odborné rady a doporučení, posléze vypracuje návrh nebo variantně několik návrhů, ze kterých si můžeš vybrat a ty ti také zašle mailem, pokud nějaký návrh odsouhlasíš, následuje smlouva, zaplacení a realizace obvykle tak ve lhůtě 6 až 8 týdnů. S nějakým softem se vůbec nemusíš zatěžovat.

Teto postup má tu výhodu, že zaměření a návrh jsou zcela zdarma a ještě přitom dostaneš od zaměřovače spoustu užitečných rad obecně platných. Rozhodnout se pak můžeš i pro jinou firmu, avšak pozor, abys nepřebral!

Do členění oken ti může stavební úřad mluvit pouze v případě, že se jedná o památkově chráněný objekt nebo památkovou zónu, v případě, že budeš vyměňovat pouze okna, nikoliv měnit jejich dispozice, není to ani na ohlášku. Do členění oken a možná také do materiálu a barvy rámů ti však bude mluvit zaměřovač, a na toho dej, protože on je na to školenej a má praxi, zkrátka ví, o co jde.

Znám jednu velmi dobrou firmu, která se specializuje právě na okna s atypickým členěním atypickým členěním, má certifikaci pro program "Zelená úsporám", netroufám si však sem dát na ni , odkaz, abych nedopadl jako Sinclair, který sem dal odkaz na 29 let(!!!) starý návod, který se v té době zasílal na dobírku a cenzor ho hned sestřelil podle bodu 11a pravidel, tzn. za komerční nabídku. Kdyby si cenzor ten odkaz aspoň stáhl, tak by zjistil, že se vůbec o žádnou komerční nabídku nejedná, ale Sinclair tam pouze připsal, za jakých podmínek se ten návod před x lety distribuoval. Zkrátka je třeba být na chudý lid přísný....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4207
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: út únor 12 2019, 18:49    Předmět: Citovat

díky za podnětnou informaci i za odkaz. Zaqtím to není úplná priorita a chtěl jsem si jen tak pohledově promyslet členění. Nakonec to můžu udělat třeba i v malování, ale myslel jsem na něco sofistikovanějšího. docela se divím že to nikdo nedělá jako demo pro budoucí zájemce výměny oken.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6569
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út únor 12 2019, 20:07    Předmět: Citovat

Když jsem vybíral dodavatele oken, tak jsem toho obešel a nechal si udělat nabídky od dost firem. S firmami, které uvedu, nemám nic společného a proto jejich uvedení nepovažuji ze své strany za komerční záležitost. Pokud to tak bude i přes to vyhodnoceno, nechť jsou jejich jména smazána a zájemci se mohou na mě případně obrátit přes SZ. Do užšího výběru se dostaly firmy Internorm a Okna-EU, což je český prodejce slovenského Slovaktualu. Chtěl jsem okna v provedení plastohliník, tedy plastový rám zvenku opatřený hliníkovým krytím s komaxitovým povrchem. Slovaktual byl levnější a v detailech méně dotažený, Internorm je přezdíván Mercedes mezi okny a skutečně tomu tak je, kvalitou a samozřejmě i cenou. Nakonec jsem zvolil Internorm, protože mám nejvyší možný model protihlukové verze s útlumem 45 dB a ta okna jsou neuvěřitelně těžká, v každém křídle je celkem 20 mm skla, tak jsem zvolil kvalitu s ohledem na pevnost rámů. Dle mého názoru by měl být rám vždy vyztužený ocelovou vložkou a neměl by být nějak extra široký, ven chci koukat přes sklo a ne do plastu. Proto jsem zavrhl firmu Rehau. Okna mám zatím dva roky a vše je zcela OK.
_________________
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PavelFF



Založen: Feb 18, 2008
Příspěvky: 4993
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út únor 12 2019, 23:06    Předmět: Citovat

Zaky napsal(a):
.....v každém křídle je celkem 20 mm skla,.....
Není to překlep? Jaké konkrétní tloušťky skel tam máš?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6569
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út únor 12 2019, 23:22    Předmět: Citovat

Není to překlep, je to pancíř Smile 4mm sklo WGS fólie 4 mm sklo, to je z vnější i vnitřní strany, tedy dvakrát, mezi tím jednoduché 4 mm sklo. V tloušťkách je to tedy 5x4=20 mm skla. Panty a rám mají opravdu co držet. Hlukový útlum je skutečně slušný.
_________________
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund