Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Sháním - na Videoton Prometheus knoflík ladění a DIN Konekto

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Sháňka po přístrojích, součástkách nebo náhradních dílech
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7570
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: st leden 30 2019, 23:27    Předmět: Sháním - na Videoton Prometheus knoflík ladění a DIN Konekto Citovat

Zdravím,
sehnal jsem druhý exemplář rádia zmíněného v předmětu. Celkem hezké (stav odpovídající stáří), akorát na jednom knoflíku ladění chybí ten hliníkový klobouček.
Sháním tedy buď onen klobouček (přilepím a bude) nebo celý knoflík.
Neválí se vám to někde mezi poklady? Nebo máte vrak onoho rádia a můžete knoflík postrádat?
Byl bych potěšen. Samozřejmě - zaplatím za něj a k tomu ještě poštovné.
Edit: Ještě sháním DIN konektory na repro, klidně použité, v počtu čtyři.
Díky Smile



20190130_231144.jpg
 Komentář:
 Velikost:  139.55 kB
 Zobrazeno:  136 krát

20190130_231144.jpg



_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ferdislav



Založen: Aug 15, 2011
Příspěvky: 1023
Bydliště: Mostecko

PříspěvekZaslal: pá únor 01 2019, 12:06    Předmět: Citovat

Nechci ti davat nejake nadeje, ale zmer prosim jaky ma to kolecko prumer...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7570
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: pá únor 01 2019, 19:37    Předmět: Citovat

Průměr kolečka je 35 mm a výška (bez toho co se nasouvá na hřídel) je 7,5 mm.
_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
warp



Založen: Sep 23, 2004
Příspěvky: 1112
Bydliště: Praha-Sobín

PříspěvekZaslal: pá únor 01 2019, 20:20    Předmět: Citovat

Repro konektory má GES https://www.ges.cz/cz/kabely-konektory/audio-video-konektory/SCI.html?ProductView-vp-page=2
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7570
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: pá únor 01 2019, 20:31    Předmět: Citovat

warp: Já vím, měl jsem je tam odtamtud a nikdy více. Jakmile jsem na ten konektor sáhl hrotem páječky, tak se z toho plastu (skrz který ten pin vede) začoudilo a bylo po konektoru.
Měl jsem také takové ty šroubovací kostky, tam ty piny zas byly tak nakřivo, že to nešlo zastrčit do protikusu v přístroji...
Proto sháním tady, jestli to někomu neleží doma; klidně s kusem kabelu, takové ty teslácké.
Někdy před X lety jsem koupil takové, kam se konec vodiče šrouboval, ty byly fajn. Ale jestli někde jsou...?
Hele - asi jo! https://www.ges.cz/cz/ls-51-0-GES06601515.html

_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: so únor 02 2019, 9:19    Předmět: Citovat

A máš to "za bukem" (stačí trochu hledat):
https://elektro.prodejhned.cz/610124-repro-konektor/
http://www.ellax.cz/led-pasky-zdroje/konektory-a-kabely/ - http://www.ellax.cz/gramo/repro_konektor_bily.jpg
http://www.angelicaaudio.cz/kontakty/ - http://www.angelicaaudio.cz/kabely-konektory/reprokonektor-din-reproduktorovy-konektor/
https://www.conrad.cz/konektor-reproduktoru-2pol-bkl-0205003-k-zastrcka-rovna-sroubove-pouzdro-cerna.k735488
https://www.gme.cz/konektor-repro-sroubovaci-primy-cerny

A není žádný problém zapájet i ty plastové, jen bys nesměl mít "olšové ruce" Sad
Stačí ten nikl oškrabat až na mosaz a rychle pocínovat - nejlépe zastrčené v protikusu - a stejně tak i přípájet kabel Shocked

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali


Naposledy upravil kokun dne so únor 02 2019, 9:31, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7570
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: so únor 02 2019, 9:28    Předmět: Citovat

To nejsou volšový ruce, ty Teslácký jdou pájet v pohodě. Ale tamty pájecí z toho GES (pravda, asi bůra stojí jeden) byly za trest - jak se to rozehřálo, tak aušus plast tekl a bylo po konektoru.
No a ty šroubovací - ty jsem měl a byly na houby, protože byly nějak blbě udělaný a bylo to křivý. Tenkrát jsem jich objednal asi o čtyři víc (asi nějaká předtucha) a naštěstí, mohl jsem ty křivý vyhodit. Tak s tím experimentovat už nebudu.
Navíc ten Prometheus má zdířky dost utopené, ta bílá Tesla z toho kouká tak půlkou.
Objednal jsem v GES ty šroubovací, snad budou dobrý.

_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: so únor 02 2019, 9:42    Předmět: Citovat

Hubert_79 napsal(a):
To nejsou volšový ruce, ty Teslácký jdou pájet v pohodě. Ale tamty pájecí z toho GES (pravda, asi bůra stojí jeden) byly za trest - jak se to rozehřálo, tak aušus plast tekl a bylo po konektoru.

Jen si ty "olšové ruce" přiznej, zapájel jsem těch asiatských hafo.
Samože to není tak jako u těch starých tesláckých, kde ty "nože" nejsou v termoplastu, ale v termosetu. A i u těch musíš dobře oškrabat ten ochranný lak, kterým se chrání postříbření proti oxidaci.

http://www.angelicaaudio.cz/kabely-konektory/reprokonektor-din-reproduktorovy-konektor/
citace:
REPROKONEKTOR DIN REPRODUKTOROVÝ KONEKTOR

Reprokonektor DIN samec (zakončení reproduktorových kabelů pro vstup do zesilovače – „plíšek + tyčka“. Použité, postříbřené kontakty omezené množství – cena 30,-Kč/ks.
(prosím nesrovnávat se současnou dálněvýchodní výrobou, kde se jedná o „nepoužitelnou kvalitu“). Tyto novodobé konektory samozřejmě zakoupíte v běžných audioobchodech cca za deset kaček kus.


Hubert_79 napsal(a):
...
Objednal jsem v GES ty šroubovací, snad budou dobrý.

http://www.angelicaaudio.cz/kabely-konektory/
citace:
Reprokonektor DIN samec (zakončení reproduktorových kabelů pro vstup do zesilovače – „plíšek + tyčka“. Použité, postříbřené kontakty omezené množství – cena 50,-Kč/ks. Vzhledem k omezenému množství tyto staré postříbřené reprokonektory prodávám pouze „jako doplněk“ k zakoupeným reprosoustavám či zesilovači – tj. neprodávám je samostatně!!! (Prosím nesrovnávat se současnou dálněvýchodní výrobou, kde se jedná o „nepoužitelnou kvalitu bez postříbřených kontaktů. Tyto novodobé konektory samozřejmě zakoupíte v běžných audioobchodech cca za deset kaček kus, jsou niklované, kabel se neletuje, ale upevňuje šroubkem… tj. skutečně naprosto nevhodné.)



repro_konektor_bily.jpg
 Komentář:
Ochranný lak na kontaktech - v místě zapájení
 Velikost:  96.7 kB
 Zobrazeno:  111 krát

repro_konektor_bily.jpg



_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7570
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: so únor 02 2019, 11:15    Předmět: Citovat

No tak nejsem vocas, abych neuměl napájet kábl na konektor. Ty teslácké jsem měl použité, vypájel jsem starý kabel, napájel nové a bylo. Tamty z toho GES jsem v bláhové naději upevnil do svěráčku a že to připájím. Po pár sekundách plast tekl a bylo po konektoru, větší šmejd abys pohledal.
Od pana Jardy je opravdu kupovat nebudu, to snad radši ty šroubovací, nevhodné.
Tady jsem je sháněl, jestli je někdo nemá staré, použité. Když jsem kdykoli šel kolem kontejneru a byly tam třeba plastové reprobedny (co se dávaly k nejvíc aušus gramo NZC 040), tak jsem to ufikl a byly konektory. No jenže se někam poděly nebo mi je schoval ten skopčák jeden zatracenej.

_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
PavelFF



Založen: Feb 18, 2008
Příspěvky: 5017
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so únor 02 2019, 23:55    Předmět: Citovat

A chce to hlavně nějaké agresivnější tavidlo. Moje oblíbená "Neutrální pájecí kapalina" na tyhle pokovené kontakty dobře funguje a stačí tak asi jeden a půl vteřiny na připájení. Akorát není tak neutrální jak tvrdí název a musí se omýt.

kokun: Ochranný barevný lak jsem dolů nikdy před pájením neškrabal a nevadilo to. On se sám v pájce rozpustil nebo odplavil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: ne únor 03 2019, 19:44    Předmět: Citovat

PavelFF napsal(a):
kokun: Ochranný barevný lak jsem dolů nikdy před pájením neškrabal a nevadilo to. On se sám v pájce rozpustil nebo odplavil.

Ale on není samopajitelný (je to asi nějaký transparentní nitrolak) - ten asi za minulého režimu "neznali".
Já to dříve pájel jen za pomoci kalafuny, nepoužíval jsem agresivnější tavidla - proto bylo lepší jej dobře oškrabat, pak bylo zapájení "brnkačkou" Wink

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: út únor 05 2019, 2:24    Předmět: Citovat

Honzo, s tím lakem jako zkušený mazák kecáš jak Palacký.
Zakrúcené hovno a ne nitrolak. Byl to PÁJECÍ LAK, co měl jako rozpouštědlo směs éteru a trichloru.
V kalafunách se ochotně rozpouštěl a ulehčoval pájení, protože v něm byl obsažený myslím anilinhydrochlorid - to je krám, co mj. ruší povrchové napětí, dobře se to rozpouští v tavidlech, jako je kalafuna a zabraňuje to tím rozlitím po zrušení povrch. napětí tavidla přístupu vzduchu. Byl to výborný letovací lak, Tesla tím dokonce zakapávala některé spoje, u kterých se předpokládalo, že se na nich bude při kompletaci zařízení pájet.

Jo Honzo - já být Tebou, tak web té hříšné Angeliky tady vůbec nezmiňuju. Vůbec. Nikdy, kuvafix. Pomlouvat se nemá a pravidla to zakazujou, tak nebudu ani skrytě, ale je to...tfujtajksl.

To, že má opravdové mraky diletantských videí na YT, až je z toho na YT v tomto oboru skoro zataženo, pronajatou stodolu na haraburdí a všecko přepálený o 300%, z něj ještě nedělá příklad linku, co by byl hoden uvedení na bezpochyby respektovaném bastlířském webu, jako je EB.
A nejlépe ještě párkrát procitovat v dalších postech, ať si to browsery dobře zapamatujou.
Kdo tam, u toho zatraceně divného člověka, co napájí 5W reproduktor, bez ozvučnice, membránou dole na stole a ze 100W zesilovače, někdy něco koupil, jistě rád poreferuje. Nic pěknýho to nebude.

Aktuálně sháním jeden-dva "originální tovární" placaté TW120, v tom černém původním polomatu, s klasickým logem Elektroniky a nápisem TW120, prostě potřebuju origoš kastle.
Milan by udělal, ale nemá už tolik času.
Vychcaná Angelika asi dva, ale možná taky deset v té stodole má.
Ale nikdy, už z principu bych je tam nekoupil. Tam prostě ne.
Viděl jsem bohužel video, kde tento člověk něco konkrétního, co dobře znám, "upravuje", aby to prý bylo i v dnešní době provozuschopné.
Dva dni jsem z toho byl na nervy a nespal Very Happy
Hele holky a kluci, všimli jste si někdy - že bych tu kdy dával kompletní link na eshop Ecomu? Třebaže se to může a třebaže jsem s firmou ing. Hlávka maximálně spokojen? Už tak okolo 25 let, co existují.
Začínali doslova koresponďákovými a faxovými objednávkami jako kdysi Zdenek Krčmář /asi jako všichni/. Vždy za každých okolností sehnali, vyhověli, neošidili, nepředražili, nepodrazili, nepodstrčili šunt a když jsem si záměrně vybral míň kvalitní věc sám, slušně upozornili na to, že jde o "levnou součástku pro hobby použití".

A Vy tu dáváte komplet linky na všecky ty GMy, GESy, PSy a podobný. Není Vám hanba? Very Happy

Radovane, taky už pro aplikace, kde nepůjde o velké výkony/příkony, taky asi do těch 25W na kanál při 4R, používám ty šroubovací. Ale ne z GESu, tam už nikdy nic, ale odjinud, z Ecomu. Mám intenzivní pocit, že to nejsou úplně ty samý /už nemám s čím srovnat, ty gesovský jsem už zčásti vyházel a zčásti použil k nezáměnnému napájení jinam, než do audia.
Jednak na těch z Ecomu podstatně líp drží kryt, nemá tendenci se protáčet a není žádný problém připojit i dvojlinku SCY 2x1,5 - to u jiných typů v zásadě nejde.
Samozřejmě, krom Tesly 6AF897.51 - 53..
Koncové dvojčíslí v typu pouze určovalo profil a velikost díry pro kábl, ani tohle ta moudrá Angelika neví...
Jinak jsou samozřejmě všecky silně postříbřené, včetně původních zásuvek 6AF282.28 - 30 a pájejí se i bez škrabání dobře, pokud nebyly uskladněné někde, kde v koutě stály pytle mleté síry, jako na 52. budově Very Happy
Ten růžovofialový PÁJECÍ LAK, co se jednu dobu plnil na Valachoch do sprejů pod označením LETLAK a nešel umyt z prstů, naopak dobře chránil stříbro před oxidací.

Pokud nejsou Tesly 6AF897 léty letoucími-častým používáním silně ojeté až na mosaz /tj. přesně takové, co prodává za 30,-Kč hříšná Angelika/, tak 6AF897 nemají problém ani s přechodovým odporem, ani se studeným přenosem výkonu okolo 100W na osmi ohmech, přestože na to nejsou EZÚ otypovány. Ale umějí to.
Takový problém veškerá ta asijská niklovaná produkce má - to začíná hořet, resp. plast s kontakty se spolehlivě taví a kroutí už při průchodu proudu i pod 2A tenkým "živým" kolíkem.

Zkus buď ten GES, zda se už se polepšili, nebo na zkoušku Ecom.
Ecom tady záměrně propaguju často, protože je to prokazatelně jedna z mála /a posledních/ firem, co se zákazníkům snaží za jejich peníze dodat tu nejvyšší možnou kvalitu. To u 90% českých firem z oboru zvykem bohužel není.
A Honzo, Ty sám si ze servisáckého cechu a jako zkušený mazák bys měl vědět líp než já, jaké všelijaké "zkušené dlouholeté dodavatele" a "renomované prodejce" a "dodavatele servisního materiálu" tady v ČR máme. Jedna z nich, co ještě existuje, dva až tři roky neměla skladem z elytů nic "lepšího", než Teapo, Hitano, Elite a ještě jakýsi xxx-con. Po půlroce kaput všude, kde se namontovaly a to samé s pojistkovými odpory.
Taková Televizní služba NOVA ještě existuje, anebo už jim to tam podvedení zákazníci vypálili až do základů, jak Kartágo? Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: út únor 05 2019, 3:24    Předmět: Citovat

Radovane, vyfoť ten knofl ještě zboku. Já RA5350S nemám po ruce a už si to nevybavuju, na RA5320 je jiný.
Určitě se neco najde, páč ty zásoby typu "knoflík sem, knoflík tam" z Brodu byly na váhu asi tak desetikilové, tak si myslím, že bych ho mohl mít.

Jináč jsem našel v pytli, nadepsaném "6V":
6V/0,1A E10 poniklovaná rejže, dostatek Very Happy
6V/0,1A E10 Tesla na kolo, držák vlákna, jen ty 4ks, možná ještě jinde by byly
6V/0,05A E10 Tesla přístrojová /do předvoleb např. v 814A apod/, dostatek
6,5V/40mA axiální, s drát. vývody, Ø4,2x15mm, dostatek
6,4V/150mA axiální, vypadá jako trubičková pojistka 6,3x32mm, 12ks
6V/40mA, rozměry Ø3,2x3,5mm, drátové pocínované vývody asi 30mm, velký dostatek
6V/80mA dtto, menší dostatek
6V/100mA, rozměry Ø 4,7x6,5mm, drátové poc. vývody asi 25mm dlouhé, dostatek
6V/50mA a 100mA tvar T5,5, Osram, několik balení
6V/50mA a 100mA tvar T6,8, Osrat, několik desítek balení
6,4V/120mA, jsou tak poznačené - nějaký divný závit, něco jakoby mezi metrickou šestkou závitem a E10. Kdysi je používali modeláři ve vláčcích, není vyloučeno, že jsou možná 8V, ale svítí pekelně, asi 10ks.

Nepodaří-li se koupiti, nějak to bez úhony do Prahy dostanem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7570
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: út únor 05 2019, 9:09    Předmět: Citovat

Knoflík z boku.
Ještě ty konektory nemám, budou během týdne; ten krám jsem vybral proto, protože ho mám cestou do a z práce. Za konektory dám asi 36,- Kč, tak se uvidí. Myslím, že funkci plnit budou. Taky s tím nemám v plánu ozvučovat stadion Smile
Ono by šlo (tak jsem ostatně to rádio zkoušel, když jsem neměl nic) narvat jen oholené kabely do těch zdířek - to hraje taky. Ale taková řešení nemám rád.
Koupil jsem to druhé rádio z aukra za malý peníz, údajně bylo mrtvé. Nebylo, normálně hraje; jen ty potenciometry jdou poněkud ztuha. A právě tomu svítí jen jedna žárovička...
Od pana Jardy nic kupovat nebudu; nemám s ním žádnou zkušenost, ale prostě na mě nedělá dobrý dojem. Má všude mraky inzerátů a všechno - koukejte na youtube. To jsem jednou udělal a v jeho videu každou minutu reklama a všechny pindy byly česky a děsně anglicky. O cenách se nemá smysl bavit...



20190205_085212.jpg
 Komentář:
 Velikost:  107.55 kB
 Zobrazeno:  87 krát

20190205_085212.jpg



_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7570
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: pá únor 08 2019, 21:33    Předmět: Citovat

Tak konektory na repro mám - šroubovací. Funkci plní. Ty již tedy nesháním.
Zbývá jen ten ladící knoflík... Kdybyste někdo vyštrachali z pokladů, byl bych vděčný. Ten Prometheus nebyla nijaká rarita, myslím. Tak by to nemusel být problém.

_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Sháňka po přístrojích, součástkách nebo náhradních dílech Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.39 sekund