Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Normální meteostanice
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
dracekvo



Založen: Feb 10, 2009
Příspěvky: 504

PříspěvekZaslal: pá duben 28 2023, 8:45    Předmět: Citovat

Když jsem byl v lidlu, tak tam měli zrovna v akci tohle
https://www.lidl.cz/p/auriol-bezdratova-meteostanice/p100353600

koupil jsem to a za ty peníze docela pohoda.

Už to budou dva roky a baterky jsem měnil asi jen jednou.

Ohledně dotazu se stejnou meteostanicí v okolí. Tahle má ve vysílací jednotce přepínač a lze myslím zvolit ze 3 kanálů.

Ale stejně musím přijít blíž, když se chci podívat na teplotu. Z dálky to moc vidět není, protože ty čísla nejsou až tak velký.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9757
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: pá duben 28 2023, 14:49    Předmět: Citovat

V Lidlu jsem si objednal a nějakou dobu provozuju "Bresser Temp". Venkovní teplota, vnitřní teplota a přesný čas. Ještě je tam animace trendu předpovědi. Čísla to má velký a na zdi pověšený to nevypadá špatně.


117234638_max.jpg
 Komentář:
 Velikost:  166.07 kB
 Zobrazeno:  48 krát

117234638_max.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sr71



Založen: Apr 10, 2004
Příspěvky: 2481
Bydliště: severovýchodní čechy

PříspěvekZaslal: pá duben 28 2023, 17:49    Předmět: Citovat

Artaban001 napsal(a):
V Lidlu jsem si objednal a nějakou dobu provozuju "Bresser Temp"

Ta se mi líbí, ale na stránkách lidl shopu jsem ji nenašel, za kolik byla v tom Lidlu?
Jinde se dá objednat cca za 700 https://1url.cz/CrAkM
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9757
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: čt květen 04 2023, 11:25    Předmět: Citovat

Dal jsem za ni kolem 250 Kč nebo 350Kč nebo nějak tak, přesně si už nepamatuju.
A podle
https://meteorologicke-stanice.heureka.cz/bresser-meteo-temp/#recenze/
Si ji tam koupilo víc lidí. Mám ji na místo podobně vypadající od Conrada, u který odešla bezdrátová venkovní sonda. Pro mě je důležitý, aby to ukázalo, kolik je venku stupňů a příjemný je rádiem řízený čas, co zatím nevypadl ze synchronizace. Ostatní považuju jen za matoucí přítěž - na přesnou předpověď mám aplikaci v tabletu (tovární od Samsungu)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sr71



Založen: Apr 10, 2004
Příspěvky: 2481
Bydliště: severovýchodní čechy

PříspěvekZaslal: čt květen 04 2023, 11:36    Předmět: Citovat

za 250kč bych ji bral hned, ale 700 se mě dávat nechce, třeba se zase časem v Lidlu něco podobného objeví
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9757
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: čt květen 04 2023, 11:41    Předmět: Citovat

No právě - a u Lídlu je známý to, že jejich sortiment se dost obměňuje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sr71



Založen: Apr 10, 2004
Příspěvky: 2481
Bydliště: severovýchodní čechy

PříspěvekZaslal: pá květen 26 2023, 8:40    Předmět: Citovat

Koupil jsem nakonec tohle https://www.aliexpress.com/item/4000015320163.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.5.35f21802v3AbvK
Provedením se mi líbí - velká zřetelná čísla, žádné zbytečnosti jako třeba hodiny, budík..., přesný.
Ale, opět mám problémy, stejně jako se všemi předchozími bezdrátovými teploměry, že se občas přeruší komunikace s bezdrátovým čidlem a je třeba znovu provést párování (třeba 3dny funguje správně, pak se přijdu podívat kolik je venku stupňů a hodnota nikde). Napadá mě zda to nemůže být tím že v blízkosti je x podobných bezdrátových teploměrů, wifi sítí, apod (bytový dům), jinak fakt už nevím
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Valdano



Založen: Jan 01, 2023
Příspěvky: 1667
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: pá květen 26 2023, 10:22    Předmět: Citovat

sr71 napsal(a):
se občas přeruší komunikace s bezdrátovým čidlem a je třeba znovu provést párování (třeba 3dny funguje správně, pak se přijdu podívat kolik je venku stupňů a hodnota nikde).

Podle popisu na Alliexpressu pracuje čidlo této meteostanice na 433MHz a vysílá jen krátké datové pakety dat s periodou jednou za 10 sekund. Základová stanice je pouze přijímač. V popisu uvádí dosah až 60m, ale to je za ideálních podmínek ve volném prostoru. V bytovém domě přes stěny bude dosah mezi základovou stanicí uvnitř bytu a čidlem umístěným venku třeba na balkóně mnohem kratší do cca 10m jak je tam zmíněno v dotazech nebo i méně v závislosti na šířce stěn.

K té základové stanici se dají spárovat až 3 čidla současně. Každé čidlo vysílá spolu s daty i svůj jedinečný identifikátor, který si základová stanice při párování uloží do své paměti. Čidlo nevysílá trvale, ale jen krátkodobě třeba 1 až 2 sekundy, a to jednou za 10 sekund. Základová stanice detekuje ztrátu spojení až po nějaké době (může to být i v řádu minut) když nepřijme od čidla ani jeden datový paket.

Pokud dojde na displeji základové stanice k detekci ztráty spojení s čidlem tak zkuste čidlo dočasně přemístit z venku do pokoje na vzdálenost cca 2 metry od stanice zda se spojení do cca hodiny znovu automaticky neobnoví i bez nutnosti párování.

Nové párování by nemělo být nutné, protože základová stanice by měla mít v paměti uložený identifikátor čidla od posledního párování a ten by jen tak zapomenout neměla.

Takže to ve vašem případě vypadá spíš na nějaký problém v té základové stanici, která z nějakých neznámých důvodů ztrácí uložený identifikátor čidla.

sr71 napsal(a):
Napadá mě zda to nemůže být tím že v blízkosti je x podobných bezdrátových teploměrů, wifi sítí, apod (bytový dům), jinak fakt už nevím

Mám už mnoho let jinou podobnou metostanici také na 433MHz. Bydlím v paneláku a v okolí je také mnoho podobných čidel, ale takový výpadek jako popisujete jsem nikdy nezažil. Čidla různých podobných meteostanic na 433 Mhz nevysílají trvale, ale jen krátké datové impulsy, které by se vzájemně rušit neměly. Wifi sítě pracují na 2,4 a 5GHz takže ty s tím vůbec nesouvisí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sr71



Založen: Apr 10, 2004
Příspěvky: 2481
Bydliště: severovýchodní čechy

PříspěvekZaslal: pá květen 26 2023, 10:32    Předmět: Citovat

Je divný že se mě podobně ztrácelo občas spojení i u předchozí letité stanice Hyundai, vzdálenost čidla mám cca 6m přes 2 zdi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Valdano



Založen: Jan 01, 2023
Příspěvky: 1667
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: pá květen 26 2023, 12:48    Předmět: Citovat

sr71 napsal(a):
Je divný že se mě podobně ztrácelo občas spojení i u předchozí letité stanice Hyundai, vzdálenost čidla mám cca 6m přes 2 zdi.

Možná je problém v těch stěnách. Tomu by mohly odpovídat i ty problémy s předchozí letitou meteostanicí.

Signál od vysílače v čidlu, který prochází přes ty dvě stěny může být na straně přijímače v základové stanici možná na hranici použitelnosti. Pak může v čase opakovaně docházet k tomu, že mnoho vyslaných paketů není na straně přijímače správně identifikováno a když je těch komunikačních chyb už moc tak základová stanice pravděpodobně usoudí, že signál z čidla je nespolehlivý, signalizuje ztrátu spojení a ještě navíc vyžaduje nové párování.

Pokud je to možné zkuste dočasně přemístit základnu té meteostanice s displejem do jiné místnosti tak, aby signál z venkovního čidla procházel jen přes jednu z těch dvou zdí. Třeba po tom přemístění ty výpadky ustanou.

Zdroj
citace:
1.1. Odrazy a propustnost
orientační hodnoty útlumu rádiového signálu pro některé materiály používané pro stavbu zdí nebo příček


Materiál: Dřevo, omítka, sklo bez lepidla a kovu
Útlum: 0 - 10 %

Materiál: Zdivo bez kovových výztuží
Útlum: 5 - 35 %

Materiál: Železobeton
Útlum: 10 - 90 %

1.2. Stínění
Masivní předměty, které jsou vyrobené z kovu, jako např. stavební výztuže a traverzy, ocelové pláště a stěny průmyslových hal nebo předměty pokovené, jako např. fólie tepelných izolací a mnoho dalších materiálů, které si leckdy ani neuvědomujeme a které jsou mnohdy ukryté ve stavebních konstrukcích, odráží elektromagnetické vlny podobně, jako zrcadlový povrch odráží světlo a proto se za nimi vytváří tzv. elektromagnetický stín. U jednotlivých drobných kovových předmětů (vruty, hřebíky apod.) lze tento jev zanedbat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9757
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: pá květen 26 2023, 14:15    Předmět: Citovat

Takovou meteostanici jsem měl Hyunday. Nejde o to, že se muselo čidlo napárovat se základnou. Jde o sesynchronizování - a ta synchronizace se pravidelně rozpadala. Naštěstí to neí problém u Bressera, ani té předchozí, kterou jsem kupoval u Conrada a vypadala podobně - akorát běhala na 800Mhz a aktualizovala se každých 10 vteřin.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Valdano



Založen: Jan 01, 2023
Příspěvky: 1667
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: pá květen 26 2023, 15:23    Předmět: Citovat

Já mám už více než 10 let meteostanici Oregon, která přijímá data z venkovního čidla na 433MHz. Meteostanice podporuje 1 až 3 čidla. Já k té meteostanici mám jen jedno venkovní čidlo a víc jich nepotřebuju.

Vzdálenost mezi čidlem a stanicí mám cca 5m přes rohy dvou panelových stěn bytu v paneláku. Externí čidlo vysílá teplotu a relativní vlhkost s periodou jednou za cca 40s krátkým datovým paketem.

Uvnitř pod krytem na baterie v čidle je malý posuvný přepínač, kterým lze zvolit kanál 1 až 3. Pokud jednou za cca 12 až 18 měsíců měním baterie (používám jen alkalické) v základní stanici nebo v čidle tak po výměně jen jednorázově aktivuju na základní stanici vyhledávání čidel. Stanice si vyhledá, na kterém kanálu je aktivní čidlo a pak od něj průběžně přijímá data, která zobrazuje na displeji.

Při určité úrovni vybití baterií se na displeji stanice zobrazuje formou přeškrtnuté ikony baterie upozornění na doporučenou výměnu baterií, a to zvlášť ikonou pro čidlo a zvlášť ikonou pro stanici. Často to ignoruji až to skončí buď odstavením stanice (prázdný displej) když dojdou baterie ve stanici (3xAA) a nebo signalizací ztráty spojení s čidlem když dojdou baterie v čidle (2xAAA). Za celou dobu si nevzpomínám, že by někdy došlo k výpadku v době kdy byly baterie OK.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ransom



Založen: Jul 19, 2020
Příspěvky: 1591
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: pá květen 26 2023, 15:45    Předmět: Citovat

Vpravo - barometr a vnitřní teploměr.
Vlevo - venkovní teploměr.



IMG_20230526_164144914.jpg
 Komentář:
 Velikost:  37.41 kB
 Zobrazeno:  49 krát

IMG_20230526_164144914.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
workhard



Založen: Jul 07, 2006
Příspěvky: 5115
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: pá květen 26 2023, 15:52    Předmět: Citovat

Měl jsem dva Aurioly z Lidlu a pořádně nefungoval ani jeden, pořád výpadky, víc pomlčky než teplota. Teď už asi 2 roky mám z Alíku https://www.aliexpress.com/item/1005001592369294.html a tam jsem žádný výpadek ještě neviděl, umístění je pořád stejné.
_________________
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33857
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá květen 26 2023, 16:43    Předmět: Citovat

Auriol mam, ale z kontajnera. Nefunguje vnutorny vlhkomer (ukazuje stale 20%), pretoze sudruzi zabudli osadit cidlo. Vonkajsie cidlo nemam, ale chyta to nejake od suseda Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund