Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

PP/WS(TNS)
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Na vyzkoušení
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
L
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: pá leden 25 2019, 7:39    Předmět: PP/WS(TNS) Citovat

---


5.jpg
 Komentář:
Karta TNS-SBS-10 (1470-2-85 CORA-1)

Dvě neznámé karty propojené plochým kabelem
 Velikost:  228.2 kB
 Zobrazeno:  320 krát

5.jpg



4.jpg
 Komentář:
TNS-SASI

Sasi řadič disku (k připojení disku ST225N)
 Velikost:  281.64 kB
 Zobrazeno:  355 krát

4.jpg



3.jpg
 Komentář:
Štítek s typem a výrobním číslem

Kazeta PP/WS (Je to TNS MCW nebo ne?)
 Velikost:  287.44 kB
 Zobrazeno:  321 krát

3.jpg



2.jpg
 Komentář:
Zadní pohled na TNS

Rozeznat lze CPU katru (má tlačítko)
dále kartu INT a RAM (v dolní části je štítek s popiskem)
dále karta TVD (s FRB konektorem)
dále disk ST225N (vlevo)
a hned vedle řadič disku (s FRB konektorem a papírovou polepkou s nápisem
 Velikost:  266.04 kB
 Zobrazeno:  353 krát

2.jpg



1.jpg
 Komentář:
TNS Computer
 Velikost:  217.81 kB
 Zobrazeno:  343 krát

1.jpg


Návrat nahoru
Lukas-Peca



Založen: May 06, 2007
Příspěvky: 4047
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: pá leden 25 2019, 15:32    Předmět: Citovat

Zvláštní, tyhle disky jsem viděl vždy jen naležato a jiní výrobci to u podobných typů přímo vyžadovali.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
matus15



Založen: Dec 13, 2008
Příspěvky: 336
Bydliště: Prešov

PříspěvekZaslal: pá leden 25 2019, 16:01    Předmět: Citovat

Nie, je to TNS PP/WS (prídavná periféria s winchestrom).

Ku nadradenému TNS sa pripájala buď pomocou rýchlej linky TNS UPP NET alebo pomocou asynchrónneho paralelného kanála (dve dosky TNS APK).

TNS MCW je zabudované vo väčšej skrinke (ako disketové mechaniky 8"), vpredu má dve mechaniky 5,25" a vnútri HDD.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33853
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá leden 25 2019, 16:08    Předmět: Citovat

Tato poloha je pre ST225N povolena:
https://stason.org/TULARC/pc/hard-drives-hdd/seagate/ST225N-21MB-5-25-HH-SCSI1-SE.html

BTW. Je to SCSI disk, takze sa da (s vhodnym radicom) pripojit k PC. Pozor, nema automaticke parkovanie!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
matus15



Založen: Dec 13, 2008
Příspěvky: 336
Bydliště: Prešov

PříspěvekZaslal: pá leden 25 2019, 16:18    Předmět: Citovat

Áno, ale nevyužívali sa iba ST 225N. Slušovice využívali napríklad aj BASF 6188, čo je klasický HDD s MFM interface, akurát SASI radič radu OMTI 5x00 bol skrytý za bielym čelným panelom.

Inak, karty SBS-MBS sú karty pre rozšírenie zbernice (paralelné prepojenie zbernice TNS s rozširujúcou kazetou).

Cez APK sa okrem kazety PP/WS pripájala aj kazeta radiča mechaniky kazetového disku (tiež mala vlastný procesor) alebo kazeta radiča polpalcovej páskovej mechaniky. Tieto radiče mali osadenú kartu CPU, INT, RAM a prípadne EPROM.

Preto do danej zostavy nepatrí karta TVD (monochromatický videovýstup).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
L
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: pá leden 25 2019, 17:15    Předmět: Citovat

Aha, takhle to teda je. Děkuju matus15 za upřesnění. Pořád jsem si myslel že je to MCW-čko.

To proto, že na internetu je strašně málo informací. Sem tam jsou nějaký stručný zmínky (v dokumentech o historii) ale nikde jsem nenašel jedinej obrázek MCW-čka. A i když už vím co je ta PP/WS, tak se mi o tom nedaří něco dalšího zjistit.

Teď už chápu proč je ten plochej kabel tak dlouhej, předtím jsem nechápal. Ta karta TVD mě zmátla.

Ještě mám otázku. Kam patří karta TVD? Dávala se i do GC-ček, nebo jen do SC-ček? Mám totiž dvě GC-čka, ale v jednom chybí karta BGD+ZIO (viz mé fotky na CD).

----------------------------------------------------------------

Ještě k testu fóra - když jsem naskládal fotky v pořadí 1 až 5, náhled mi je naskládal opačně tj. 5 až 1. Tak jsem usoudil že je musím vkládat od poslední k první - v náhledu již v pořádku, ale po odeslání příspěvku mi je to seřadilo opačně. Taky mi to zkrátilo komentář s delším řádkem textu (obr.2, poslení věta)
Návrat nahoru
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33853
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá leden 25 2019, 17:17    Předmět: Citovat

Fotky vkladat normalne od prvej, poradie fotiek v nahlade ignorovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
strizek



Založen: Sep 14, 2015
Příspěvky: 26

PříspěvekZaslal: so leden 26 2019, 21:31    Předmět: Citovat

ahoj L, dalo by se rozsirujici kazetu od tebe ziskat? Mam k ni matersky pocitac a snazime se to zkompletovat.. dekuji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
L
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: po leden 28 2019, 11:44    Předmět: Citovat

Ona věc se má asi takhle. Ta kazeta není sama.

Mám tu jedno GC-čko v celku (samotný počítač - kazeta SL-256), jedno GC-čko rozebraný do šroubku a bez BGD+ZIO (samotný počítač - kazeta SL-256), jednu hodně špinavou disketovku (TNS DF) a nakonec onu zmiňovanou jednotku s diskem (PP/WS). Chybí mi monitor a klávesnice.

Sám bych si ho rád zprovoznil, ale protože ke zprovoznění nemám - monitor/klávesnici - zkušenosti - informace - dokumentaci - software - ani dost místa doma - tak bych to chtěl prodat, ale pokud možno komplet. Dokonce bych měl i potencionálního kupce. Jenže kolik si za to říct? Nejradši bych s cenou neustále stoupal, abych z toho dostal co nejvíc. On by samozřejmě chtěl cenu co nejnižší. Ono se to špatně prodává (nebo třeba opravuje), když ani nevíte co přesně máte v ruce a na internetu je tak málo informací.

Takže bych byl rád za vaše rady a názory a ohodnocení nejen ceny, ale i jakékoliv další informace - návody, dokumentace, fotky, pinouty, ale i slovní popis oněch komponent a jejich použití (např. tak, jak to udělal matus15) - další fotky dodám později.

Myslím, že by to pomohlo i dalším kdo TNS-ko našli nebo se o něj zajímají.

Sám jsem schopný na oplátku pouze udělat fotky toho co mám (můzu si půjčit foták abych nefotil jako dosud mobilem a můžu udělat třeba detaily apod.) A pokud mě někdo navede co a jak, můžu třeba přečíst nějaký paměti programátorem (pokud je bude programátor umět a pokud budou v paticích) a dát k dispozici.

Mám ještě moc otázek, ale nějak jsem se hodně rozepsal, tak se zeptám později v dalším příspěvku. Díky všem.
Návrat nahoru
strizek



Založen: Sep 14, 2015
Příspěvky: 26

PříspěvekZaslal: po leden 28 2019, 13:11    Předmět: Citovat

Ahoj L, muzes me prosim kontaktovat na mailu filip@strizek.cz a treba se dohodneme. Snazime se to rozchodit pro muzeum, byl by tak zajem o vse. Rad bych tak videl, co vlastne vse mas a treba se nam to podari od tebe ziskat ci vymenit. dekuji FS

PS: tak v podstatě určitě bychom měli zájem o ten rozšiřující modul WS, pokud nebude tak o rozebranou ale kompletní kazetu (může být bez zdroje).. A zbytek uvidíme, co vlastně máš Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
L
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: po leden 28 2019, 13:48    Předmět: Citovat

Prosím, zatím žádný obchodování, ať nám to vlákno tady nezamknou.
Taky mám toho potencionálního kupce, takže se ukáže časem jak to dopadne. Pak bych se případně ozval.

Ale než to prodám, chtěl bych o tom získat co nejvíc informací. Nejlíp kdyby se tu rozvířilia diskuze, aby tu bylo co nejvíc informací pro ostatní (pro podobný nešťastníky jako já).

Mimochodem, koukám že programátor zvládá MH74s571 tak to snad nejak půjde. Kdyžtak mi můžete radit co a jak.
Návrat nahoru
strizek



Založen: Sep 14, 2015
Příspěvky: 26

PříspěvekZaslal: st leden 30 2019, 8:42    Předmět: Citovat

Tak nějak nevím, co na to napsat. Máš kus HW ke kterému ti chybí věci na jeho rozchození. Začnu-li od disketových mechanik, tak ty potřebují repasi. Po zapnutí u všech odejdou tantalové kondenzátory do zkratu a mnohdy sebou vezmou i tranzistory. Občas narazíš na nefunkční optozávory a vůbec i na jiné chyby. Dále potřebuješ nahrané diskety s CP/M a dále ti chybí monitor a klávesnice. U samotných strojů je potřeba po zapnutí zkontrolovat polské zdroje Mera. Většinou jsou napětí neodpovídající a trimry na regulaci nefungují. Zde se musíš vyvztekat a vyměnit také nějaké ty kondenzátory. Dále musíš vyndat všechny moduly a podívat se po rozlámaných keramikách a také po tantalech ve zkratu. Pak když seženeš příslušenství to můžeš zapnout. Buď to naběhne nebo ne a máš poškozené obsahy PROM a můžeš začít dále laborovat. Dále nevím co tedy rozviřovat Smile Buď do toho investuješ svůj čas a dovednosti a nějaké finance na nakoupení věcí, co ti chybí a nebo se na to vykašleš a dáš to někomu, kdo to zprovozní a zanechá pro naše příští generace. Podotýkám, že můžeš více laboracemi poškodit než opravit a o to někdo potom bude mít více práce. Jak jsem říkal, máme zájem pro muzejní sbírky a zatím je to v teoretické rovině, nikdo tu nic nenabízí a ostatně neví ani co nabízet, když nemáme fotografie či popis toho co máš. Budeš mít jednu rozšiřující kazetu, jeden HDD, jednu základní pro GC a díly z rozebrané. Co chceš laborovat s programátorem PROM opravdu netuším, PROM nejde přepisovat, tak jediné co dokážeš je načíst původní obsah. To je ale bez nových čistých PROM vše. Naopak PROM neopatrným zacházením můžeš zničit a opět někomu přidělat práci. Takže v této fázi je důležité si rozmyslet, co s tím vlastně chceš dělat. Jestli to opravit a rozchodit, jestli jen rozhrabat či jiné plány. Až se rozmyslíš pro to, že se toho budeš chtít zbavit, jsme jedno ucho a určitě se dohodneme buď na odkupu a nebo na výměně podle toho co sbíráš. Ale za mne říkám že rozhrabat to bez cíle mi přijde škoda.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
L
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: st leden 30 2019, 13:51    Předmět: Citovat

---


01.jpg
 Komentář:
 Velikost:  256.89 kB
 Zobrazeno:  328 krát

01.jpg



02.jpg
 Komentář:
 Velikost:  291.21 kB
 Zobrazeno:  319 krát

02.jpg



03.jpg
 Komentář:
 Velikost:  256.31 kB
 Zobrazeno:  310 krát

03.jpg



04.jpg
 Komentář:
 Velikost:  148.78 kB
 Zobrazeno:  320 krát

04.jpg



05.jpg
 Komentář:
 Velikost:  284.19 kB
 Zobrazeno:  333 krát

05.jpg


Návrat nahoru
L
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: st leden 30 2019, 13:55    Předmět: Citovat

---


06.jpg
 Komentář:
 Velikost:  199.42 kB
 Zobrazeno:  326 krát

06.jpg



07.jpg
 Komentář:
 Velikost:  287.37 kB
 Zobrazeno:  330 krát

07.jpg



08.jpg
 Komentář:
 Velikost:  290.3 kB
 Zobrazeno:  295 krát

08.jpg



09.jpg
 Komentář:
 Velikost:  185.35 kB
 Zobrazeno:  297 krát

09.jpg



10.jpg
 Komentář:
 Velikost:  169.82 kB
 Zobrazeno:  296 krát

10.jpg


Návrat nahoru
L
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: st leden 30 2019, 14:01    Předmět: Citovat

---


11.jpg
 Komentář:
 Velikost:  291.66 kB
 Zobrazeno:  287 krát

11.jpg



12.jpg
 Komentář:
 Velikost:  256.52 kB
 Zobrazeno:  300 krát

12.jpg



13.jpg
 Komentář:
 Velikost:  196.36 kB
 Zobrazeno:  284 krát

13.jpg



14.jpg
 Komentář:
 Velikost:  196.07 kB
 Zobrazeno:  293 krát

14.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Na vyzkoušení Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Můžete k příspěvkům připojovat soubory
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund