Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Elektrická deka
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Kocourekpuci



Založen: Jul 20, 2009
Příspěvky: 33

PříspěvekZaslal: po leden 21 2019, 11:10    Předmět: Citovat

termit256 napsal(a):
Doktorovi je celkem jedno o co ses spalil. Ja osobne bych se jakoukoliv takovou deku bal provozovat i v bdelem stavu, natoz ve spanku. Neni lepsi si vic zatopit, pokud je ti zima?


Lepší by to bylo, kdyby obecně neplatila má otázka, zda je zima všem nebo jen mě. Většinou totiž platí, že je zima jen mě a dokonce na vánoce, kdy v místnosti bylo 25°C, mě byla zima.
Prosím ale jen pociťově - jsem schopen mít mokré čelo z horka, ale uvnitř je mi zima.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: po leden 21 2019, 11:18    Předmět: Citovat

Pokud mas problemy s vnimamim teploty, neni mozne ze to jsou spis omrzliny kdyz s byl nekde venku? Ty se nemusi projevit hned.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kocourekpuci



Založen: Jul 20, 2009
Příspěvky: 33

PříspěvekZaslal: po leden 21 2019, 11:26    Předmět: Citovat

termit256 napsal(a):
Pokud mas problemy s vnimamim teploty, neni mozne ze to jsou spis omrzliny kdyz s byl nekde venku? Ty se nemusi projevit hned.


Ptal jsem se na to saniťáků při infarktu, kdy jsem pro zimnici málem spadl z lehátka. Když mi prudce klesne tlak, objeví se zimnice a když si lehnu a ta postel je teplá (vyhřátá elektodečkou), tak během následujících 20 minut dostanu zimnici, protože mi klesne tlak. Takže se postupně ohřívám ze všech stran než je mi teplo, ovšem netušil jsem, že může nastat situace, kdy se připeču
Venku jsem nebyl, proboha, ráno přimrzly dveře a bylo zde -18 Very Happy


Děkuji za vysvětlení, myslel jsem, že jsem se zbláznil
Přeji hezký den Vám všem
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
geograf



Založen: Jun 15, 2004
Příspěvky: 174
Bydliště: tade na Hané (JN89OK)

PříspěvekZaslal: po leden 21 2019, 12:24    Předmět: Citovat

Přesně to samé se stalo i mě, připekl sem si vnější část kotníku na elektrické dečce v posteli. Přišel sem z venku pozdě večer, studený nohy, tož šup do postele s dečkou a tvrdě sem usnul. Vzbudil sem se až ráno s velkou bolestí na kotníku. Obrovský puchýř, spálenina jak hrom. Doktor na mě hleděl jak na blbca Very Happy Dostal sem mastičku a přikládání výluhu z heřmánku.
To lokální přehřátí na kotníku sem si pak vysvětlil tím že na kotníku je jen tenká kůže a kost. Kost je tepelné izolant a kůže se lehce přehřeje, nemá se jak ochlazovat do okolí.
Od té doby dečku do postele bez kontroly už nikdy více!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
PeteBurns
Zablokován


Založen: Oct 08, 2007
Příspěvky: 2578

PříspěvekZaslal: po leden 21 2019, 14:26    Předmět: Citovat

Nebolo by rozumnejsie zacat poriadne cvicit a otuzovat sa a sustredit sa na riesenie priciny namiesto nasledkov? Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kejki



Založen: Nov 10, 2009
Příspěvky: 2462
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

PříspěvekZaslal: po leden 21 2019, 16:57    Předmět: Citovat

Rozumnější je používat dečku, která se po 30 minutách automaticky vypne. Pokud náhodou v noci zjistím, že chci trochu ohřát, jen cvaknu ovladačem a zase se po 30 minutách se vypne.
A s tím nízkým tlakem a zmrzlými končetinami pomáhá Ginko. Tedy tlak zůstane, ale prokrví se končetiny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kocourekpuci



Založen: Jul 20, 2009
Příspěvky: 33

PříspěvekZaslal: po leden 21 2019, 16:59    Předmět: Citovat

geograf napsal(a):
Přesně to samé se stalo i mě, připekl sem si vnější část kotníku na elektrické dečce v posteli. Přišel sem z venku pozdě večer, studený nohy, tož šup do postele s dečkou a tvrdě sem usnul. Vzbudil sem se až ráno s velkou bolestí na kotníku. Obrovský puchýř, spálenina jak hrom. Doktor na mě hleděl jak na blbca Very Happy Dostal sem mastičku a přikládání výluhu z heřmánku.
To lokální přehřátí na kotníku sem si pak vysvětlil tím že na kotníku je jen tenká kůže a kost. Kost je tepelné izolant a kůže se lehce přehřeje, nemá se jak ochlazovat do okolí.
Od té doby dečku do postele bez kontroly už nikdy více!


Děkuji za vysvětlení. To s tou kostí mne nenapadlo, to s tou kůží ano.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kocourekpuci



Založen: Jul 20, 2009
Příspěvky: 33

PříspěvekZaslal: po leden 21 2019, 17:19    Předmět: Citovat

kejki napsal(a):
Rozumnější je používat dečku, která se po 30 minutách automaticky vypne. Pokud náhodou v noci zjistím, že chci trochu ohřát, jen cvaknu ovladačem a zase se po 30 minutách se vypne.
A s tím nízkým tlakem a zmrzlými končetinami pomáhá Ginko. Tedy tlak zůstane, ale prokrví se končetiny.


Měl jsem za to, že pojistka proti přehřátí, jak jsem citoval z mailu na začátku je ono. Ne, tady ta deka hřeje stejnou intensitou celou dobu, než je vypnutá a to, co mi vysvětlil "Geograf" mě prostě v prvním okamžiku nenapadlo.
A druhá a celkem podstatná věc bylo to, jak budu doktorovi vysvětlovat, že mě spálila dečka, co lidi běžně používají a nikde na internetu nenajdete, že by se někde někdo spálil.

Naštěstí jste zde odborníci, co laikovi vše vysvětlí. Díky


Naposledy upravil Kocourekpuci dne po leden 21 2019, 17:22, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
starecd



Založen: Aug 17, 2010
Příspěvky: 2725
Bydliště: kousek od Zlína

PříspěvekZaslal: po leden 21 2019, 17:20    Předmět: Citovat

Kocourekpuci: dečku bych používal maximálně na vyhřátí postele, rozhodně ne celou no na ní spát. Máti ji taky jednu dobu měla pod dekou a málem se spálila, protože tam fikla rovnou 3.stupeň na přepínači. Posléze se chvíli ještě používala přes časový spínač, ale jen do vyhřátí postele. I tak je velké riziko nejen popálenin. Navíc si myslím, že nemůže dlouho vydržet, protože určitě máš nějakou matraci ne nějaké prkno. Fakt bych se bál na něčem takovém spát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kocourekpuci



Založen: Jul 20, 2009
Příspěvky: 33

PříspěvekZaslal: po leden 21 2019, 17:44    Předmět: Citovat

starecd: My kočky se rádi připíkáme (naše kočky spí v troubě od kamen na PP) a tuhle "hloupost" myslím dečku mě doporučil dr. Tohle stálé teplo mě fakt pomáhá, ale varianta popsaná "Geografem" že se mohu opravdu připéct i s kůrčičkou mě nenapadla. Měl jsem za to, že ta dečka má nějakou pojistku, aby se něco takového nestalo, ovšem to, že kost je "tepelné" izolant mě fakt nenapadla. Druhá věc byla, že jsem vycházel z toho, že bolest mě probudí, jasně, probudila by mne, kdyby to byl prudký žár a ne pozvolné opékání, dokud tělo teplo absorbuje a pak přestane a připeču se.

Takže nažhavím postel a šmitec.
Vaše všeobecné rady a připomínky jsou neocenitelné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2643

PříspěvekZaslal: po leden 21 2019, 17:51    Předmět: Citovat

Jak píše Kejki - já jsem mamince udělal časovač na lampičku. Když si chce v posteli číst, jen zmáčkne tlačítko, které nahodí samopřídrž s časovačem. A ten časovač sam sebe po určitém čase vypne. Takže když u čtení usne, tak se to samo zhasne. A když čte a zhasne se to, tak jen zase zmáčkne to tlačítko. Něco podobného bys mohl pro deku použít taky.
Pak jsem defacto to same dělám dětem do hraciho místa pod postelí, kde je led pasek. Věčné se tam svítilo. Teď se svítí max 45 minut. Nic to nežere, protože spínací tlačítko je připojeno hned na vstupu.

Petr
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kocourekpuci



Založen: Jul 20, 2009
Příspěvky: 33

PříspěvekZaslal: po leden 21 2019, 18:21    Předmět: Citovat

Ano, to by se mi líbilo.
Bohužel zde není ani elektro obchod na tyhle komponenty, ani neznám nikoho, kdo by to zvládl udělat. Občas mám pocit, že tady skončili u ebonitové tyče a liščího ocasu.

Jasně, občas se pozvolna ohřívám, když si vzpomenu, tak si teplotu snížím nebo vypnu, ale častěji se otočím na bok, řeknu si ještě tenhle nemám teplý a .......pak to dopadne, jak to dopadlo.
Ovšem deku používám celkem dlouho a nikdy se nic nestalo. Možnost popálenin si vysvětluji i tím, že většinou mám teplé ponožky, které možná, říkám možná přehřátí brání. V okamžiku kdy k tomu došlo jsem měl jen jednu ponožku a na té, kde vznikla popálenina ponožka nebyla.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kremik



Založen: Mar 30, 2012
Příspěvky: 3571
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: po leden 21 2019, 19:07    Předmět: Citovat

Kocourekpuci napsal(a):
jsem měl jen jednu ponožku

Pipi hadr Laughing
Já bych na to neleh. Jednu tu mám, kdysi jsme ji dostali, a dodnes není ani rozbalená.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kocourekpuci



Založen: Jul 20, 2009
Příspěvky: 33

PříspěvekZaslal: po leden 21 2019, 19:22    Předmět: Citovat

Kremik napsal(a):
Kocourekpuci napsal(a):
jsem měl jen jednu ponožku

Pipi hadr Laughing
Já bych na to neleh. Jednu tu mám, kdysi jsme ji dostali, a dodnes není ani rozbalená.




Vrrrrr
Druhá noha je v obvaze a ponožka zajistí, že o obvaz v noci nepříjdu.

Navíc, většina z Vás žije ve městě, kde již -3°C a 5 cm sněhu je tragedie, já bydlím na Vysočině, mám zde na 80 cm sněhu a momentálně -15°C, takže ta deka je lepší jak v noci neusnout z pocitu, že je mi zima. A teplo v místnosti je, zima je pouze mě!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kejki



Založen: Nov 10, 2009
Příspěvky: 2462
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

PříspěvekZaslal: út leden 22 2019, 8:33    Předmět: Citovat

Já to znám, jenže usnu, pak se přehřeju a ráno mám hubu plnou oparů ( na to stačí ten vyšší stupeň na 30 minut). Kdepak, pěkně předehřát, pak nejnižší stupeň než usnu a ať se to vypne samo.
Navíc 110W, to máš na dvoulůžko, ne? Většinou jsou 60W.
Spínací hodiny do zásuvky mají skoro všude, ale je to uživatelsky nepřívětivé pro opakované sepnutí v noci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund