Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Krups XP7200 - stále žádá vysypání zásobníku sedliny

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
stehlajz



Založen: Aug 19, 2015
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: ne leden 20 2019, 11:43    Předmět: Krups XP7200 - stále žádá vysypání zásobníku sedliny Citovat

Zdravím ve spolek,
mám problém s elektronikou v kávovaru Krups XP7200, která se chová podivně.

Po zapnutí kávovar udělá auto-test s proplachem a vyžádá si vysypání a vyčištění zásobníku kávové sedliny, to provedu a v 50% případů je kávovar připraven k udělání kávy, v druhých 50% znovu provede autotest a znovu zažádá vysypání zásobníku. Tento postup se opakuje, dokud se neumoudří, že by se káva dala uvařit.

Jakmile se káva dá uvařit, udělá jí naprosto standardním způsobem, nastavení objemu i typ kávy funguje jak má OVŠEM po dovaření znovu udělá autotest a žádá vysypání zásobníku, pouze ve vyjímečných případech lze udělat 2-3 kávy za sebou bez vysypání.

V "servisním" menu, jsem zjistil, že hned po zapnutí je hodnota počtu kávových podů v zásobníku na hodnotě 9, po úspěšném vysypání se čítač vyresetuje, avšak po první kávě skočí opět na hodnotu 9.

Divné je, že vše ostatní se chová naprosto jak má, funkce páry, proplachu atp. bez problémů, ani na desce elektroniky není žádná viditelná závada nebo znečištění.

Osobně mě napadá, zda-li nemůže být bota například někde v EEPROM paměti, pokud jí kávovar využívá pro ukládání hodnot nicméně je to jen má spekulace, protože žádné info o podobné poruše jsem nikde nenašel a náhradní deska elektroniky je prakticky nesehnatelná.

Děkuji za případné rady a nápady



rsz_20190109_183109.jpg
 Komentář:
 Velikost:  288.22 kB
 Zobrazeno:  165 krát

rsz_20190109_183109.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stehlajz



Založen: Aug 19, 2015
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: čt leden 24 2019, 20:03    Předmět: Citovat

Problém vyřešen, chyba byla v zalepeném pístu vyhazovacího mechanismu na kávové puky. Sice se pohyboval, nicméně moc pomalu a občas nevyjel. I přesto, že kávovar puky správně vyhazoval během vaření pohyb byl nejspíš příliš pomalý a elektronika při autotestu to vyhodnocovala jako chybu či uváznutí puku.

Rozebrání a vyčištění vyhazovače, středu termobloku a těsnění pod spodním sítkem vyřešilo zalepování vyhazovače a kávovar funguje jak má.

Můžeme tedy LOCK.

Chyba nebyla v elektronice, původní obsah druhého příspěvku zde:
citace:
Dovolím si přidat vývoj situace s kávovarem. Rozhodnut se nevzdat tak snadno, jsem začal zjišťovat možnosti kontroly paměti i samotného procesoru, avšak vzhledem k použití už relativně staršího mikrokontroleru řady ST7 se to zdálo jako větší oříšek než shánět novou desku. Tu jsem nakonec objevil na Allegru, cena nebyla uplně přívětivá nicméně pořád lepší než nový kávovar, který jinak je v pořádku. Rozhodnut jí koupit jsem v posledním momentě narazil tady u nás na celý kávovar, který sice potřeboval přetěsnit ale jinak šlapal bez chyb a za lepší cenu než samotnou desku.

Dárce orgánů dorazil, práce na chvilku jen přehodím hlavní desku a pro jistotu i čelní panel i když v něm je jen obyčejný posuvný registr. Složím, nadšený uvařit si kávu, kávovar zapnu a ..... stejná chyba po autotestu Confused

Začal jsem tedy různě prohazovat desky mezi kávovary, i jsem začal testovat mou původní elektroniku v tom netěsnícím kávovaru kde pracuje absolutně bez problémů a jediné chyby, takže prvotní podezření bylo evidentně chybné. Zatím jsem zkusil prohodit jen průtokoměr, který to není. Co mě zaráží, že v samotném kávovaru zbývá už jen pár spínačů (které jsem navíc předtím měřil a všechny v pořádku) a jinak vlastně nic.

Nemá tedy někdo tušení, co kávovar vlastně během autotestu kontroluje? Začínám mít podezření, že je to nějaká naprostá blbost akorát schovaná za takovou chybu.

V servisním návodu jsem narazil na informaci, že kávovar je schopný detekovat přítomnost nevyhozeného kávového puku v termobloku, začínám si říkat, zda-li se pro elektroniku tedy netváří, že je stále něčím blokován, snaží se ho vyhodit tedy i žádá o vysypání zásobníku a vyčištění planžety, avšak při dalším autotestu ho detekuje znovu. Ovšem nevím jak tento systém funguje jelikož píst sjede naprosto v pořádku až na doraz a i případně uvaří kávu jak má.

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.13 sekund