Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Máte dost místa pro své kutilství?
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
padik



Založen: Jan 02, 2015
Příspěvky: 347

PříspěvekZaslal: ne leden 20 2019, 10:07    Předmět: Máte dost místa pro své kutilství? Citovat

Ahoj.
Já tedy bydlím v paneláku, ale "životní základnu" mám na chalupě stále ještě rodičů. (ale už je mi přes 40). Mám dva hobby: bastlení a fotografování. Úplně bez nadsázky mohu říct, že mám zaneřáděný byt vším, co mne baví. Pochopitelně různě po šuplíkách a komodách. Fór je v tom, že ztrácím přehled o tom, co kde mám, co jsem vyzkoumal a s jakým výsledkem. Potřebuju se od toho osvobodit, to jako opravdu vážně a vědět , kam sáhnout. Tak mne napadá
1. Každý komponent by mněl svou papírovou složku, kam bych si zapisoval jak to hraje, úpravy, datasheety součástek, výtahy z diskuzí apod. (bohužel ne prioritně v PC, tam to nikdy nedohledám)
2. Mít do PC na každé téma 1 flash disk (vč. hudby) a tam to více méně duplikovat. (ne na HDD, tam to zase nenajdu). Flash disky shromáždit přes karabinky na velký kroužek jako klíče a vždy přenášet pouze potřebný.
3. Mám rozbastlených víc věcí. Honí se mi to hlavou napříč, dohromady a nevytěsnitelně. V podstatě za to může široký zájem o tematiku audio a mnohaletý výpadek z teorie i praxe. Díky za to, že základy nezmizely. Chybí mi systematická práce. Ale je to hobby, tak jaképak plánování???
4. Možnosti nákupu stavebnic na Ebay jsou neignorovatelné.
5. Když mám něco vyhodit jako nevyhovující, nedokážu to, protože za rok něco vymyslím a chybí mi to. Nebo elektroniku, která mi úplně nevyhovuje, nedokážu už prodat za 1/3 ceny. To to raději dám do krabice a ono se využití najde, zvlášť na té chalupě, i kdybych to mělo hrát na WC.
.............Možná někdo pochopíte, co jsem chtěl vyjádřit a něco vás napadne............
(vzpomínám si na kdysi někým často používaný výrok. "Další krám do baráku")

Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4237
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: ne leden 20 2019, 11:02    Předmět: Citovat

moje osobní zkušenost.
1 neexistuje dostatečná prostor, i kdybych měl halu velikosti dvou stadionú tak ji mám plnou pokladů.
2 skladovat staré nedodělané, nebo nepotřebné projekty nrmá cenu, po roce už má člověk jiné zkušenosti a náměty a udělal by to téměř vždy jinak.
3. přesto že vedu sklad součástek a relativné poctivě dělám příjmy vždy se při inventuře , nebo zadávání rozpisu výrobky nestačím divit rozdílům. Což při počtu přes 6 tisíc položek docela záhul to dát alespoň jednou za rok do pořádku.
A nakonec já nějak bastlířům kteří mají pořádek na stole neveřím Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dred



Založen: Apr 08, 2007
Příspěvky: 1750
Bydliště: Handlová

PříspěvekZaslal: ne leden 20 2019, 11:13    Předmět: Citovat

Very Happy mám dielničku 6x4m a časť pokladov už aj na chodbe. Najväčší poriadok dosiahnem keď niečo rozlejem, alebo donesú na opravu TV (0,6÷0,8 m²) Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne leden 20 2019, 11:16    Předmět: Citovat

padík: Jsem na tom asi stejně, místa není nikdy dost Very Happy

V hlavě mám spoustu nápadů, nejen na bastelní, mám barák a i tam je potřeba opravy a inovace, nebo věci, které člověk nestíhal dříve udělat. Naštěstí už jsem v důchodu, za což jsem rád, ale nějak se ten čas zkrátil a připadá mi, že nemám čas, tedy spíše "Časochuť" jak mi to říkali důchodci a nechápal jsme to Sad

Ale být doma a nemuset....to je k nezaplacení. Takhle přeci jen se dá víc věcí zařídit přes den.

No a co se týče nezbavování se věcí, to je veliký problém. Čas od času něco vyřadím, ale jinak to spíš přeskládám tak, aby se uděl prostor pro další věc.

Zatím jsem spíš hromadil, než sběratel, což asi zná každý, než dospěje (nebo je dotlačen nedostatkem místa) do stavu vyhazování Laughing

_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile


Naposledy upravil Jenys dne ne leden 20 2019, 11:17, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Victronix



Založen: Nov 23, 2007
Příspěvky: 919
Bydliště: Vážany

PříspěvekZaslal: ne leden 20 2019, 11:16    Předmět: Citovat

BU2520 - Děláš inventuru 6000 položek? Jsi blázen. To děláš celý rok a pak znova? Very Happy
_________________
Hledám ideální řešení...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4237
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: ne leden 20 2019, 11:52    Předmět: Citovat

ne ale trvá mi to cca sedm dní v lednu Very Happy . Naštěstí mám relativně seřazeno. ale to víš je řady odporů a kondíků od smd 605 do cca 2 W je dost položek to samé kondíky a cmos obvody téměř celou řadu 40** jak v dilu tak v soicu a ono to naskakuje
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ronoda



Založen: Dec 12, 2017
Příspěvky: 797
Bydliště: Pardubice

PříspěvekZaslal: ne leden 20 2019, 12:17    Předmět: Citovat

Taky trpím "syslí nemocí" Naštěstí mám velkou půdu a jednu garáž navíc.
Když náhodou něco vyhodím, tak musím ve čtvrtek večer (v pátek ráno jedou popelářiSmile) jinak bych to z tý popelnice zase vytáhl. Ale opravdu se to nedá donekonečna, protože pak člověk ztrácí přehled, a když ztrácí přehled vytrácí se i radost z bastlení a oživování. Člověk skáče z jednoho do druhého, mozek je drcen spoustou dalších nápadů, ty novější jsou vždy lepší než ty předchozí. a navíc si člověk nechce přiznat, že s přibývajícím věkem se tak nějak zpomaluje trochu rychlost těla, všechno trvá trošku déle a lepší to nebude. Když něco vyhodím (nejen elektro) tak to zaručeně do půl roku potřebuji. Pravda bude asi taková, že si spíš cca toho půl roku pamatuji co to bylo a hlavně kde to bylo:-) Navíc já mám ještě k tomu těžkou úchylku, že mám rád jednu věc vícekrát (např. řada SM26x asi 20ks, 638 asi 15x, B100 asi 10x, a další a další) Něco jsou výstavní retro kousky (např. Bolero z roku 1957, Festival, Variace) ale většina těch věcí má cenu (nemyslím peníze) jen pro mě. A to nemluvím o součástkách, to je ještě větší "průser" Asi 200x VFD display, ty mě přímo fascinují, i když jejich řízení je poměrně náročné a nevyplatí se to toho dávat svůj čas, digitrony u nichž snad jako jediný stoupá retro cena, a další a dalšíSad
- Začal jsem to pomalu, pomalu, pomalu redukovat na to, že si nechám jen věci ve dřevě, nakonec jsem to zarámoval jako TESLA a DŘEVO a začal se toho, co není z Tesly a ve dřevě zbavovat. (vyjímka SM26x) Ale tak nějak inteligentně,
někomu pro koho to má alespoň nějakou cenu (alespoň cenu poznání, co je uvnitřSmile) Samozřejmě to mohu dovézt do šrotu, ale to je těžký sadismus, brrr Sad Abych to postupně vyklidil a zanechal po sobě na tomto světe pořádek. Není nic smutnějšího, než když po někom vyhodí věci které měl rádWink



sma.jpg
 Komentář:
 Velikost:  96.7 kB
 Zobrazeno:  144 krát

sma.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7563
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: ne leden 20 2019, 12:36    Předmět: Citovat

Místa není nikdy dost. Nakonec jsem se s promítačkama na 16mm film dostal ke stavu sedm kusů plus dva dárci orgánů. Začalo to nevinně - přece nebudu závislý na jednom kusu již nevyráběné techniky. No tak se občas něco pěkného naskytlo a je to. Mám 2+1 byt (bydlím v něm sám), tam se to vejde slušně. Filmy (400 - 500 ks) skladuji ve sklepě kde je jim dobře - je tam stabilní vlhkost a teplota i při venkovních 35 nepřeleze 20.
Po inzercích čmuchám pořád, ale už si hodně vybírám co bych eventuelně koupil a co by za to stálo.
No a další věci ve sbírkách - hodiny Pragotron mám rozvěšené po stěnách (nemám je v provozu, to by každou minutu byla pěkná řacha), ty matiční tak různě. Zatím pokoje nevypadají jako skladiště.
Další věcí, co sbírám, jsou jízdní řády a související literatura. To jsou knížky, to je skladné.

_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
samec



Založen: Dec 19, 2017
Příspěvky: 4134

PříspěvekZaslal: ne leden 20 2019, 14:44    Předmět: Citovat

Najviac miesta mi zaberajú osadené plošáky z rôznych prístrojov. Keby som ich porozoberal na súčiastky a nepotrebné vyhodil, výrazne by som zredukoval obsadený úložný priestor a využiteľnosť tých súčiastok. Na to by som však potreboval tie súčiastky nejako zdokumentovať, napríklad katalógovými listami. Osadený plošák je často jediná informácia, ktorú k niektorým súčiastkam mám. A ako beží čas, tak mi to všetko začína komplikovať ešte aj historicko-zberateľský aspekt. Bez neho by väčšina starších súčiastok skončila v odpade. No a katalógové listy sú problémom samým o sebe. Niektoré zložitejšie obvody majú aj 50-stranové katalógové listy. Niektoré súčiastky vyrábali viacerí výrobcovia. A jeden katalógový list často popisuje viacero súčiastok. Skladovať to v papierovej forme by bolo príliš objemné a vyhľadávanie príliš nepraktické. Problém by mohol uľahčiť počítač. Zatiaľ som však nenašiel spôsob, ako tie katalógové listy v počítači ukladať, ako členiť adresáre, akú databázu použiť... No a moderné spotrebné počítače spolu so smerovaním vývoja operačných systémov mi to nijako neuľahčujú.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PotPalo



Založen: May 13, 2009
Příspěvky: 4960
Bydliště: BA-Petržalka :(

PříspěvekZaslal: ne leden 20 2019, 15:30    Předmět: Citovat

Miesto nieje, iba izba 3,5 x 3,5 m v paneláku (4v1: dielňa, sklad, kancelária, spálňa). Pomaly ukončujem činnosť a zbavujem sa vecí. Na to aký mám okruh záujmov a činnosti tu nieje miesto ani na náradie (asi polovicu náradia som už predal), ani na náhradné diely, natož na nejaké uskladňovanie obľúbených vecí. Opravovať nejaký väčší televízor je problém, to si odkladám na deň keď spravím miesto na stole a opravím niekoľko televízorov naraz, inak sa neoplatí robiť niekoľko hodín miesto naň. Všetko musí preč, keď chcem niečo nové, musím predať staré. Za niektorými vecami je mi aj ľúto, lebo viem že sú kvalitné a takú druhú vec už nikdy mať nebudem, ale nedá sa inak. Keby som si ich nechal, tak už nieje ďalšie miesto na ďalšie veci, a všetká činnosť by sa zastavila. A navyše po mojej smrti by tie veci skončili určite v odpade, nikto by sa neobťažoval to fotiť a predávať. Tak nech tie veci zasa urobia radosť niekomu inému, ja som sa s nimi už pohral. Overený postup je: predať-rozdať-vyhodiť.
Confused

_________________
Silou vybrať peniaze od ľudí a následne za ne spraviť niečo proti ľuďom, s čím nesúhlasia, to je civilizácia?! Tento systém je chorý a vedie do záhuby.
Ideológie developerov niesu kompatibilné so šťastným životom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3365
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: ne leden 20 2019, 17:41    Předmět: Citovat

To nemáš nikoho ani v okolí zámých, kdo by se o takovou oblast zajímal? Přijde mi to dost škoda. I když z mladších ročníků v okolí taky zrovna nikoho nemám. Děcka známých jsou ještě moc mladá na takové životní rozhodnutí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PotPalo



Založen: May 13, 2009
Příspěvky: 4960
Bydliště: BA-Petržalka :(

PříspěvekZaslal: ne leden 20 2019, 17:46    Předmět: Citovat

Tak si nájdite v okolí nejaký krúžok mladých elektrotechnikov, oni radi rozoberú a zlikvidujú čokoľvek. Keď nič iné, tak sa aspoň naučia ako je čo zapojené. Ja som sa tiež veľa naučil práve pri rozoberaní. Je to lepšie, ako by to malo skončiť v kontajneri.
_________________
Silou vybrať peniaze od ľudí a následne za ne spraviť niečo proti ľuďom, s čím nesúhlasia, to je civilizácia?! Tento systém je chorý a vedie do záhuby.
Ideológie developerov niesu kompatibilné so šťastným životom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
weed_smoker



Založen: Dec 02, 2011
Příspěvky: 2676
Bydliště: Jaroměř

PříspěvekZaslal: ne leden 20 2019, 19:10    Předmět: Citovat

Pomalu jsem se dostal do stádia,kdy sbírám už jenom minimum,pokud v tom jsou nějaký lepší součástky nebo dokoupím to,co ve výtěži není a jde to blbě sehnat.Donesený DPS obírám a třídím si jen součástky do krabiček.Vyhazuju jenom obraný DPS nebo to,co shoří,zrezaví,rozbije se nebo už to nesplňuje parametry(svod,ESR…).Přístrojů se pár najde,ty ale na půdě nikdy nepřekážely a další už do baráku nenosím.Pokud skladuju celý DPS,pak jen ty,který by šly použít vcelku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Achab



Založen: Nov 05, 2010
Příspěvky: 5998
Bydliště: okr. Vyškov

PříspěvekZaslal: ne leden 20 2019, 19:33    Předmět: Citovat

Kdo chce rozdat vybavení, měl by to hlavně udělat včas. Taky jsem měl "dědit" po známém, ale ty nejlepší přístroje
si chtěl dočasně nechat pro potěchu oka. Zakrátko skončil v ústavu a přístroje v odpadu, protože příbuzní o dohodě nevěděli a považovali to za haraburdí. Tak zmizelo pár cenných historických měřidel, radiostanice z ponorky, polní přijímač wehrmachtu a další...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31833
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne leden 20 2019, 19:41    Předmět: Citovat

Koukám že bych měl asi co nejdřív sepsat závěť, ve který celej obsah svýho kutlochu v případě náhlýho odchodu bez výhrad a výjimek odkážu místnímu bastlkroužku ... Protože moje zákonitá polovička pro to nemá jiný pojmenování než "bordel" a kdyby se nebála že jí na místě zakroutím krkem a uvážu jí ho na uzel, dávno už by mi minimálně část z toho vyházela ... NJinak můj kutloch je samodomo přepážkou z Jäkl nosníků a lamino desek oddělená část jednoho z pokojů bytu - s plochou asi 1,25x2,5m - velkej podlouhlej stůl, jedna židle, pár světel, u pracovní plochy rozvod napájení, pod ní oddělovací trafo a regltrafo, páječky, šuple s vercajkem, na stropě zavěšený držáky na delší kusy materiálu a police na zrovna nepoužívaný věci a po zbytku stěn poličky a šuplíčky a krabičky ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund