Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Kam zmizel olovnatý cín?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Dílenské vybavení, nářadí, pomůcky, přípravky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
FHonza



Založen: Nov 20, 2012
Příspěvky: 1453
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt únor 14 2019, 15:19    Předmět: Citovat

Tak to jsem měl kliku
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AlesALF



Založen: Dec 16, 2010
Příspěvky: 206
Bydliště: mezi HK a JC

PříspěvekZaslal: pá únor 15 2019, 12:18    Předmět: Citovat

Tak objednat jinde: http://racvonka.cz/pajky-a-chemikalie/cinove-pajky.html, nebo přímo u výrobce: http://www.marmot.cz/?cz_marmot-standardni-snpb-pajeni-7,3
RaC vypadá i levněji než GES
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
elektrosvit



Založen: Jun 27, 2016
Příspěvky: 2514

PříspěvekZaslal: pá únor 15 2019, 19:53    Předmět: Citovat

Dneska mi v EZK Kristall 505 normálně prodali na náhodně vybrané IČO. Ptal jsem se prodavače, jestli se jedná už jen o doprodej, a tvrdil mi, že ne. Že došlo pouze k dočasnému stažení, olepení varovnými nálepkami a opět se prodává. A pokud nepřijde nějaké další nesmyslné nařízení, bude se prodávat i dál. Mají 100, 250 i 500g cívky, průměr 0,7 a 1 mm.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Milan_F



Založen: Oct 03, 2005
Příspěvky: 1520
Bydliště: nedaleko Humpolce

PříspěvekZaslal: ne únor 17 2019, 20:41    Předmět: Citovat

AlesALF napsal(a):
... nebo přímo u výrobce: http://www.marmot.cz/?cz_marmot-standardni-snpb-pajeni-7,3


Přímo u Marmotu je minimální odběr 50kg. Pan Jeník mi psal, že jejich pájky by měl prodávat p. Vonka. V nabídce je ale nemá. A ač jsem si nim mailoval, nezeptal jsem se ho na to - už jsem měl doma od něj 5kg Kovohutí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Atlan



Založen: May 10, 2004
Příspěvky: 4507
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: st únor 20 2019, 20:02    Předmět: Citovat

Tak som sa zasobil 1kg 0.5mm 6040 sw23, tak snad uz nebudem potrebovat najblizich 10 rokov.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Superpavel



Založen: Dec 20, 2010
Příspěvky: 374

PříspěvekZaslal: ne únor 24 2019, 13:37    Předmět: Citovat

Na internetu jsem našel obchod kde ještě olovnatou pájku prodávají.Jmenuje se Soldering.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pajosek2



Založen: Feb 24, 2007
Příspěvky: 3995
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: po únor 25 2019, 12:49    Předmět: Citovat

Zajímavé čtení

https://www.kondik.cz/olovnata-a-bezolovnata-pajka?
fbclid=IwAR2i5ZcLfyEwynnWJaoe_L5aIXeA_jxdDqo14Mc99KG29tFOBuwjDiUpWbo

_________________
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: po únor 25 2019, 14:01    Předmět: Citovat

Z PBT Rožnov Vám pošlou i bez iča a na dobírku jakoukoliv velikost cívky s Crystalem 502 i 505. Kupuju ho tam už roky, pravda - poslední objednávka byla trochu větší a tak jedu už tak přes rok z té poslední.
Nepochybně na to mají nějakou vychytávku, jako třeba "pro servisní účely" a podobně.
Každá firma, která má zájem olovnatý cín prodávat, to takhle má ošetřený, včetně jednoho, mně blízkého obchodu Very Happy
Tam jsem zas koupil za velmi dobrou cenu 1kg špulku Fluitinu 1532, co ho ještě furt používám na "méně náročné věci".
Nehodí se např. na pájení poniklovaných záležitostí, kterých je i mezi tou lepší bižuterií pořád dost.
Ale na pocínování konců drátů, nebo na pájení věcí většího objemu, kde je velká spotřeba, ten Fluitin používám.
Typicky třeba na "zalejvání" vývodů snapinů do desky. Pájený místo i vývod kýblu si pocínuju Crystalem, ale do desky to pak zaleju Fluitinem. Letování síťových eurokonektorů je to samý, výkoňáky v plastu do desek to samý. Na oboustrannné desce s prokovy, byť pozlacené, s Fluitinem neuspějete, na tohle se třeba nehodí vůbec.
On ani ten Crystal vlastně není bůhvíjaký zázrak, je tak dobrej jenom díky použitému tavidlu. Není ale pravda, že to tavidlo v Crystalech je agresivní.
Desky, zapájené před skoro 20 lety, kdy jsem schopnosti Crystalu náhodou objevil, nejeví vůbec žádné známky napadání čehokoli - vývodů součástek, nepocínované mědi licen, mědi plošáků, prostě ničeho.
Má to jenom šikovné chemické složení, nic víc.
Vedle jiných tavidel a třeba i obyčejné kalafuny /co už vůbec nepoužívám, vždy umývám jen tu cizí, obvykle zčernalou/ jde Crystal velmi dobře umývat třeba trichlorem. Zvládá to umýt i obyčejný Čikuli z drogerky, co už ale vůbec není levný.
Poslední dobou umývám desky cyklohexanolem, protože je v litrovkách levný a umí umýt zbytky tavidel stejně dobře, jako ten trichlor třeba.

A to existujou "cíny", speciálně určené právě na pájení ponikovaných záležitostí a to byste teda čuměli, co to dovede.
Rozleje se to po tom superlesklým niklu takovým fofrem, že nestíháte utýct s hrotem.
Jenže to tavidlo v nich je fakt tak ostrý, že když se přehmátnete a pocínujete tímhle sajrajtem konec odizolovaný licny, zateče to klidně 0,5cm pod izolaci /nejhorší je opletení stíněného kablíku/, vypadá to pak hrozně a pak se to nakonec stejně ulomí.
A protože je to ryze rejžáckého původu /tady se to ani nedá koupit/, tak si nejsem ani jistej jednak nezávadností složení toho tavidla /divně kysele to smrdí/ a jednak taky tím dlouhodobým působením na ostatní komponenty mimo ty niklovaný povrchy.
Všeci víme, na jakou životnost rejžák svoje produkty dělá.
Takže abych třeba po 5 letech a dýl, našel nějaký čistě měděný věci zelený, tak to teda prr.
To radši vemu ten Crystal a trochu dýl na tom podržím hrot. Výsledek stejnej, jen to není tak rychle a drží to stejně.
Naštěstí poslední dobou můžu používat jenom Rean, Neutrik a Amphenol, kde takhle agresivních tavidel není potřeba.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7864
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: po únor 25 2019, 22:42    Předmět: Citovat

pajosek2
Úředníci v EU jsou smradlavý p12dy.

_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Otkundes



Založen: Mar 14, 2010
Příspěvky: 1665

PříspěvekZaslal: pá listopad 29 2019, 20:25    Předmět: Citovat

Dnes jsem narazil na zajímavou informaci přímo na ČIŽP. Zkuste si vygůglit větu:
Na cívce nebezpečné pájecí směsi z Kovohutí Příbram chybělo označení
Ona ta snaha prodávat olovnatou pájku na IČO, asi opravdu nebude výmyslem prodejců.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33753
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá listopad 29 2019, 21:07    Předmět: Citovat

Dnes mi doslo pol kila noveho 0,5mm cinu z TME. Na spodku cievky je prilepeny nejaky rozkladaci stitok s varovaniami v x jazykoch...zbytocny odpad, ktory zaplati zakaznik.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: pá listopad 29 2019, 22:22    Předmět: Citovat

Ve zlínském Officialu lze pořád koupit Fluitin 1532 ve velikosti 500g, 1kg a průměru 0,8mm, za poměrně přijatelnou cenu.
Zajímavé je na tom to, že v nabídce na webu není, ale na prodejně je.
Na prodejně po Vás žádné IČO nechtějí, jde to normálně přes pult.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Otkundes



Založen: Mar 14, 2010
Příspěvky: 1665

PříspěvekZaslal: so listopad 30 2019, 10:40    Předmět: Citovat

Z toho vyplývá, že omezování dostupnosti pájecích slitin s obsahem olova na trhu pro veřejnost, je dáno chemickou politikou Evropské unie (REACH). ČIŽP tak zařazuje tyto slitiny mezi nebezpečné chemické směsi. V souladu s nařízeném REACH, pak ČIŽP požaduje u nich nejen varovnou informaci o jejich používání jen k profesionálním účelům, ale i vydání a zveřejnění bezpečnostního listu, podle požadavků evropského nařízení REACH.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
FHonza



Založen: Nov 20, 2012
Příspěvky: 1453
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so listopad 30 2019, 16:06    Předmět: Citovat

Včera jsem byl v GESu (pro jiné věci) a schválně jsem se zeptal na olovnatý cín. Už neberou Marmot, ale Kovohutě Příbram měli i na prodejně. Prý nejlepší je objednat přes web a uvést IČO. Nikdo to pak dál neřeší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
FHonza



Založen: Nov 20, 2012
Příspěvky: 1453
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st únor 05 2020, 13:27    Předmět: Citovat

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Dílenské vybavení, nářadí, pomůcky, přípravky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Další
Strana 8 z 11

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.13 sekund