Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Tuba - Subwoofer
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
franko



Založen: Feb 25, 2006
Příspěvky: 48

PříspěvekZaslal: út říjen 24 2006, 22:21    Předmět: Tuba - Subwoofer Citovat

Ahoj všem,

možná to ocení i ostatní a ne jen já, kdyby mi někdo vysvětlil, na jakým principu je založená tuba s dvěmi reproduktory na obouch stranách té trubky. Pokud se nemýlím, tak reproduktory jsou přišroubovány magnety k sobě, a teď mi vrtá hlavou , jak jsou zapojené... Že by + prvního repra na - druhého repra a - prvního zase na + druhého Idea Aby nedošlo k stlačování vzduchového sloupce uvnitř tuby ?

Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MetalGod



Založen: May 30, 2006
Příspěvky: 6558
Bydliště: Seč

PříspěvekZaslal: út říjen 24 2006, 23:03    Předmět: Citovat

(+) na (+) a (-) na (-)
Uzavřeným bednám bez bassreflexu to nevadí, tak proč by to mělo vadit v tomhle případě?

_________________
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rezis



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 5229

PříspěvekZaslal: st říjen 25 2006, 8:35    Předmět: Citovat

Ono to tak dokonce musi byt jinak by byla cely ten woofer k nicemu a mohl by sis ty repraky jen tak polozit do kufru (zadny akusticky tlak)
_________________
Internet - metla lidstva
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PCman
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: čt listopad 16 2006, 19:38    Předmět: Citovat

No nechci se hádat ale myslím že by to mělo být zapojeno tak jak to psal tazatel.Sám mám v kufru 2 subvofery s 30cm basáky v basreflexových bednách a oba mají díru v magnetu opatřené mřížkou aby se mohla ta membrána vůbec hýbat a chladit cívka.Ono by potom při vysunutí membrány naplno vzniknul silný podtlak mezi vrchlíkem a magnetem proto je tam ta díra aby se dostal vzduch pod membránu.Pokud by byli dva takové basáky uzavřené v jedné utěsněné bedně proti sobě a chodili by stejně byl by tam šílený podtlak a vlastně by to ani nemohlo hrát protože ten podtlak by ty membrány držel u sebe.Už jsem viděl takový sub kde byli dva basáky proti sobě(membránama) a po 3 měsících utavil cívky prostě tam jen tekl proud a nemohlo to chodit je to jak by jste zadřeli elektromotor(ložiska) během chvíle by shořel
Návrat nahoru
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12335
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: čt listopad 16 2006, 20:01    Předmět: Citovat

Nesmysl, nastuduj si základy elektroakustiky a nedej na své domněnky. Konkrétně si najdi třeba hesla "pracovni objem, akustický zkrat, elektrodynamický měnič-základy funkce".

Naposledy upravil Sendyx dne čt listopad 16 2006, 21:00, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
right13



Založen: May 05, 2006
Příspěvky: 447

PříspěvekZaslal: čt listopad 16 2006, 20:50    Předmět: Citovat

to je blbe ak mas v atue dva subVofery
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PCman
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: čt listopad 16 2006, 21:28    Předmět: Citovat

Tady je fotka toho magnetu z toho odvařeného basáku já mám ještě trochu větší a mám tam mřížku aby se k civce nedostalo žádné smetí.Mám dva protože basa tvrdí muziku a byla to výhodná koupě.

http://img54.imageshack.us/my.php?image=magkv8.jpg
Návrat nahoru
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12335
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: čt listopad 16 2006, 21:42    Předmět: Citovat

Proč si nepořídíš raději jeden pořádný, než dva "výhodná koupě" ? Pochlub se, jaké mají ty výhodné koupě skutečné parametry...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PCman
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: pá listopad 17 2006, 11:05    Předmět: Citovat

Parametry neznám je to nějaký no name made in EU dovezený z němec,nikde jsem netvrdil že to je nějaké super auto hifi za několik tesítek tisíc a v tom autě bych to asi ani nepoznal.Jen jsem tam hodil frekvenční vyhybky od dexonu do 200Hz a zesilovač.Pouze se mi jedná o ten vzduchový polštář který vzniká jak před membránou tak i pod kloboučkem.Na něco ta díra tam určitě bude zkoušel jsem tu díru zalepit a je to celkem dost poznat ta membrána už potom nechodí tolik kolik ji dovolí gumová vlnka na okraji.
Návrat nahoru
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12335
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: pá listopad 17 2006, 12:24    Předmět: Citovat

Probůh, nastuduj si ty základy....

BTW, takže ani nevíš, jak vlastně výhodně jsi koupil. Typické. V nejmenovaném obchodě mají v akci noname čínské vrtačky, vyráběné pro Německo (pro neznalé - německá firma si na to nechá udělat německý potisk, i když ten šunt v Německu neprodají ani největšímu Speckpeppemu, ale blbci na východě si s radostí koupí echt deutsce qualitat fur allles). Taky jdeš koupit hnedka dvě ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PCman



Založen: Nov 17, 2006
Příspěvky: 465
Bydliště: Ostravsko

PříspěvekZaslal: pá listopad 17 2006, 16:58    Předmět: Citovat

Byla to výhodná koupě vyšel mě jeden na 100Kč
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PCman



Založen: Nov 17, 2006
Příspěvky: 465
Bydliště: Ostravsko

PříspěvekZaslal: pá listopad 17 2006, 19:24    Předmět: Citovat

For SENDYX: mevím proč se mermomocí chceš podívat do mého kufru ale hned na začátku jsem psal"nechci se hádat"! To znamená že jsem chtěl jen přidat zkušenost a ty pořád jedeš do mě a ještě jsi mi nedokázal vysvětlit proč je u tak velkých membrán průchozí magnet? Já jsem napsal svou teorii a ty se mi snažíš to vyvrátit jen tím že se ptáš na parametry mých subvoferu,není to jedno? Prostě tam ty otvory jsou a mají svůj důvod ale ty nevíš proč, tak se snažíš odvrátit svou teorii na freqvenční rozsahy atd.Ano mám dva a víš proč? Vem si takový žesťový nástroj jako je klasická basa její rezonanční plocha je asi jako polovina tenisového kurtu tak bych chtěl vidět ja 20cm sub. dokáže přehrát něco takového jako vltava od A.Dvořáka nebo celé LP od M.Jacksona BAD nebo některé věci od P.F.Vím že v autě to je celkem ztracená záležitost ale doma v klidu po vodní dýmce s patřičnou naplní a repro od Jamo je to požitek a ikdyž jsem to LP slyšel 20x stejně mi chodí mráz po zádech.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12335
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: pá listopad 17 2006, 21:18    Předmět: Citovat

Člověče, ty jsi pacient. Vůbec nemám chuť se ti dívat do kufru, ani kamkoliv jinam. Jen se snažím, aby lidi tak trochu přemýšleli. 100Kč za reproduktor je opravdu málo. Když slyším termín "výhodná koupě", bývám velmi opatrný, výhodná koupě jsou třeba Carrefour párky kilo za 22Kč, tzv. komu se nelení, tomu se zelení.

Prosím tě, prostuduj si ty základy, já opravdu nemám čas polopatě vysvětlovat naprosté triviality. A upozorňuju, že nástroj typu kontrabas dobře vyzáří měnič, jehož plocha můžebýt mnohem menší než ten nástroj... Nějaké odkazy snad najdeš na www.amplion.wz.cz
A pro zamyšlení - některé reproduktory "průchozí" magnet mají, některé nikoliv.

Jen tak na okraj - klasická basa je žesťový nástroj ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19534
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: pá listopad 17 2006, 23:17    Předmět: Citovat

No tak skoro všechny žestě to snad vyzáří i bez díry v magnetu.

Asi hraju na kontrabas blbě, nikdy jsem na něj nezkoušel troubit...nebo to bylo tím, že ta basa není mosazná a získal jsem ji bez nátrubku?

Tady se člověk dovídá někdy věci...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12335
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: pá listopad 17 2006, 23:18    Předmět: Citovat

Jéžiš.... a já celou dobu sháněl k žesťům paličky Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund