Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Oprava vodárny Royal Einhell HW 1300 Niro
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
cirus
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 24, 2008
Příspěvky: 252

PříspěvekZaslal: ne leden 13 2019, 12:14    Předmět: Oprava vodárny Royal Einhell HW 1300 Niro Citovat

Koupil jsem údajně německou vodárnu Royal Einhell HW 1300 Niro v domění kvality. Je pěkná, nerezová a celkem výkoná Náhle po několika létech se projevilo kurvítko(!)
Jmenuje se to difuzor s venturiho trubicí (díl 02 na obrázku) a je to z plastu, který popraskal a asi nějakým namáháním se ta trubice vylomila. Přilepit to nejde- zkoušel jsem to 2x s jiným lepidlem. Vždy se to ulomilo znova. Neznám funkci té vylomené trubičky, jestli to tam nějak vibruje? K čemu to tam je? Přisává to další vodu do výtlaku?
No a hlavně - nevíte kde bych ten díl koupil? Hledal jsem na netu a ve dvou servisech a nikde nic. Zkrátka "zákazníku - kup si novou vodárnu"!
Možná jsem hledal špatně, nebo je možné stejný difuzor najít i u jiných čerpadel ? Byl bych rád za každou pomoc a radu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
turbok



Založen: Sep 13, 2006
Příspěvky: 75
Bydliště: Liberec

PříspěvekZaslal: ne leden 13 2019, 12:36    Předmět: Citovat

Tady nepomohou?
https://www.einhell.cz/032/servis-naradi-einhell
Mám dobré zkušenosti s díly na svářečky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
cirus
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 24, 2008
Příspěvky: 252

PříspěvekZaslal: ne leden 13 2019, 13:41    Předmět: Citovat

turbok -zkusil jsem - uvidíme. Dík.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fredis



Založen: Nov 17, 2004
Příspěvky: 5149
Bydliště: Třebíčsko

PříspěvekZaslal: ne leden 13 2019, 16:21    Předmět: Citovat

A co to zkusit svařit?
_________________
Rotor rotuje a stator stagnuje...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kevin_mitnick



Založen: May 20, 2007
Příspěvky: 1766

PříspěvekZaslal: ne leden 13 2019, 19:41    Předmět: Citovat

To cerpadlo je Ebara JEXM neco. Einhell je jen brandova znacka naradi, pro ty to asi bylo vyrobeno. Takze skus jeste pohledat stitek, nebo poslat foto na zastoupeni Ebary, snad pomuzou. http://www.ebara-cerpadla.cz/produkty/59_JESX.xhtml

Ten difuzor je pomerne bezny dil, odchazi celkem casto zvlaste pri behu na sucho. Nemel by byt problem to sehnat
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cirus
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 24, 2008
Příspěvky: 252

PříspěvekZaslal: po leden 14 2019, 11:57    Předmět: Citovat

fredis napsal(a):
A co to zkusit svařit?

To je plast co svařit nejde. Zkoušel jsem to a svařovací plast. hmota byla po jednom koupání rozdrobena na malé kousíčky a ten kousek ulomené trubičky zase spadl dovnitř. Nerad bych, aby mi něco zacpalo potrubí a musel bych sekat zdivo.
Ví někdo jak ten difuzor s venturiho trubicí funguje? Jak tam proudí voda od oběžného kola do výtlaku?

kevin_mitnick - díky, zkusím to
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fredis



Založen: Nov 17, 2004
Příspěvky: 5149
Bydliště: Třebíčsko

PříspěvekZaslal: po leden 14 2019, 13:21    Předmět: Citovat

Při tom svařování se musí použít jako ten "svařovací drát" ten samý materiál Wink . Potom se to už drobit nebude. A ne zkoušet, ale svařovat. Laughing
_________________
Rotor rotuje a stator stagnuje...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cirus
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 24, 2008
Příspěvky: 252

PříspěvekZaslal: po leden 14 2019, 15:05    Předmět: Citovat

fredis napsal(a):
Při tom svařování se musí použít jako ten "svařovací drát" ten samý materiál Wink . Potom se to už drobit nebude. A ne zkoušet, ale svařovat. Laughing

Já myslím, že to ani není termoplast. Asi nějaký termoset, protože to zahřítím neměkne, ale škvaří se to. Ono je to i mimo ten ulomený kus také drobně popraskané i jinde. Asi je to tam dost namáhané.
Neví někdo jak ten difuzor s venturiho trubicí funguje? Jak tam proudí voda od oběžného kola do výtlaku? Co by se stalo, kdybych tu díru zsalepil?
Jinak mi všichni (vč. servis einhell) odpovídají, že to nemají a mít nebudou, protože je to vyběhlý model (kupoval jsem to v Baumaxu v r. 2014). Nabízí jen vak za 650 Kč(!). Takže si koupím vak a jinak dobrou ale nefunkční vodárnu vyhodím i s vakem. Jediná šance je, že stejný difuzor mají i jiná čerpadla.



a0.jpg
 Komentář:
 Velikost:  52.23 kB
 Zobrazeno:  155 krát

a0.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fredis



Založen: Nov 17, 2004
Příspěvky: 5149
Bydliště: Třebíčsko

PříspěvekZaslal: po leden 14 2019, 15:52    Předmět: Citovat

No to je ta dnešní kvalita u všeho. Záruku to úspěšně přežilo, opravit se to nedá, ale nabídneme vám nové, lepší a dražší... Zase na dva roky maximálně.
_________________
Rotor rotuje a stator stagnuje...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33750
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: po leden 14 2019, 16:30    Předmět: Citovat

Ake je cislo dielu? Co eBay alebo nejaky zahranicny eshop?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cirus
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 24, 2008
Příspěvky: 252

PříspěvekZaslal: po leden 14 2019, 17:05    Předmět: Citovat

rnbw napsal(a):
Ake je cislo dielu? Co eBay alebo nejaky zahranicny eshop?
Číslo dílu nemá ani servis einhell protože už je to vyřazený model. Hledal jsem všude samozřejmě i na eBay. Našel jsem jen stejné použité vodárny (asi se stejným kurvítkem).
Na radu kevin_mitnick jsem oslovil tady http://www.ebara-cerpadla.cz/produkty/59_JESX.xhtml - prý by mohl být díl možná stejný - píše kevin_mitnick.
------------------------
Neví někdo jak ten difuzor s venturiho trubicí funguje? Jak tam proudí voda od oběžného kola do výtlaku? Co by se stalo, kdybych tu díru zasalepil? Teď s vylomeným kouskem (byl zapadlý vevnitř) se čerpadlo nenatlakuje a pořád se naprázdno točí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rezis



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 5223

PříspěvekZaslal: út leden 15 2019, 9:28    Předmět: Citovat

Předpokládám že přepouští část tlakové vody do sání a tím zvyšuje sací schopnost čerpadla. Pokud to upadne pak jen voda koluje. Tedy zaslepení by mělo fungovat.
_________________
Internet - metla lidstva
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cirus
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 24, 2008
Příspěvky: 252

PříspěvekZaslal: út leden 15 2019, 12:15    Předmět: Citovat

rezis napsal(a):
Předpokládám že přepouští část tlakové vody do sání a tím zvyšuje sací schopnost čerpadla. Pokud to upadne pak jen voda koluje. Tedy zaslepení by také nemělo fungovat.

Nevím, ale ono je to celé zalité vodou z přítoku až po otvor výtlaku. Když to nebylo ulomené, tak je tam dovnitř trubička dlouhá cca 2 cm, když je vylomená, tak se to jen mele dokola a když to zaslepím, tak to bude čerpat? Smile Proč se to nemlelo s tou neulomenou trubičkou? Pochopil jsem venturiho trubici něco jako fixírku a bez ní to asi fungovat nebude. Nebo bez potřebného tlaku. Snad jsem pochopil jak se to tam pohybuje. (viz další obrázky)
Pro jistotu jsem doplnil další rozměry, protože si myslím, že takový výrobek se nevyráběl jen pro tuto vodárnu a že je možné i v jiných čerpadlech (třeba i ponorných) a že by se mohl tento difuzor s venturiho trubicí někde na světě najít.



20190115_141629.jpg
 Komentář:
 Velikost:  189.29 kB
 Zobrazeno:  161 krát

20190115_141629.jpg



20190115_141449.jpg
 Komentář:
 Velikost:  90.47 kB
 Zobrazeno:  172 krát

20190115_141449.jpg



ab.jpg
 Komentář:
 Velikost:  166.12 kB
 Zobrazeno:  160 krát

ab.jpg



erpaniNEWnew.png
 Komentář:
 Velikost:  255.6 kB
 Zobrazeno:  159 krát

erpaniNEWnew.png




Naposledy upravil cirus dne pá leden 18 2019, 7:59, celkově upraveno 4 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12338

PříspěvekZaslal: út leden 15 2019, 13:57    Předmět: Citovat

Tady si nevybereš?
Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
cirus
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 24, 2008
Příspěvky: 252

PříspěvekZaslal: út leden 15 2019, 14:39    Předmět: Citovat

masar napsal(a):
...

citace:
Dobrý deň,

AQUACENTRUM neprevádzkuje internetový obchod, existuje iba výber tovaru pre veľkoobchodných odberateľov (podmienkou je kamenný obchod zameraný na sortiment VODA-KURENIE-PLYN), za stanovených zmluvných podmienok po podpísaní zmluvy o predaji. Len pre týchto zazmluvnených zakazníkov je možnosť objednania tovaru prostredníctvom zaheslovaného veľkoobchodného eshopu. Ak mate kamenny obchod s vyssie uvedenym zameranim poslite nam prosim kontakt a navstivi vas nas obchodny zastupca.

Prajem Vám príjemný deň.

Aquacentrum SK s.r.o,

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund