Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Mlžení oken, klimatizace
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Auto - Moto technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18664
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: po leden 14 2019, 15:17    Předmět: Citovat

Už i moje stará felda si přidá otáček motoru na volnoběh po připnutí AC .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rellik



Založen: Feb 17, 2017
Příspěvky: 638
Bydliště: Staré Město (UH)

PříspěvekZaslal: po leden 14 2019, 15:22    Předmět: Citovat

Takže jsem ráno vyzkoušel zapnutí té klimy. Při stání se spotřeba zvýší z 0.5l/h na 0.6l/h a po vypnutí opět klesne. Nicméně na otáčkách to není znát vůbec. Je to vidět jen při tomto měření. To je klima co jede pořád a jen se reguluje její výkon. Pokud by šlo o starou klimu se spojkou, tak by poklesly otáčky. https://youtu.be/WrTiTi4x-Ls Možná jedno pozitivum by to i mělo s tím zapnutým ofukem předního skla, si myslím, že to začalo dřív topit... Smile

Zpět domů jsem zkoušel mou teorii o tom, že se to po vyhřátí auta přepne do výchozího režimu - nepřepne.
Nicméně když zabrousím do léta a budu vycházet z průměrné spotřeby s klimou a bez klimy tak tam rozdíl není téměř žádný. Max 0.1l/100km (spotřeba ~4,8l/100km)...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TAKJAN



Založen: Nov 17, 2011
Příspěvky: 6509
Bydliště: U Litomyšle.

PříspěvekZaslal: po leden 14 2019, 16:21    Předmět: Citovat

Spotřeba 4,8l.. Já mám 14 a jsem v pohodě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
doktor365



Založen: Jan 28, 2006
Příspěvky: 1935

PříspěvekZaslal: po leden 14 2019, 19:59    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
To jsou nejlepší hádky na všech motoristickejch fórech - jedni melou, že nafta patří do traktoru nebo do kamen, druhý jim kontrujou s tím, že benzín nebo plyn patřej tak nanejvejš do zapalovače. Občas se ještě přidají další, co tvrdí, že LPG nebo zemní plyn jsou dobrý tak akorát do vařiče. Čekám, co si vymyslej na elektriku případně na vodík...

Very Happy Agree To je pravda.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
TAKJAN



Založen: Nov 17, 2011
Příspěvky: 6509
Bydliště: U Litomyšle.

PříspěvekZaslal: po leden 14 2019, 21:26    Předmět: Citovat

No jo, tohle ale snad ani nepadlo, s čím kdo jezdí, ale jak funguje odmlžení.
Ať si každý jezdí jak chce, když ho to baví. Jsem tolerantní, jen si něco pomyslím...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MiraSt



Založen: Apr 19, 2008
Příspěvky: 1451
Bydliště: Fryčovice

PříspěvekZaslal: út leden 15 2019, 17:11    Předmět: Citovat

Tak vás všechny zdravím a kromě bezpředmětných odpovědí jenom někteří se mnou souhlasí, že v mrazu klima nejede. Už jenom ten problém, že by se musela ta vysrážená vlhkost někde odpařit, a zase říkám, že v mrazu nemá kde. Ledaže by to auto bylo na to uzpůsobené, ale o tom jsem ještě neslyšel. Schválně jsem tuto debatu zavedl abych se mohl o některé názory opřít a argumentovat před kolegy motoristy hmatatelným důvodem nebo alespoň fyzikálním důvodem jak klima v mrazu nefunguje. Přikládám obrázek z návodu k Fábií(?) co tu jeden kolega poskytnul a nikde se tam nepíše, že v zimním období (mrazu) "zapněte klimu na odmlžení oken". Tak hezký den všem. Smile


Klima 1.jpg
 Komentář:
 Velikost:  103.87 kB
 Zobrazeno:  123 krát

Klima 1.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15512
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út leden 15 2019, 17:40    Předmět: Citovat

Nu a většina ti stále odpovídá, že v mrazu je ta vlhkost zamrzlá, takže se nemůže odpařovat. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TAKJAN



Založen: Nov 17, 2011
Příspěvky: 6509
Bydliště: U Litomyšle.

PříspěvekZaslal: út leden 15 2019, 18:39    Předmět: Citovat

https://www.autoklimatizace.cz/autoklimatizace/autoklimatizace-v-zime http://garaz.autorevue.cz/viewtopic.php?t=7906 http://www.autoforum.cz/zivot-ridice/jak-co-nejrychleji-odmlzit-celni-sklo-auta-vedecky-postup-usetri-cas/ https://autoroad.cz/zajimavosti/83336-postup-jak-co-nejrychleji-odmlzit-celni-okno-na-kapesniky-zapomente http://www.autembezpecne.cz/cz/s40/c1461-Spodni-clanky/n2161-Co-s-mlhou-v-aute-Pomuze-klimatizace-ubrousky-nebo-sprej
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rellik



Založen: Feb 17, 2017
Příspěvky: 638
Bydliště: Staré Město (UH)

PříspěvekZaslal: út leden 15 2019, 19:05    Předmět: Citovat

MiraSt napsal(a):
Tak vás všechny zdravím a kromě bezpředmětných odpovědí jenom někteří se mnou souhlasí, že v mrazu klima nejede....

V tom manuále je ale napsané, že pod +2°C nefunguje chlazení a ne klimatizace (kdo by taky chtěl chladit v chladu) a dále pak cituji :"V chladných ročních obdobích se zapnutím chlazení zabraňuje zamlžení skel".

Opět Škoda (RV2017) strana 79[/b]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MiraSt



Založen: Apr 19, 2008
Příspěvky: 1451
Bydliště: Fryčovice

PříspěvekZaslal: út leden 15 2019, 19:22    Předmět: Citovat

Souhlasím, že v "chladných". Tím se myslí +2°C a výše. Ale já se bavím o tomto období kdy je celkem pod nulou. Proto jsem slovo "mráz" vždy zvýraznil. Ještě dodám, že čín větší mráz tím dřívější zamlžení oken a co na to klima..? Nic! V mrazu nefunguje.

Naposledy upravil MiraSt dne út leden 15 2019, 19:37, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
DjRix



Založen: Apr 30, 2005
Příspěvky: 1247
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út leden 15 2019, 19:23    Předmět: Citovat

Relik:OMG a jakej je rozdíl v tom slovíčkaření, když nefunguje chlazení je z celé klimatizace jen zbytečně složitá vzduchotechnika s topením Very Happy

MiraSt má samozřejmě pravdu a jen tu někteří fabulovali s nějakým 100A rozvodem a topením odporem (BTW ten topící odpor je jen bočník pro větrák a žádná ptákovina co by měla vytápět apod)

6 stran o prdu a přitom stačilo otevřít manuál od výrobce Very Happy Jsem ale rád, že jste to potvrdili a zároveň tím vysvětlili některým, že i když svítí kontrolka, neznamená to že jede kompresor Very Happy

_________________
Klídek chlapi,to je nulák...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MiraSt



Založen: Apr 19, 2008
Příspěvky: 1451
Bydliště: Fryčovice

PříspěvekZaslal: út leden 15 2019, 19:41    Předmět: Citovat

To DjRix: Přesně. Takže mám v ruce důkaz, že všechny rady na netu se týkají pouze chladného období nikoliv mrazu. Ale o tom se nikde nepíše, je to univerzální návod. Tak díky. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rezis



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 5226

PříspěvekZaslal: út leden 15 2019, 22:19    Předmět: Citovat

DjRix napsal(a):
.. a jen tu někteří fabulovali s nějakým 100A rozvodem a topením odporem (BTW ten topící odpor je jen bočník pro větrák a žádná ptákovina co by měla vytápět apod)
...
nezavisle-vytapeni-valeo-515139_14
To ti mám v autě kua velký větrák Laughing

_________________
Internet - metla lidstva
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31796
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: út leden 15 2019, 23:57    Předmět: Citovat

DjRix napsal(a):
...
MiraSt má samozřejmě pravdu a jen tu někteří fabulovali s nějakým 100A rozvodem a topením odporem (BTW ten topící odpor je jen bočník pro větrák a žádná ptákovina co by měla vytápět apod)...
Ty seš taky topnej bočník ... Ten bočník co popisuješ má KAŽDÁ jednotka větrání/klimy s výjimkou těch plně počítačem řízenejch (ty řídí větrák PLYNULE pomocí PWM), je asi tak 5x5cm velkej, slouží k stupňovitý regulaci rychlosti větráku a jsou k němu 4 dráty od přepínače rychlostí větráku (společnej a 3 odbočky - poslední nejvyšší rychlost větráku je plnej kotel napřímo 12V na motorku) - ALE JÁ PSAL O PTC, což je zhruba to, co nalinkoval rezis, akorát továrně vestavěný přímo do toho prostoru, ve kterým je klasickej teplovodní "radiátorek" - a přes co normálně prochází veškerej objem vzduchu, kterej má bejt klimou ohřívanej. A DÁVÁ SE TO VÝHRADNĚ DO DIESELOVEJCH VERZÍ - minimálně pro auta určený k prodeji ve střední Evropě. Do Norska, Finska a Švédska to možná dostávají i benálový motorizace, ale co mám info z Bolky, montovalo se to výhradně do nafťáků. Kapalinovej radiátor topí až tehdy, když teplota v chlazení vyleze nad nějakejch 50°C - a do tý doby, aby se nemuselo čekat až se dehťák ohřeje vrčením na místě, topí ten elektrickej topnej článek. Jestli si paměrníci vzpomenou na topnej ventilátor MicroHOTcube nebo jak se to všelijak jmenovalo, prodávalo se to hlavně na dobírku v nejrůznějších zásilkovkách těsně po Velkým Plyšáku stejně jako "bunda amerických pilotů" a další nejrůznější ftákoviny - já tu "kostku" mám ještě dneska a funkční - tak její topný těleso vypadá úplně stejně jako ten PTC článek do topení pro auta. OPAKUJU - zkratka "PTC" je označení tohohle topnýho elementu z automobilky a vůbec nemá nic společnýho s označením pro termistor s kladnou charakteristikou jak jsme zvyklý my bystlíři a elektronici.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sr71



Založen: Apr 10, 2004
Příspěvky: 2481
Bydliště: severovýchodní čechy

PříspěvekZaslal: st leden 16 2019, 6:11    Předmět: Citovat

vrky napsal(a):
Před zimou se kouknu jestli mám funkční odvětrávací klapky v kufru.
kde ta klapka je umístěná, jak vypadá, mají ji všechny auta v kufru?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Auto - Moto technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Strana 6 z 8

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund