Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Indukční deska Baumatic BHI610 - mikroprocesor
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
mtjteam



Založen: Aug 19, 2008
Příspěvky: 27

PříspěvekZaslal: út listopad 12 2013, 12:29    Předmět: Indukční deska Baumatic BHI610 - mikroprocesor Citovat

Zdravim všechny.
Opravuji výše zmíněnou desku a zjistil jsem, že krom pár věcí okolo je mrtvej i mikroprocesor. Jak toto řešíte v servizech? Jsou výrobci ochotni dodat např. samotnej naprogramovanej mikroprocesor??

Děkuji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mtjteam



Založen: Aug 19, 2008
Příspěvky: 27

PříspěvekZaslal: út listopad 12 2013, 13:57    Předmět: Citovat

Tak a teď jsem ještě zjistil, že autorizovaný servis Baumatic je v .....

Automatická odpověď na email:
Vážení zákazníci,

vzhledem k rozhodnutí Městského soudu v Praze ze dne 7.11.2013 došlo k okamžitému ukončení provozu společnosti Baumatic s.r.o. z důvodu úpadku společnosti.

Více informací získate na odkaze: https://isir.justice.cz/isir/doc/dokument.PDF?id=9338597
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pepito



Založen: May 10, 2005
Příspěvky: 315
Bydliště: V okolí Brd

PříspěvekZaslal: út listopad 12 2013, 14:02    Předmět: Citovat

Zdravím, od výrobců nám chodily vždy kompletní desky, samotný procesor jsem v seznamu dílů nikdy neviděl, maximálně paměť (u Indesitu). Baumatic má momentálně v ČR insolvenční problémy, tak bude možná problém sehnat i tu celou desku.

Edit: Tak jsi byl rychlejší.


Naposledy upravil pepito dne ne listopad 01 2015, 21:46, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mtjteam



Založen: Aug 19, 2008
Příspěvky: 27

PříspěvekZaslal: út listopad 12 2013, 14:35    Předmět: Citovat

Díky za info, to je dosti nemilé......
Ještě otázka, co děláte v servisech s těmi starými deskami? Super by bylo, kdyby se někde válela špatná od Baumaticu a mohl se z ní uP vzít.....
Cena těch desek se pohybuje v jakých relacích??

Děkuji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pepito



Založen: May 10, 2005
Příspěvky: 315
Bydliště: V okolí Brd

PříspěvekZaslal: út listopad 12 2013, 20:54    Předmět: Citovat

Vadné desky se ekologicky likvidují a u záruk se někdy posílají zpět výrobci. Už rok a půl ale dělám v jiném oboru. Nevybavuji si konkrétně tvůj model. Dej sem fotku vnitřku desky, může to být stejné s jinou značkou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mtjteam



Založen: Aug 19, 2008
Příspěvky: 27

PříspěvekZaslal: út listopad 12 2013, 21:50    Předmět: Citovat

Tak to je škoda...
Ještě jsem přemýšlel okouknout komunikaci s řídící deskou pomocí log. analyzéru a dát tam mimo nějaký AVRko, jenže to by bylo asi hodně práce, nehledě na to, že nemám ani schéma a musel bych si to všechno rozkreslovat...
Myslíš, že je možné někde sehnat servisní manuál?



IMAG0900.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  IMAG0900.jpg
 Velikost:  233.69 kB
 Staženo:  346 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ohryzek36



Založen: Dec 24, 2008
Příspěvky: 2375
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: út listopad 12 2013, 22:21    Předmět: Citovat

Mám tady takovou (vzhledově úplně stejnou) desku z nějaké indukce od Candy - kdyby to byl nějaký normální MCU (Atmel, Mcrochip), tak ho vyčtu, ale ST72F324 od ST nemám jak vyčíst (kdyby měl někdo schéma na jednoduchý programátor na COM, sem s ním) a navíc trochu pochybuju, že by to pomohlo - je možné, že tyto desky byly univerzální a výrobce do procesoru nahrál firmware podle určení (pro různé velikosti indukčních cívek, různý ovládací interface, různé verze a podobně), tak by to ve finále bylo stejně nefunkční.

Mimochodem - je ten procesor opravdu vadný?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18639
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: st listopad 13 2013, 6:51    Předmět: Citovat

To nám zde chceš ohryzku naznačit , že profizařízení mají nechráněné procesory ?????
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pepito



Založen: May 10, 2005
Příspěvky: 315
Bydliště: V okolí Brd

PříspěvekZaslal: st listopad 13 2013, 12:27    Předmět: Citovat

Jak psal ohryzek36, tak stejný vnitřek má Candy např. PVI 644.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ohryzek36



Založen: Dec 24, 2008
Příspěvky: 2375
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: st listopad 13 2013, 16:18    Předmět: Citovat

BOBOBO napsal(a):
To nám zde chceš ohryzku naznačit , že profizařízení mají nechráněné procesory ?????


No, nevím jestli bílá technika (kuchyňské roboty, vysavače, kávovary a různé podobné věci) se dají označit jako "profizařízení", ale tak v polovině případů se mi ten procesor podařilo vyčíst. Většinou je sice ten *.hex je na 2 věci (použitelný je jen pro původní účel - takže pro opravu původního), ale občas se hodí (po použití deassembleru) i na různé experimentování a podobně - má to ale své omezení (obzvášť, když má program v *.asm cca 9500 řádků a člověk hledá jednu malou blbost).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18639
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: čt listopad 14 2013, 6:06    Předmět: Citovat

Noo . takže když bych někdy v budoucnu něco takového koupil , tak udělám zálohu . Very Happy Vidíš , teď mi tane na mysli , nemáš ten hex pro vysavače ? Byl by asi velký zájem . Nemyslím jen ode mne .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mtjteam



Založen: Aug 19, 2008
Příspěvky: 27

PříspěvekZaslal: čt listopad 14 2013, 15:45    Předmět: Citovat

Jo, ten procesor je mrtvej. V tom vařiči jsou dvě samostatný totožný desky a procesory jsem zkoušel prohodit a fungovalo to. Ta myšlenka s tím přečtením procesoru mě nenapadla, protože jsem si myslel stejně jako BOBOBO, že to budou mít zakázaný.... Každopádně sehnat programátor, tak by to stálo za vyzkoušení... No zkusim googlit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ohryzek36



Založen: Dec 24, 2008
Příspěvky: 2375
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: čt listopad 14 2013, 18:17    Předmět: Citovat

Těch schémat na programátory na st7x na internetu moc není - jeden je sice třeba tady, vypadá docela slibně, akorát má jedno malé mínus - je potřeba nějak naprogramovat ST72C254, co ho řídí Confused .


BOBOBO napsal(a):
Noo . takže když bych někdy v budoucnu něco takového koupil , tak udělám zálohu . Very Happy Vidíš , teď mi tane na mysli , nemáš ten hex pro vysavače ? Byl by asi velký zájem . Nemyslím jen ode mne .



Zrovna na vysavače mám jen jeden - většina výrobců používá málo rozšířené procesory (Sonix, Sino, Holtek, ST, atd...), které nepřečtu. Dal jsem to i s popisem a schématem do vlákna, kde se tyto desky už řešily - tady.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Habesan



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 7070
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: pá listopad 15 2013, 12:15    Předmět: Citovat

Možná, že jim málo rozšířené a obtížně dostupné nepřipadají.
Ty víš, kde ST72... bezpečně koupit (mimo ebay) ?

Mimochodem donesla se mi fáma, že hlavním důvodem masového rozšíření AVR v Čechách bylo to, že nejvíc dovezených "8051", ještě před vznikem AT90S8515, bylo náhodou právě od Atmelu.

_________________
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
novvac



Založen: Apr 17, 2009
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: út únor 04 2014, 12:59    Předmět: Citovat

Zdravím pánové,
Dotaz směřuji na mtjteama - je možno specifikovat co desce na počátku bylo ?
Mám totiž úplně stejnou , která se rozhodla stávkovat.

- deska se celkově zapne
- 2 plotýnky jdou zapnout , nedetekují hrce ale zablokují pak celou desku , že se musí počkat až se sama vypne.
- z druhých 2 plotýnek jedna funguje bez problémů, a druhá ve většině případů nejde vůbec zapnout dotykovým ovládáním.
- občas některé tlačítka nereagovali, ale to se snad už ted spravilo Smile - rozborka sborka.

A kde začít ?
- IGBT bych asi vyloučil, zatim, pač pojitky to nevyhazuje.
- bude to procesor ?
- nebo jen kondíky v pr...

kdo poradí?
Dík



UPDATE:
Nalezen jeden vadný kondík (elyt) na výstupu za trafičkem (před 7812tkou), Deska zapojena a frčííííííííííííííííííííííííííí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund