Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Myčka IKEA/Whirlpool DWH C00W, pouze vypouští vodu

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
macman



Založen: Jul 18, 2009
Příspěvky: 86
Bydliště: Kochánky

PříspěvekZaslal: út říjen 20 2009, 21:23    Předmět: Myčka IKEA/Whirlpool DWH C00W, pouze vypouští vodu Citovat

Zdravím, opět mám problém..
mám myčku Whirlpool, která po zapnutí zapne vypouštěcí čerpadlo a stale se snaží vypouštět. Nechám jí klidně 5 minut a pořád prostě běží vypouštění. Když zapnu jakýkoliv program, tak sice párkrát zacvaká relátko, ale místo mytí jenom stále vypouští...
Nalil jsem do ní několik litrů vody, které sice vypustila, ale stejně vypouštět nepřestala....
Vyměnil jsem komplet řídící jednotku - stále vypouští....
Myčka je uplně nová, bylo v ní pouze 2x myto a pak asi rok stála ve skladu.. Že by nějaké čidlo???
Jinak ani po 20 minutách vypouštění nehodí žádnou chybu.. Sad
Byla by nějaká rada???

macman


Naposledy upravil macman dne čt říjen 22 2009, 4:46, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
procesor



Založen: Oct 02, 2009
Příspěvky: 5286
Bydliště: PO

PříspěvekZaslal: út říjen 20 2009, 21:46    Předmět: Citovat

hladinový spínač - skontrolovať. Upchatý vstup do hladinového spínača
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
macman



Založen: Jul 18, 2009
Příspěvky: 86
Bydliště: Kochánky

PříspěvekZaslal: út říjen 20 2009, 22:08    Předmět: Citovat

Jenže co je hladinový spínač??? Samozřejmě chápu k čemu slouží, ale když projdu veškeré aktivní prvky v celé myčce, tak najdu akorát stop-ventil na přívodu vody, na hadicích je vrtulka - pravděpodobně průtokoměr, zespodu vypouštěcí čerpadlo, na nádobce se solí je nějaký solenoid a pravděpodobně čidlo množství soli, pak už zbývá pouze zespodu černé čidlo ve sběrném "koši" uprostřed, které ale vypadá spíše jak teplotní čidlo...

Tak jak tedy ta myčka a kde sleduje hladinu vody???

macman

EDIT: tak jsem jí prolezl ještě jednou.. pár hladinových spínačů jsem v životě už viděl, ale prostě tady žádný nikde není, nebo je prostě maskovaný Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
procesor



Založen: Oct 02, 2009
Příspěvky: 5286
Bydliště: PO

PříspěvekZaslal: st říjen 21 2009, 2:20    Předmět: Citovat

Trubička z najnižšie položeného miesta, pri oddtoku do vypúšťacieho čerpadla, môže byť súčasťou spodnej vane. a vyúsťuje na niektorú stranu, von k tlakovému- hladinovému spínaču. Treba vybrať komplet všetky sitká a filtre a vyčistiť ústie tejto trubičky. Po istom čase sa ústie trubičky môže zaniesť rôznymi zvyškami a tukom. Hladinový spínač nemá plavák, buď je membránový, alebo polovodičový na riadiacej jednotke( aj ten je prakticky membránový). hladinový spínač je spojený s hladinou tou trubičkou a môže byť kdekoľvek nad úrovňou maximálnej hladiny(vzadu, po bokoch).
Keď to v žiadnej polohe programov nerobí nič iné len vypúšťa, tak to môže-bude súvisieť s indikovaním prekročenia hornej hladiny. To býva stále ten istý hladinový spínač. Buď má viac kontaktov, alebo pri polovodičových to riadi elektronika. Tento stav (prekročenie max hladiny) je prioritne riešený spustením čerpadla v ktorom -kolvek kroku programu aj v polohe stop ak je zapnuté napájanie.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nepo



Založen: Dec 17, 2008
Příspěvky: 97

PříspěvekZaslal: st říjen 21 2009, 6:54    Předmět: Citovat

Z výše uvedeného nic neplatí pro tuto myčku. Ve stroji je vodoměr a jeho data používá procesor pro měření množství vody podle prováděné akce. Váš problém je v bezpečnostním čidlu proti přeplavení. To je vidět na pozici 7560 nebo v kabeláži k němu. Když je aktivováno, sepne natvrdo vypouštěcí čerpadlo.


DWHC00W_1.pdf
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  DWHC00W_1.pdf
 Velikost:  267.2 kB
 Staženo:  1602 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
macman



Založen: Jul 18, 2009
Příspěvky: 86
Bydliště: Kochánky

PříspěvekZaslal: čt říjen 22 2009, 4:44    Předmět: Citovat

Bingo!! Děkuji Vám za tip, opravdu to bylo bezpečnostním plovákem.. Samozřejmě už ze začátku jsem jako první věc zkontroloval, jestli na podlaze myčky není voda, ale vše bylo suché a spínač vypadal v pořádku...

Po Vašem tipu jsem zatahal za kabely a ty vypadly i s kusem vyhořelého spínače.. Smile Trochu mě zmátlo, že myčka nehlásila chybu, jelikož u tohoto typu myčky mi jednou vytekla voda do podlahy, plovák zareagoval a myčka na mne vyblikala chybový kód (tuším F2, nebo F6??)

Ještě jednou všem díky za rady...

macman



plovák.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  plovák.jpg
 Velikost:  57.45 kB
 Staženo:  696 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zvaty



Založen: Nov 08, 2006
Příspěvky: 1161
Bydliště: Šumperk

PříspěvekZaslal: ne prosinec 20 2009, 22:09    Předmět: ARDO DWI 60AE čerpadlo stále vypouští vodu Citovat

Zdravím, mám problém se zmíněnou myčkou. Zamrzl nam odpad a voda z umyvadla si našla cestu do myčky, která spustila čerpadlo.....no a čerpadlo už nyní běží stále (při poloze OFF, při spuštění mycího programu). Filtry jsem vyčistil dlouhým propláchnutím, ale stále není možné myčku normálně rozběhnout. Není možné myčku z Resetovat nebo nějak tuto chybu odstranit?
Je zde ochrana měřením průtoku nebo pouze hladinový spínač?
dik za informace
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
zvaty



Založen: Nov 08, 2006
Příspěvky: 1161
Bydliště: Šumperk

PříspěvekZaslal: ne prosinec 27 2009, 15:22    Předmět: Citovat

čau
nikdo nevíte???
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
zvaty



Založen: Nov 08, 2006
Příspěvky: 1161
Bydliště: Šumperk

PříspěvekZaslal: st prosinec 30 2009, 0:53    Předmět: Citovat

Tak jsem myčku zkusil po sedmi dnech zapnout a závada zmizela. Nejspíš se k membráně dostaly nečistoty se vzduchem, které neodtekly a teď po vyschnutí se to uvolnilo........kdo ví..........
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
serviceman



Založen: Jul 09, 2013
Příspěvky: 4030

PříspěvekZaslal: po červenec 24 2017, 8:47    Předmět: Citovat

Dovolím si do tohoto vlákna přidat svoji zkušenost, která by mohla někomu pomoc. Myčka AEG Favorit 6060 stále vypouštěla vodu, i když v ní už žádná nebyla. Na radu opraváře pomohlo naklonění na levý bok cca o 45°. Z myčky vytekl asi 1dcl vody a funguje normálně. Předpokládám, že se tím patrně uvolnil nějaký bezpečnostní plovák (?).
_________________
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kejki



Založen: Nov 10, 2009
Příspěvky: 2450
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

PříspěvekZaslal: po červenec 24 2017, 16:30    Předmět: Citovat

Ano, ale závadu s protékající vodou to nevyřeší a dole v podpalubí něco hnije.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pepannn



Založen: Aug 23, 2015
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: út červenec 25 2017, 21:38    Předmět: Citovat

Taky se mě u myčky AEG v podpalubí,vždy po nějaké době nahromadilo trochu vody a myčka jenom vypouštěla.Nakonec jsem objevil, že voda prosakovala mezi spojením nerezové vany.Vana má spodní a horní víko a mezí tím vsazené boční stěny.A v těch spojích to při mytí slzelo.Stačí objet silikonem a je hotovo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zvaty



Založen: Nov 08, 2006
Příspěvky: 1161
Bydliště: Šumperk

PříspěvekZaslal: po leden 14 2019, 13:42    Předmět: Citovat

Taky se mi nekdy stalo ze ta bezpecnostni nadrzka byla plna.....asi se nestihala voda v pripade prosakovani nebo preteceni do nadrzky odparovat a bezpecnostni plovak sepl cerpadlo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund