Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Doporučte venkovní kamerový systém pro 2-3 kamery
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Zabezpečovací technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
decmen



Založen: Sep 25, 2013
Příspěvky: 597
Bydliště: Chlumec n.C.

PříspěvekZaslal: st srpen 14 2019, 6:44    Předmět: Citovat

Mám takový jednoduchý systém -4 kamery (rozlišení 4Mega)+1x NVR s POE, disk jsem tam nedával (zatím), aplikace přes mobil a koukal jsem se na dovolený v Bulharsku, jestli u nás taky prší....
Náklady zhruba 14000,-Kč, instalaci jsem si dělal sám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15512
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st srpen 14 2019, 7:08    Předmět: Citovat

zachranar napsal(a):

Já bych chtěl mít někde na střeše přízemního domku
- 2 odolné a spolehlivé kamery zabírající to co chci.
- abych je nemusel každý měsíc servisovat

Uvědom si, že na střeše, tj. na volném prostranství, budou náchylnější na zimu, horka (slunko), větry (vichřice), kroupy atd. Zároveň je musíš mít i tak vytápěné pro zimu při chladnu mínus dvacet i méně stupňů a chlazené pro plus čtyřicet, ale i víc stupňů v létě. To samozřejmě dost prodražuje jejich náklady na pořízení i provoz.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zachranar



Založen: Jan 19, 2019
Příspěvky: 157

PříspěvekZaslal: pá listopad 15 2019, 19:01    Předmět: Citovat

Nakonec jsem koupil tady to a zatím je to k mé plné spokojenosti. Koupil jsem to bez HDD za 43USD. HDD 1/4 TB jsem koupil za 200 Kč na Aukru. Kamery mám venku na střeše a zatím spokojenost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zachranar



Založen: Jan 19, 2019
Příspěvky: 157

PříspěvekZaslal: so listopad 16 2019, 6:36    Předmět: Citovat

p32 - svojí prognozou jsi mi zkazil radost. Dám vědět až set budu vyhazovat. Ještě mi řekni o jaký relevantní důvod jsi svoji předpověď opřel? Máš s tímto setem nějakou konkrétní zkušenost? Jaké kurvítko tam je, aby se to muselo vyhodit a koupit konkurenční set nabízený našimi prodejci? Obvykle od stejných výrobců, jen předražený?
Co mám tedy udělat, aby mi set vydržel?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15512
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: so listopad 16 2019, 8:21    Předmět: Citovat

Není to prognóza, je to fakt. Pokud to tedy chceš používat ven, jak byl původní záměr. Proč, to jsem psal už předtím. Rád bych taky něco takového za tu cenu, ale neprošlo by to výstupní kontrolou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zachranar



Založen: Jan 19, 2019
Příspěvky: 157

PříspěvekZaslal: so listopad 16 2019, 12:13    Předmět: Citovat

p32 - Oni ti Číňani ty ceny takticky mění.
Já jsem popravdě nekoupil za 43, ale za 41 USD. Byla to nějaká jejich akce. Oni jí udělají každý třetí den.
Pro mě super koupě.
Myslím, že to vyrábí stejná parta od Xiaomi (možní lepší než Huawei).
Fakt je, že povrch kamer jsou („jen“) z plastu a ten se možná venku po10ti létech bude účinkem slunce rozpadat.
Po deseti létech ale asi bude něco novějšího a lepšího. Proč ne po 10-ti létech nekoupit nové zařízení?
Kamerky jsou vodotěsné, uvažuji dát ještě nad venkovní kamerky stříšku proti sněhu. (šlo by je jistě ještě i jinak ryze česky bastlířsky ošetřit před povětrností - jak?). Mám je na plochém držáku vzhůru nohama – tedy připevněné pod základnou – ne na základně. Základna už tak dost kamery chrání.
SW a ovládání jsou skvělé a věřím tomu.
HW je s dokoupeným HDD za 200Kč podle mne moderní a spolehlivý. Když HDD odejde, není prolém ho nahradit.
Dostal jsem to přednastavené, při elementárních znalostech angličtiny to jde rozběhat za pár minut. Včetně připojení na domácí wifi a tedy i s monitorováním na mobilu kdekoli v přítomnosti připojení na internet.
Nahrává to kontinuálně (podle nastavení které lze měnit). Ohlašuje to napadení (vč. ohlášení na mobil a poté uživatel může prohlédnout záznam toho intervalu, uložit a odeslat ( hned třeba PČR)
p32 – O jakou „výstupní kontrolu“ ti jde? Nemyslel jsi „vstupní kontrolu“ zákazníka – tj. vlastně spotřebitelský test? Máš něco takového k dispozici?
Konec konců, přišlo mě to jen něco kolem 2 tis Kč a trochu práce. Kdyby to umřelo po deseti létech -> R.I.P.
Hledal jsem něco podobného v kamených i internetových obchodech v ČR a cena (jsem si jistý že i aktualní uživatelský vývoj) je cca o 5-10x horší.
Nesehnal jsem nic pod 9 tis. Kč. Kdyby ano koupil bych v ČR a ne v ČLR
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15512
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: so listopad 16 2019, 13:06    Předmět: Citovat

Výstupní kontrola se jen tak říká, ale jde o stav zařízení venku po čtrnácti dnech nočního mrazu -10° až -20° C a po čtrnácti dnech na slunku na vyhřátých 50° C. Laughing To jsou dnes u nás normální podmínky, ne?
A po deseti letech to pojede leda tak ve skříni. Laughing
Schválně, jaké to má pracovní body teplot?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zachranar



Založen: Jan 19, 2019
Příspěvky: 157

PříspěvekZaslal: so listopad 16 2019, 15:33    Předmět: Citovat

V parametrech je m.j. -25-50°C. Je to důležité? Umístění mám takové, že dlouhodobý a přímý sluneční svit nehrozí. Mrazu se neubríníme, ale uvědom si, že se jedná jen o kamery, ne o bázy s HDD (ŘJ). Chvála chlazení! Wink.
ŘJ mám na skříni poblíž routeru a TV. Na TV přepnu a mám to tam. Pak BT myší to můžu ovládat poblíž TV.
Proč by mělo toto zařázení mít jiné předpoklady pro "výstupní kontrolu" (parametry), než set koupený (předražený) v ČR?. Dej sem prosím pro srovnání nějaký set co bys podobný (údajně lepší) koupil v ČR. Ať vidíme jestli projde (neprojde) tvou tzv. "výstupní kontrlou" - tedy zátěží v praxi ?
Za 10 let se ozvu jak to maká. Možná dříve. Ale co bys chtěl za 2 tis Kč za něco, za co zaplatíš zlatokopům v ČR 16 tis Kč? A to možná ještě za horší set, protože zastaralý a jako skladový ležák. Laughing
Věř mi, že jsem hledal v ČR co by mi vyhovovalo, bohužel jsem v tomto srovnání nic dobrého nenašel.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15512
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: so listopad 16 2019, 18:21    Předmět: Citovat

Ale já se nesnažím ti to znechutit. Já jen aby jsi nebyl překvapený už první zimu. Sousedovi auto vydrží prej taky do -50°C, ale nevím jak bude v zimě zase startovat. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zachranar



Založen: Jan 19, 2019
Příspěvky: 157

PříspěvekZaslal: po listopad 18 2019, 20:17    Předmět: Citovat

Dám vědět na jaře jak kamerky obstály. Jde o opatření a umění si poradit, aby se nějaké zamrznutí nestalo.
Stejně tak je to s tím autem.
Měl jsem léta a mám zase diesel a teprve loni jsem se v servisu dozvěděl, že při studeném startu musím 3x zapnout zapalování, aby se objevila a zhasla kontrolka žhavení a pak to startuje skvěle. Prý takto musí palivové čerpadlo dodat k motoru dostatek nafty, aby to dobře a hned chytlo. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zachranar



Založen: Jan 19, 2019
Příspěvky: 157

PříspěvekZaslal: út červen 16 2020, 12:33    Předmět: Citovat

zachranar napsal(a):
Dám vědět na jaře jak kamerky obstály. ...

Kamerový systém funguje bezvadně. Přidal jsem včera další kameru a objednávám čtvrtou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
piCZus



Založen: Dec 05, 2018
Příspěvky: 800

PříspěvekZaslal: út červen 16 2020, 18:07    Předmět: Citovat

Když si vezmu do kapsy tohle a nahraji do toho toto, tak tu tvou WiFi shodím na lusknutí prstu a v tu chvíli si můžeš všechny čtyři kamery strčit do ....
Zabezpečení přes WiFi Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zachranar



Založen: Jan 19, 2019
Příspěvky: 157

PříspěvekZaslal: st červen 17 2020, 15:46    Předmět: Citovat

piCZus - tohle je nějaký modul a ten ti bude v kapse asi k ničemu. Ten snad musí být zasunutý v nějakém zařízení ne? Pomocí kterého do toho modulu můžež nahrát toto, že? Jestli to funguje i přes silné zabezpečení wifi, tak bych se to rád také naučil. Co mám udělat? Takové napadání wifi by se mi hodilo.
Ale.
Je možné, že mou wifi shodíš a pak nebudu moct koukat z jakéhokoli místa na světě co se u nás děje on-line a případně si odkudkoli přehrát historii 17ti dní. To máš možná pravdu. Neshodíš ale samostatný okruh NVR + kamery, což běží mimo router a je to také silně zabezpečený a lze to sledovat v tom místě a kontinuálně to nahrává na HD. Vč hlášení o narušení podle toho jak si to nastavím (pohyb, hluk, výpadek ...).
Rozepiš to podrobněji prosím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
piCZus



Založen: Dec 05, 2018
Příspěvky: 800

PříspěvekZaslal: st červen 17 2020, 16:05    Předmět: Citovat

Pokud tam máš kamery, které jsou připojeny po kabelu přímo s NVR, tak ty logicky nezruším, zruším ti všechny WiFi kamery, které jsou připojené k nějakému AP.
To ESP8266 s nahraným deautherem dělá několik útoků, ale nejúčinnější je právě deauth, kdy posílá na vybrané AP deauthentication packety a to odpojuje několikrát za sekundu všechny klienty, takže se spojení kompletně rozpadne.
ESP8266 stačí připojit třeba k telefonu s OTG, nebo k powerbance. S telefonem se na něj připojíš přes WiFi, v prohlížeči vyplníš adresu a přes webové rozhraní vybereš AP + útok, tolik ve zkratce.
Videí najdeš hromadu např. https://www.youtube.com/watch?v=4mhAFaUAHT8

Problém s tímto ESP bude, pokud bude AP skákat po kanálech díky zarušení, ale to dělá nejdřív po několika minutách, takže i s tímto bys kolem těch kamer prošel.
Kdybys chtěl někoho schválně rušit a jeho AP přeskakovalo, tak na to už je ideální nějaké RPi (třeba Zero s WiFi nebo jiné s USB WiFi), kdy na tom rozjedeš airodump-ng + aireplay-ng nebo nástroj mdk4 (mdk3), které umí po kanálech přeskakovat. To potom můžeš udělat sousedům peklo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
piCZus



Založen: Dec 05, 2018
Příspěvky: 800

PříspěvekZaslal: čt červen 18 2020, 9:21    Předmět: Citovat

Níže je mé video, kde nalevo je připojený telefon k AP_pro_test, napravo je prohlížeč připojený k ESP8266, kde je naskenované zmíněné AP_pro_test a chvilkově je použit deauth útok. Na telefonu se okamžitě rozpadne spojení a to vše s "destičkou za 2 dolary". Proto apeluji, že WiFi kamery pro zabezpečení opravdu nedávají smysl.
https://www.youtube.com/watch?v=nttT02YbOSk
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Zabezpečovací technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund