Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Doporučte venkovní kamerový systém pro 2-3 kamery
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Zabezpečovací technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
tomas001



Založen: Jul 11, 2008
Příspěvky: 160
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: po leden 07 2019, 22:48    Předmět: Doporučte venkovní kamerový systém pro 2-3 kamery Citovat

Potřebuji nainstalovat kamerový systém s těmito požadavky:

2-3 venkovní kamery, dobré rozlišení, zorný úhel aspoň 80°.

Trvalé nahrávání na úložiště přístupné po internetu. Pozor, úložiště nesmí být umístěno ve stejné lokální síti jako kamery. Úložiště bude kilometry daleko, spojení mezi úožištěm a kamerami bude po internetu.

Mám zatím tento plán:
Použiji kamery HikVision DS-2CD2020F-I. Mám s nimi dobré zkušenosti.
Síť, ve které budou kamery, bude mít statickou veřejnou adresu router bude mít nastaven na kamery port forward.
Jako úložiště použiji NAS Synology 119, ve kterém poběží aplikace DS Surveillance. Pokud zůstanu u dvou kamer, bude mi to stačit bez úprav, pokud budu mít 3 kamery, přikoupím ještě k NASu jednu licenci pro kameru.
Z telefonu budu k záznamům v NASu přistupovat přes aplikaci Synology DS cam.
Kamery budou posílat max. 5 snímků za sekundu, abych tolik nezatěžoval upload sítě.

Toto řešení mám už vyzkoušené a funguje, ale říkám si, že je možná zbytečné. Máte někdo dobrou zkušenost s jiným řešením, než je NAS Synology? Přijde mi, že když používám tohle Synology pro pouhý záznam kamer, tak že je to tak trochu zhýralost... Wink A navíc ta jejich telefonní aplikace DS cam taky není žádná špička.
Předem díky za tipy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dremarcus



Založen: Jul 07, 2006
Příspěvky: 232
Bydliště: Okres F-M

PříspěvekZaslal: út leden 08 2019, 7:30    Předmět: Citovat

Zdravim. Toto budu take realizovat ale bez synology.

Kupuji kamery s ONVIF ktere ukladaji na cloud kdekoli pristup na ne je z apky v mobilu nebo PC.

Myslim ze je to nejjednoduzsi reseni.

_________________
Dremarcus
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
josef_novak



Založen: May 06, 2017
Příspěvky: 787

PříspěvekZaslal: út leden 08 2019, 10:32    Předmět: Citovat

K čemu to má sloužit? To mají být nějaké "živé kamery"?
Podle počtu asi ne a tak jsem nepochopil, proč se budou posílat snímky, když se tam 90% času nic dít nebude? Od toho slouží detekce pohybu a záznam na NVR, který ovšem bude s kamerami propojen napřímo. Takhle se řeší bezpečnostní kamery.
Dnes se dějí pokroky kolem IPv6, takže by nebylo na škodu, si zjistit, jak to je na těch daných sítích.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomas001



Založen: Jul 11, 2008
Příspěvky: 160
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: út leden 08 2019, 13:35    Předmět: Citovat

Je to určeno pro sledování areálu, který je "mimo civilizaci", má svůj vlastní zdroj elektrické energie a vyžaduje co nejdokonalejší ochranu a sledování. Detekce pohybu nepřichází v úvahu. Budou mi sice stačit jen nějaké 3 kamery, ale záznam musí být fakt trvalý.

Kvůli komplikovaným podmínkám je bezpodmínečně nutné, aby záznam byl fyzicky jinde. Zjednodušeně řečeno, pokud se objeví poplach a do toho ještě třeba "chcípnou kamery", musím být schopen okamžitě na dálku dohledat, co ukazovaly kamery těsně před tím, než chcíply - samozřejmě nezávisle na tom, že v tu chvíli už tam někdo jede.

Díky Dremarcusovi za tip na ONVIF, seznámím se s tím. Vím, že nějaké kamery, které provozuju jinde, to mají, tak si to na nich vyzkouším.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
josef_novak



Založen: May 06, 2017
Příspěvky: 787

PříspěvekZaslal: út leden 08 2019, 15:23    Předmět: Citovat

Hmm, takže bude stačit zarušit to WiFi, kterým je ten areál připojen. Vezmu heblo za pár stovek, pustím ho u viditelné antény od ISP a můžu si dělat co chci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomas001



Založen: Jul 11, 2008
Příspěvky: 160
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: st leden 09 2019, 9:10    Předmět: Citovat

Very Happy Ne, zarušit wifi by nestačilo. Jsou tam dva různé nezávislé přenosy dat ze dvou nezávislých systémů a úspěšně zarušit oba najednou, aby se na to hned nepřišlo, by byl docela problém. Navíc, vloupat se tam bude chtít spíš blbeček s páčidlem a s pilkou na železo, než koumák vybavený elektronikou...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomas001



Založen: Jul 11, 2008
Příspěvky: 160
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: čt leden 10 2019, 21:40    Předmět: Citovat

Dremarcus napsal(a):
Zdravim. Toto budu take realizovat ale bez synology.

Kupuji kamery s ONVIF ktere ukladaji na cloud kdekoli pristup na ne je z apky v mobilu nebo PC.

Myslim ze je to nejjednoduzsi reseni.


Chci se ještě zeptat - zkoumal jsem trochu ONVIF a pořád mi to není úplně jasné. Pořád se mi zdá, že to není nic jiného než univerzální komunikační protokol, pro jehož funkčnost budu stejně potřebovat podobný hardware a podobná nastavení sítě, jako jsem to plánoval s tím svým Synology, ne? Jaké úložiště na to použiješ a jakou aplikaci použiješ na přehrávání videa?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
josef_novak



Založen: May 06, 2017
Příspěvky: 787

PříspěvekZaslal: pá leden 11 2019, 7:24    Předmět: Citovat

Už se dostáváš za hranici, kdy to nejde naklikat myší? Záznamové zařízení požádá o obrázek a kamera mu ho pošle, nic víc.
Snad není problém dát do cronu cyklický příkaz požadavku na obrázek, kdy si je následně můžeš konvertovat, nebo do nich přidat razítko s datem + časem apod. Následně si z nich slepíš videa, jak se ti zlíbí, klidně za předchozích 24 hodin nebo z posledních 200 obrázků. Po určité době se starých obrázků nebo videí můžeš automaticky zbavovat.
Na to stačí pár linuxových příkazů, které si zautomatizuješ. Předpokládám, že ty krámy od Synology snad linux používají.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomas001



Založen: Jul 11, 2008
Příspěvky: 160
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: po leden 14 2019, 9:12    Předmět: Citovat

Abychom si toto vlákno nezaplevelili nesmyslnými komentáři, tak zopakuji svůj původní dotaz:

Toto řešení mám už vyzkoušené a funguje, ale říkám si, že je možná zbytečné. Máte někdo dobrou zkušenost s jiným řešením, než je NAS Synology? Přijde mi, že když používám tohle Synology pro pouhý záznam kamer, tak že je to tak trochu zhýralost... A navíc ta jejich telefonní aplikace DS cam taky není žádná špička.
Předem díky za tipy.


Tedy, čekal jsem jen tipy na jiný funkční systém než ten, který jsem popsal. Nepotřebuju vymýšlet, jak v linuxu naprogramovat něco, co dané zařízení už samozřejmě velmi komfortně umí. Nepotřebuju vymýšlet jiné způsoby ochrany objetku ani problematiku rušení wifi. Nepotřebuju poradit, kdy a jak mám a nemám pořizovat záznam ve svém objektu. Problém i otázka jsou dané.

Toto vlákno jsem založil s cílem získat nějaké rady a praktické zkušenosti od lidí, kteří provozují jednoduchý kamerový systém se vzdáleným úložištěm a používají k tomu jiný systém než popsaný systém s NAS Synology, s kamerami na forwardnutých portech v síti s veřejnou IP adresou a s aplikací DS cam.

Pokud někdo máte nějaké takové konkrétní zkušenosti a rádi byste se jimi pochlubili a poradili, směle do toho. Wink Budu vděčný za každou dobrou zkušenost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
piCZus



Založen: Dec 05, 2018
Příspěvky: 800

PříspěvekZaslal: po leden 14 2019, 9:53    Předmět: Citovat

tomas001 napsal(a):
.... zkoumal jsem trochu ONVIF a pořád mi to není úplně jasné ...

Co jsem pochopil, tak na tohle ses ptal a bylo ti odpovězeno. Asi si nevidíš do huby, chceš mermomocí poradit, ale běda jak někdo napíše něco jiného, než chceš slyšet. Rovnou napiš, chci tady jen chválu mého řešení. Mě se to také nelíbí, ale v tvém případě to nemá cenu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
josef_novak



Založen: May 06, 2017
Příspěvky: 787

PříspěvekZaslal: út leden 15 2019, 10:32    Předmět: Citovat

Pokud chce používat veřejnou IP na routeru v areálu a chce forwardovat porty na kamery, tak o spojení na ně se bude pokoušet úžasný Synology a to je vlastně zmíněné ONVIF. Takže z principu zapojení sítě by ONVIF používal, ale psal, že mu to není jasné Smile Na takové domácí amatérské sledování to bude stačit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
get2it



Založen: Jan 15, 2019
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: čt leden 17 2019, 9:44    Předmět: Citovat

I když jsem na tomto fóru nováček, dovolím si také přispět do diskuze. Smile

Tazatel evidentně není spokojen s řešením pomocí toho Synology, což chápu. Používat NAS se spoustou funkcí jen jako IP rekordér může někomu připadat fakt divné a taky souhlasím s tím, že ta apka DS cam je dost blbá - mám s ní zkušenosti - vždycky mě strašně pilo krev, jak se pomalu startuje a přihlašuje. A pokud vím, v poslední době to výrobce nijak nevylepšil.

Sorry pánové, ale ty rádoby chytré rady s linuxem a s ONVIF jsou fakt bláboly. Za prvé, na disku s miliardou různých možností fakt není třeba nic programovat. Za druhé, ONVIF, podobně jako třeba v USA PSIA, není nic jiného než univerzální komunikační standard, který řeší vzájemnou kompatibilitu kamer a záznamových zařízení různých výrobců. Jestli tazatel píše, že tomu nerozumí, tak má pravdu - já taky moc nerozumím, jak by mu měl komunikační protokol ONVIF pomoct v tom, co řeší. Nemá to s tím totiž nic společného. Shocked Surprised To je, jako by se vás někdo ptal třeba na to, jaká tiskárna nejlíp tiskne fotky za nejlepší cenu, a vy jste mu poradili, že má použít univerzální ovladač a že si má naprogramovat program pro prohlížení a tisk fotek. Rolling Eyes

Pokud vím, zrovna synology podporuje asi miliardu Smile kamer, takže je dost nepravděpodobné, že bys tam tu svou nenašel a musel používat univerzální ovladač generic ONVIF. Takže na ONVIF zapomeň, nepotřebuješ ho, protože zařízení, která se chystáš použít budou určitě kompatibilní i bez ONVIF.

A teď konečně nějaké rady: Very Happy

Možná ti nevoní synology, ale buď rád za to, co máš. Totiž, synology si v pohodě umí sáhnout i na kamery, které jsou v jiné síti a jsou viditelné přes port. To se bohužel vůbec nedá říct o některých levných ip rekordérech. Takže aby ses pak nedivil - koupíš si rekordér za 8000 plus HDD a pak zjistíš, že si najde kamery jen ve své síti. Bacha na to.

Když se podíváš na ceny, tak zjistíš, že synology, třeba i s dokoupenými licencemi (pozor, v základu většinou umí jen 2 kamery!) vyjde pořád suverénně nejlevněji ze všech ip rekordérů. Navíc, jak bylo řečeno, umí si najít i kamery v jiné síti.

Vůbec se netrap tím, že používáš NAS se spoustou funkcí "jen" jako IP rekordér. Takhle nemůžeš uvažovat. To zařízení nemá spoustu funkcí proto, aby je každý uživatel všechny používal, ale proto, aby si tam každý uživatel dokázal najít právě ty funkce, které zrovna potřebuje. Smile

Jo, prohlížení záznamů na synology je úplně na hovno jak přes web, tak přes telefon. Funguje to, ale člověk má metrové vousy, než se vůbec přihlásí. To je jediná vada. Pokud ti to tak vadí, tak použij jakýkoliv ip rekordér, u kterého si ale předem zjisti, jestli umí zaznamenávat i kamery z jiné sítě, a který má sledování záznamů vyřešené lépe.

Jestli to správně chápu, tak že jsi buď čekal tip na nějaké levnější řešení, nebo takové řešení, které nevyžaduje přístupnost kamer přes porty a podobně. Možná jsi taky plánoval, že místo drahého NASu nebo IP rekordéru použiješ třeba cloud, pokud možno ještě zdarma. Jestli něco takového najdeš, tak se taky rád poučím. Smile Zatím jsem nenašel nic, co by fakt fungovalo. Můžeš zkusit nějaký cloud, který bude třeba přístupný jako síťové úložiště které si nastavíš v kamerách a ty ně něj budou ukládat třeba přes ftp. Ale až z toho cloudu pak budeš stahovat jednotlivé videosoubory jednotlivých kamer budeš si je prohlížet, tak budeš ještě s láskou vzpomínat na pitomou apku DS cam. Very Happy

Moje rada: vykašli se na hledání, těžko najdeš něco levnějšího a a současně líp fungujícího než to, co už máš stejně vyzkoušené. Jako jediný potenciální problém vidím rychlost uploadu sítě. Poskytovatelé internetu obvykle nabízejí závratné rychlosti pro download a mizerné rychlosti pro upload. Ty naopak potřebuješ dobrý a spolehlivý upload. Tenhle problém ale budeš řešit vždy, když budeš mít úložiště mimo danou lokální síť, bez ohledu na to, jaké úložiště použiješ.

Hodně zdaru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
piCZus



Založen: Dec 05, 2018
Příspěvky: 800

PříspěvekZaslal: čt leden 17 2019, 20:18    Předmět: Citovat

Napsal jsi úžasný myš-maš. Pokud jsem to pochopil správně, tak vůbec nepotřebuje nějaký klikací SW s detekcí pohybu (Surveillance Station), kde by musela přikupovat licence na další kamery a navíc když prohlížení videí je zoufalé.
On potřebuje přenášet pár obrázků za sekundu (psal 5 FPS), kde na místě má nejspíš GSM alarm a ten když zareaguje, tak potřebuje vidět z každé kamery např. poslední 3 minuty, jestli jde o falešný poplach nebo tam opravdu někdo krade.
Takže když slepí každou minutu 3 videa z posledních 900 snímků, které vystaví např. přes HTTP protokol do NETu, tak si je přehraje kdykoliv a odkudkoliv na každém zařízení.
Základ je mít veřejnou IP na úložišti a kamery si spojit klidně přes VPNku, aby se nemusel bát, že nenajde kamery v jiné síti, než lokální (tohle mě hodně pobavilo). Ale k tomuhle se žádný nesmysl od Synology nebo nějaké NVR nehodí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomas001



Založen: Jul 11, 2008
Příspěvky: 160
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: pá leden 18 2019, 9:56    Předmět: Citovat

Moc všem děkuji za informace.

Jen doplním - na tomto fóru jsem se ptal proto, že jsem takový "poučený lepší uživatel" - nastavím si router, nastavím si síťový disk, nastavím si kamery apod., ale kdybych byl programátor a profi síťař, tak bych se tady přece nemusel na nic ptát, že jo... Z určitých důvodů taky nepřichází v úvahu VPN, takže mám celkem omezený "manévrovací prostor". Get2it to správně vytušil...

Proto rada typu "slep si snímky do videa a vystav je přes HTTP protokol do NETu", je určitě dobrá a děkuji za ni, ale jak říkám, to je rada pro někoho, kdo se v tom vyzná tak dobře, že se na tomto fóru nemusí na nic ptát. Přece si nemyslíte, ježíšmarjá, že někdo, kdo se takhle ptá, by si tohle dokázal udělat. Very Happy

Jinak, potřebuji TRVALE ve dne v noci zaznamenávat a archivovat minimálně měsíc, ideálně dva až tři měsíce záznamu. A potřebuji, aby se k tomu záznamu kdokoliv pověřený snadno uživatelsky dostal pomocí nějaké přívětivé aplikace (kterou fakt nedokážu naprogramovat!) a aby mohl sledovat záznam ze všech tří kamer současně na jedné obrazovce (časovou osu). Budu mít třeba další dva tři lidi, kteří k tomu budou mít přes své uživatelské údaje přístup a já jim budu moci kdykoliv zavolat a říct jim: "Prosím tě, mrkni se, co se tam dělo předminulou středu od devíti do půl desáté dopoledne."

Potřebuji hotový systém - IP recorder nebo nějakou síťovou aplikaci, která "někde" poběží. Na tohle všechno jsem se ptal proto, že sháním něco, co má lepší poměr cena-výkon než to moje popsané řešení, včetně snadného a uživatelsky přívětivého přístupu.

Proto se už od začátku ptám - máte někdo konkrétní zkušenosti s takovým řešením? Dokážete mi někdo ze své vlastní praxe doporučit konkrétní typ přístroje a vybavení a konkrétní název aplikace, která výborně funguje a je uživatelsky přívětivá? Něco, s čím máte dobré zkušenosti a co bude fungovat tak, že úložiště je jinde než kamery? To je celé.
Díky. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zachranar



Založen: Jan 19, 2019
Příspěvky: 157

PříspěvekZaslal: út srpen 13 2019, 16:31    Předmět: Citovat

Nechci otvírat nové vlákno se stejným názvem.
Mám podobný, ale úplně triviální záměr.
Nerozuměl jsem v tomto topicu vůbec ničemu.
Mám nedávnou zlou zkušenost z "narušení objektu" a rád bych napravil výtky PČR "proč tu nemáte funkční kamery?!"
Já bych chtěl mít někde na střeše přízemního domku
- 2 odolné a spolehlivé kamery zabírající to co chci.
- abych je nemusel každý měsíc servisovat
- nejraději i ze zvukem
- záznam (existuje nějaký co zaznamenává jen pokud se něco děje?) ... aby to zbytečně nezahlcovalo záznamový disk .. ale ...
- abych se mohl z mobilu přihlásit a viděl obě kamery online?
- wifi není problém, tahání drátů je ale otrava
Nikdy jsem se tou problematikou nezajímal, musím se hodně učit abych něco sám sestavil?
Hledal jsem firmu a pod 25 kKč jesm neuspěl - to se mi teda nechce
Prosím poraďte jak byste na to šli vy?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Zabezpečovací technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund