Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Oprava přehrávače SanDisk Sansa Clip Zip
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31829
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne leden 06 2019, 15:03    Předmět: Oprava přehrávače SanDisk Sansa Clip Zip Citovat

Už několik let vlastním hlavně na cesty tento minipřehrávač zvuku ve formátu mp3 a dalších (ogg, flac ...) s interní pamětí 4GB a možností rozšíření microSD kartou až na 64GB. Před Vánoci se mi ale "Sansa jakosi poondila" v tom smyslu, že nešla zapnout a na připojení k PC vůbec nereagovala. Stalo se to potom, co jsme se synem nejdřív mysleli, že Sansa půjde použít jako externí flash k jeho BlueTooth repráčku - ten má USB-A zásuvku - a připojili ji k němu. Nápad se nepotvrdil, Sansa repráček neuznala za hodnej komunikace a brala ho jen jako nabíječku. Synátor proto Sansu napojil k NTB Lenovo, bohužel se systémovým výrusem Win10 Houmless (proč bohužel vysvětlím pozdějc) a stáhnul její obsah do NTB. Z něj pak už BT přenos do repráčku fungoval i přes půl bytu a my mohli relativně svobodně vykonávat předvánoční přípravy a mít hudební oživení blízko sebe - to hlavně kvůli manželce, který vadí nahlas puštěná muzika k práci - obzvlášť když je puštěná přes celej byt. Ženáči a zadaní určitě chápou, ti nezadaní pochopí časem.

No a co čert nechtěl, další den už jsem Sansu nezapnul a tvářila se jako mrtvolka. Myslel jsem si, že umřela a začal jsem jí chystat pietní dekompilaci, když mne napadlo použít jinou nabíječku, než s jakou jsem ji do těch Vánoc provozoval. Připojil jsem milou Sansu krátkým USB-A/USBmicro kablíkem z příslušenství jakýhosi mobilu k USB-hubu, kterej mám na svým PC - a ejhle, po chvíli se na přehrávači rozsvítil displej a projelo logo SanDisk. Na PC při tom vyskočila hláška, že připojené zařízení USB nebylo identifikováno a nepodařilo se pro něj nainstalovat ovladač. Nechal jsem Sansu několik hodin připojenou, což vždycky stačilo na plný nabití interního akumulátoru - a pak ho vyzkoušel. Bohužel po odpojení od PC se objevila hláška "Aktualizace databáze" - a přehrávač po malý chvilce znovu kompletně zamrznul.

Opětovný připojení nepomohlo, displej svítil onou hláškou a pokusy o ovládání neměly žádnou odezvu. Říkal jsem si "tak je to jasný, na chvíli se zmátořila, ale je stejně kaput...". Pak jsem ale zkusil ještě jednu věc - z přehrávače jsem vytáhnul microSD kartu a nechal milou Sansu jen s interní pamětí. Počkal jsem do druhýho dne, až displej definitivně zhasne (vybitím interního aku) a znovu jsem Sansu připojil k hubu u PC, tentokrát ale ověřeným kablíkem podobný mini-dýlky z příslušenství powerbanky. Chvíli se nedělo nic, pak se rozsvítil displej, Sansa zahájila nabíjení a zároveň i "Aktualizaci databáze" - ta proběhla velice rychle, protože ve slotu chyběla microSD s kapacitou 16GB, ale potom znovu přehrávač zmrtvěl - žádná reakce na tlačítka. Po připojení k PC se sice dalo načíst co je v jednotlivejch adresářích, ale po opakovaným odpojení znovu žádná reakce na tlačítka.

Dumal jsem nad tím jak Sherlock, co s tím může bejt, že jednou se to umí přihlásit, ale po odpojení se to sekne, bez karty se aktualizuje, ale nejde ovládání - no prostě záhada jak v Bermudským trojúhelníku. Nakonec mě napadla ještě jedna - a musím říct že spásná - myšlenka. Našel jsem na netu náhradní firmware pro tenhle typ Sansy (Ujec Ghůůůghl, kdo taky jinej, že?) a v souladu s návodem jsem z ní nejdřív vymazal všecko co vymazat šlo, do kořenovýho adresáře vložil ze stáhnutýho .zip souboru vyextrahovanej soubor .bin a milou Sansu vyškubnul z portu - dějž se vůle koho chceš ... Displej bliknul, chvilku tam svítilo "Aktualizace softwaru" a pak tma. Zkusil jsem zapínací tlačítko - a ejhle, Sansa oživla a všecko normálně funguje. Musel jsem si sice znovu nastavit čas, kalendář a jazyk, ale to už je muška jenom zlatá. Prostě "Houston, our problem is fixed!" Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

A protože onen problém nastal po připojení k PC se systémem Win10, přičítám tuhle sviňárnu jemu - obzvlášť po "aktualizaci 10/2018", kterou už Mrkvošrot několikrát pozastavil, protože si jako snad všecky předcházející dělala s uživatelskýma datama v tímhle výrusem napadenejch PC naprosto co chtěla ...

Pro zájemce, který napadne podobný řešení problémů s nějakým přehrávačem ještě upozorňuju, aby si při tomhle novým nastavování sice klidně potvrdili češtinu jako komunikační jazyk, ale aby se ani za živýho Boha nehlásili k sídlu a úmyslu přehrávač používat na území €urochujstánu - ale aby si nastavili možnost "Other country". Pokud se totiž přiznají k tomu, že Sansu (nebo i jinej přehrávač včetně telefonu) chtějí používat na území ovládaným buzerokratama z Brusele, nastaví se jim v přehrávači tak nízká maximálně použitelná hlasitost, že s běžnýma sluchátkama typu "špunty" nebo "pecky" si v prostředí s hlukem srovnatelným s hlukem na běžný ulici žádnou muziku neužijou. To už totiž před několika lety právě buzerokrati z Brusele nadiktovali všem výrobcům a odůvodnili to ochranou sluchu ovčanů. Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7558
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: ne leden 06 2019, 15:09    Předmět: Citovat

citace:
bohužel se systémovým výrusem Win10 Houmless (proč bohužel vysvětlím pozdějc)

V dalším díle?

_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
keemo



Založen: Sep 10, 2007
Příspěvky: 5210
Bydliště: Ostrava, Bratislava

PříspěvekZaslal: ne leden 06 2019, 15:27    Předmět: Citovat

nedoslo behem kopirovani dat k prilis brzkemu vytazeni z USB? jestli probihala jeste nejaka operace na pozadi, mohlo dojit k nejakemu nakopnuti...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9764
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: ne leden 06 2019, 15:29    Předmět: Citovat

A to ještě neexperimentoval s Rockboxem Wink... Po formátu paměti z menu se tento systém smaže a zůstane vadný bootloader.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31829
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne leden 06 2019, 15:38    Předmět: Citovat

Hubert_79 napsal(a):
citace:
bohužel se systémovým výrusem Win10 Houmless (proč bohužel vysvětlím pozdějc)

V dalším díle?
Předposlední odstavec postu vysvětluje. Jinak na svým poči mám W7, se kterýma nejsou v tomhle směru žádný problémy = určitě se necpou do věcí, po kterejch jim naprostý h0vn0 je.
keemo napsal(a):
nedoslo behem kopirovani dat k prilis brzkemu vytazeni z USB? jestli probihala jeste nejaka operace na pozadi, mohlo dojit k nejakemu nakopnuti...
Data se kopírovaly ze Sansy do NTB, mladej je poučenej, že obzvlášť s Winrusem10 MUSÍ BEZPODMÍNEČNĚ POUŽÍVAT rutinu "Bezpečně odpojit zařízení" - už si takhle totiž zprasil fungl novou flashku 32GB, když ji vyškubnul z portu při neukončeným kopírování nějakýho souboru do školy. Spěchal, kopčil něco kámošovi a nepočkal na ukončení - flashku kterou dostal den předtím od manželky jednoduše vyškubnul z NTB a mazal do školy. A ve škole už mu ji počítač nenačet ... Takže věřím tomu, že i Sansu odpojoval až po vyhození hlášky "Nyní můžete zařízení bezpečně odebrat"...

Artaban001 napsal(a):
A to ještě neexperimentoval s Rockboxem Wink... Po formátu paměti z menu se tento systém smaže a zůstane vadný bootloader.
Speciálně v případě Sansy Clip Zip jsem byl před instalací Rockboxu varovanej - že když se to náhodou nepovede, tak to je na vyhození do Kolesova kontejneru, protože Rockbox nabourává právě i kořenovej adresář ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7558
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: ne leden 06 2019, 15:45    Předmět: Citovat

Vysvětluje... Předestírá čistou domněnku. Osobně jsem nikdy na 10 v 1810 neměl s čímkoli do USB problém. Pravda - vždy používám to "Vyjmout..." a až mi systém řekne (což je otázka pár vteřin), vyjmu.
Čímž nechci MS nějak hájit, ale ono to vyndavání bez odkliknutí může způsobit docela problém a není to chyba (primárně) MS.

_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31829
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne leden 06 2019, 15:52    Předmět: Citovat

Srovnej - několik let používání spolu s W7 - a žádnej problém. A pak jediný připojení k Winrus10 1810 - a BÁC ho ... Ne, opakovaně to zkoušet nebudu.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9764
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: ne leden 06 2019, 15:52    Předmět: Citovat

Ona i poškozená MP3 stažená z netu dokáže ten MP3 pěkně rozhodit. Naprd je fakt, že chybí tlačítko RESET. musí se dlouho držet to tlačítko, kterým se to zapíná.
A k tomu RockBoxu: Píšu z vlastní zkušenosti, už jsem se tu Sansu chystal vyhodit. Říkal jsem si, že už nic horšího se stát nemůže, tak jsem ji připojil k PC a zachránil. Teď si ale nevybavuju, jestli jsem musel napřed znovu nahodit Rockbox, aby se spojil s tím jeho bootloaderem, pak jej odinstalovat, nebo jestli stačilo pouze flashnout původní FW. Každopádně to bylo poučení, že si s tím RockBoxem nemám dále zahrávat.. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31829
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne leden 06 2019, 15:58    Předmět: Citovat

Jo, s tímhle jsem se setkal už u předchozího typu - Sansa Clip. Jedno sosnutý album Sandry vždycky po dohrání skladby reprodukci zastavilo skokem zpět na začátek skladby a tam rafnutím. Třeba ve WinAmpu nebo Foobaru v PC to neudělalo, ale v Sanse jo. Musela se vždycky jedině vypnout a znovu zapnout, pak skip na další skladbu, ta se přehrála - a s jejím koncem znovu rafanec ... A dělalo to právě jen to jediný album ..
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7558
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: ne leden 06 2019, 16:21    Předmět: Citovat

Ale jo, já se nehádám. Jen mi to přijde divný...
Používám ke kompu tři čtečky paměťovek, některé dosti diluviální a nikdy s nimi ani s paměťovkami nebyl problém. Chcípla mi jedna SDHC (Patriot 8GB), ve velice vhodnou dobu. Vyndal jsem ji z fotoaparátu, připojil k PC, stáhl RAWy. Vrátil do fotoaparátu a tam ende. Hláška CHA (u Nikonu, kartu nelze použít), formát, nic. POřád to samý. Připojení k PC - nic. systém RAW a nic víc. Pak zpátky do foto a hláška -E- čili prázdno.
Měla nárok, bylo jí asi 10 let. Aspoň odešla v dobrý moment Smile

_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17726
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: ne leden 06 2019, 16:30    Předmět: Citovat

Když jseš tak dobrej Ekkare, nemám Ti poslat Soňáckou 8GB flešku s MP3 přehráváním? Svítí mi na ní jen reklama a taky na tlačítka nereaguje. Sad
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
keemo



Založen: Sep 10, 2007
Příspěvky: 5210
Bydliště: Ostrava, Bratislava

PříspěvekZaslal: ne leden 06 2019, 16:33    Předmět: Citovat

taky se mi jeste nepovedlo nic znicit, a to nepouzivam bezpecne vyjmuti. pockam a vytahuju. W10 pouzivam v podstate od jejich prichodu na trh
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JiriTom



Založen: Apr 26, 2017
Příspěvky: 1280

PříspěvekZaslal: ne leden 06 2019, 16:34    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
Nechal jsem Sansu několik hodin připojenou, což vždycky stačilo na plný nabití interního akumulátoru - a pak ho vyzkoušel. Bohužel po odpojení od PC se objevila hláška "Aktualizace databáze" - a přehrávač po malý chvilce znovu kompletně zamrznul.

1. Možnost, že jsi to nakopnul ty. Sansa se nenabila a při aktualizaci databáze zhasla a narušil se FW.
2. Jak dlouho byl ogar se Sansou sám ? Druhá možnost nestandardní manipulace.
3. Třetí možnost zkur.ení… a nejpravděpodobnější:
citace:
Sansa půjde použít jako externí flash k jeho BlueTooth repráčku - ten má USB-A zásuvku - a připojili ji k němu.
Měřil jsi co leze z USB toho zázraku za napětí ?

Z čeho usuzuješ, že ten kotrmelec je vina W10 ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Milan_F



Založen: Oct 03, 2005
Příspěvky: 1525
Bydliště: nedaleko Humpolce

PříspěvekZaslal: ne leden 06 2019, 17:21    Předmět: Citovat

keemo napsal(a):
nedoslo behem kopirovani dat k prilis brzkemu vytazeni z USB? jestli probihala jeste nejaka operace na pozadi, mohlo dojit k nejakemu nakopnuti...

Takhle jsem si zbořil přehrávač Creative na Win XP. Pomohlo přehrání firmwaru. OS s tim nebude mít nic společnýho.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31829
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne leden 06 2019, 18:14    Předmět: Citovat

JiriTom napsal(a):
EKKAR napsal(a):
Nechal jsem Sansu několik hodin připojenou, což vždycky stačilo na plný nabití interního akumulátoru - a pak ho vyzkoušel. Bohužel po odpojení od PC se objevila hláška "Aktualizace databáze" - a přehrávač po malý chvilce znovu kompletně zamrznul.

1. Možnost, že jsi to nakopnul ty. Sansa se nenabila a při aktualizaci databáze zhasla a narušil se FW.
2. Jak dlouho byl ogar se Sansou sám ? Druhá možnost nestandardní manipulace.
3. Třetí možnost zkur.ení… a nejpravděpodobnější:
citace:
Sansa půjde použít jako externí flash k jeho BlueTooth repráčku - ten má USB-A zásuvku - a připojili ji k němu.
Měřil jsi co leze z USB toho zázraku za napětí ?

Z čeho usuzuješ, že ten kotrmelec je vina W10 ?
1) Aktualizace databáze trvá u Sansy maximálně několik desítek sekund - půl minuty max. Průběh signalizuje modrej bargraf na dolním okraji displeje. Ten v tomhle případě zůstal stát asi 3mm od levýho okraje (začátku) a ani se nehnul - po dobu několika hodin.
2) Stál jsem vedle něj celou dobu. Neudělal nic, co by neměl respektive co bych neudělal já. Normálně čekal až vyskočí výzva k odpojení USB zařízení SanDisk ...atd.
3) Ze zásuvky USB na BT repráčku leze 4,95V, je tam obyčejnej Li-Ion článek s měničem nahoru - v podstatě je to taky taková powerbanka. Normálně přehrává veškerý flashky co jinak doma jsou - myslím ty pasivní, v podobě nejrůznějších klíčenek a visaček. Navíc po odpojení od BT repráčku se Sansa normálně přihlásila do portu NTB - ale po odpojení od něj už nefungovala. Ten USB port na BT repráčku bych nepodezíral, kluk si z něj normálně "v terénu" dobíjí telefon jako z jinýho USB zdroje. Všecko ukazuje na ten NTB s "desítkama".

Celeron napsal(a):
Když jseš tak dobrej Ekkare, nemám Ti poslat Soňáckou 8GB flešku s MP3 přehráváním? Svítí mi na ní jen reklama a taky na tlačítka nereaguje. Sad
Jestli si na ni neumíš najít odpovídající firmware na netu, tak ti asi těžko pomůžu. Přeflashování funguje jen když samotnou flashku "vidí" systém a dokáže ji identifikovat = když jde její řadič a komunikační rozhraní na USB.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.21 sekund