Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Blikající přední světla (kondenzátor nevyřešil)
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Auto - Moto technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Nakadah



Založen: Oct 06, 2013
Příspěvky: 1320
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: st leden 02 2019, 21:44    Předmět: Citovat

klasický xenon má 35W. Ty se sníženým výkonem mají výbojky 25W a svítivost je pod 2000lumen, pak nemusí mít automatickou nivelaci ani ostřik.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3367
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: st leden 02 2019, 22:16    Předmět: Citovat

Ok, prosím dej fotku nebo obrázek, ať víme o jakou výbavu těch světel se jedná. Nebo označ verzi - snad je to správný modelový rok
Hádám, že je zde H7 jako tlumená (v projektoru) a H1 jako dálková

Pozoruješ to jen na tlumené, nebo i na dálkové? Respektive přepojení tlumené by stačilo?

Při vyjmutí/spálení žárovky hlásí auto nějakou poruchu? Pokud ano, pak při předělání je mizivá šance tu jednotku oblbnout, protože čeká proud blízký žárovce.

Jsi schopný dělat úpravy v kabeláži sám, nebo máš někoho zručného a zkušeného, kdo Ti pomůže?

Pokud ne, raději do toho nezasahuj, protože výpadek světel za jízdy je příliš velký risk. Prosím ber to vážně a přijmi případnou zodpovědnost za takové úpravy.

Můžu načrtnout jednoduchou úpravu a pokud mi vyfotíš označení lampy možná dohledáme v příštím týdnu i zapojení konektoru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
karlikvregu



Založen: Jan 01, 2019
Příspěvky: 15

PříspěvekZaslal: čt leden 03 2019, 8:22    Předmět: Citovat

o HID jsem také přemýšlel, ale taky to nemám moc rád, zejména když člověk občas jede do Německa. Když by se ale objednal set kt. má žluté světlo a světla by se více sklopila, tak věřím že člověka prozradí zapnutí světel spíš než svit jako takový. Na technickou člověk nemůže, to je jasné. Jinak moje auto má ostřikovače světel a halogenová H7 klasická -

> Kvicala r > z Ford manuálu jsou to ta první.

pokud nelze mít zhasnutou indikaci žárovky z palubní desky, tak je to v háji. To je pak i špatně prodejné a ztratím tak třeba 10tis kvůli závadě. Na technické taky neprojdu.
Leda rozebrat tachometr a žárovku nebo diodu se symbolem "žárovka" nějak odstranit. co? Smile

díky moc za ochotu

ověřím to hlášení prasklé žárovky ... nejsem si 100% jistý

nechal bych to udělat asi autoelektrikáře. Na autě si dělám olej, brzdy, měnil jsem všechny filtry, dodělal si parkovací senzory, vyměnil omezovač dvěří, vyměňoval si vstřikovače atd, ale elektrika není moje hobby Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
danhard



Založen: Mar 05, 2007
Příspěvky: 6080
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: čt leden 03 2019, 9:10    Předmět: Citovat

Opakuji, nech si změřit co se děje na žárovce, v palubní síti a na baterce.

https://forscan.org/forum/viewtopic.php?t=6375

Pokud to dělá regulace alternátoru, tak to žádnej malej kondík neopraví, jedině Supercapacitátor 10 Faradů za 10kkč paralelně k alternátoru Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
TAKJAN



Založen: Nov 17, 2011
Příspěvky: 6509
Bydliště: U Litomyšle.

PříspěvekZaslal: čt leden 03 2019, 12:04    Předmět: Citovat

To indikuje prasklou žárovku nápisem na dipleji nebo jen kontrolka pro všechno? Tu bych odpojil. Ne technické tě za takovou blbost nemohou vyhodit, když auto celé svítí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PixelOrgy



Založen: Sep 04, 2007
Příspěvky: 1964

PříspěvekZaslal: čt leden 03 2019, 14:32    Předmět: Citovat

TomasX: To jsi vymenil komplet cely svetlo s optikou, nebo jen zdroj svetla?

Ono stejne kazdu druhy SUV sviti ridicum "tradicnich" aut do xichtu..... V noci v lese pred zatackou k nezaplaceni...


karlikvregu: Mas k dispozici osciloskop? Jak pise Danhard, taky bych se odrazil od toho, co do te zarovky opravdu leze. Zadny jiny osvetleni to nedela? Jen predni svetla?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
karlikvregu



Založen: Jan 01, 2019
Příspěvky: 15

PříspěvekZaslal: čt leden 03 2019, 15:39    Předmět: Citovat

Ano, dělají to jen přední světla a to všechny 3 žárovky - park/potk i dálkovky.

Zjistil jsem, že když odpojím patici H7 od konektoru napájení, auto nehlásí prasklou žárovku (předchozí auta to uměly, zajímavé Smile).

Ohledně osciloskopu - měl to autoelektrikář, nebyl jsem u měření, který mi řekl, že na osciloskopu je nějaké velmi velmi drobné rušení. Napětí je stabilní.

asi to udělám tak jak píše Kvicala_r a nechám napojit světla přímo na baterku.
Vypnutí smart chargingu by bylo super, ale na Mondeo MK4 jsem nezaregistroval, že by se někomu povedlo vůbec tento problém nějak vyřešit !!! a to jak v Německu nebo v Anglii...pročetl jsem spoustu fór...nikde nic. Jen vždy někdo kdo tam dal kondenzátor. Nevím jak velký, ale mně to nepomohlo.

K.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
danhard



Založen: Mar 05, 2007
Příspěvky: 6080
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: čt leden 03 2019, 15:44    Předmět: Citovat

karlikvregu napsal(a):
... který mi řekl, že na osciloskopu je nějaké velmi velmi drobné rušení.

To je prosím blbost, nech si to změřit od někoho, kdo tomu rozumí.

Jak je přitažená zem k žárovkám ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
karlikvregu



Založen: Jan 01, 2019
Příspěvky: 15

PříspěvekZaslal: čt leden 03 2019, 16:24    Předmět: Citovat

"jak je přitažená zem k žárovkám" to nevím, dle schematu... proč?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
danhard



Založen: Mar 05, 2007
Příspěvky: 6080
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: čt leden 03 2019, 16:42    Předmět: Citovat

Žárovka, na které je jen "velmi drobné rušení" nebliká, jedině že by to bylo měřenené jen jako + na žárovce, ale přitom by nebyl vidět proměnný úbytek na přívodu země.

Sorry, ale vyjádření "Kosterní body byly všechny dotaženy, prostříknuty kiselinkou". mi připadá dost úchylný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12448

PříspěvekZaslal: čt leden 03 2019, 17:07    Předmět: Citovat

danhard napsal(a):
...Sorry, ale vyjádření "Kosterní body byly všechny dotaženy, prostříknuty kiselinkou". mi připadá dost úchylný.
To chce jen trochu víc empatie, danharde.
karlikvregu napsal(a):
Ano, dělají to jen přední světla a to všechny 3 žárovky - park/potk i dálkovky...
To je ale nová a důležitá informace, která měla zaznít mnohem dříve. Poněkud zpochybňuje vinu PWM. Takže je třeba provést solidní měření osciloskopem v rukou odborníka.
Stejně tak je vhodné doplnit, u kterých žárovek tedy je/není hlášena jejich porucha.
Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6063
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: čt leden 03 2019, 17:59    Předmět: Citovat

A nakonec se ukáže, že je uhnilý ukostření.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PixelOrgy



Založen: Sep 04, 2007
Příspěvky: 1964

PříspěvekZaslal: čt leden 03 2019, 18:00    Předmět: Citovat

jj, taky tipuju
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
karlikvregu



Založen: Jan 01, 2019
Příspěvky: 15

PříspěvekZaslal: čt leden 03 2019, 18:14    Předmět: Citovat

S tím ukostřením zásadně nesouhlasím.

Prošel jsem všechny kostřicí body dle výkresů auta vč. demontáže koberce v kabině auta a v kufru atd hodně práce sem si stím dal. Navíc s tímhle se potýkají i majitelé nových aut atd. resp. potýkali, než je např. v Anglii nebo v Německu vrátili zpět dealerům v období 2009-2012 co jsem tak četl.

Protože se úprava napájení asi nedá snadno udělat přímo na kabelu u patice žárovky, odvezu to znovu (netuším vůbec komu) k autoelektrikáři aby to přepojil na baterku. Za tuhle radu ještě jednou děkuju @Kvicala_r ... nevěděl jsem že to jde Smile

vypojení řídících kabelů na altíku od systému smart charging by rozsvítilo symbol baterky...dle info z fora FFocus. A nevím, jestli to jde na Mondeu mk4...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
danhard



Založen: Mar 05, 2007
Příspěvky: 6080
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: čt leden 03 2019, 18:34    Předmět: Citovat

Opakuji, nech si změřit co se děje na žárovce, v palubní síti a na baterce.

Pokud žárovka bliká a autoelektrikář na ní nic nenaměří, tak měří asi blbě.

Pokud to bude jen na žárovce, tak změříš, jestli je to na přívodu plusu, nebo země. Podle toho budeš hledat co to způsobuje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Auto - Moto technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 4 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund