Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Prodám OZ OPA627BP OPA637BP OPA227P OPA602BP
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nabídka přístrojů, součástek a náhradních dílů
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15512
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: so leden 12 2019, 12:52    Předmět: Citovat

fredis napsal(a):
A QuasarCZ se nám nějak odmlčel.. Wink . Asi hledá dodák Laughing Laughing .
Asi zjistil, že na ebayi jsou za desetinu jeho ceny a funkční podobně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lesana87



Založen: Sep 20, 2014
Příspěvky: 3328

PříspěvekZaslal: so leden 12 2019, 15:45    Předmět: Citovat

No nevím, tyhle mají taky potisky šejdrem a neostrý a jsou vypájený z lékařských přístrojů made in USA.


opa627.jpg
 Komentář:
 Velikost:  21.29 kB
 Zobrazeno:  98 krát

opa627.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jef111



Založen: May 27, 2006
Příspěvky: 2131
Bydliště: okr. Olomouc

PříspěvekZaslal: so leden 12 2019, 17:15    Předmět: Citovat

Měl jsem několik zaručených originálů 627 ale ty skončily v nějaké hifi/hiend bižuterii, které jsem svého času předělával víc než dost, takže už to nevyfotím. Ale byly jeden jak druhý, o nějaké destiny milimetru posunuté popisky měly, ovšem výraznější rozdíly tam nebyly. Mám už asi jenom verzi v SO8 takže to nám teď moc neřekne. Už je ani nenakupuju protože jsem našel levnější a lepší operáky...

Mám i spoustu jiných BB obvodů, různé samply a něco i nakoupeno u Mosera a podobně a žádný z nich nemá tak škaredý potisk jako tyto. Tak nevím no. Hodila by se fotka pouzdra zespodu. Nebo rovnou fotka obdélníka cca 100kHz ze škopku, z toho už by se dalo něco usoudit. Takhle vaříme z vody.

Třeba takové pěkné ADčka mi kdysi přišly. Dokonce i s potiskem jsem byl spokojený, vypadaly na první pohled fakt originálně. Bohužel měřily jako 5532 a tak jsem se tomu podíval na zub...

Reklamaci tehdy uznali. Ale ne vždycky je s nima řeč.

_________________
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet Very Happy
www.sigmaphon.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
lesana87



Založen: Sep 20, 2014
Příspěvky: 3328

PříspěvekZaslal: so leden 12 2019, 17:44    Předmět: Citovat

Já myslím, že ty moje pravé jsou, i když mají potisky šejdrem.


opa627.PNG
 Komentář:
Large Signal Response, G=+1
 Velikost:  7.89 kB
 Zobrazeno:  88 krát

opa627.PNG


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15512
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: so leden 12 2019, 18:24    Předmět: Citovat

lesana87 napsal(a):
Já myslím, že ty moje pravé jsou, i když mají potisky šejdrem.
No a taky jich máš plný sklep?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
QuasarCZ



Založen: Feb 20, 2018
Příspěvky: 8
Bydliště: Vsetín

PříspěvekZaslal: ne leden 13 2019, 11:43    Předmět: Citovat

Děcka, tak jsem tady, považoval jsem to tady za mrtvé, tak jsem tu dlouho nebyl. Je mi jasné, že toto nikdy neprodám Smile Prolezl jsem trochu net a zhrozil se, jaká hrůza a kolik fejků se točí kolem součástek v dnešní době (a vlastně už tehdy před 14 lety) Sad A proto si tyto poklady nechám, kdybych našel čas a chuť ještě někdy bastlit. Jinak, tyto součástky opravdu LEŽELY 14 let ve sklepě a opravdu NEJSOU z Ebay. Chápu ale, že to není moc k uvěření. A proto se ptám: byl by někdo schopný zodpovědně proměřit, jestli se jedná o fejky? Jeden nebo dva kusy čipů zdarma zašlu a dotyčný si je může nechat...

BTW ve sklepě toho mám mnohem víc, hlavně ale MCU, RTC, paměti, ADC/DAC, HC/HCT/AC/LS/CMOS4000 logika - většina z toho ovšem morálně dost zastarala...

A ještě něco: přeprodávat čipy za 2 doláče z Ebay nemám zapotřebí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
QuasarCZ



Založen: Feb 20, 2018
Příspěvky: 8
Bydliště: Vsetín

PříspěvekZaslal: ne leden 13 2019, 12:20    Předmět: Citovat

Takhle vypadají zespodu. Potisk acetonem smýt nejde, ani ten šedý křivý, ani bílý datecode.


IMG_3101.JPG
 Komentář:
 Velikost:  191.49 kB
 Zobrazeno:  169 krát

IMG_3101.JPG


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
QuasarCZ



Založen: Feb 20, 2018
Příspěvky: 8
Bydliště: Vsetín

PříspěvekZaslal: ne leden 13 2019, 12:51    Předmět: Citovat

Teď jsem se díval (ve sklepě Very Happy) na nějaké další BB čipy a je fakt, že většina má jiný potisk... Tím víc by mě zajímalo, jesltli se najde někdo tak ochotný, že by proměřil, jestli se skutečně jedná o originál (i když já jsem o tom skálopevně přesvědčený).


IMG_3105.JPG
 Komentář:
 Velikost:  186.84 kB
 Zobrazeno:  125 krát

IMG_3105.JPG


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jef111



Založen: May 27, 2006
Příspěvky: 2131
Bydliště: okr. Olomouc

PříspěvekZaslal: ne leden 13 2019, 12:57    Předmět: Citovat

No teda, to jsou věci, to razítko zespodu vypadá fakt originálně! Shocked

Tak se omlouvám za blábolení o padělcích. Kdybys chtěl, můžu Ti jeden kus změřit, na srovnání bych použil verzi v SO8, čip by měl být stejný.

_________________
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet Very Happy
www.sigmaphon.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
danhard



Založen: Mar 05, 2007
Příspěvky: 6078
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: ne leden 13 2019, 14:04    Předmět: Citovat

Stačí zkontrolovat chip Very Happy
https://s.zeptobars.ru/ti-bb-opa627.jpg
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
QuasarCZ



Založen: Feb 20, 2018
Příspěvky: 8
Bydliště: Vsetín

PříspěvekZaslal: ne leden 13 2019, 14:19    Předmět: Citovat

jef111 napsal(a):
No teda, to jsou věci, to razítko zespodu vypadá fakt originálně! Shocked

Tak se omlouvám za blábolení o padělcích. Kdybys chtěl, můžu Ti jeden kus změřit, na srovnání bych použil verzi v SO8, čip by měl být stejný.


Super, beru Tě za slovo Smile Do SZ poprosím o adresu , kam to zaslat. Zítra bych skočil na poštu. Díky za ochotu!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: ne leden 13 2019, 14:42    Předmět: Citovat

Ono není vždycky dobře usuzovat podle vizáže a hlavně u starších součástek. I ten rejžák se už perfektně naučil pálit laserem a tak Vás napálí, kdy se mu zachce a u čeho se mu zachce. Myslím tím samozřejmě vizáž, ne vlastnosti. Ty zjistíte, až to zaplatíte a případně někam naletujete - ne každý automaticky dává každý OZ nad padesát korun do patice.
Nechal jsem si "na zkoušku" poslat od jednoho velmi dobře hodnoceného prodejce dva a dva kusy Toshib 2SA2121/2SC5949.
Vypadaly naprosto ukázkově a nebyly ani nijak levné, 2,99,-USD/kus.
K rentgenu už nějakou dobu přístup nemám a tak jsem musel měřit.
No, nebudu to natahovat - i hodně fejkové 1943/5200, kdysi prodávané v GME vydržely obvykle o dost víc, než tohle. Oba pnp kusy se provalily durch už při 25V/4A, npn vydržely jen o něco málo víc.

Taky by mi dneska těžko někdo věřil, že LM3886 na obrázcích, kterých si suším celou štangli, není ukázkový padělek. Není, je to výrobek značkový, pochází z období, kdy se takto ještě označovaly.
Zajistil mi je tenkrát přes jejich servis Hubert Mašín. V servisu PD těmito značkovými kusy nahrazovali provalené padělky /už tenkrát to rejžák dělal a ne málo/ v kterýchsi aktivních bednách.
V normálních obchodech bylo tehdy velmi těžký koupit tohle LMko, nebo podobně výkonný TDAčko 7294 nepajcovaný.

Ten malý šulda vedle je TDA8924BTH, filipesácké déčko 2x100W...



68W vs 2x100W_03.jpg
 Komentář:
 Velikost:  57.22 kB
 Zobrazeno:  77 krát

68W vs 2x100W_03.jpg



68W vs 2x100W_01.jpg
 Komentář:
 Velikost:  69.14 kB
 Zobrazeno:  77 krát

68W vs 2x100W_01.jpg



2SA2121_2SC5949_Tos.pdf
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  2SA2121_2SC5949_Tos.pdf
 Velikost:  158.77 kB
 Staženo:  76 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
danhard



Založen: Mar 05, 2007
Příspěvky: 6078
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: ne leden 13 2019, 14:43    Předmět: Citovat

Na měření nepotřebuješ žádný srovnání, stačí katalogové parametry, ledaže by jsi srovnával "sound" Very Happy

Taky jsem narazil na fejky, když nebyly v DigiKey ani u Mausera, tak je náš výrobce desek koupil u nějakého jiného dodavatele z Polska a byly to fejky, 30ks v TO-99 pouzdře.
Fungovaly, ale podstatně horší parametry, hlavně co se týče vstupních proudů, offsetů a driftů. Na rychlost jsem to nezkoušel. Bylo to něco přeznačeného.
V HiFi zesilovači by to asi zlatý ucho nepoznalo, ale na vstupu měřícího zesilovače to použitelné nebylo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kindergril



Založen: Feb 07, 2017
Příspěvky: 45

PříspěvekZaslal: ne leden 13 2019, 19:42    Předmět: Citovat

Jsou to jasné fejky, dle mého soudu. Mají jemně přebrušované plošky od původního, laserem páleného potisku - a jsou přetištěné. U některých kusů zůstává částečně vidět okrajová hranka pouzdra (horní a spodní linie), některé ji mají zbroušenou úplně pryč. Dokonce i z fotky je vidět, že mají různý stupeň matnosti povrchu. Přetištění v drtivé většině případů jakýkoliv aceton a toluen vydrží i po týdenní lázni ve sklenici, v tomhle žádný problém. A to, že zespodu vypadají jako originály, může být jednoduše tím, že se jedná o fabrická pouzdra, ovšem podstatně levnějšího typu. Proto je přebrušují a přerazí na "hi-society" modely. Ale je to jen můj názor, měření určitě prokáže skutečnou pravost.
_________________
www.mindža-cybernetics.com
Překlad publikací kvantové fyziky do Romského jazyka


Naposledy upravil Kindergril dne ne leden 13 2019, 19:54, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33860
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: ne leden 13 2019, 19:49    Předmět: Citovat

Fejky maju casto rovnaky datecode. A casto rovnaky ako na nejakej fotke z webu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nabídka přístrojů, součástek a náhradních dílů Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.19 sekund