Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Nekvalitní usměrňovací můstky KBPC
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Součástky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: pá leden 04 2019, 11:32    Předmět: Citovat

sinclair napsal(a):
termit256 napsal(a):
Ono je treba brat ty cinke vykonove soucastky s jistou rezervou. Kdyz rejzaci napisou na mustek 50A, ani ve snu by mne nenapadlo ho zatizit vic jak deseti ampery. Pak s tim opravdu nejsou vetsi problemy.


Doprdele ale platíš za padesátku!!!


Njn, ja je kupuju za 15kacek z ciny, musis je vynasobit cinskym koeficientem Smile Takova je holt doba.
Beru je hlavne proto, ze se v tom kovovem pouzdre dobre sroubujou na chladic.
Kdysi jsem ho chtel i rozkuchat, ale pak jsem se na to vyprdl protoze stejne nikde nemam zaruku ze v tom co koupim zitra bude to same.
Kuchal jsem kdysi ty levne SSR, uvnitr byl tistak s par soucastkama a triak v pouzdre TO220 prisroubovany k zakladne, zadny chip na plechu nebo neco podobneho.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
weed_smoker



Založen: Dec 02, 2011
Příspěvky: 2676
Bydliště: Jaroměř

PříspěvekZaslal: pá leden 04 2019, 16:31    Předmět: Citovat

U těch KBPC se to stávalo s novějšíma,starší jsou bezproblémový.Pokud je opravdu nárok na výkon,použiju můstek Toshiba 25J4B41,snese o trochu víc než 25A z katalogu.Kupoval jsem je asi za 40,- kus v bazaru,pán jich má zatím pořád dost.Pak jsou ještě k dostání diody KYZ74 a 79,obvykle už naražený v profilech(2 profily se 4 diodama jsem koupil ve stejnym bazaru za 20,- a má jich taky dost).Jsou i polomůstky kde kostka má jenom 3 fastony a jsou v tom 2 diody,5-10x výkonnější obdoba KY940/950(ty jsou tam po 15,- ale nebral jsem je,protože má jenom ty "mínusový" se spol.anodou,ty "plusový" nemá).
BTW.Taky se ke mně dostal SEMIKRON SKB100/16,ale to je třífáz.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: pá leden 04 2019, 22:04    Předmět: Citovat

Taková je holt doba? Napsat 50A a myslet deset?
Je snad normální, že 50A kostka jde přišroubovat na chladič.
Nebo už i tohle je dneska bonus, že to vůbec jde přišroubovat?
Kolik z těch rejžových 50A za 15 kaček má aspoň tak rovný dno, aby dosedly na případnej chladič celou plochou?

Pamatuju se, že i ty opravdu dobrý 35A můstky od Diotecu bylo nutný na dně přebrousit. Prostředek základny okolo otvoru byl mírně vyboulenej.
Mírně vyboulenej myslím to, že se můstek od firmy Diotec, koupený u dobrého obchodníka, na chladiči vinou vyboulení okolo otvoru mírně kolébal.

To se Ti fakt vyplatí, kupovat jakože 50A kostku od rejžáka /hlavně ale, že je levná!/ někam ji namontovat a pak čekat, kdy zdechne?

Tohle opravdu není normální, tohle jsou produkty té holt dnešní doby, odmítám je a zvykat si už nebudu.
Speciálně na to, že "říkám padesát a myslim deset".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17736
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: so leden 05 2019, 0:31    Předmět: Citovat

Sinclaire, nerozčiluj se, prdne Ti žilka a je hotovo. Wink
Já se taky nedávno rozčiloval s paralelním řazením MBR 4060. Nějak mě po začátku nebylo jasný, proč musej být v 40A zdroji čtyři paralelně, když má každá z nich snýst 40A. A to se ještě hřejou jako kráva.
Jen tak ze srandy jsem včera jednu MBR4060 přišrouboval na chladič, co se dával s přenášecím uchem na horní stranu B116, určitě víš, jak je velkej. Připojil jsem ho na 400W trafo 2 x 6V a zatížil za diodama kusem Kanthalu aby tam teklo 25-30A DC. Víš jak to skončilo? U tý MBR4060 zmodraly vývodní pásky a přívodní dráty upadly v vyhřátým a zkřehlým pájení. Prostě údaj, že ta dioda vydrží 40A je naprostá pohádka.
Takže těm kostkám taky nevěřím že by mohly utáhnout 50A. Kdyť je to konstrukční kravina, na ty přípojný fástony vodič průřezu 6 mm2, co by přenesl 50A ani nejde namáčknout. Tyhle fastony se spolehlivě vyhřejvaj už na proudu kolem 20-25A. 50A nesnesou ani náhodou.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PeteBurns
Zablokován


Založen: Oct 08, 2007
Příspěvky: 2578

PříspěvekZaslal: so leden 05 2019, 0:50    Předmět: Citovat

Ja vidim problem skor v nepochopeni definicie tychto maximalnych hodnot - vzdy je uvedene, za akych podmienok to plati, napriklad pri tej diode je maximum 40A za predpokladu, ze udrzis teplotu cipu na urcitej maximalnej hodnote - v praxi to samozrejme nejde, tym padom realne maximum je menej - kde, zalezi, ako ju dokazes uchladit Wink Napriklad FETy v TO220 maju uvedeny Idmax kludne aj 200A, ale hadam nikto od nich nebude cakat, ze to realne vydrzia, ked samotne puzdro ma limit 75A a aj tento prud je pri tak malej ploche puzdra realne neuchladitelny, a teda nevyuzitelny Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
microlan



Založen: May 09, 2017
Příspěvky: 1647
Bydliště: Kósek vod Brna

PříspěvekZaslal: so leden 05 2019, 8:07    Předmět: Citovat

Dobrý postřeh, ale také je tam určitě něco o délce trvání takového proudu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17736
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: so leden 05 2019, 11:00    Předmět: Citovat

PeteBurns napsal(a):
Ja vidim problem skor v nepochopeni definicie tychto maximalnych hodnot -

Jo a tak mi řekni, jak to že Teslácký 20A diody KY715 zvládaly bez problémů trvale (24/365) střední usměrněnej proud Ifav 20A při teplotě 25 st.C. a maximální propustný špičky Ifrm 70A. U jejich konstrukce se dalo předpokládat, že přívody ten proud snesou a jejich pouzdro se uchladí.
Tak co to je vlastně za proud, co deklarují výrobci u těch gréc kostek nebo těch MBR 4060, když už na polovině se jim pálí vývody, nebo naskakují čepice na tý huspenině, co jsou s ní zaplácnutý?
A 75A skrz pouzdro TO220? To je taky pohádka. Můžu ti nafotit hrst triaků BTA20/600, kterejm se upálily nohy při trvalým proudu kolem 16A při spínání 230V do odporový zatěže. Pomohlo až výměna za BTA26/600 v TO218. Podotýkám žádná Čína ale STMicroelektronic.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ondras_Ch



Založen: Mar 04, 2017
Příspěvky: 171
Bydliště: Úpice

PříspěvekZaslal: so leden 05 2019, 14:21    Předmět: Citovat

Tohle je v katalogovém listu MBR 4060:


MBR 4060.png
 Komentář:
 Velikost:  79.21 kB
 Zobrazeno:  82 krát

MBR 4060.png


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: so leden 05 2019, 16:07    Předmět: Citovat

Mozna to mysleli jako ze jedna dioda 12,5A, jsou tam ctyri takze 4x12,5A=50A Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
danhard



Založen: Mar 05, 2007
Příspěvky: 6080
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: so leden 05 2019, 16:25    Předmět: Citovat

Pozor, u těch můstků a dvojdiod to tak je. 10A diody tvoří 20A můstek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17736
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: so leden 05 2019, 16:29    Předmět: Citovat

Termite, zajímavá myšlenka. Ale asi to bude ještě jinak, protože když u MBR4060 vydělím proud dvěma, tak to stejně bylo při 20A na chladiči velkým jak kráva rozžhavený jako sviňa. Asi ještě nějaký koeficienty soudobosti obou diod. Laughing
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ondras_Ch



Založen: Mar 04, 2017
Příspěvky: 171
Bydliště: Úpice

PříspěvekZaslal: so leden 05 2019, 17:05    Předmět: Citovat

Měl jste někdo rozpitvanou nějakou kovovou usměrňovací kostku? Jak je to vevnitř uspořádané? Hlavně z hlediska chlazení jednotlivích čipů - diod?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17736
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: so leden 05 2019, 17:15    Předmět: Citovat

danhard napsal(a):
Pozor, u těch můstků a dvojdiod to tak je. 10A diody tvoří 20A můstek.

Jo, to nerozporuju, ale já těch 20A u MBR4060 tahal z prostředního vývodu, společný katody.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
danhard



Založen: Mar 05, 2007
Příspěvky: 6080
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: so leden 05 2019, 18:29    Předmět: Citovat

Potom si to ohřátí vyzkoušej dc proudem 20A a když bude jiné, tak tam teče jiný avg proud.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
elektrosvit



Založen: Jun 27, 2016
Příspěvky: 2514

PříspěvekZaslal: so leden 05 2019, 18:46    Předmět: Citovat

Ondras_Ch napsal(a):
Měl jste někdo rozpitvanou nějakou kovovou usměrňovací kostku? Jak je to vevnitř uspořádané? Hlavně z hlediska chlazení jednotlivých čipů - diod?

Uvnitř jsou zalité 4 diody.
usporka napsal(a):
...Co mě ale velice zarazilo byl fakt že když jsem ten můstek rozebral tak ty 4 diody byly zalité pryskyřicí tak že se od hlinikové pouzdra byly vzdáleny cca 5 mm (ideálně tepelně zaizolovány)...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Součástky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.13 sekund