Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Myčka nádobí Whirlpool ADG 8393

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Artax



Založen: Mar 26, 2005
Příspěvky: 153
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so prosinec 29 2018, 20:34    Předmět: Myčka nádobí Whirlpool ADG 8393 Citovat

Po mnoha letech se vracím na toto fórum a dokonce mi fungují původní přihlašovací údaje. To je úžasné!
Vracím se sem zištně. Mám problém s myčkou nádobí, a je to docela záhada. Poprosím, jestli náhodou někdo někdy něco takového viděl. Popíšu problém. Predevším myčka nehlásí žádnou chybu. Poslední dobou, ale nádobí z horního koše bývá špatně umyté. zjistil jsem, že oběhové čerpadlo sice vodu dává, ale menší množství, takže se horní rameno i malé raménko neotáčí. To je celý problém. Ve spodním koši lze mýt v pohodě. To oběhové čerpadlo, už jsem ho musel jednou měnit, odešlo těsně po záruce. Bojím se, že tentokráte problém bude v přepínání proudu vody, tedy v elektroventilech. Zkusil jsem poloviční náplň v horním koši a je to stejné, ramena se netočí. Přitom nějaké množství vody se tam dostane, po otevření za provozu je vidět, že v ramenech voda byla.
Pokud jste někdo řešil něco podobného, prosím o názor a předem děkuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
keemo



Založen: Sep 10, 2007
Příspěvky: 5202
Bydliště: Ostrava, Bratislava

PříspěvekZaslal: so prosinec 29 2018, 20:40    Předmět: Citovat

Kdysi se tu resil problem tzv Divertoroveho ventilu. Prepina proud vody mezi rameny, nicmene lidi meli problem s vysazujicim detekcnim mikrospinacem a chybu jim to hazelo. Napada me jeste uvolnena vrtule na hrideli cerpadla, protaci se a tlak vyvinuty staci akorat na spodni rameno...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vasekpetr1



Založen: Jun 20, 2005
Příspěvky: 853
Bydliště: Hospoda u Třebíče

PříspěvekZaslal: ne prosinec 30 2018, 11:07    Předmět: Citovat

Zkontroluj i těsnění horního přívodu vody do trubky pro rameno koše. Při zajíždění koše do pracovní polohy se umí poškodit. Já už ho měnil dvakrát, sice na Goddessu, ale to těsnění bude asi podobné.
Používáš nějaké čističe myčky? Může být v rozdělovači zapadlá třeba kost z ryby nebo párátko, co brání přepnutí na horní rameno.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Artax



Založen: Mar 26, 2005
Příspěvky: 153
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po prosinec 31 2018, 11:42    Předmět: Citovat

Dík za rady, vada čerpadla mě také napadla, protože to je plné elektroniky. Minulá závada ale byla čistě mechanická. Pokud se týká cizích předmětů, tak jsem našel dřevěnou třísku, vůbec nechápu, jak se tam dostala. Myslíte, že použití nějakého čističe pomůže třeba i od kosti? Zkuste mi něco doporučit a já to samozřejmě vyzkouším a dám vědět. Těsnění napojení na horní koš mi také napadlo, zkusil jsem koš dát do dolní pozice, ale bez efektu. Přijde mi, že tam snad ani žádné těsnění není, protože oba otvory mají tvrdý lem. Nic měkkého jako těsnění jsem nenahmatal. Možná ještě zkusím celé plastové potrubí demontovat a důkladně prohlédnout.
Ještě na závěr, kdysi jsem se živil servisem spotřební elektroniky, tak asi do roku 1998. Pak jsem se nechal zaměstnat. V současné době jsem sice servisman, ale můj obor jsou parní a horkovzdušné sterilizátory. To jen na okraj, abyste věděli komu se snažíte radit. Moc děkuju za snahu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4230
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: po prosinec 31 2018, 12:19    Předmět: Citovat

řekl bych, základní servisáckou věc, vyčisti myčku. Komplet vyčistit přívod vody do kazety. ramena, sítka . Je li rozběhový kondík, změřit. Při napuštění by měly být cca 2 a víc cm hladiny vody na dně. Sirky střepy kosti se b+žn+ dostávají do čerpadel , chemie nepomáhá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Artax



Založen: Mar 26, 2005
Příspěvky: 153
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt leden 17 2019, 18:04    Předmět: Citovat

Tak nakonec po úplném vyčistění jsem ještě použil chemii a zatím se zdá, že je to OK. Co nějak nechápu, je ventil, který dělá distribuci k hornímu nebo spodnímu ramenu. V plastovém rozvodu totiž nic není. Nějak to nechápu. Pro mě je ventil kus mosazi nebo nerezu s nějakým mechanismem, častěji ovládán stlačeným vzduchem, v nouzi elektricky. Nečekal jsem nic sofistikovaného, ale nenašel jsem vůbec nic. Je to stejné jako waterstop, v mé staré Whirlpoolce je elektroventil a tudíž v přívodní hadici vody je veden kabel s napájením toho ventilu. Tady je sice nějaká krabička, ale přívod žádný. Mám takovej blbej pocit, že si ze mně soudruzi z Polska dělají srandu, myčka je totiž vyrobena v Polsku. Ta stará, z počátku devadesátých let, byla vyrobena v USA. Dík za snahu pomoci. Přeju pevné nervy v servisu těch spotřebních šlupek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.12 sekund