Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

MP120 skleněná ručka
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Achab



Založen: Nov 05, 2010
Příspěvky: 5994
Bydliště: okr. Vyškov

PříspěvekZaslal: so leden 05 2019, 14:52    Předmět: Citovat

Taky mám zájem, stačí i průřez 1 nebo 0,75mm².
Banánky Tesla WK 459 00-03 má Vonka za 30+6Kč s vývodkou WA 416 12. Nebo Denkl (00, 02 za 15,-) a Buček
(00, 01 za 30,-), příslušenství vývodky neuvedeno.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fredis



Založen: Nov 17, 2004
Příspěvky: 5151
Bydliště: Třebíčsko

PříspěvekZaslal: so leden 05 2019, 15:27    Předmět: Citovat

Tu LiFY by byl asi problém do jihlavskýho banánku narvat. Samotnou jo, s průchodkou ani náhodou. Jsou to tlustý hovádka..
_________________
Rotor rotuje a stator stagnuje...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Achab



Založen: Nov 05, 2010
Příspěvky: 5994
Bydliště: okr. Vyškov

PříspěvekZaslal: so leden 05 2019, 15:49    Předmět: Citovat

Záleží jaké vývodky jsou k dispozici. WA 416 12 je do průměru 2,8mm, WA 416 13 do 3,5mm a něco málo do plusu by asi snesly. Kvalitní šňůry Metravolt 0,75mm² na 1kV mají průměr 3,5-3,8mm.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ondras_Ch



Založen: Mar 04, 2017
Příspěvky: 171
Bydliště: Úpice

PříspěvekZaslal: so leden 05 2019, 17:31    Předmět: Citovat

LiFY 1,5mm2 má vnější průměr 3,7mm


LiFY.png
 Komentář:
 Velikost:  128.35 kB
 Zobrazeno:  126 krát

LiFY.png


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: so leden 05 2019, 20:04    Předmět: Citovat

Ano, skutečně kvalitní, Metrou kdysi i v metráži prodávaná lanka Metravolt, vyráběná v Kablu, používám ve spojení s banánky WK459xx dodneška.
Tenkrát /před asi 15 lety/ jsem si objednal 2x10m černá/rudá, jsou 1mm2.
Za celou tu dobu jsem původně nadělané metrové šňůry asi jen dvakrát zkrátil - láme se to vždy na hraně plastové vývodky banánku.
Ta časem /zřejmě od potu rukou/ hodně ztvrdne a o hranu vývodky se pak mikrolicna láme. Možná, že Jihlava ty vývodky už vylepšila a že už netvrdnou.
Každopádně by to chtělo ještě něco jako banánky WK, ale ve víc barvách, ty tři /modrá, rudá a zelená/ jsou fakt málo.
Na jednom orig měřicím kabelu z Tesly Brno /BNC, šedý koax, pak plastová rozbočka, ve které je to zredukováno na dvě licny s banánky/ - jsem zahlédl WK zelený a černý. Asi ten kabel ještě někde mám, možná to byla jen zákaznická série pro Teslu Brno. Co vlastně bývalé Tesle Jihlava bránilo dělat ty WK banánky ve více barvách krytů?
Ony se pořád ještě vyrábějí, alespoň v 2015 se ještě vyráběly.
Nebyla to sice už Tesla Jihlava, nějací jejich pohrobci, ale banánky byly stejné.
To, za kolik se dneska prodávají jen dokazuje, že na jejich kvalitě něco přece jen bude.
Dokonce jsem pojal nápad zkusit sehnat cca 10mm tlusté tyčky vhodného barevného plastu a kryty na banánky WK si nechat vyrobit.
Však nemusí být nutně kónické jako originální kryty - velmi by jim totiž prospěla tlustší stěna toho krytu.
Některým novějším vyrobeným WK ty kryty totiž praskaly, což jsem při první prasklině řešil červenou a modrou smršťovačkou s vnitřní lepicí vrstvou. Pěkné to moc není, ale podstatný je kolík toho banánku.
Zajímavé je, že starším provedením banánků WK, většinou z něčeho zdemontovaným, ty kryty nepraskaly.
Mám dva páry šňůr 1,5m dlouhých, s 1,5mm2 silikonovými licnami a na nich tyhle banánky, pocházející ještě z 80. let. Ten nepraskl zatím ani jeden.
Na netu určitě nějaké vyhovující provedení banánků bude - já jen nevím, kde je vlastně hledat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31646
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: so leden 05 2019, 21:09    Předmět: Citovat

Mám pocit, že tohle by byl parádní úkol pro někoho, kdo by si chtěl skutečně přivydělat 3D tiskárničkou. Nevím, jestli se dá sehnat fíbr z materiálu s príslušnou napěťovou pevností a v tolika barvách, který by bastlířstvo rádo používalo, ale vidím to jako výzvu pro ty, co by si rádi s 3d printem hráli a měli z toho nějakej vejvar. Velkou firmu těch pár stovek banánků a krytek za měsíc nikdy nemůže finančně zajímat - ale pro človíčka, kterej bude zapínat 3D printer na dvě hodiny denně plus třeba na celej den o víkendu by to mohlo bejt vysoce zajímavý ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Achab



Založen: Nov 05, 2010
Příspěvky: 5994
Bydliště: okr. Vyškov

PříspěvekZaslal: ne leden 06 2019, 8:49    Předmět: Citovat

sinclair napsal(a):
...WK zelený a černý - možná to byla jen zákaznická série...

Denkl má WK 459 04, možná je to právě ten černý. Horší dostupnosti nasvědčuje o třetinu vyšší cena.
Tento typ jsem nezmínil, protože není v katalogu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
elektrosvit



Založen: Jun 27, 2016
Příspěvky: 2514

PříspěvekZaslal: ne leden 06 2019, 14:41    Předmět: Citovat

Měřicí kabely z Tesly Brno byly zakončeny WK banánky i těmito tenkými banánky. Kromě malých krokosvorek mi na ně nic nepasuje. U WK banánku mě zase překvapila potřeba značné síly na stažení šedé průchodky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PavelFF



Založen: Feb 18, 2008
Příspěvky: 4993
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne leden 06 2019, 19:08    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
... tohle by byl parádní úkol pro někoho, kdo by si chtěl skutečně přivydělat 3D tiskárničkou. ...
Zvládla by tiskárna ten vnitřní závit?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31646
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne leden 06 2019, 19:32    Předmět: Citovat

To já právě nevím, ale myslím si že jo. Konkrétní odpověď by musel dát někdo, kdo má 3D printer doma. Ale co jsem viděl, jdou na tom vytisknout řetízky tak, že ve finále mají články v celku a přitom nejsou navzájem spojený nebo 10cm velkej model bicyklu tak, že se mu otáčejí kola, ale osy nábojů jsou pevný - všecko je myslím otázka průměru trysky, rychlosti tavení a protlačování a v neposlední řadě přesnosti SW i HW, jak přesně jsou schopný dodržovat polohu trysky vůči podkladu v jednotlivejch vrstvách. Určitě to nepude udělat z Merkura jako Digigraf na kreslení DPS řízenej Didaktikem ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
fredis



Založen: Nov 17, 2004
Příspěvky: 5151
Bydliště: Třebíčsko

PříspěvekZaslal: po leden 07 2019, 20:13    Předmět: Citovat

No právě. Tohle ale určitě nepůjde tisknout na nějaký laciný za pár šupů...
_________________
Rotor rotuje a stator stagnuje...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: út leden 08 2019, 11:41    Předmět: Citovat

No právě proto si myslím, že spíš bude schůdnější sehnat tyčky barevnýho novoduru či něčeho podobného a šikovnej kamarád soustružník. Mám jednoho, co jsem mu daroval dědictvím nabytý hodinářský soustruh a na něm to určitě půjde.
Pokud ovšem někdo na netu neobjeví zlacený banánky s barevným krytem, co mají ten svinutej plech, jako mají WK. Myslím, že to není jen jihlavská specialita a výmysl, že už na tenhle způsob velkoplošnýho kontaktu se zdířkou přišlo vícero firem. Jen je objevit.
Ten kablík LiFY vypadá fakt dobře. Jestli je dostatečně měkkej, bude dostupnej v aspoň šesti barvách a má v sobě mikrolicnu 1,5mm2, tak už jen vyřešit ty banánky a precizní měřicí/lab šňůry jsou na světě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: st leden 16 2019, 16:17    Předmět: Citovat

sinclair napsal(a):
Když jsme teda u těch měřicích přístrojů, velmi bych poprosil zdejší zkušené o zodpovězení několika doplňujících dotazů:

1/
Kdo mi v okolí Blanska /bývalí či současní Metráci?/ opraví 3ks PU120?
Elektricky /vnitřní výbava/ jsou všechny v pořádku. Jedna má mechanickou závadu měřicího systému, další má závadu posuvného přepínače polarity/patice pro tranzistory a třetí nespecifikovanou závadu, zřejmě špatně kýmsi složený otočný přepínač, neboť na všech rozsazích sice měří, ale blbosti.
Jedna z těch tří PU120, opravdu velmi krásná, zřejmě velmi málo používaná, s čistými a nesežranými kontakty pro tužkovky, se záručním listem, návodem v koženkové kazetě a ještě zaplombovaný šroub znakem Metry, má zřejmě jen upadlou přední či zadní "spirálku", která vede proud k cívce. Příznak: ručka měřicího systému "volně lítá", je odtlumená a samozřejmě systém vykazuje nekonečno.
2/
Kdo mi v téže oblasti /klidně ale i jinde/ opraví dvě DU10 /Avomet II./? Vlákna jsou zřejmě v pořádku, systém rozstředěný není. Ručka je ale odtlumená, jako u výše uvedené PU120.
Jedna z DU10, také s orig návodem, záručákem, vypadající jako nová /bělostná, neloupající se stupnice, neloupající se zrcátko, nesežrané kontakty pro baterii, ani škrábaneček a ještě zaplombovaná!/ je součástí celé, kompletní měřicí soupravy QU10 v kufříku a s orig návodem soupravy. Tu bych měl velmi rád opravenou.
Druhá DU10 už sice až tak pěkná není, stupnice už má barvu světlejší slonové kosti, ale neloupe se a viděl jsem prodávat už i mnohem horší.
Má sice měřicí systém podle chování ASI v pořádku, ale neměří na žádném rozsahu a žádnou závadu v součástkách jsem nenašel.


Moc bych prosil o jména konkrétních lidí - nejlépe šikovných živnostníků, co tohle ještě umějí, které rád podpořím a případně mají možnost si sehnat i nějaké základní, poruchové díly.

Určitě ne velké firmy Takové ty, co automaticky spáchají kalibraci v ceně osmi stovek i na téměř nepoužívaným měřáku, co před danou poruchou měřil do 1%. O to moc nestojím...
Nebo kdokoli z Vás, chce-li si přivydělat. O opravy těch PU120 bych opravdu velmi stál..
Ta jedna má závadu, co už tu byl její popis. Velmi "volná" ručka, dělá si co chce a samozřejmě neměří, takže utržená přední či zadní spirálka.
Já už si na to se svýma očima moc netroufám..
Žádná destrukce tam neproběhla, s měřáky jsem zacházel vždy slušně. Přerušilo se to /uhnilo?/ samo zničehonic.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
fredis



Založen: Nov 17, 2004
Příspěvky: 5151
Bydliště: Třebíčsko

PříspěvekZaslal: st leden 16 2019, 18:07    Předmět: Citovat

Kontakt na jednoho profíka co to teď dělá doma jsem ti už dával do SZ Wink .
_________________
Rotor rotuje a stator stagnuje...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.20 sekund