Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

TV Sony - ukládání předvoleb

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2634

PříspěvekZaslal: so prosinec 22 2018, 13:36    Předmět: TV Sony - ukládání předvoleb Citovat

Dobrý den všem.
Nevíte, proč zrovna já?
Nepoužitelnou TV Samsung jsem vrátil ( http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=87512 ) poštou prodejci, s vrácením peněz nebyl problém, celá sranda stála 200Kč, to ještě jde.

Koupil jsem TV Sony KD-43XF7596 a snad ji budu vracet zase. Nějak se nám v seznamu předvoleb objevily polské kanály. Vymazal jsem tedy ručně všechny předvolby a ručně naladil 3 kanály z Krásného (k.24, 26, 28 ). Ale jak je vidět na přiložených obrázcích, mám nesoulad mezi "Editací seznamu programů" a EPG. A protože co není v EPG, jako by nebylo naladěno, tak na "ČT1 HD T2" a "ČT2 HD T2" prostě TV nepřepnu. Jako kdyby byly někde zneviditelněné.
To bych se z toho pokakal.
Neřešil jste někdo podobný problém?

Díky za případné rady. Naštěstí mohu TV ještě asi do 10 dnů vrátit. Ale doma jsem za troubu, co nedokáže ani naladit TV.
Jinak automatické ladění je nepoužitelné, naladí to namísto 34 kanálů asi 100 a prakticky je hrozný problém zjistit, jaký konkrétní vysílač/kanál je jedna z pěti ČT1 HD T2, abych ty 4, které nechci, odmazal.

Petr



TV SONY-Editace.jpg
 Komentář:
 Velikost:  221.88 kB
 Zobrazeno:  159 krát

TV SONY-Editace.jpg



TV SONY-EPG.jpg
 Komentář:
 Velikost:  277.49 kB
 Zobrazeno:  192 krát

TV SONY-EPG.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jezevec
Hlavní moderátor


Založen: Jun 13, 2004
Příspěvky: 5639
Bydliště: Břeclavsko

PříspěvekZaslal: so prosinec 22 2018, 14:05    Předmět: Citovat

Tady je evidentně chyba mezi židlí a klávesnicí.
Tato telka je Sony jen podle názvu, jinak je to čistokrevná Čína.
Číňanům ale musím přiznat, že mají celkem intuitivní menu na rozdíl od Samsungu a LG. Philips je sice taky Čína, zde ale výjimka potvrzuje pravidlo.
Pokud si s tím nevíš rady, dej tam tovární nastavení, tím všechno smažeš a začni znova.
Jestli si s tím neporadíš, zavolej si někoho znalejšího.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2634

PříspěvekZaslal: so prosinec 22 2018, 15:49    Předmět: Citovat

No jo, mezi klácesnicí a opěradlem - to přece nevylučuji. Ale řekni mi, jak se může rozhodit seznam pro editaci a seznam pro samotné sledování TV?

I když jednu teorii bych měl - dal jsem vyexportovat seznam předvoleb a kanálů na flash s tím, že bych si ho upravil na PC, abych nemusel duševně onanovat nad TV. Když pominu tu nepříjemnost aplikace, že u jednotlivých předvoleb nevidím číslo kanálu (nebo freq.), tak je to samozřejmě lepší, než to mastit přímo na TV. Proto ladím jen 3 místní kanály, abych nemusel právě přemýšlet nad tím, který je z kterého vysílače.
Ale zjistil jsem, že pracovní soubor (standardně sdb.xml) s předvolenými kanály má defacto stále stejnou velikost. Nedochází tedy k tomu, že bych z tohoto souboru fyzicky něco mazal, ale spíše upravuji vlastnosti té konkrétní předvolby. Ale když mezitím, než nahraji opravený seznam zpět do TV, naladím nové kanály, tak mnou importovaný seznam nebude odpovídat seznamu všech předvoleb v TV a může dojít k tomu, co se mi stalo. Takže si myslím, že můj současný soubor s přeházenými předvolbami není přenositelný na jinou (např. nenaladěnou) TV. Bohužel. Narozdíl od např. Samsungu, kde jsem byl schopen v editoru na PC ten který kanál vytvořit, když jsem znal jeho podrobnosti.

Přikládám vzor mého plného souboru a souboru, ve kterém jsem ponechal pouze 1. předvolbu (ČT1 HD T2). V obou souborech je od ř. 613 kompletní seznam naladěných kanálů.

Petr



Porovnání.jpg
 Komentář:
 Velikost:  264.75 kB
 Zobrazeno:  135 krát

Porovnání.jpg



sdb – jen 1. předvolba.xml.txt
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  sdb – jen 1. předvolba.xml.txt
 Velikost:  10.2 kB
 Staženo:  155 krát


sdb – setříděno v Editoru.xml.txt
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  sdb – setříděno v Editoru.xml.txt
 Velikost:  10.04 kB
 Staženo:  128 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2634

PříspěvekZaslal: po leden 07 2019, 22:05    Předmět: Citovat

Tak Sony už jsem taky vrátil prodejci (Electroworld). Občas se vypnula a zase zapnula. Prodavači sice argumentovali nějakým ekologickým nastavením, ale to by se TV jen vypnula. Pro okamžité zapnutí argument neměli. A hlavně se 12. den objevily dva stejné obrazy, posunuté asi o 1 cm. Tak jsem ji ještě v 5 odpoledne naložil a jel ten krám 40km vrátit. V prodejně jsem jim řekl jen o vypínání, posun obrazu jsem takticky zamlčel. Nejsem si totiž jist, zdali lze ve 14 denní lhůtě vrátit nefunkční výrobek. Naštěstí se posun obrazu při předávání v prodejně neobjevil a Electroworld se zachoval skvěle, takže za 15 minut jsem měl peníze v kapse.

Mimochodem - 14 dni se počítá ode dne, následujícího po převzetí.

Petr
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7918
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: út leden 08 2019, 19:38    Předmět: Citovat

14 dnů k vrácení zboží máš pouze u zásilkových obchodů. V kamenném krámě je to jejich libovůle nebo dobrovolný příslib.
_________________
..to bude jen ňákej odpůrek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2634

PříspěvekZaslal: st leden 09 2019, 12:13    Předmět: Citovat

Je to tak nějak napůl. Když zboží koupíš na eshopu, lze (někde) zboží vrátit v kamenné prodejně eshopu. Konkrétně u EW to lze. A zjistil jsem, že EW má před Vánoci akci, kdy lze vrátit vánoční dárky do 15.1.2019. Ale raději jsem se na tuto nepsanou akci nespoléhal a TV vrátil v klasické 14denní lhůtě.
Příští TV už si nedovolím koupit bez možnosti vrácení. I kdyby to bylo dražší.
Já jsem první TV (Samsung) kupoval na Dno.cz a musel jsem ji posílat poštou zpět. A trnul jsem, aby tam došla v pořádku. Připojistit jako křehké zboží to nebylo možné (hmostnost >10kg), tak kdyby do toho někdo kopnul, tak bych měl problém. Ale naštěstí vše dobře dopadlo.

PF
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7918
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: st leden 09 2019, 17:55    Předmět: Citovat

Jaká "klasická lhůta 14 dnů"? EW je kamenný obchod, tam nic takového neplatí.
_________________
..to bude jen ňákej odpůrek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2634

PříspěvekZaslal: st leden 09 2019, 18:03    Předmět: Citovat

EW má i eshop. Tam jsem TV koupil, pošta mi ji doručila, bratr ji ČEZ kartou zaplatil, já mu peníze poslal na účet a nakonec jsem TV v kamenné prodejně EW vrátil a hned v prodejně mi u pokladny peníze vyplatili. Takže bratr je jediný, kdo na tom (290Kč) vydělal.

PF
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
TAKJAN



Založen: Nov 17, 2011
Příspěvky: 6450
Bydliště: U Litomyšle.

PříspěvekZaslal: st leden 09 2019, 18:49    Předmět: Citovat

Sony nebrat! Nikdy!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2634

PříspěvekZaslal: st leden 09 2019, 19:58    Předmět: Citovat

No jo, ale to byla 43" TV za 14.500 Kč - to rozhodně není levná TV. Tak jsem myslel, že to bude aspoň trochu známka "kvality". Ale rozdvojený obraz za 12 dní, to mě fakt dostalo. Naštěstí jsem se toho krámu zbavil.
Teď mám "v merku" LG, něco jako 43" LG 43UK6500MLA.

To by se z toho jeden pokakal.

PF
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Syron



Založen: Oct 20, 2016
Příspěvky: 662
Bydliště: Olomoucko

PříspěvekZaslal: st leden 09 2019, 21:33    Předmět: Citovat

Já bych SONY nebral ani za korunu. Jedině že bych ji hned za dvě koruny prodal. Nic nové se značkou SONY mi do baráku nesmí. A jak už jsem napsal, komu není rady, tomu není pomoci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.41 sekund