Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Popis předních panelů
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17666
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: st září 21 2022, 19:54    Předmět: Citovat

To glavírování do modrýho eloxu kdysi zkoušeli kámoši v VOP 064 Hradec Králové. Nevím, jestli špatnej elox, nevhodnej plech nebo špatný nástroje do galvírky ale na hranách rytiny se elox vyštipoval. Sám jsem zvědavej, jak ti to dopadne.
Panel je dělanej ve starým Cadu, kde ještě nejdou TT písma a těch vnitřních je na výběr dost málo. Potřeboval jsem DXF formát pro původně zamýšlený vyřezání písmen na Silhouette řezacím plotteru. Proto tlustý písmo. Vyřezat a vytrhat to šlo pěkně ale přenýst na panel už ne.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17666
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: pá únor 17 2023, 10:40    Předmět: Citovat

Ještě k těm panelům. Vyzkoušel jsem potisk na laserce na dvě A4 gramáž 80. Papíry jsem dal dva na sebe tiskem od sebe. A strčil do laminační fólie 80 mikronů. Projel 2 x laminovačkou a pak po obvodu na hraně papíru obstřihl. Mám z toho dva jednostraně laminovaný popisový panely. Zespoda jsem je stříknul sprejovým lepidlem a připlácnul na panel krabičky. Perfektní, bublinka žádná, odpadla pakárna se stříkáním polyuretanovýho laku co jsem dělal minule.
Mám slíbenej vzorek laminační fólie za studena, lesklý a matný. Prý se na papír potištěnej v laserce jen přiválečkuje. Pokud se vytiskne na samolepkovej papír do laserky, pak je to asi nejjednodušší jak popsat panel.
Asi by tak šly dělat i stupnice do měřáků.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: pá únor 17 2023, 10:51    Předmět: Citovat

Na staré inkoustové tiskárně s přímým průchodem papíru vyšší gramáže, na čemž nic není ale málo tiskáren to dovolovalo, jsem potiskoval přímo mahagonovou dýhu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: pá únor 17 2023, 10:52    Předmět: Citovat

Jen si dej pozor na vlhkost a vodu. Pokud se ti dostane k tomu papiru mezi laminacnimi foliemi, bude se to rozlepovat, nebo se tam udelaji takove mapy. Osobne tisknu laserovkou na plastove samolepici folie. Tam tenhle problem s papirem odpada a nemusis na to strikat lepidlo. Kdyz to vytisknes na pruhlednou folii, da se to nalepit i na panely z kartacovane nerezi nebo hliniku a prakticky to neni poznat, pripadne se daji koupit folie ktere jako ten kartacovany povrch vypadaji. Laserovy tisk na folii prelepim protiskluzovou laminacni folii ktera se pouziva na ochranu reklam nalepenych na zemi. Je odolna proti poskrabani a mirne strukturovana, takze tam nejsou videt otisky prstu jako na leskle a celek vypada profesionalne.


aaa-1.JPG
 Komentář:
 Velikost:  94.18 kB
 Zobrazeno:  38 krát

aaa-1.JPG




Naposledy upravil termit256 dne pá únor 17 2023, 10:59, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JirkaZ



Založen: Feb 26, 2021
Příspěvky: 2796

PříspěvekZaslal: pá únor 17 2023, 10:59    Předmět: Citovat

Celeron: dělám to podobně, s tím rozdílem, že základní materiál pro tisk není papír, ale bílá plastová samolepicí fólie (pochopitelně typ pro tisk laserem).

Ta se po potištění přelepí další samolepicí fólií, tentokrát čirou.

Dobré zkušenosti mám se značkou Rayfilm (dá se snadnou koupit i v malém množství), ale existuje jich víc.

Při pečlivé práci se bubliny (zejména mezi fóliemi) nekonají. Pokud tomu chci programově předejít (třeba u větších ploch), tak používám známou metodu s vodou a kapkou saponátu.

Na nenáročné věci občas použiju i ten papír, buď rovnou samolepicí, nebo s použitím kontaktního lepidla ve sprayi.

_________________
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.


Naposledy upravil JirkaZ dne pá únor 17 2023, 11:19, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17666
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: pá únor 17 2023, 11:15    Předmět: Citovat

Teď jsem zrovna zkusil A4 papír samolepky do laserky Labelmax. Stejnej postup jako s obyčejnejma papírama jen se nesmí sundávat krycí flastr lepidla když se dávaj dvě lepidlem k sobě. Laughing Pak úplně stejně, zalaminovat a obstřihnout a jsou dva panely, stačí strhnout krycí flastr a připlácnout a žádný lepidlo se stříkat nemusí.
Termite, papír prohnanej pecí laserky je hned po vytažení z tiskárny suchej na troud. A netahej nás za fusekli, ochranná fólie na podlahový informace je minimálně 1,5 mm tlustá. Slabší v rozumným balení mi zatím žádnej dodavatel nenabídl.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: pá únor 17 2023, 11:38    Předmět: Citovat

Ten papir navlhne casem. Po vytisteni to vypada vzdycky OK, ale za rok nebo dva se to muze zacit projevovat. Samozrejme zalezi na vlhkosti okoli, v suchu to nemusi delat nic, ale treba v nevytapene hale s tim byly problemy. Chtel jsem ti neco vyfotit, ale uz mam vsechny takto vyrobene stitky vymenene za foliove. Problem je, ze ta vlhkost se tam dostava po stranach, pokud ten papir nemas uplne uzavreny mezi laminacnimi foliemi - ty musi byt s presahem, jako napriklad na starych obcankach apod. Hod si takovy stitek s papirem na chvili do vody a uvidis sam.

S kryci folii s rastrem te za fusekli netaham, je prece na fotce v predchozim prispevku :⁠-⁠) nevim jak je tlusta, ale milimetr to rozhodne neni. Co je to za typ netusim, urizli mi kousek v mistni reklamce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6283
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: pá únor 17 2023, 11:56    Předmět: Citovat

Já jsem zkusil gravírku - 0.25 mm fréza. No do eloxu nic moc - ničí se nástroje. Příště jdu do laseru. Dětem jsem koupil STM32, nepájivé pole, tlačítka, krokáče, tak doufám, že při učení programování z nich vypadne 2D posuv pro laser. Lasery teď dělám pro jednu firmu, tak taky nějakou zkušenost naberu...


gravirka.jpeg
 Komentář:
 Velikost:  81.96 kB
 Zobrazeno:  104 krát

gravirka.jpeg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17666
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: út květen 02 2023, 11:29    Předmět: Citovat

Tak jsem narazil s fóliováním bílejch samolepícách papírů. Labelmax mi došel a místní velkoobchodník s kancelmatrošem to zabalil do penze, tak jsem musel jinam. Vzal jsem na zkoušku v jiným papírnictví 5 samolepících A4 z velkýho balíku, výrobce nějakej PRCák. Natisknul jsem na laserce přední a zadní panelovej popis, dal oba do fóliový kapsy písmem nahoru a prohnal laminovačkou koupenou nedávno v místní sítí potravin. Obstřihl a rozdělilo se to na přelaminovanej přední a zadní panelovej popis. Zatím vše OK. Jenže pak vypukl problém, nešel strhnout ten krycí papír lepidla. Nevím, jestli už pec v laserce a nebo až v laminovačce, to lepidlo prostě vyreagovalo, či co...
Zkusím jestli to dělá už laser, nebo až druhej průchod pecí v laminačce. Takže sehnat starej odzkoušenej Labelmax, nebo tisknout na obyčejnej papír a podstříknout sprejovým lepidlem.
Zase někdo něco vošidil. Rolling Eyes

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JirkaZ



Založen: Feb 26, 2021
Příspěvky: 2796

PříspěvekZaslal: út květen 02 2023, 11:44    Předmět: Citovat

Kup si ten Rayfilm, co uvádím výše. Laminovačku můžeš vyhodit.

R0400.1123G

R0502.1123G

R0504.1123G

_________________
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17666
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: út květen 02 2023, 16:44    Předmět: Citovat

A jak je to s tou Lesklou čirou R0400.1123G? V popisu píšou
" Etikety jsou vyrobeny ze samolepicí čiré lesklé PET fólie, která má svrchní čirou PET fólii gramáže 72g/m2 spojenou permanentním akrylátovým lepidlem se spodním bílým podkladovým papírem o gramáži 85 g/m2."
Já potřebuju jen čirou na překrytí potištěný buď papírový samolepící Labelmaxky nebo bílýho samolepícího Rayfilmu R0502.1123G.
Z popisu to na mě dělá dojem, že ta R0400.1123G je již dodaná samolepící papír s nalepenou lesklou fólií. To je na panel s displejem jaksi na dvě věci...

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JirkaZ



Založen: Feb 26, 2021
Příspěvky: 2796

PříspěvekZaslal: út květen 02 2023, 17:08    Předmět: Citovat

Všechny tři výrobky jsou samolepicí plastové fólie s nepřilnavým podkladním papírem se silikonovou vrstvou, ze kterého se před nalepením sloupnou (nebo papír z nich, jak chceš). Klasika, nic převratného.

Dva typy jsou bílé (jeden lesklý, jeden matný), třetí je čirý. Pracuje se s nimi tak, jak jsem popsal výše (tisknu na samolepicí bílou fólii, ta se po překrytí samolepicí čirou fólií přilepí na podkladní materiál, tedy na plech či jiný mat. panelu).

Alespoň vidíš, co za primitivní šmejdy jsou různí "marketéři" a podobný xindl. Ani se neumí vyjádřit česky...

Mimochodem: najdi si ty výrobky přímo u Rayfilmu, třeba tam bude popis lepší. Nebo bude v originálu (anglicky).

_________________
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17666
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: út květen 02 2023, 17:25    Předmět: Citovat

Tak aspoň tak, že je to k použití. Laughing To je opravdu hrozný, co ti prodejci dokážou vypotit.
Ovšem "skladem u dodavatele" asi nebude moc velká záruka rychlosti dodání. Sad
Díky!

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33842
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út květen 02 2023, 17:48    Předmět: Citovat

Neskusali ste niekto tlac bielym tonerom na transparentnu foliu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JirkaZ



Založen: Feb 26, 2021
Příspěvky: 2796

PříspěvekZaslal: út květen 02 2023, 17:51    Předmět: Citovat

Jo a možná bych jich objednal rovnou víc (já je skladuju dlouhodobě a nic se jim neděje).

Proč?

No, drobné nápovědy typu: 1) výrobce ještě nemá https server, 2) řada prodejců ty folie vyřadila ze sortimentu nebo nemá přímo skladem atd. => zase to skončí jako už asi milión jiných užitečných a nenahraditelných věcí...

On taky přeci uvědomělý euovčan k plnění svých zákonných povinností takovéhle záležitosti vůbec nepotřebuje. Má se vzdělávat v oblasti genderu, záchrany planety, pozitivní diskriminace atd.

_________________
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund