Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Popis předních panelů
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Osmdesat



Založen: Jan 19, 2016
Příspěvky: 1515
Bydliště: Liberecko

PříspěvekZaslal: po prosinec 17 2018, 13:22    Předmět: Citovat

Nezkoušel někdo přenos toneru? Kdysi jsem zkoušel tisk na lepidlovou stranu lepicího papíru (se škrobovým lepidlem), tonerovou stranu papíru přižehlit na panel a papír pak odmýt vodou. Tisk musí být pochopiteln proveden zrcadlově, protože přenosem dojde k překlopení obrazce. Problém byl v tom, že přílišným přižehlením se toner "rozplizl", takže kontury už nebyly tak ostré. Možná by to šlo nějak doladit - ten kompromis mezi tím, kdy to už drží, ale ještě se to nerozplizne. Ale nakonec se mi dařilo dělat ostré nápisy na plech, lakovaný plech, kůži...
Ten toner bohužel není moc mechanicky odolný, jako sítotisk to rozhodně odolné není, řekl bych tak o stupeň lepší než propisot. A navíc jsem neviděl třeba bílý toner, ale věřím, že určitě existuje.
Toner by ale pak šel překrýt ochranným lakem
Možná by šla tím tonerem udělat na panel maska-negativ, která by se vybarvila definitivní odolnou barvou. Tonerovou masku pak nějak odstranit a zbyly by jen nemaskované tvary.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: po prosinec 17 2018, 14:36    Předmět: Citovat

Ja takhle delam tistaky, problem je v tom, ze podklad musi byt nahraty na cca 180C jinak se toner od papiru neodlepi. A to ten plast urcite nevydrzi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Osmdesat



Založen: Jan 19, 2016
Příspěvky: 1515
Bydliště: Liberecko

PříspěvekZaslal: po prosinec 17 2018, 21:30    Předmět: Citovat

On se od papíru odlepit nemusí, to ani není žádoucí. Stačí, aby se toner nahřál a přilepil k podkladu. Papír se pak od toneru odmyje - vodou se rozpustí to škrobové lepidlo a papír se pustí. Asi to chce vyzkoušet. Na polystyrén bych se taky bál něco nažehlovat, ten má teplotu tání dost nízkou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: po prosinec 17 2018, 22:03    Předmět: Citovat

S rozmocovanim papiru je to uplne zbytecna prace. Kdyz motiv vytisknu na leskly papir, po zchladnuti ho jen jednoduse sloupnu. Podstatna je ta teplota, bez toho toner k podkladu nechytne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17738
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: st červenec 27 2022, 10:27    Předmět: Citovat

Vážení, nevíte někdo, jaký podklady na laminační tisk berou reklamky?
Dříve jsem jim dával Corela, toho už nemám a třicetidenní Corel Suite X4 nebo X5 mi nevím proč na W7 nejde nainstalovat i když na tý mašině nikdy před tím nebyla.
S PDF a bitmapama je prý občas rozměrový problém.
Co nějaký cadový formáty, DWG, DXF a pod?
Místní reklamkář má ještě 14 dní dovču a další, co je v rozumným dosahu laminační tisk nedělá, jen řeže a laseruje.
Ve spojitosti s laserem, nezkoušel jste někdo vypálit (něco jako vyglavírovat) popisy do plastovýho čelního panelu škatulí z GME a pak ty zahloubení přejet nějakou barvou? Otázka je, jakou barvou aby držela a zároveň nenažrala plast kde nemá být.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8977
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: st červenec 27 2022, 10:45    Předmět: Citovat

Vždycky všechno zadávám v EPSu a PDFku, ale vše je v křivkách, žádný písma, ani bitmapy. DXF zas posílám, když chci něco vyřezat. Staršího Corela snad někde seženeš, to bude jistota.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17738
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: st červenec 27 2022, 15:21    Předmět: Citovat

V postscriptu jsem nikdá nic nedělal, takže nemám nic, co by ho vytvořilo. Akorát vím, že Minolty tiskárny ho uměj přímo tisknout, na CD byl na to ovladač pod XP a Visty. S PDF jsem měl skoro pokaždý problém s rozměrem. Ale pravdou je, že to nebyly vektory ale scany modelářských plánků z bubnovýho scaneru v DPT studiu.
S DXF problém není, posílám ho do svýho Sihouetťáka řezačky a je to naprosto přesný.
Na čem se vlastně dělaj ty samolepící laminační tisky? Nějakej stříkací plotter s tím, že se to pak zalaminuje plastem? A kolik ty fólie mají celkovou tloušťku? Je to na čelní panel, kterej se zasouvá do vedení dna a víka krabice. Když jsem zkusil na panel přiložit 100g papír pro laserku, ještě to zasunout šlo ale s tou laminační fólií navíc to už nejspíš nepůjde.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17738
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: so září 17 2022, 7:16    Předmět: Citovat

Nikdo nic k tématu? Potřeboval bych dost nutně popsat pár panelů jednoůčelovek měřáků do dílny. Laminovaná plastová samolepka od reklamkáře je moc tlustá, panel se nevejde do zářezu v dnu a víku krabice. Jedině že by se musely panely z vnitřní strany po obvodu odlehčit na frézce.
Napadá mě vytisknout popis na papírovou samolepku, co se může strčit do laserovky a pak to něčím slabým průhledným přelepit. Třeba přenašečkou na reklamkový fólie. Ale i ta je dost tlustá.
Zkusil jsem popisy na černý panely vyřezat z bílý reklamkový fólie na Sihueťáku řezacím plotteru. Vyřezat a vytrhat to šlo bez problému ale přenýst 5-6 mm vysoký písmo přenašečkou je naprostá šílenost. Čára písma je jen cca 1 mm tlustá a přenašečka nedokáže písmenka odlepit od podkladu. Musel bych kažýmu písmenku pomoct podebráním nějakou jehlou a to je strašná pakárna.
Nějakej jinej nápad?
Neexistuje třeba do laserky plastová teplotně stabilní plastová samolepka na který dobře drží toner a není potřeba ji přelaminovávat?
Díky!

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: so září 17 2022, 7:49    Předmět: Citovat

Převod písma na vektory umí jistě spousta grafických programů, když už to nepřevede (a nepředloží k náhledu) slušné grafické studio.
Co se týče potisku, existujou tiskárny na přímý potisk plastu inkoustem a následnou stabilizaci IR žárovkou, otěru odolné (štítky, návleky na svorky atd.), nevím jaké rozměry požaduješ.
Preparování písmenek z řezané folie je nesmysl, to je tak na auta v řádu decimetrů a s krycí folií.
Jinak poměrně odolný je tisk inkoustem, asi i laserem na "obyčejný" papír a následné prosycení voskem na ploše žehličky/vařiče, je to částečně transparentní podle podkladu.
Slušný je taky inkoustový tisk na speciální papír, vyráběla i Foma Hradec, jde o obdobu fotografického papíru s potaženou vrstvou, různé gramáže i lesky, včetně "normální" tloušťky papíru, mám takhle kruhové stupnice na RC generátoru, neotírá se, nežloutne.
https://www.foma.cz/produkty-inkjet-materialy-detail-1735
https://fomaobchod.cz/inkjetmaterialy/materialyspecialni/ff1000a450listu%5B40611%5D?ItemIdx=6
Tohle všechno by mělo dobré studio nabídnout (a znát).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: so září 17 2022, 9:05    Předmět: Citovat

Pokud ma vec trochu vypadat a nechci pouzivat folie, resil jsem to v minulosti bud vypalenim panelu z nerezoveho plechu laserem a naslednym prenosem toneru v laminatoru podobne jako se delaji motivy na dps a naslednym zalaknutim.

Nebo jsem si nechal vyrobit panely v cinske fabrice na tistaky, dal jsem cernou masku a bily potisk. Tohle vypadalo taky pekne a odolne, vyhoda byla v tom, je jsem na zadni stranu panelu pripajel smd ledky kterych jsem tam mel hromadu + nejake posuvne registry na ovladani a nemusel jsem pak resit jejich instalaci. Ledky svitily derami v panelu ktere jsem zamazl epoxidem a pretrel lihovou fixou v barve panelu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17738
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: so září 17 2022, 9:16    Předmět: Citovat

Zkusil jsem přenašečku nalepit na panel vytištěnej na laserovce na labelovej samolepkovej papír. Tisk je perfektní ale ta přenašečka na tom drží jen velice málo. Mám obavu, že se to po pár zasunutí panelu do drážky krabice strhne. Jinak ale v ploše je perfektní, nikde náznak bublinek.
Byl jsem v papírnictví jestli něco nemají. Prý existují samolepící fólie pro studenou jednostrannou laminaci, ale nemají je.
Napadla mě klasická oboustranná laminovačka za tepla a dát při laminaci na sebe dva papíry a pak to po obvodu střihnout aby vznikl jednostraně laminovanej papír a pak ho přilepit na panel oboustrankou. Netuším ale, jestli se jednostraná laminace nezkroutí do ruličky.
Ty fomácký fotopapíry, o kterých píšeš jsi na panel přilepil jak? Sprejovým kontaktním lepidlem nebo slabou oboustrankou? Jestli lepidlem, to lepidlo s fotopapírem nic neudělalo? Obávám se, že po nastříkání obou ploch se to nemůže narosit aby šlo tisk proti panelu přesně usadit a zaválečkovat.
A ten voskovanej papír, to se na panel přižehlí? Lepit určitě ničím nepůjde.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17738
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: ne září 18 2022, 16:25    Předmět: Citovat

Tak jsem panely nakonec vytisknul na laserce na Labelovou samolepku A4. Přes to jsem pistolí několikrát naprášil vodou ředitelnej polyuretanovej lak. Nesmí se nadojit jednou silnou vrstvou, Label papír by se zvlnil.
Použil jsem co dům dal a celkem to vypadá dobře a šmatlání prstama to snáší bez problémů.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6300
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: út září 20 2022, 21:51    Předmět: Citovat

fotka?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17738
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: st září 21 2022, 19:10    Předmět: Citovat

Pro mě do dílny dobrý. Laughing


balanc.jpg
 Komentář:
 Velikost:  295.73 kB
 Zobrazeno:  66 krát

balanc.jpg



_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cust



Založen: Jan 17, 2007
Příspěvky: 6300
Bydliště: Husinec-Řež

PříspěvekZaslal: st září 21 2022, 19:28    Předmět: Citovat

Smile mě šlo o "kvalitu"/použitelnost ne o design, a to je tuším slušné

co se týče designu:
- potisk lepší než krabička
- jde to vylepšit - jiný font, jiná velikost písma

PS: já teď zkouším gravírování do černě eloxovaného hliníku, snad se to povede, kdyžtak sem pošlu taky fotku
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund