Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Výběr - zdroj laboratorní
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Klob1



Založen: Mar 18, 2014
Příspěvky: 321

PříspěvekZaslal: so prosinec 15 2018, 9:23    Předmět: Citovat

Vemte v potaz, že nemohu tolik teď vydávat, mám velké další nákupy, takže to je dost přes rozpočet, bohužel. Takže pokud něco v této cenové kategorii. Stále udáváte cenově úplně jinde. Právě, že max. je tak co jsem našel. Tak jen jestli by to udělao službu nebo ne, to bylo, abych jen věděl. Jistě, když bych měl toliká, tak neřeším, ale bohužel. Lidé neplatí a z nich to nedostanu. někomu něco namontujete a v tom je to jeho, ikdyž nezaplatí a Policie na to krátká i soudy. A, když to člověk zdemontuje a odveze, tak člověka budou soudit za krádež, pak. Takže toť dnes takový, že pak řemeslník si nemůže dovolit nic pořádného koupit. Je to padlé na hlavu a papíry o práci a materiálu jsou na nic.
Takže jsem omezený rozpočtem, když na něco budu mít, abych koupil. Ale všem děkuji za informace a odpovědi, názory.i Zkušenosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Davidus
Zablokován


Založen: Jun 01, 2005
Příspěvky: 2439

PříspěvekZaslal: so prosinec 15 2018, 9:32    Předmět: Citovat

termit256 vzhledově tak možná vypadat nebude, ale za 8.5k už se slušný zdroj postavit dá. Co jsem viděl vnitřek toho Rigolu tak to není rozhodně žádnej zázrak co se týče kvality, stejně tak grafické rozhraní a to rozmístění ovládacích prvků je na ránu.

k tomu odkazu s borcema, ono stačí když se koukneš co používají jako snímací bočník proudu Wink bočník pro toto použití s teplotním koeficientem 20ppm/°C stojí 11 korun

Na obyč bastlení fakt stačí 2 aripoty a obyčejnej zdroj s pár operákama, jedinou podmínkou je aby byl napěťově a proudově stabilní a zároveň měl rychlou proudovou pojistku a nepřekmitával.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: so prosinec 15 2018, 9:35    Předmět: Citovat

Pokud jedes vyslovene po penezich, mrkni na tohle https://www.ebay.com/itm/DP20V2A-30V5A-50V5A-DPS3003-DC32V-3A-Step-down-Programmable-Power-Supply-Module/401368742041?hash=item5d7370f899:m:mLrKWUBz_nFL9LHUhftyXxQ:rk:1:pf:0
Zkusenosti z timto je plny internet, vicemene vsichni se ale shodnou na tom co jsem psal vyse - za ty prachy nemas sanci podobnou vec doma postavit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Davidus
Zablokován


Založen: Jun 01, 2005
Příspěvky: 2439

PříspěvekZaslal: so prosinec 15 2018, 9:39    Předmět: Citovat

Kdysi jsem něco začal čmárat a i otestoval. Viz příloha. Je to nedodělané ale po malých úpravách to fungovalo veclice obstojně.
Bohužel nemám nějak motivaci to dokončit.



Výstřižek.PNG
 Komentář:
 Velikost:  48.23 kB
 Zobrazeno:  172 krát

Výstřižek.PNG


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Klob1



Založen: Mar 18, 2014
Příspěvky: 321

PříspěvekZaslal: so prosinec 15 2018, 9:44    Předmět: Citovat

Zdravím,
mám jen malý rozpočet na mnoho věcí, a to je ten kámen úrazu. A také už nějaká zkušenost mi chybí. Na toto jsem také někde narazil. Lákavé by to bylo za ty peníze, tedy jestli to funguje. Mám teď špqtnou zkušenost, do mobilu nový, orig. display jen jde podsvícení a display nic. A mám to samý jako před, když ten původní byl prasklý, takže rozlitý. A nový nepomohl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: so prosinec 15 2018, 9:47    Předmět: Citovat

Davidus napsal(a):
... co se týče kvality, stejně tak grafické rozhraní a to rozmístění ovládacích prvků je na ránu. ...


Ta klavesnice je fakt silena, nevim co navrhari rigolu hulili kdyz tohle delali, ale jinak je to povedeny kousek. Snad jen krome obrovske kapacity 500uF na vystupu, s cimz holt musis pocitat. To je asi jediny problem tohoto kousku, ale v teto cenove kategorii, je to vsude obdobne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Davidus
Zablokován


Založen: Jun 01, 2005
Příspěvky: 2439

PříspěvekZaslal: so prosinec 15 2018, 9:58    Předmět: Citovat

Klob1 to je na Tobě jak si poskládáš životní priority. Zda je pro Tebe důležitější mobil nebo to co tě baví. Volat se dá i s mobilem z bazáče za 100kč. Jedinej rozdíl je že ti tam nebudou blikat reklamy jako na "chytrém" telefonu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3365
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: so prosinec 15 2018, 10:19    Předmět: Citovat

Milane, zrovna tohle zapojení z electus sem zkoušel stavět na střední jako můj první zdroj. Velký plát fr4 a jel sem trubičkovým perem, pak měřáky / propájet drátky panel. Ten první zdroj mi shořel. Jo tehdy ještě netušil že KD a BD mohou mít nohy proházeny a prodavač mi nasypal do pytlíku co sem řekl bez jedinyho komentáře. Chyba důvěřivého začátečníka Embarassed
Po letech sem pokusně tu část 723 udělal znovu a je to zklamání. Stabilita byla celkem bídná. Zpět už sem se k tomu nevracel a mám na stole koncepci s 317 a operákem a funguje to na tu jednoduchost obstojně (řekl bych že lépe než ta 723).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Achab



Založen: Nov 05, 2010
Příspěvky: 5998
Bydliště: okr. Vyškov

PříspěvekZaslal: so prosinec 15 2018, 11:28    Předmět: Citovat

Dodnes jsem většinou vystačil se starým BS525 a BK127...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klob1



Založen: Mar 18, 2014
Příspěvky: 321

PříspěvekZaslal: so prosinec 15 2018, 13:08    Předmět: Citovat

No právě, za 250kč díly, pro ten starý můj Sony Ericson K750i, byl rozlitý diplay ten původní a microspínač zatuhlý, jinak vše chodilo. A problém, je, že flex s microspínačem jde a druhý nový Orig. display nejde. No a koupě nového tel.za 800kč v pohodě, protože před tím týden jsem dal po týdnu reklamovat nový, který stál 3000kč, protože Android odešel v něm a nic nešlo s tím dělat, jinak vše Hartwarově bylo funkční.
A také mi tu leží co jsem měl LG KC550, jenže Flex, nikde není auž ne v rozumné ceně.
A nedávno mi právě praskl display na PAP5450. Takže dotykové sklo +LCD v háji. Proletěl se schodištěm. Takže také není k mání, aby bylo obojí v rozumných cenách.
No a zkus si něco zařídit bez tel a počítače s internetem. Když třeba ani není i doprava, nebo je nákladná doprava oproti tomu. Já to teď zažil, není to jao dříve, že život byl bez toho všeho. Dnes pomalu se ani materiál nekoupí bez na instalaci. Je to už u každého samozřejmnost i kvůli komunikaci. Tak jako, kdyby někdo z dětí by ve škole řekl, že neví co je barevná televize. I ty nejchudší dnes to mají a je to běžná věc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klob1



Založen: Mar 18, 2014
Příspěvky: 321

PříspěvekZaslal: so prosinec 15 2018, 13:28    Předmět: Citovat

A také nic nechci brát na dluh, jako asi většina lidí by to dnes tak řešila. Ono já jsem také dost onemocněl, takže si nemohu tak vyskakovat v cenách. A ještě mi celou dílnu vykradli a neuvidím ani korunu od těch, i když je Policie chytila a soud, jen dal podmínky, tak přes 100tis v háji. A ty to srazili na 4 tisíce jen. Nové věci za kolik tisíc je nezajímají. Takto už dost právě zařízení a přístrojů kupuji kvůli základnímu vybavení. Prostě mohu jen koupit na co mám a jaký je na vše rozpočet v začátku. Také proto tu se ptám a zjišťuji informace, také zkušenosti s tím vším. Dříve mi stačil jen Multimetr, vadaska, šroubovák. Ale dnes už to o tom bohužel není, dnes už je potřebné toho více. hlavně jsem dělal silnoproud, a ta elektronika mě tak nebrala, jako v poslední době. A tak, že pár plošňáků si člověk vyrobil se vším možném (světelné, hudební a další různé)a pohrabává se neznamená, že všemu rozumím a jsem expert ani těm všem zařízením dnes, aby se člověk vyznal. Dříve jsem také dal a sestavil počítač, který v pohodě šlapal spoustu let a dnes? Jejky je to pryč. Jsem prostě začátečník bez nějakých velkých zkušeností.
Takže ani ty veškeré přístroje nepotřebuji, aby se to mělo třeba spojovat s Compem. Většinou to stejně nespolupracovalo nebo to šlo chvíli a pak nebyli od výrobce ovladače po čase.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7824
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so prosinec 15 2018, 13:29    Předmět: Citovat

SE K750i (D750i) měly dvě HW verze LCD- daly se poznat podle barvy flexu (zelená vs. hnědá).
_________________
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Klob1



Založen: Mar 18, 2014
Příspěvky: 321

PříspěvekZaslal: so prosinec 15 2018, 13:31    Předmět: Citovat

Hydrawerk, na ty jsem koukal, za ty kolem 2500kč. Pak jsem objevil ty tři. Než jsem napsal sem téma.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klob1



Založen: Mar 18, 2014
Příspěvky: 321

PříspěvekZaslal: so prosinec 15 2018, 13:34    Předmět: Citovat

vrky a jak s tím jsi spokojený a funguje? Mně to připadne stejné jako, co se ptám , akorát, že by jsi měl 10A místo 5A? Třeba se mýlím, ale zdá se mi stejný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klob1



Založen: Mar 18, 2014
Příspěvky: 321

PříspěvekZaslal: so prosinec 15 2018, 13:41    Předmět: Citovat

Michale, takže proto možná nejde, teď jsem se díval a opravdu původní je hnědý a nový je zelený. Tak to je ten kámen úrazu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 2 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.23 sekund