Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Pračka Tatramat 241 programátor
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Klob1



Založen: Mar 18, 2014
Příspěvky: 321

PříspěvekZaslal: st prosinec 12 2018, 17:50    Předmět: Citovat

Petře, mnoho děkuji.
Toto mi jistě velmi pomůže. Na tom tělese si myslím, že přeruší fáze, když to přestalo dávat proud.
Problém, je to, že prostě po chvíli to přestane dávat proud k tomu tělesu, něco to přeruší po chvilce.asi cca 3min? Nebo nějak minutově chvilku a tím to nestačí tu vodu dostatečně ohřát na požadovanou hodnotu.
Až se k tomu dostanu, tak dám všem vědět, jak to dopadlo a co zjistím.
Pavel.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
miroja



Založen: Feb 28, 2006
Příspěvky: 1803
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

PříspěvekZaslal: st prosinec 12 2018, 17:55    Předmět: Citovat

Nekontroloval si fastony vodicov okruhu ohrievania vody na hladinovom snimaci, pripadne programatore? Obcas byvali hodne vyhriate.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klob1



Založen: Mar 18, 2014
Příspěvky: 321

PříspěvekZaslal: st prosinec 12 2018, 18:11    Předmět: Citovat

Děkuji, jedině ještě kontrola na programatoru, jinde jsou pěkné. Ona byla dávaná celá dokupy, takže šlapala, ale po tom vyplavení, přestala hřát a jediné je někde asi na tom programaátoru, ale to zjistím, až se tam k tomu dostanu.

Naposledy upravil Klob1 dne st prosinec 12 2018, 18:44, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3739
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: st prosinec 12 2018, 18:21    Předmět: Citovat

Klob1 napsal(a):
ale po tom vyplavení, přestala hřát

Možná když nebyla voda a těleso hřálo až se spálilo?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Klob1



Založen: Mar 18, 2014
Příspěvky: 321

PříspěvekZaslal: st prosinec 12 2018, 18:42    Předmět: Citovat

nene vody bylo až mnoho, jak jsem někde dřív psal, tak vypadla hadice z vany a tak vody v pračce bylo mnoho vody, takže zároveň napouštěla a vypouštěla. Vody v pračce a nejen v ní, ale také všude po objektu. Ta naštěstí vytékala přes vrata ven do kanálu a hladina vody nedosáhla do motoru ani jinam. A mám dojem, že zrovna nebyl program na ohřev zrovna, když se to stalo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Osmdesat



Založen: Jan 19, 2016
Příspěvky: 1515
Bydliště: Liberecko

PříspěvekZaslal: st prosinec 12 2018, 22:20    Předmět: Citovat

Teda, mimochodem, my jsme v 80. letech doma tuhle Tatramatku 241 měli a byl to neskutečný šrot. Aspoň tedy ten náš kus. V jednom kuse byla nefunkční. Něco se opravilo a vzápětí na tom odešlo něco jiného. Silentbloky (nebo gufera?), prožraný kotel, proražené doutnavky, prasklá hadička přívodu vody do kotle, termostat, solenoidový ventil, přívodní kabel...

No u dnešních výrobků je tohle chování normální, na opravu jedné části "reagovat" poruchou něčeho jiného, ale tehdy? V tomhle směru tahle pračka vlastně předběhla svou dobu Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klob1



Založen: Mar 18, 2014
Příspěvky: 321

PříspěvekZaslal: st prosinec 12 2018, 23:53    Předmět: Citovat

Tak já ji používám, mnoho let. Vyměnil jsem tehdy ložiskový domek ( jak píšeš silentblock, také se divím, že to nazývají lož. domkem, když je to kluzné v gumě) a pak jen promazání pojistného vypínače na dvířkách. A nahradil jsem doutnavky za LED. A takové ty úpravy převentívní - šrouby, aby chodili, žádná velká oprava. Na jaře ložiska v motoru, protože jak byla ve vlhku a v chladu, tak hučely, ale jinak špatné nebyli. No až teď to, že si voda proudila, kvůli hadici, tak začala si blbnout s tím topením. A co vím, tak akorát naši měnili doutnavky na ni. Jinak nic, co si ji tehy koupili. Mě na montérky a prac. oděvy stačí. Voda se mi míchá z přírody první praní a pak přepne na to konečné praní ze sítě. No a děti od sousedů chodí se vozit na Tatramatky Rodeo. Very Happy
Ano, znám, jedni lidi, co jsem k nim jezdil každou chvíli dávat Tatramatky z více praček do jedné.
Jinak dnes co příjdou pračky, tak je to samý Chip a, sebemenší blbost a pračka nejde pak. Také to každou chvíli řeším, že něco na elektronice zkápne. vymění se ložiska, nic neodpojí a pračkazačne vyvádět, že je vytopená a voda nikde. Pak samovolně je proseklý Triak, při nejlepším. Teď také tu mám rozdělaný panel, protože se zbláznil. Jo je to hezké, že si napíše, že má závadu, ale nakonec stejně člověk hledá, než na to příjde.
V kadeřnictví zase pro změnu holky hodili do pračky vidličku, takže na bubnu udělala své a diví se, že to dělalo rámus, rány a teď, že se netočí. Asi si mysleli, že je to myčka nebo co? Very Happy Shocked
Ono je to jako s mobilem, dva nové mobily a po týdnu se museli vrátit, že systém zkápnul. A dříve i ten nejlevnější Čína, tak chodil alespoň nějaký čas a základní věci, také byli v pohodě. Svatý starý mobil, sice má prasklý display, ale maká a dovolá se člověk. Každým dnem mi příjde za pár kaček nový display. Ten nový drahý šmejd už nechci, mizerný signál na něm je. Je tzo se vším, jeden kpoupí a chodí to vpohodě, to samé si koupí druhý a může se zbláznit, protože se to bude sypat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
miroja



Založen: Feb 28, 2006
Příspěvky: 1803
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

PříspěvekZaslal: čt prosinec 13 2018, 21:34    Předmět: Citovat

otakarv napsal(a):
Klob1 napsal(a):
ale po tom vyplavení, přestala hřát

Možná když nebyla voda a těleso hřálo až se spálilo?

Az ak zopne hladinovy spinac (je dostatok vody v nadrzi),tak sa na vyhrievacom telese objavi napatie.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klob1



Založen: Mar 18, 2014
Příspěvky: 321

PříspěvekZaslal: pá prosinec 14 2018, 8:08    Předmět: Citovat

Tak vás všechny zdravím,

nakonec pračka topí normálně téměř na všech programech. Ale pozor! problém je jen na programu asi G nebo to prostě přesně nevím, už není vidět označení. Je to ten, co prostě stále vždy dávám, když se pere, tak na tom to nenatopí dostatečně. Tak si myslím, že na tom programátoru bude to místo už nějak odřené(myslím to plastové, co přitláčí kontakt na ohřev). Nebo může kousek být uražený? Nevím, ale jisté je, že je chvilku seplé a pak to přeruší. Je to jen můj názor. S tím opotřebením. Toho jednoho plastíku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Achab



Založen: Nov 05, 2010
Příspěvky: 5998
Bydliště: okr. Vyškov

PříspěvekZaslal: pá prosinec 14 2018, 17:41    Předmět: Citovat

U mé T245 se stejným programátorem SJ716 byla porucha topení třikrát, vždy z důvodu opálení kontaktů. Poškození nebo opotřebení vaček jsem nezjistil, i když v konkrétním případě to nelze vyloučit. Kontakty zprvu nespínaly občas a po určité době vůbec. Programátor jsem k opravě 2× rozebral, potřetí už vyměnil za nový (po 30 letech).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klob1



Založen: Mar 18, 2014
Příspěvky: 321

PříspěvekZaslal: pá prosinec 14 2018, 18:07    Předmět: Citovat

Aha, tak děkuji, takže by opotřebené ty plasty co přitláčí na kontakt v programátoru nebyli? To mě jen napadlo, jesli to není možná příčina, rozdělaný programátor jsem neměl. protože chvíli to dává pak to přeruší. Ještě jsem nebyl přímo na tom kontraktu, co to spojuje mezi vstupem a výstupem. Jen to je největší pravěpodobnost asi. Nebo může dělat přímo kontakt v tom progamátoru, že se přihřeje a nedosedne v tom místě. Na všech progamech to je v pořádku, jen na tom jednom programu to udělá.
Nevím jak to přesně je na tom programátoru, jestli to sepne u všech jedním výstupkem plastu, nebo těch výstupků má více na přitlačení?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Achab



Založen: Nov 05, 2010
Příspěvky: 5998
Bydliště: okr. Vyškov

PříspěvekZaslal: pá prosinec 14 2018, 18:40    Předmět: Citovat

Musíš to projít podle schématu. Obvod topení souvisí s kontakty T-4, B-4, T-15, B-15. Programátor jsem naposled vyměnil, protože se po těch letech jevil nespolehlivý i mechanicky. Jak jsem psal, poškození některé z vaček nelze vyloučit. Záleží jak se s programátorem zacházelo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
elektrosvit



Založen: Jun 27, 2016
Příspěvky: 2514

PříspěvekZaslal: pá prosinec 14 2018, 19:07    Předmět: Citovat

Známý si do Tatramatky ke spínání topného tělesa dobastlil stykač. Sice to uvnitř bouchalo, ale problémy s opalováním kontaktů zmizely.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Eleman



Založen: Feb 21, 2011
Příspěvky: 3499
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

PříspěvekZaslal: pá prosinec 14 2018, 19:24    Předmět: Citovat

Nejsem sice tvůj známý, ale kdysi jsem to vyřešil stejným způsobem. Pračka pak sloužila až do proreznutí vany, celkem asi 18 let.
_________________
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Monogatari



Založen: Dec 03, 2017
Příspěvky: 100
Bydliště: Holešov

PříspěvekZaslal: pá prosinec 14 2018, 19:33    Předmět: Citovat

Programátor je záhodno po každých deseti letech praní rozebrat, vyčistit a namazat. Nedávno jsem to dělal. Kontakty jsem vygumoval gumou, aby byly lesk blesk, namazal jsem vačky a ložiska a jede to. Bacha ale na zapojení při vracení zpátky. Měl jsem ho zapojenej jinak než ve schématu a když jsem ho zapojil podle schématu, nešlo to. Je třeba si nakreslit vlastní.
Mám tušení, že topení spínají dva spínače najednou (asi by to jeden neutáhl).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund