Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Aktuálně Česká pošta
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 103, 104, 105  Další
 
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7628
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: ne prosinec 09 2018, 18:52    Předmět: Citovat

Ale tak to, co mám nebo nemám rád já a proč je vedlejší, o to tady vůbec nejde.
Nekvalitně podanou službu - to bys pomalu nedělal nic jiného než furt něco řešil. Támhle přijede pozdě tramvaj/vlak, támhle tohle a konce nevidno. Nad takové věci je myslím fajn se umět povznést a řešit to, co opravdu smysl má.
Když na mě nezazvoní s balíkem (což se mi tedy dlouho nestalo), tak ho vyzvednu a hotovo. Nebudu trávit čas tím, že někde budu něco řešit, "hnát to vejš" a podobný. Výsledek nejasný a čas jednou provždy v řiti.
Ale v klidu - proti gustu žádný dišputát.

_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: ne prosinec 09 2018, 19:06    Předmět: Citovat

Někdo je prostě vyznavač anarchie, že?

Jinak děkuji, že jsi si mě zařadil do slovníku. Very Happy

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3376
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: ne prosinec 09 2018, 19:12    Předmět: Citovat

Huberte, občas se na to povznesu - jenže když je to pravidelně.. Já jim taky zaplatím plnou částku, kterou mají v ceníku, nevím proč by pak měli dodat jen část PŘEDEM ZAPLACENÉ služby.
Podobně v autoservise - to jejich co bys chtěl za služby, dyť je to stary auto (a možná poctivější než novy), já jim taky nedávám stary peníze...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7628
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: ne prosinec 09 2018, 19:19    Předmět: Citovat

Jasný, když se ti tohle děje denně, tak asi má smysl to pořešit. Ale když jdu na počtu pro nedoručený balík dvakrát třikrát do roka? To fakt má smysl řešit?
Servis a nekvalita je trochu něco jinýho - tam tě to může ohrozit a nejen tebe. Ale že ti přijde o týden pozdějc drek za 0.5 USD z Ali? No to trochu kulhá, toto srovnání...
Však taky nepíšu, jak jsou služby počty skvělé a fungující, aby bylo jasno. Taky si myslím, že až zase vylítne nezaměstnanost na 8%, tak se chybějící lidi všude možně seženou líp a bude to (třeba) jiné.

citace:
Jinak děkuji, že jsi si mě zařadil do slovníku.

Napověz mi prosím, nemám už intelektuální kapacitu... Kdy, kde?

_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: ne prosinec 09 2018, 19:27    Předmět: Citovat

Termín "hamburgerový ajťák" jsem sem přinesl já. A docela se to chytlo. Cool

Nikdy jsem to nikde nečetl, a vzniklo to jako reakce na jejich aroganci. Čistě technicky to mohlo napadnout i někoho přede mnou, stává se to.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]


Naposledy upravil ZdenekHQ dne ne prosinec 09 2018, 19:29, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7628
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: ne prosinec 09 2018, 19:29    Předmět: Citovat

Jo no jo, použil jsem ho.
Příště takto? Hamburgerový ajťák (©ZdenekHQ)
Smile

_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: ne prosinec 09 2018, 19:31    Předmět: Citovat

A k té poště - jak jsem nadával na balíkáře, tak úplně stejně jsem se zastával těch holek, co ve sněhu a mrazu nosily dopisy. I Elkán dostal občas nějakej hezkej mail. Děly se tam interně divný věci.
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Achab



Založen: Nov 05, 2010
Příspěvky: 6008
Bydliště: okr. Vyškov

PříspěvekZaslal: ne prosinec 09 2018, 19:50    Předmět: Citovat

U nás kdysi Pošta nebyla a pošťák chodil pěšky přes tři vesnice, do čtvrté vlakem. Tam a zpátky minimálně 15km za každého počasí, v zimě šichta až do tmy. Balíky se nedoručovaly vůbec, ještě v 70-tých letech jsme je tahali z nádraží (nebo na nádraží). Z toho pohledu jsem rád, že to vůbec někdo donese. Poměry se tedy rozhodně zlepšily. Smile

Zpožděné doručení by šlo lépe akceptovat, kdyby automaticky vraceli rozdíl ceny mezi balíkem do ruky a obyčejným. Takto lidi řvou hlavně o ten recht, že nedostali co zaplatili. Domáhat se pár korun kvůli jednomu případu za rok je větší ztráta času, než to zpoždění.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32001
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne prosinec 09 2018, 22:52    Předmět: Citovat

Hubert_79 napsal(a):
Jasný, když se ti tohle děje denně, tak asi má smysl to pořešit. Ale když jdu na počtu pro nedoručený balík dvakrát třikrát do roka? To fakt má smysl řešit?
...
POKUD by to bylo dvakrát do roka, tak by to skutečně nemělo cenu řešit - ale tyhle peripetie s nedoručováním respektive jenom hozením lístku do schránky, i když jsem doma SE OPAKUJOU ZÁSILKU CO ZÁSILKU - jediný co chodí spolehlivě AŽ DO schránky a co tam najdu zaručene vždycky znovu a znovu i kdybych šel tu schránku vybrat 3x denně, jsou reklamní letáky ...

A je to přesně s tou předplacenou službou - MY ZÁKAZNÍCI POČTY PLATÍME PŘEDEM V POČTOVNÝM DORUČENÍ DO RUKY - a místo toho dostaneme nejen prd, ale ještě další starání se s telefonováním kam že to ten náš balík dovezli uložit, kdy si ho budeme moct vyzvednout a v neposlední řadě i s tím, jak se tam dostat, protože samozřejmě podle zákona schválnosti ta pošta má otevřený tehdy, kdy my nemáme volno respektive je od nás 5 kiláků daleko a my tam musíme jet vlastním autem, protože druhý doručení už nám počta samozřejmě odmítne. A to nemluvím o tom, že balík odeslanej ve středu, avízovanej na doručení v pátek se místo toho adresátovi "díky" nedoručení a uložení kamsi do prdele dostane až po víkendu - i když to co v zásilce bylo ten adresát velice často potřeboval mít k dispozici samozřejme už ten víkend ...

Spočítej si to milej Huberte 10x a vícekrát do roka a dostaneš zajímavý čísla - telefony, čas a náklady na ježdění na počtu, ztrátu na čemkoliv způsobenou tím, že v předem avizovanou dobu sedíš doma a ČEKÁŠ NA DORUČENÍ JAK BLBEC - a přitom neděláš něco jinýho, z čeho bys měl zisk - a v neposlední řadě to zaplacený poštovný za doručení DO RUKY, i když se nakonec doručuje NA POŠTU. Protože kdyby to nebyla tak častá záležitost, každej by nad tím mávnul rukou - přesně jak se tady snažíš tvrdit. Jenže to co se děje tady u nás ve zbytku státu mimo Prágl a jeho 30 kilometrový okolí vy v něm nikdy nevidíte (nechcete vidět) - a to platilo bez ohledu a letopočet už za císaře pána, nemysli si, na to neměli patent jen bolševníci.

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6088
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: ne prosinec 09 2018, 23:22    Předmět: Citovat

A proč si myslíš, že se tady v Praze tohle neděje? Konkrétně ta přírodní pohroma nazvaná Balík do ruky se týká regionu obsluhovaného Depem 701 Malešice.
Když asi před dvěma roky v TV ukazovali, jak tam v tomhle depu stávkují, tak jsem si říkal - jé, to by bylo prima, kdyby ta stávka nikdy neskončila - černá díra by se ucpala a byl by pokoj.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 32001
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po prosinec 10 2018, 2:09    Předmět: Citovat

Hubert tvrdí, že v Práglu žádný problémy nezná. Tak to je asi jenom von... Jinak počta začala vojebávat zhruba ve stejnou dobu, kdy se z ní stejně jako třeba ze státních drah stala organizace nikoliv strategická pro stát - poměrně dost známý je, že za komárů se nesměly fotit nádraží a dráhy vůbec, i když to bylo poměrně dost tolerovaný, tak ale dráha patřila mezi strategický podniky a jak její režim řízení, tak i třeba zaměstnání u dráhy obsahovalo část vojenskejch respektive "obrannejch" složek - prostě a jednoduše řečeno, dráha byla polovojenská organizace. A pošta (respektive dřív Spoje, národní podnik) do dneška spadající pod ministerstvo vnitra (!!!) byla strategická taky - o tenhle oficiální status přišla až po Velkým Plyšovým Vojebu někdy začátkem 90. let. A přesně od tý samý doby se táhnou všecky tyhle problémy s cenama za zásilky, nezodpovědností při dopravě a doručování a dalšíma nešvarama. Za c&k mocnářství a stejně tak i za první republiky byla poštovní služba pod podobným statusem, jako služba v armádě - byla to státní služba pod penzí a s definitivou a pošťáka si každej považoval - protože musel plnit státem daný a garantovaný služby. A když je pošťák neplnil, o všecky výhody včetně jinak za bezchybnou službu garantovaný definitivy a penze stejně jako třeba voják za porušení vojenskejch předpisů a povinností PŘIŠEL. Dneska má lepší perspektivu včetně definitivy ve státní službě kdejakej hamburgerovej ajťák tvořící barevný diagramy sledovanosti pro nějaký ministerstvo nebo kysličníková asistentka asistenta náměstka poradce ministra, která má IQ menší než číslo svejch bot - ale nikoliv zaměstnanec podniku, kterej dřív byl pro provoz státu strategicky důležitej a kterej někdo ve sluníčkářský eufóryji pustil z potřebnýho dohledu ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7441

PříspěvekZaslal: po prosinec 10 2018, 21:32    Předmět: Citovat

Nezodpovědnost při dopravě a pozdní doručování tu bylo už dávno za komančů. Ještě si pamatuju ty TV reportáže, jak je to náročné před Vánoci stíhat a že pokud chci, aby dopis došel do Vánoc, mám ho poslat týden předem...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17867
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: po prosinec 10 2018, 21:53    Předmět: Citovat

Dnes jsem posílal přes Českou poštu balíček s deklarovanou cenou 4 papíry velikostí malinko větší než máslo, váhou 00 prd, 30 km daleko. Za zcela nejlevnější doručení do 5 dnů do PO boxu (tedy na poštu) jsem zaplatil 136,- kaček. Kolik by to boha jeho stálo, kdyby to bylo do ruky a do 24 hodin a s SMS o doručení? A to vše jen proto, že PPL už byla odjetá, u ní by to bylo za 86,- do 24 hodin se sledováním a mohlo by to mít snad až 10 kg.
Již nikdy více....

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Achab



Založen: Nov 05, 2010
Příspěvky: 6008
Bydliště: okr. Vyškov

PříspěvekZaslal: út prosinec 11 2018, 14:43    Předmět: Citovat

Taky nechápu nařízení, proč musí místní pošťáci brát benzín do vozidel na 17km vzdálené pumpě. Jednu mají přímo naproti přes silnici, druhou 5km při každodenní cestě na hlavní poštu. Slevu by při pravidelném odběru jistě dojednali
u kteréhokoliv dodavatele.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pikofarad



Založen: Dec 02, 2007
Příspěvky: 1350
Bydliště: 742 58

PříspěvekZaslal: út prosinec 11 2018, 15:09    Předmět: Citovat

Celeron napsal(a):
Za zcela nejlevnější doručení do 5 dnů do PO boxu (tedy na poštu) jsem zaplatil 136,- kaček.

Platil jsi za zkvalitňování služeb a manažérům na padáky
V Ostravě pošta katastrofa,nedoručené zásilky,jen oznámení.Ze čtyř přepážek je otevřena jedna, max dvě. 20 minut čekání byl standart.V Příboře to funguje a doručují dle sloganu dnes podáte....Asi je to regionalní a v lidech
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 103, 104, 105  Další
Strana 6 z 105

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund