Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Aktuálně Česká pošta
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 103, 104, 105  Další
 
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jjilek



Založen: Mar 29, 2009
Příspěvky: 3996
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út prosinec 04 2018, 18:18    Předmět: Citovat

Asi nefungují správně ani SMS. Já tam žádný kód neměl a když jsem chtěl změnit uložení na poštu, tak to nešlo. Takže musím čekat. Zajímavé ale je, že už 36 hodin je ve sledování uvedeno, že je zásilka na cestě k dodací poště. ož odpovídá rychlosti cca 7 km/hod. Rolling Eyes
Včera jsem posílal doporučený dopis do Liberce. Po 30 hodinách je podle sledování stále ještě na podací poště. Evil or Very Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: út prosinec 04 2018, 18:35    Předmět: Citovat

Je to banda ignorantů. Jak nějaká pomazaná hlava z politiky říká, "žijeme v nejlepší době ze všech dob".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33860
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út prosinec 04 2018, 19:04    Předmět: Citovat

Ak sa spoliehaju na SMS, tak to je dost pruser. Dorucenie SMS totiz nie je garantovane. Mam to aj osobne vyskusane - SMS odoslana, kredit strhnuty, neprisla nikdy. Takze ak ich posielaju vela naraz, nejaky server sa pretazi a zrazu ludia nemaju kody...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7546
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: út prosinec 04 2018, 19:16    Předmět: Citovat

jjilek napsal(a):
Já tam žádný kód neměl ... Zajímavé ale je, že už 36 hodin je ve sledování uvedeno, že je zásilka na cestě k dodací poště. ož odpovídá rychlosti cca 7 km/hod.
dopis do Liberce. Po 30 hodinách je podle sledování stále ještě na podací poště.

Tak to vezměme po pořádku. Kódy se neposílají ke VŠEM druhům zásilek.
To, že tam třeba den dva svítí, že je něco v přepravě neznamená, že to někdo veze ruční kárkou a jde pěšky. Poslední pohyb u zásilky svítí potud, pokud se zásilkou něco někdo dál nedělá a nenahraje to do systému. Spíš to leží někde v depu na hromadě, na jejíž jeden kraj se balík přisypávají a z druhého kraje se odebírají a distribuují dál.
Doporučené - ne, neleží to v Liberci na počtě, ale je to podobný případ jako ten balík. Jen u doporučených se do systému nahrává manipulace jen při podání (jjilek to přinesl na poštu a zaplatil za to) a při dodání, tedy poté, co to někam dojde a doručovatelka si to zadá do pičítače. Takže to je aktuálně "v luftu".
Asi se fest nestíhá, poněvadž poslední dva týdny mi šly čtyři doporučené zásilky a doprava trvala dva až čtyři dny bez ohledu na místo poslání. Ať to šlo z Prahy nebo z Opavy.

_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7546
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: út prosinec 04 2018, 19:18    Předmět: Citovat

citace:
Je to banda ignorantů.

Určitě. A může za to poslední doručovatelka, co chodí dva až tři rajony (nejsou lidi) nebo ženská na přepážce co tam třikrát do týdne sedí 12 hodin a takovéto řeči slyší osmkrát do hodiny...

_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: út prosinec 04 2018, 19:30    Předmět: Citovat

No mně šel dopis ze Slovenska a sledování se zastavilo na "hranicích". Od té chvíle ticho a tma, jen intuice říkala, že v určitý den se dostaví pošťačka, tak se mám oholit. A stalo se...
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7546
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: út prosinec 04 2018, 19:34    Předmět: Citovat

citace:
tak se mám oholit

Tak pokud nepěstuješ image ZZ Top, tak je normální se oholit, ne? Laughing Dopis přišel?
Mně šel z Lotyšska dvakrát doporučený dopis obden. Podáno např v pondělí, ve středu doma. Jo, i to se stává...

_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: út prosinec 04 2018, 19:39    Předmět: Citovat

S tím holením to není jen tak. Někdo si dře hubu denně, někdo si dá závazek, že se oholí, až vyřeší určitý problém. Nebo vyhraje zápas. Cool
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31799
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: út prosinec 04 2018, 19:41    Předmět: Citovat

Jako študák jsem dělal brigádu na poště. Republiku křižovala síť poštovních rychlíkovejch vozů, tzv. "ambulancí", který byly přivěšovaný ke každýmu významnějšímu dálkovýmu rychlíku. Na jejich "palubě" probíhalo přímo i třídění zásilek z pytlů, tzv. "uzávěrů", který posádka přebírala od personálu nádražních uzlovejch pošt. Někdy se ty "uzávěry" předávaly v cílový resp. předávací stanici přímo celý - pokud obsahovaly jen jedinou zásilku resp. několik zásilek pro jednu cílovou poštovní pobočku. Každá nádražní pošta měla v personálu tzv. "běhnu" = většinou mladšího pracovníka/pracovnici, jejichž povinností bylo doběhnout ke každýmu takovýmu významnýmu rychlíku s poštovní ambulancí právě třeba kvůli takovým jednotlivým zásilkám. Samozřejmě když byl ve směně brigádník a už měl nějaký zkušenosti, byla funkce "běhny" jasná ... Na nádraží velikosti Třebový byly dokonce obvykle "běhny" dvě - jeden člověk by to nestíhal. Navíc po hlavních tratích dnes označovanejch jako "koridory" jezdily 2x denně speciální poštovní rychlíky, složený výhradně z ambulancí a poštovních nákladních vozů, spojující oblastní uzlový pošty s Prahou - vozily největší objemy dálkový balíkový pošty a časopisů. Noviny se vozily centrálně z Prahy v ambulanci vypravovaný z Hlavního nádraží s rychlíkem vyjíždějícím těsně po půlnoci - pro "štaci" významu Třebový jich bylo každodenně s výjimkou neděle zhruba tuna a půl až dvě tuny. Na "noviňák" jezdily do Prahy v 6 večer předem 4 ženský z novinový služby - měly za úkol noviny převzít a za jízdy napočítat podle objednávek a zabalit do plátěnejch obalů podle jednotlivejch pošt a prodejen. Tady v Třebový na ten rychlík vždycky čekala celá směna balíkový překládky, 1-2 lidi vylezli dovnitř do ambulance a házeli balíky novin do vozejků přistavovanejch zbytkem venku ke dveřím. Rychlík stál 3 minuty, za tu dobu se musel tisk vyházet i kdyby měly balíky letět na zem mimo vozejk klidně i do sněhu a pak se sbírat. Proto se balily do plátěnýho obalu. Po 3 minutách výpravčí zapískal a rychlík odjížděl - a ti co házeli balíky ven z ambulance kolikrát vyskakovali už v jízdě - a nebo se taky vraceli v 7 hodin ranním osobákem z Olomouce u vlakvedoucího ve služebním voze, protože vyskočit už nestihli a tohle byl jedinej způsob, jak se z následující zastávky rychlíku vrátit "legálně" = ne načerno ...

Republika v tý době měřila od Aše po Čiernu pri Piči vzdušnou čárou skoro 1000km. na pohlednici se lepila známka 60hal, na dopis 1Kčs. Nejlacinější balíček do 100g stál vodkudkoliv kamkoliv 6,-Kčs s tím, že bylo garantovaný doručení do 3 pracovních dnů. Pokud byl doporučenej, stál 4x tolik = 24,- Kčs, ale doručení u něj bylo garantovaný NÁSLEDUJÍCÍ PRACOVNÍ DEN PO DNI PODÁNÍ. Neexistovaly žádný počítače, žádný EAN kódy, jen váha na přepážce, u ní kyblíček se studeným klihem na lepení nálepek a nanejvejš nějaká kalkulačka. Balíky se zapisovaly do archů, který cestovaly s každým kursem nebo i jen jediným uzávěrem od místa vypravení do cílový pošty.
A všecko fungovalo, balík vážící 18 kilo vláčela pošťačka 1,5kilometru na vozejčku až do baráku adresáta a ne že mu hodila někam lísteček, aby si balík vyzvednul druhej den na počtě.

Dneska má republika na dýlku něco málo přes 500 kiláků, šířka se nězměnila od doby před 40 lety. Poštovný zdražilo na 10- a vícenásobek tehdejších částek. Počťáci mají všecky zásilky evidovaný přes centralizovanou síť počítačů, v momentě podání na poště v Bohumíně si údaje o zásilce může zjistit ouřednice v Aši nebo v Harrachově. Neexistuje pohotovostní řidič s autem, kterej tenkrát vozil doporučený zásilky a hlavně telegramy - tím autem byla běžně nějaká "stopětka" respektive "dvanáctsettrojka" běžně taky sloužící k doručování větších balíků a svozu dopisů vybranejch ze schránek. Ale už taky nejezdí žádný drážní ambulance ani "kurzy" = v různou denní dobu pravidelně jezdící náklaďáky spojující uzlový pošty a převážející zásilky jak směrem od sběru z drobnejch poboček na třídění a směrování k dalším uzlovejm poštám, tak opačně roztříděný z uzlový pošty na malý místní pobočky. Jsou jenom "poštovní depa", kam zásilky z větší dálky = z jinejch dep vozí externí dopravci (!!!) a kde probíhá jen místní třídění i sběr a směrování na další depa - doprava má jen malý maximálně dvoutunový dodávky. Přestože pošta už nevozí noviny a denní tisk jako takovej (jen předplacený časopisy), zvedá se počet zásilek doručenejch chybně nebo vůbec ne - pro který si adresát musí sám dojít/dojet na ukládací poštu. V takový chvíli absolutně ztrácí smysl balíkovej tarif "Balík do ruky". A slogan "Dnes podáte, zítra dodáme" už se ani neobjevuje na autech nebo na letákách, protože to je ve srovnání s běžnýma doručovacíma dobama doslova výsměch ,...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7546
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: út prosinec 04 2018, 19:52    Předmět: Citovat

citace:
už taky nejezdí žádný drážní ambulance ani "kurzy"

Jezdí. Jezdí několik vlaků Nex sestavených z dvounápravových modrých vozů, nebo i z těch bývalých co se v nich třídilo. Jezdí to z Ostravy (tam je přepravní uzel přímo na hlaváku), přes Olomouc (dtto), Třebovou (dtto) a do Prahy Malešic. Jezdí to oběma směry, akorát už se v tom netřídí (v těch vagonech nikdo není, jen materiál).
Ty vlakové pošty skončily někdy v roce 2000, četl jsem o tom kdesi článek, že poslední takový vlak jel z Chebu přes Chomutov, Most, Ústí a do Prahy.
Na Slovensku ještě jezdívají poštovní vagony normálně přivěšený na rychlíky.
A externí dopravci? Jestli to vyjde levnějc, než provozovat flotilu kamionů, proč ne? Na tom nic tak špatnýho nevidím. Navíc se tak děje jen kolem Vánoc, jinak si počta vystačí s vlastními auty. A zase mít kvůli špičce trvající 1-2 měsíce třeba 50 náklaďáků navíc? To je ekonomický nesmysl...

_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: út prosinec 04 2018, 20:07    Předmět: Citovat

Hubert_79 napsal(a):
co tam třikrát do týdne sedí 12 hodin a takovéto řeči slyší osmkrát do hodiny...

Poslední zhovadilé nedoručení jsem řešil s vedoucí pošty, která tam je od toho, bere za to peníze. Hlavní problém bylo jednak neschopnost informovat o hodině doručení, jednak to, že balíkář nahlásí nemožnost doručení ale fyzicky v ulici ani nebyl. nebo pokud byl, projel. a někdo jen poslal sms. následně po odnesení balíku, výsměšně nazvaného "do ruky" a takto zaplaceného, z pošty, se někdo v systému ještě obtěžoval doručením výsměšné informace, že si pro tuto, už odneseou zásilku, mám dojít na poštu.
Během audience u vedoucí pošty 4 tyto šikanované úřednice odešly od přepážek, nechaly tam čekat lidi, a vlezly do kanclu k vedoucí šmírovat, kdo a na koho si stěžuje.
Tolik k utrpení pracovnic pošty.
Moc jiných způsobů jak poskytnout poště zpětnou vazbu, není, na mail poslaný na velení odpoví automat, že se průběžně zpracují a za měsíc přijde nicneříkající potvrzení, že pracujou naplno ale že líp to nejde.
Za mě je to odepsaná banda sráčů, kdo s nim v tom nechce jet, myslím že jako nevolník tam není.
apropos, znal jsem spoustu pošťáků a celý spolek léta a taky jsem chvíli pod ně formálně patřil (byly pohromadě s telekomunikacemi)
ale takový chlív tam nebyl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31799
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: út prosinec 04 2018, 20:10    Předmět: Citovat

Modrá nákladní "zetka" není "ambulance" - tomu se v poštovním slangu říká "vozec" = vagón jen se zásilkama z jedný uzlový stanice do další, bez možnosti obsluhy a třídění za jízdy. Já ale psal právě o těch s obsluhou. A nákladní auta na "kurzový jízdě" byla třeba noční trasa Třebová - Choceň - Pardubice - Hradec Králové - Třebová. Skříňová Avie 30 s boudou z papundeklu, v ní půldruhý až tři tuny pošty, z toho 10 - 15 ale taky v době před Vánocema klidně 50-60 "melounů" tržeb v plombovanejch jutovejch pytlích. Řidič, závozník, jedna až dvě pistole s nábojema, žádnej pancíř, žádný nadupaný motory, jediná "ochrana" před případným přepadením zákaz zastavování komukoliv mimo objekt Spojů v to počítajíc i hlídky VB - těm se v případě nutnosti dala povinnost nezastavovat najevo blikajícím zeleným světlem na palubovce za čelním sklem ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kejki



Založen: Nov 10, 2009
Příspěvky: 2462
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

PříspěvekZaslal: út prosinec 04 2018, 20:27    Předmět: Citovat

Když porovnám množství balíků v rodině před 40 lety a teď, tak z nula na 20 ks je to u lidí přes 60 let. A u sousedů s dětmi to bude min. dvojnásobek. Letos začaly chodit balíky do ruky 2 dny na konci září. Za to maloobchody jsou prázdné i na zlatou neděli.

Ten vtip s placením demonstrantů snad nemůže nikdo brát vážně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7546
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: út prosinec 04 2018, 20:44    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
Pokud byl doporučenej, stál 4x tolik = 24,- Kčs, ale doručení u něj bylo garantovaný NÁSLEDUJÍCÍ PRACOVNÍ DEN PO DNI PODÁNÍ.

Měl jsi asi místo "doporučenýho" na mysli balík PILNÉ - SÚRNÉ. To fungovalo ještě tak před deseti lety.
Těch balíků taky tehdy asi nebývalo tolik, když si pomalu ženský nechávaj posílat i tampóny a podobně. O záplavě šmejdů z Číny ani nemluvím.
Jinak souhlas - stojí to za houby a teprve stát bude.
EKKAR napsal(a):
Dopis stál korunu

No jo, ale příjmy byly taky někde jinde, že jo...

_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31799
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: út prosinec 04 2018, 23:48    Předmět: Citovat

Hubert_79 napsal(a):
EKKAR napsal(a):
Pokud byl doporučenej, stál 4x tolik = 24,- Kčs, ale doručení u něj bylo garantovaný NÁSLEDUJÍCÍ PRACOVNÍ DEN PO DNI PODÁNÍ.

Měl jsi asi místo "doporučenýho" na mysli balík PILNÉ - SÚRNÉ. To fungovalo ještě tak před deseti lety.
Ne, myslel jsem DOPORUČENÝ BALÍK - ten podobně jako DOPORUČENEJ DOPIS alias REKOMANDO musel bejt doručenej proti podpisu výhradně do vlastních rukou. Zásilka označená jako "PILNÉ" byla na daný doručovací adrese vydaná komukoliv, příjemce DOPORUČENÝ zásilky se i na doručovací adrese musel prokazovat občankou. Občas jsem musel jednorázově rekomanda doručovat i já, protože jsem měl řidičák - vyfasoval jsem klíčky od "dvanáctky", dokumenty k podpisu a mazal jsem doručovat - třeba v pátek ve 3 odpoledne.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 103, 104, 105  Další
Strana 2 z 105

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund