Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Rozloučení s tunerem
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7505
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: út leden 08 2019, 18:40    Předmět: Citovat

No, jestli ten, kdo to schvaloval věděl, která bije Razz
_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31646
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: út leden 08 2019, 19:11    Předmět: Citovat

Takovejch přijímačů, který VKV ladily v celým rozprostřeným pásmu bez vyklíčování "mezipásma" , bylo za komárů víc - Tesla nebyla výjimkou. Nechce se mi to hledat, ale myslím že přijímač s takovým přeladěním vyráběli i dederóni v RFT a pravděpodobně i Pšonci v Unitře ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
elektrosvit



Založen: Jun 27, 2016
Příspěvky: 2514

PříspěvekZaslal: út leden 08 2019, 19:13    Předmět: Citovat

Unitry-Tesly Safír i Diamant měly umlčovací kontakt ovládaný segmentem na hnacím kole ladicího kondenzátoru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9659
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: út leden 08 2019, 19:26    Předmět: Citovat

recívr Tesla soprán 635A co jsem nedávno servisoval (upgrade na vyšší nf výkon koncáku a instalace korekčáku RIAA) měl mezipásmo potlačené skokem rovnou "na západ" samosebou, bylo jich (podobných) víc
_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
elektrosvit



Založen: Jun 27, 2016
Příspěvky: 2514

PříspěvekZaslal: út leden 08 2019, 19:37    Předmět: Citovat

Ano, tam použili ladicí potenciometry se dvěma odporovými drahami.

Vyššího výkonu jsi v něm dosáhl jak?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9659
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: út leden 08 2019, 19:53    Předmět: Citovat

celkovou přestavbou na MDA2020 po vzoru B113 a zdroje
_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hafca



Založen: Jul 27, 2004
Příspěvky: 4476
Bydliště: 25km na západ od Prahy

PříspěvekZaslal: út leden 08 2019, 20:07    Předmět: Citovat

U tuneru 3603A šlo poslouchat mezipásmo při současném navolení obou pásem. Ty pak byly na krajích a uprotřed se dalo pohodlně ladit v mezipásmu. S oblibou jsme poslouchali SNB, tam byly ke slyšení neskutečné hlášky.
_________________
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9659
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: út leden 08 2019, 20:31    Předmět: Citovat

ten volně dostupný kanál kdesi těsně nad horním okrajem pásma OIRT používala obsluha železnic, silniční služby a zemědělci o žních vše v plné řeči bez žádných utajovačů
_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12339

PříspěvekZaslal: út leden 08 2019, 21:07    Předmět: Citovat

Na brněnsku také sanitky. Také někdy zajímavé. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Syron



Založen: Oct 20, 2016
Příspěvky: 662
Bydliště: Olomoucko

PříspěvekZaslal: út leden 08 2019, 21:20    Předmět: Citovat

Leoši, Tvůj sáhodlouhý popis obsahuje spoustu pravdy. Člověk si zavzpomíná, někdy i slza na krajíčku. Třeba to, jak jsi zkoušel ten Rock Max. On tam totiž žádný rozdíl být slyšet nemohl, protože v tom vysílání není nic tak kvalitního, aby to nezvládl ten jmenovaný S..č. To já tvrdím už nejmíň 15, 20 let, že dnešní konzumní byznys nepřeje kvalitě všeobecně. Nejen v jídle, autech a vůbec spotřebního zboží. A v elektronice to doslova volá do nebe(nebo spíš pekla?). Všichni ti šmejdi se snaží o jediné. Vyrábět, vnucovat a vydělávat. Jejich nejvyšším cílem je, odvyknout nás kupující jakékoli kvalitě nebo trvanlivosti. Nejlíp by jim vyhovovalo, kdyby všechno bylo na jedno použití. Pokud jde o rádia, tedy vysílače, mám podobný názor. Dnes už je v ČR jen několik jakž takž stravitelných rádií, které se snaží, proti velkému odporu hlavně komerčních "Mediálních magnátů" Je mezi nimi několik čestných výjimek, například Tebou zmiňovaná F1, některá veřejnoprávní rádia, Proglas, a abych neurazil, ještě pár komerčních rádií.

Na jih od nás je možné chytit E1, E2Regional E3 a další spoustu komerčních rakouských rádií. Mezi těmi hlavně komerčními rádii je ale taky rozdíl v kvalitě. Ale takové svinstvo posílat do éteru jako u nás si nedovolí.

Ti naši šmejdi se snaží dokázat, že kupovat kvalitní, v tomto případě audio přístroje je pitomost. Jak jsi taky napsal, ty kvalitní přístroje naopak všechny ty vady zdůrazní. Já bych si dovolil ještě víc, čím HiFivější aparatura, tím hůř ty, podle mne úmyslně zprzněné srajdy, přehrají. Takže to DAB rádio už brzy bude kvalitou nerozeznatelné od těch dnešních některých VKV vysílačů. Možná dokonce některé ty MPsrajdy 124 kbps apod budou "hrát" ještě líp. Vysílání bude vlivem těch 20 nebo kolika multiplexů pro vysílatele za pár korun, a vlivem spousty stanic jim vynese mnohem víc peněz za reklamy.

Čím později se DAB u nás rozšíří, tím menšímu počtu posluchačů bude ten rozdíl v kvalitě vadit. A spousta mladých dnes už ani neví, co je to kvalitní hudba.

Z rakouských rádií mám nejraději Radio Wien(regionální druhý program). Bohužel hned 100kHz vedle vysílá Radio Ruby(já říkám Naruby), což je příšerný škvár. Někdy začátkem tohoto tisíciletí mi příjem kazily jenom změny počasí. Při zasněžených polích bylo úžasné poslouchat hlavně v noci téměř nepřetržitý tok hudby, přerušovaný jen pravidelným hlášením Radio Wien. Perfektní stereofonní efekt a dokonale vyvážená kmitočtová charakteristika, dynamika a úroveň modulace. To vše na ve své době (a troufám si tvrdit i dnes) na špičkovém tuneru SABA HIFI Studio 8200. Srovnatelný výrobek se tehdy u nás nevyráběl, a ani nevím o podobném tehdy prodávaném. A, Leoši, to, že bez tří odboček nejde udělat pořádný loudness(správně se to jmenuje fyziologická regulace hlasitosti), není tak úplně pravda. S dvěma odbočkami udělali téměř ideálně fungující obvod. Jedinou malou nedokonalostí bylo, právě tou chybějící odbočkou, že v rozsahu asi 10 dB při snižování hlasitosti zůstala křivka zdůraznění stejná. V jiných polohách téměř kopírovala křivky pánů Fletchera Munsena a dalších. Někde mám grafy, které jsem kdysi osobně naměřil. Včetně regulace basů a výšek. Z grafů je taky zřejmé, že regulátory výšek a basů nejde v žádném případě nastavit ani přibližně požadovaný průběh. Často se, nejen tady, soutěží, kdo má většího, tedy jeden má frekvenční křivku zesilovače 1až třeba 50000Hz v 1 dB, druhý v 0,1dB. Ale kolik dělá neexistující fyziologie? 20 dB, nebo 30? To jen pro pořádek. Ale ti soudruzi konstruktéři opravdu dokázali s potenciometrem za 100Kčs vymyslet superzmetek.

Ale už dost, nějak jsem se rozepsal. Jen ještě třeba k CD. I když už asi nemají velkou perspektivu. O tom úmyslném prznění už jsem taky několikrát psal. nebudu se opakovat.


Naposledy upravil Syron dne út leden 08 2019, 21:26, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Syron



Založen: Oct 20, 2016
Příspěvky: 662
Bydliště: Olomoucko

PříspěvekZaslal: út leden 08 2019, 21:24    Předmět: Citovat

Než jsem usmolil ten svůj příspěvek, píše se tu o mezipásmu, Náš první tuner měl jen dvojitý ladící vzduchový kondenzátor. také jsme ladili soudruhy příslušníky, sanitky a třeba státní statek. A bylo to často opravdu výživné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: st leden 09 2019, 1:58    Předmět: Citovat

Kono, to jsi v tom 635A Sopránu měnil i síťový trafo za výkonnější?
Nebo jsi jenom natočil na stabilizátoru plných 19V, co MBA810 ještě při přirozeným signálu snesou? A stál Ti ten jeden watt za to? Very Happy
Původní trafo i stábl jsou dimenzovaný právě tak pro dvě MBAčka.
Zatížení toho zdroje 635A nějakými silnějšími TDA s asymetr napájením bude mít za následek akorát tak to, že to bude s vybuzením stejně padat pod 16V a tak nula od nuly pojde Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9659
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: st leden 09 2019, 17:40    Předmět: Citovat

jo i trafo (zdroj) aby utáhlo ty výkonové šváby MDA zapojení se skoplo
z magiče B113
na MBA810 AS by stačil i ten původní trafák co tam byl do sopránu dán z fabriky

_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
padik



Založen: Jan 02, 2015
Příspěvky: 345

PříspěvekZaslal: út leden 15 2019, 6:52    Předmět: Citovat

Ahojte, ještě drobnost, která by mi pomohla. Když tu u nás šlo chytat Country rádio, taky jsem se "chytil" a poslouchám dodnes. Zatím jsem ale od nikoho neslyšel, že tato stanice má dost odlišný zvuk od ostatních ve smyslu příjemnosti a jakési probasovanosti. Momentálně k tuneru ladím zesilovač a repro. Když to postavím na zvuku této stanice, pak ty ostatní hrají nezáživně, suma sumárum neposlouchatelně. A když najdu takový nějaký muzikální střed, zase tím ochudím tu Country. Tím pádem se tady všichni shodujeme, že je to v ČR na FM v háji. Napadá mne, poladit to na ČRO 2 nebo Vltavě. ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Syron



Založen: Oct 20, 2016
Příspěvky: 662
Bydliště: Olomoucko

PříspěvekZaslal: út leden 15 2019, 15:01    Předmět: Citovat

Padíku, plně s tebou souhlasím. Opravdu je ten zvuk Country rádia, mírně řečeno, svérázný. Mně také připadá, když to veeelmi přeženu, jako bych přehrával výstup třeba z CD po lineárním patřičném zeslabení, přes vstup pro rychlostní přenosku. Je to asi nějaká součást jejich image nebo čeho. Ale já bych do toho nezatahoval ostatní navíc veřejnoprávní rádia. Asi bych uvažoval o nějakém hotovém ekvalizéru, případně amatérsky vyrobeném, a zařazoval bych ho jen pro to Country . Přiznávám, že mne to m.j. odrazuje od častého poslechu tohoto rádia, i když country hudba se mi líbí, byl jsem na ní odkojen.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Strana 6 z 8

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund