Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Cena Elektřiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
josek



Založen: Jul 01, 2012
Příspěvky: 162

PříspěvekZaslal: st listopad 28 2018, 8:57    Předmět: Citovat

Zvyšovaniu ceny elektriny prispieva aj jej výroba v tepelných elektrárňach spaľovaním hnedého uhlia. Takto vyrobená energia je (na Slovensku) dotovaná štátom, zdôvodňujú to záchranou necelých 3000 pracovných miest baníkov.

To znamená že dotácie putujú aj na mzdy zahraničnej pracovnej sily, pretože záujem o banícku prácu je doma stále klesajúci. V tomto má teraz banícky holding voľnú ruku a môže robiť voľný nábor pracovníkov v zahraničí.

Na dotácie sa skladáme všetci odberatelia - malí či veľkí. Najhoršie na tom je, že si na tom súčasná vláda postavila jedno zo svojich dlhodobých "sociálnych opatrení", ktoré majú vplyv na preferencie u časti voličov
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
houmr



Založen: Nov 01, 2016
Příspěvky: 974
Bydliště: Dřísy nedaleko Staré Boleslavi

PříspěvekZaslal: st listopad 28 2018, 9:09    Předmět: Citovat

Jenže problém je, že doklikat se na webu ČEZu někam, kde zjistím distribuční a ty další povinné poplatky je problém. Když dostanu "výhodnou nabídku" od nějakého dodavatele elektřiny, je tam samozřejmě jen silová elektřina. Dopočítat se u stolu celkové ceny jedné kWh tak snadné není, pokud to nevyzobeš z vyúčtování (i tam se dá ledacos snadno přehlédnout). Jak jsem zjistil poplatky za distribuci jedné kWh se liší od sazby, v běžně gůglitelných článcích má sazba obvykle není (D57d).
Paušál do toho zahrnovat nechci, tem bude stejný ať budu šetřit či plýtvat stejný

Tchán, na kterého je odběrné místo psáno před necelým rokem po telefonu odsouhlasil nějakou dvouletou smlouvu s tím, že cena silové elektřiny na první rok byla v obou tarifech tuším cca 1080 Kč na MWh. Na druhý rok v té smlouvě stanovena nebyla. Typuju, že cenu pro druhý rok zvýší, ale předpokládám, že to budou muset písemně oznámit a že s tím nebude muset souhlasit - doufám, že není moc naivní představa...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pikofarad



Založen: Dec 02, 2007
Příspěvky: 1342
Bydliště: 742 58

PříspěvekZaslal: st listopad 28 2018, 10:05    Předmět: Citovat

Tam nejsou jen platby za distribuci a silová.Platí se solary,za jistič,dph ...........
Obrázek je z mé faktury ČEZ, D57d.



ez.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  ez.jpg
 Velikost:  103.68 kB
 Staženo:  126 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15512
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st listopad 28 2018, 10:52    Předmět: Citovat

Tobě vychází 3,10 Kč za 1 kWh.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pikofarad



Založen: Dec 02, 2007
Příspěvky: 1342
Bydliště: 742 58

PříspěvekZaslal: st listopad 28 2018, 11:00    Předmět: Citovat

Doufám,že to tak zůstane.V červnu jsem prodloužil smlouvu na 3roky. 3,10 je v poho
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TAKJAN



Založen: Nov 17, 2011
Příspěvky: 6509
Bydliště: U Litomyšle.

PříspěvekZaslal: st listopad 28 2018, 16:22    Předmět: Citovat

BE v tom má nějaký bordel. Přišlo mi toto: (asi bez DPH?)
Přitom v loňském vyúčtování je uvedeno: NT 0,65, VT 2,54 bez daně.
Takže tomu nějak nevěřím.



Screenshot_1.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Screenshot_1.jpg
 Velikost:  46.95 kB
 Staženo:  132 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2641

PříspěvekZaslal: st listopad 28 2018, 19:48    Předmět: Citovat

Na obrázku níže posílám náhled na moji kalkulačku v Excelu.
Takže pro výpočet ceny elektrické energie (EE) platí toto:
1. Nikdo ti nespočítá, kolik budeš platit příští rok. To, co ti někdo spočítá je to, kolik bys platil v cenách na příští rok, kdybys měl např. stejnou spotřebu EE jako letos.
2. Jak tady někdo píše, že ho zajímá cena za 1kWh v NT nebo VT, jiný zase že ho zajímá celková cena za rok apod. Jde o to, co zajímá tebe. Mě osobně zajímá, kolik zaplatím za rok u jednoho distributora v porovnání s druhým.
3. Jak jsem psal, firmy mezi sebou soutěží o cenu silové EE. Ostatní jsou státem regulované ceny a mají je všichni distributoři stejné.
4. Myslím, že všichni standardní distributoři mají dvojtarif a jak jsem koukal do ceníků, tak se jejich tarify i stejně jmenují (tím myslím ty zkratky D25d apod). Někdo to může mít nazváno Akumulace 8, jiný třeba Akumulace 1/3dne. Ale co jsem viděl, "technický" název je D25d.
5. Na obrázku dole je náhled na údaje, které potřebuješ znát:
-počet fází (většinou 1 nebo 3)
-hodnotu hlavního jističe [A] (např. 25A)
-sazbu (např. D25d)
-spotřebu za rok ve VT
-spotřebu za rok v NT

Dále potřebuješ znát regulované ceny - ty se odvíjejí od výše popsaných 5 parametrů:
-distribuční poplatek za jistič
-cenu za distribuci 1MWh ve VT
-cenu za distribuci 1MWh v NT
-cenu za systémové služby
-cenu za OZE (cena je za MWh)
-cenu zaplatek za OTE (na měsíc)
-cenu daně za EE

Dále potřebuješ znát to, co můžeš vysoutěžit:
-cenu měsíčního poplatku za jistič
-cenu za 1MWh silové EE v NT
-cenu za 1MWh silové EE ve VT

A to je vše. Z tohoto zadání vypočítáš, kolik tě bude stát roční dodávka EE při určité spotřebě EE ve VT a NT.

Jestli chceš, dodaj sem tyto údaje, já ti to přepočtu.
Nebo sem mohu vystavit moji kalkulačku.
Nebo si tyto údaje zadej do kalkulačky na tzb.info nebo kde to je.

Ceníky ČEZu jsou zde: https://www.cez.cz/cs/podpora/ceniky.html?commodity=ele


Petr



Kalkulačka.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Kalkulačka.jpg
 Velikost:  83.28 kB
 Staženo:  136 krát


Kalkulačka2.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Kalkulačka2.jpg
 Velikost:  220.91 kB
 Staženo:  112 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Achab



Založen: Nov 05, 2010
Příspěvky: 5998
Bydliště: okr. Vyškov

PříspěvekZaslal: st listopad 28 2018, 20:12    Předmět: Citovat

U některých dodavatelů je navíc nutné zadat produkt. Jednotlivé sazby (např. D25d) mohou být nabízeny v různých produktových řadách s rozdílnou cenou. Například E-On Elektřina, Komplet, Jistota, Trend, Variant, Eko apod.
Cena se může lišit i podle distribuční oblasti, ceníky jsou pak podle kraje a okresu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2641

PříspěvekZaslal: st listopad 28 2018, 21:17    Předmět: Citovat

Já jsem záměrně produkt a poskytovatele vymazal. Samozřejmě, že je nutné do kalkulačky zadávat mé konkrétní ceny.

PF
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
TAKJAN



Založen: Nov 17, 2011
Příspěvky: 6509
Bydliště: U Litomyšle.

PříspěvekZaslal: čt listopad 29 2018, 11:35    Předmět: Citovat

Moje chyba. Po hovoru s BE zjištěno, že jejich cena taková je a ten rozdíl se pak nabalí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
houmr



Založen: Nov 01, 2016
Příspěvky: 974
Bydliště: Dřísy nedaleko Staré Boleslavi

PříspěvekZaslal: st prosinec 05 2018, 11:00    Předmět: Citovat

Jen aktuální info, jak to chodí - před rokem mi vypršel u BE tarif BEE, kde bylo myslím 980 NT a 1020 ve VT. Automaticky a potichu mi přišili GARANCI za cca 1200 a 1300. Upozornění prý posílají jen obyčejnou poštou (nic samozřejmě nepřišlo, jen na email jejich Zpravodaj o tom jak jsou skvělí...).
Teď mi přišlo, že od nového roku zvedají z těch (mnou nevědomých 1200/1300) cca o stokorunu. Takže jsem jim volal, jaké náležitosti musí mít výpověď.

Mezitím jsem na tom zde uvedeném odkazu srovnání cen vyplnil dle poslední faktury detailní informace o spotřebě atd., vyskákaly mi možnosti úspory v řádech 3-6 tisíc. U třech jsem zadal poptávku - přišly mi od nich "lákavé" nabídky s cenou kolem 1500 za MWh...
Do toho zavolala slečna z BE, že mi nabízí speciální nabídku - opět těch 980/1020. A dokonce poradila, abych si to za rok sám pohlídal a v listopadu případně odstoupil od navýšení ceny. Takže jsem zpět u BE.

Ještě jsem zkoušel Tarifomat. Za několik hodin od zadáni mi zavolala paní s tím, že zavolá pán, abych měl u sebe všechny podklady. Skutečně zavolal a po nadiktování podkladů mi pak do bezvědomí tvrdil, že je pro mne nejlepší přejít k EONu, byť nabízí vyšší cenu než tu na kterou původně chtěla zdražit BE. Dokonce hrozil, že ví jak to chodí a může se mi stát že "spadnu do černého odběru". Být důchodce, tak bych mu asi podlehnul...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15512
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st prosinec 05 2018, 11:45    Předmět: Citovat

Neboj, na to můžeš být i důchodce. On totiž důchodce neznamená automaticky být blbej jak mladej fógl. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TAKJAN



Založen: Nov 17, 2011
Příspěvky: 6509
Bydliště: U Litomyšle.

PříspěvekZaslal: st prosinec 05 2018, 11:48    Předmět: Citovat

Vitásková (vyznamenaná a odsouzená) proti činnosti ERU podává odpor, nevím, kde jsem to zahlédl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
houmr



Založen: Nov 01, 2016
Příspěvky: 974
Bydliště: Dřísy nedaleko Staré Boleslavi

PříspěvekZaslal: čt prosinec 06 2018, 6:05    Předmět: Citovat

p32 napsal(a):
Neboj, na to můžeš být i důchodce. On totiž důchodce neznamená automaticky být blbej jak mladej fógl. Laughing


Apriori sice ne, ale s vyšším věkem klesá schopnost rychle a racionálně uvažovat. Vidím to na svém tátovi. Jak překročil sedmdesátku a přestal vypomáhat v práci, tak je znát úbytek sil i v mentální rovině, kdy např. v nějaké časové tísni či v blbé situaci prostě nedokáže pohotově reagovat a podlehne hloupé myšlence, jen aby už to bylo pryč..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Achab



Založen: Nov 05, 2010
Příspěvky: 5998
Bydliště: okr. Vyškov

PříspěvekZaslal: čt prosinec 06 2018, 9:55    Předmět: Citovat

To je značně individuální, mému otci táhne na devadesát a myslí mu to velmi dobře. Na to, aby rozpoznal různé šmejdy a vyhodil je od dveří ani nepotřebuje internet. Problém řady starších důchodců je hlavně přílišná důvěřivost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 2 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.22 sekund