Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Příkon současných TV
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
PeteBurns
Zablokován


Založen: Oct 08, 2007
Příspěvky: 2578

PříspěvekZaslal: čt červen 04 2020, 0:46    Předmět: Citovat

Syron napsal(a):
Průměrná cena nových TV, které si kupují, je tak max kolem 5i až 6i tisíc. U těch bohatých a velmi bohatých se kupují nejčastěji telky kolem 10 litrů. Ne,že bv si nemohli koupit dražší, ale proč?

P32 to vystihol presne, a moje skusenosti s viacerymi ludmi to potvrdzuju - staci, ze maju drahsie ako susedia naokolo a kamosi, viac netreba Laughing A ja som s mojimi dvoma LED uplne spokojny, o existencii OLED a AMOLED a QLED a LaserLED a xyzLED prakticky ani netusim Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
houmr



Založen: Nov 01, 2016
Příspěvky: 975
Bydliště: Dřísy nedaleko Staré Boleslavi

PříspěvekZaslal: čt červen 04 2020, 7:54    Předmět: Citovat

o QLED jsem získal pojem při čekání na letišti v Dubaji - běžela tam nějaká reklamní televize, která mne upoutala díky pleťovým barvám, velmi nepřirozeně zbarvených do růžovofialova. Byla to reklamní televize SAMSUNG s trailerem ve smyslu SAMSUNG QLED - new TV generation. Jestli má televize nové generace takové barvy, tak mi snad ta moje CRT, Plazma a LCD vydrží ještě hodně dlouho...
Někde najdu i fotku té "reklamy".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pocitujlasku



Založen: Dec 12, 2005
Příspěvky: 2167

PříspěvekZaslal: čt červen 04 2020, 8:39    Předmět: Citovat

PeterBurns: zo mna sa monteri zabradlia smiali, lebo v dome som mal ako telku 24" monitor s tunerom. Aktualne mam nejaku ani neviem kolko palcovu, ma to dlzku asi meter znacky technika za 150 eur z tesca. na to, ze mi to vacsinou bezi ako kulisa mi to uplne staci. A ked som nedavno na tom pozeral 4K kanal, tak som len cumel, ten obraz bol porovnatelny s par tisic eurovou telkou.
_________________
No vidis, a tak si sa bal
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7411

PříspěvekZaslal: čt červen 04 2020, 11:24    Předmět: Citovat

houmr napsal(a):
Jestli má televize nové generace takové barvy, tak mi snad ta moje CRT, Plazma a LCD vydrží ještě hodně dlouho...
Nemá. Vše je to o nastavení. Stačí se zajít podívat do krámu a pokud je tam rozumný prodavač, tak přepnout alespoň do filmového módu. Ty předváděcí módy jsou vždy strašné. Jejich účelem totiž není ukázat nejlepší obraz, ale zaujmout zákazníka, který jde kolem, v krámě, kde je obvykle dost světla.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rayx



Založen: Sep 26, 2014
Příspěvky: 351

PříspěvekZaslal: čt červen 04 2020, 15:30    Předmět: Citovat

Syron napsal(a):

Takže jsem se zase nedozvěděl, co žere OLED, a v čem jsou ty její obrovské výhody.

Tak vše to bude zase jen o nějakým nastavení, velikosti, roku, někomu bude jedna z nich brát víc, někomu ta samá zase míň, na takhle obecnou otázku nikdo neodpoví.
Maximální a typické hodnoty maj výrobci uvedené na stránkách, vyber konkrétní typ a velikost, a posuzuj napříč značkami a technologií.
Však i odkazovaný Datart tam má typické spotřeby uvedené Wink
UE65TU7072 typicky 116 W (dohledatelné max 196W)
QE65Q67R typicky 118 W (dohledatelné max 200W)

https://www.samsung.com/cz/tvs/
https://www.lg.com/cz/televizory
https://www.panasonic.com/cz/consumer/televizory/
...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Syron



Založen: Oct 20, 2016
Příspěvky: 662
Bydliště: Olomoucko

PříspěvekZaslal: čt červen 04 2020, 21:49    Předmět: Citovat

Pořád tu nikde není, kolik žere OLed, jakým způsobem vyrobí tato TV z hnusného amerického seriálu v NTSC s obrazovým kmitočtem 3,58 MHz úchvatný nádherný obraz s rozlišením 8K. Nevím,jak kdo, ale já si pořizuji TV k sledování televizního vysílání. Zpráv, reportáží dokumentů, živých přenosů a taky občas filmů. Někdy i seriálů, ale s rozumným počtem dílů. Rozhodně ne stovek dílů. Nejlepší kvalita a rozlišení suverénně je na české televizi, z přírody a ze studií. Je to m.j. dáno kvalitou celého řetězce od osvětlení, kamer, přenosu, zpracování a vysílání. Kvalita je daná vždy nejslabším článkem řetězce, včetně lidského faktoru. Jiná věc je obsah "díla". Tady je to čistě subjektivní záležitost. A o peníze tu jde až v první řadě.

Stejně jako u audia. nějaký upscaling může subjektivně u kvalitních pořadů výsledek více nebo méně přikrášlit, ale s původním obrazem to pak má pramálo společného. Upřímně, kolik procent majitelů zajímají ty blbinky a dema, předváděná v prodejnách? A kolik znich je schopno si ty, s prominutím, pitominy, dokáže nainstalovat? Možná část mladých nebo mladších lidí. Jen kupa blábolů. Takže jsem se zas nic užitečného nebo rozumného nedozvěděl. Ale reklama není téměř nikdy určena k přemýšlení. Spíš naopak k oblbnutí.

Toto vlákno je o ceně TV, ale pramálo se tu člověk o ní něco rozumného a použitelného dozví.


Naposledy upravil Syron dne čt červen 04 2020, 22:07, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Syron



Založen: Oct 20, 2016
Příspěvky: 662
Bydliště: Olomoucko

PříspěvekZaslal: čt červen 04 2020, 22:04    Předmět: Citovat

PeteBurns, To chlubení a soutěž kdo má většího nebo lepší TV, to na dědinách az tak moc nefunguje. Spíš se tak trochu soutěží, kdo víc ušetřil a "Vykýval" s cenami. Ty blesky v supermarketech působí na skopové palice spíš té střední třídy a osoby s nižší inteligencí. Tady se chlubí spíš ve smyslu: já mám mobil za deset tisíc! Původněš stál dvacet, ale já ho mám za půlku, dal mě slevu půlku ceny!!! ale naproti mají ten stejný bez slevy za devět. Hamižnost funguje dokonale. Dokonce i bohatí a celkem vzdělaní lidé na to občas skočí. Tady na Hané peníze zaslepují a vypínají přirozenou ostražitost.

Ale už zase jsme mimo téma!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7411

PříspěvekZaslal: pá červen 05 2020, 8:36    Předmět: Citovat

Syron napsal(a):
Pořád tu nikde není, kolik žere OLed, jakým způsobem vyrobí tato TV z hnusného amerického seriálu v NTSC s obrazovým kmitočtem 3,58 MHz úchvatný nádherný obraz s rozlišením 8K.
Kolik žere je v tom odkazu. A proč by měla něco vyrábět z NTSC? Pokud se nedíváš na nějaké šílenosti, tak spousta seriálů byla v US točena na film. Takže třeba Mash nyní dává Prima nativně v HD. Jinak v 8k se mělo nativně vysílat z Japonska z Olympiády toto léto.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Syron



Založen: Oct 20, 2016
Příspěvky: 662
Bydliště: Olomoucko

PříspěvekZaslal: pá červen 05 2020, 15:45    Předmět: Citovat

Už jsem doufal, že nebudu odpovídat. Ale nevěřím, že Američani dnes nahrábají ty stovky dílů televizních seriálů na filmový pás, a navíc ještě v kvalitě odpovídající FULL HD. Že ty první díly staré decítky let byly na pásech, je možné.

A pokud má Prima v horním rohu napsané HD, kvalita obrazu má většinou velmi daleko do FHD. Navíc při formátu 4:3 jde o starší "dílo". A jak znám soukromé televize, nejsou v žádném případě ochotni platit za kvalitu. A za zvýšený datový tok. V bibli je napsáno: nehažte perly před svině. A o případné možnosti vysílat ve 4K nebo dokonce 8K mám veeeeelké pochybnosti. Pokud s tím někdo začne, bude to ČT.

Před léty byly vysílány olympijské hry z Nagana. Ze stejného Japonska, z kterého se podle tebe mělo letos vysílat nativně v 8K. Dobře si pamatuji na Nagano. Rozlišení mizerné, odpovídající NTSC. Ale půl minuty reklamy stálo milion dolarů. Opět použiji NO comment, které se ti tak "líbí.

A alespoň malá zmínka o spotřebě. Kromě spotřeby el. energie ti šmejdi z některých soukromých televizí vybírají za tu svou "kvalitu HD" poplatky, a ty je nutné také započítat do spotřeby TV.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7411

PříspěvekZaslal: pá červen 05 2020, 18:17    Předmět: Citovat

Formát 4:3 není rozhodující pro obrazovou kvalitu. Buď se točilo na film a HD z toho udělat jde (u nás třeba takto převedený Cirkus Humberto nebo Hříšní lidé, nebo se točilo televizně a HD z toho udělat nejde - Nemocnice na kraji města. Ta má díky mizerným Tesláckým kamerám skoro VHS kvalitu Smile
Písmenka HD na obrazovce s tím samozřejmě nemají co dělat, ta tam jsou nezávisle na obsahu.
Nagano tehdy jiné být nemohlo. HD kromě experimentů (na YT lze najít záznamy už z Lillehammeru 1994) neexistovalo a jediné dva formáty byly SD NTSC a SD PAL, byť již digitální. Japonsko bylo SD NTSC a přepočet do PALu s tehdejšími signálovými procesory nebyl žádný zázrak. Nakonec se to tady ještě nahrálo na analogový Betacam. Dnes jsme v tomhle zcela jinde. Nativní HD bylo k dispozici již v zimě z Kanady 2010, i když jen live.
Se 4k nebo 8k u nás nezačnou TV, ale spíš internetové služby a kabelové kanály. V Japonsku ovšem pozemní 8k vysílání v souvislosti s Olympiádou plánováno je, NHK je bohatá TV a Japonci jsou hračičky... Kromě nějakého experimentu to v Evropě samozřejmě vysílat nikdo nebude, 4k přes satelit sportovní kanály nejspíš dávat budou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Syron



Založen: Oct 20, 2016
Příspěvky: 662
Bydliště: Olomoucko

PříspěvekZaslal: so červen 06 2020, 0:27    Předmět: Citovat

xsc. HD kromě experimentů (na YT lze najít záznamy už z Lillehammeru 1994) neexistovalo

Nemáš pravdu. Už v osmdesétých letech, resp. koncem osmdesátých let už byly na německém trhu CRT televize s HD rozlišením s úhlopříčkou 95 cm WIDE. Možná kolem roku 1987+-,ať mě někdo nechytá za slovo. Snímkový kmitočet 50Hz, řádkový 32,5 kHz. Obraz byl kompatibilní s běžným PAL, dal se přepočítat z palu do HD, a v té době už se v HD vysílalo. Tv měla vstup pro HD signál, existovalo poměrně dost různých nekompatibilních formátů. Ale ten vysílaný signál byl ve skutečném HD rozlišení. Jedním z formátů bylo vysílání v paketu čtyř po sobě vysílaných obrázků, ze kterách se vytvořil obraz v HD rozlišení.

TV vážila hrubým odhadem kolem 80 kg. Byla to pořádná dvouchlapová bedna.


Písmenka HD na obrazovce znamenají, že jde o vysílání v FHD rozlišení. Musíš k sledování použít TV nebo STB, který je schopen toto rozlišení zpracovat. Mělo by to zaručit určitou kvalitu obrazu. alespoň u nových pořadů. Pokud je skutečná kvalita "HD" srovnatelná s SD, a příslučná televizní společnost za to bere poplatek, je to minimálně podvod, obzvlášť, pokud je tvrzeno, že obraz je ve vysoké nebo dokonce nejvyšší kvalitě.

K těm kamerám: od jisté doby se i v čst používal v celém studiu PAL, a před připojením k vysílači se signál transkódoval do SECAMu. Ale kromě neostrého obrazu staršího data byly rozjeté i konvergence. Ale že by byly takto rozkonvergované kamery PAL, se mi nechce věřit. Měl jsem v ruce i jedny z prvních VHS kamer, i s vidikonem, ale takové konvergence si nepamatuji.


ASle.... Zase. Úplně OT. A to jsem už psát k tomuto tématu nechtěl. Ale když někdo píše blbosti, nedá mi to.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7411

PříspěvekZaslal: so červen 06 2020, 4:09    Předmět: Citovat

Blbosti píšeš ty. Ten německý systém kompatibilní s PALem v 90. letech se jmenoval PAL+, nic HD na něm nebylo, ale uměl 16:9. Ten televizor byl 100Hz pro potlačení blikání, ale ne HD, což si můžeš snadno spočítat z tebou správně uvedené řádkové frekvence Smile Jediné vysílané HD v té době bylo japonské MUSE, ale to vzhledem k použitému principu podvzorkování mělo dost problémů.
V Evropě se HD testovalo v projektu Eureka, což bylo pár testů při Eurovision/EBU. Nejdřív pro to vyvinuli ještě analogový záznamový systém, v 90. letech pak přešli na digitál. Protože obrazová komprese prakticky neexistovala, k nahrání se používaly nejdříve 4, pak s kompresí 2:1 dva stroje D1. Poněkud nepraktické a hodně drahé řešení.
PAL ve studiu se na Kavkách používal od začátku barevného vysílání, Secam se tam nepoužíval (vždy se konvertovalo až na výstupu). Secam totiž nejde přímo režijně zpracovat.
Ohledně kamer je naprosto jedno, jestli se vysílalo v PALu nebo Secamu, šlo o jejich konstrukci, která se u první várky Tesle nepovedla. Taky pro druhou řadu Nemocnice Němci dodali kamery Bosch, které tam pak vydržely až do roku 1990.
VHS kamera s jedním vidikonem z principu nemohla mít problém s konvergencí, neboť barevný obraz se získával pomocí mřížkového filtru před tím vidikonem. Problémy s konvergencí měly jen studiové kamery se třemi snímači - v té době plumbikony.
HD písmenka znamenají, že to bylo v HD odbaveno. O zdroji signálu neříkají vůbec nic. Pokud se bude vysílat starý film, tak bude 4:3 a čb. HD ale být může. Nevím ale, kde se berou ty nesmysly, že vysílání ze studia nedosahuje HD parametrů. Všechny naše velké TV na HD ve studiích již dávno přešly a obraz v HD opravdu viditelně je, nikoliv "srovnatelný s SD". I natáčené pořady včetně hloupé Ordinace nebo Soukupových blábolů...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Syron



Založen: Oct 20, 2016
Příspěvky: 662
Bydliště: Olomoucko

PříspěvekZaslal: ne červen 07 2020, 0:34    Předmět: Citovat

XSC napsal:
Blbosti píšeš ty. Ten německý systém kompatibilní s PALem v 90. letech se jmenoval PAL+, nic HD na něm nebylo, ale uměl 16:9. Ten televizor byl 100Hz pro potlačení blikání, ale ne HD, což si můžeš snadno spočítat z tebou správně uvedené řádkové frekvence Smile Jediné vysílané HD v té době bylo japonské MUSE, ale to vzhledem k použitému principu podvzorkování mělo dost problémů.

Co tady plácáš za nehorázné blbosti? Už mě to fakt nebaví. Ale vždycky musím reagovat. Nevím, kde s to četl, a jaký pal+? Jakých 100 Hz? A že nic HD na něm nebylo. Já jsem tu TV měl na stole, vlastně na dvou stolech. Na jeden se nevešla, a abych se dostal na druhou stranu, potřebuval bych skoro jízdní kolo. Samozřejmě s obrovskou nadsázkou. Měl jsem od ní schéma, občas i naskočila. Ale byla tam špatná řídící jednotka, která nakonec umřela úplně.

A jak jsi přišel na to, že se dívám na srač..idní slabomyslné seriály vysílané na soukromých TV? A uvědom si konečně, že jakýmkoli přepočítáním obrazu nahoru, pokud obě hodnoty rozlišení nejsou v přesně daném poměru, se obraz spíš zhorší. Malé odchylky se dají vykompenzovat mírnou změnou velikosti obrazu, nebo ztrátou okrajových částí obrazu, což oko bez přímého porovnání nemusí postřehnout.

Celkem bezproblémový je naopak převod z FHD1080 na 720. Tam to vychází přesně o třetinu.

Velmi znatelnou ztrátu rozlišení už způcobí u FHD rozlišení např. u LG nebo Philips, u ostatních to nemám ověřené. Pokud dáš u LG FHD formát 16:9, ztrácíš velkou část detailů. Musíš dát formát Pouze skenování. Přitom se mírně změní velikost obrazu. U Philips je podobně formát Nepřepočítaný, u jiných originální apod.

Pokud na této televizi sleduješ SD vysílání, možnost této volby není. Problém s přepočtem není příliš výrazný, akorát neuvidíš určitou část okrajů, cca 70 p. Takže tolik k zobrazení HD na obrazovce a výsledná kvalita a rozlišení obrazu. Pokud ten americký seriál nebyl natočen na filmový pás potřebné kvality a zrnitosti, a byl vyroben elektronicky pro US trh, NIKDY! nemůže dosáhnout rozlišení 192O:1O80!!!


A ještě se vrátím k "nativnímu" rozlišení. Takový obraz nikdy neodpovídá originálu a málokdy obsahuje detaily, které by měl obsahovat. Čím kvalitnější byl původní obraz, tím se může subjektivně jevit ten nový obraz "hezčí". Natus znamená zrozený, vytvořený, možná udělaný. Přibližně z latiny Natus=zrodit se. Asi tak jako "běžná spotřeba" nebo laboratorně zjištěná spotřeba paliva u auta. Není pravdivá a nedá se reklamovat ani vysoudit.

A jak souvisí "správně spočítaná" řádková frekvence s 100Hz snímkovým kmitočtem? Už s viděl vysílat něco, a zejména v 80ých letech se snímkovým kmitočtem 100 Hz? Je ti jasné, jaké by ti pak vyšlo rozlišení obrazu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7411

PříspěvekZaslal: ne červen 07 2020, 7:38    Předmět: Citovat

Tak sem napiš typ té TV, ať vidíme ten zázrak a hlavně kdo v tom tvém hypotetickém HD rozlišení vysílal. Protože jediný systém z té doby byl HD-MAC, který se ale prakticky nedostal do komerčního provozu: https://en.wikipedia.org/wiki/HD-MAC
Pokud jsi byl majitelem takové experimentální TV, tak fajn, ale ty fakt nebyly volně k prodeji na německém trhu, obzvlášť ne kolem roku 1987... Zato 16:9 TV pro PAL+ a s přepočtem snímkového kmitočtu na tom trhu byly. Pokud nevíš, co byl PAL+, tak si to najdi.
100Hz zobrazení samozřejmě neznamená, že to bylo i tak vysíláno, je to jen interní procesing potlačující jinak viditelné blikání obrazu na každé CRT obrazovce. Půlsnímkový kmitočet vysílaného obrazu byl pořád 50Hz, vždyť to byl stále PAL.
Dopočítat si, kolik řádků se ti vejde do jednoho snímku při známé snímkové a řádkové frekvenci, by měl umět každý, kdo tvrdí, že o TV něco ví.
Další řeči o přepočítávání obrazu nahoru už jsou naprosto mimo. O ničem takovém jsem nepsal. Psal jsem o tom, že pokud něco bylo točeno na film, tak z toho lze udělat HD. Ne přepočtem, ale novým naskenováním toho filmu, jehož rozlišení je často i vyšší než HD.
Tvůj rozbor slova nativní je hezký, ale je to jen odvádění pozornosti jinam. V TV se nativní používá pro případ, kdy se v celém řetězci od kamery po zobrazení zachovává to rozlišení, v kterém je natáčeno.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Syron



Založen: Oct 20, 2016
Příspěvky: 662
Bydliště: Olomoucko

PříspěvekZaslal: ne červen 07 2020, 22:25    Předmět: Citovat

Konečně vidím, kam chodíš pro rozumy. Ještě pár příspěvků, a budeš mě učit, co je to ta Tele Vise. A pokud tu moji TV nenajdeš na té tvé Vikipedii, zkus i jině zdroje teoretických informací. Jen nezapomínej, že to není žádný vědecký archiv dokumentů nebo dokumentací. Může a nemusí tam psát prakticky kdo chce co chce. Není to naučný slovník akademie věd. Ani seznam typů všech TV vyráběných ve světě. Takže neznamená, že cos neviděl, to neexistuje. Já osobně si samozřejmě nemůžu pamatovat, co jsem opravoval před 24 roky. Čím jsem se zabýval asi dva nebo tři týdny, a co nemělo tehdy pro mne praktické využití.


Ale už opravdu končím debatu s tebou o teorii, kterous kdesi vyčetl a furt bys chtěl mne zkoušet a provokovat.Těch televizí, které jsi neviděl, a tudíž neexistují podle tebe, jsou možná stovky. Howg(h)!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 6 z 7

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.19 sekund