Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Příkon současných TV
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Syron



Založen: Oct 20, 2016
Příspěvky: 662
Bydliště: Olomoucko

PříspěvekZaslal: ne květen 31 2020, 19:08    Předmět: Citovat

Slovo nikdy jsem nepoužil, zkus si to přečíst ještě jednou. Já se taky podívém, co jsem napsal. Ať zas někdo nenapíše, že jsem psal "Zmňatiny", tedy volně přeloženo.


A zatím nikdo neví odpověď na můj dotaz co to žere, ty O/Qled?


Naposledy upravil Syron dne ne květen 31 2020, 19:22, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Syron



Založen: Oct 20, 2016
Příspěvky: 662
Bydliště: Olomoucko

PříspěvekZaslal: ne květen 31 2020, 19:11    Předmět: Citovat

rayx napsal(a):
Syron napsal(a):
Několikrát se mi stalo, že na zadní straně TV byl údaj o příkonu nebo měrné spotřebě TV.
I když jsem se snažíl, tak vysoké hodnoty jsem nedosáhl.

Čím jiným by to ověřil než nějakým "měřákem"?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Syron



Založen: Oct 20, 2016
Příspěvky: 662
Bydliště: Olomoucko

PříspěvekZaslal: ne květen 31 2020, 19:20    Předmět: Citovat

Rayx, tak proč píšeš něco jiného,než jsem napsal, a ještě k tomu jsi mne už i citoval? To už se taky pleteš, nebo je v tom úmysl?

Mimochodem, už jsem taky několikrát naměřil víc, než uvádí výrobce. Častěji u plazmových TV. Ale tohle bych chápal, proč. To zapadá do obchodní politiky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Syron



Založen: Oct 20, 2016
Příspěvky: 662
Bydliště: Olomoucko

PříspěvekZaslal: ne květen 31 2020, 19:33    Předmět: Citovat

Pot Palo, dobrý nápad, ale já mám už špatnou Paterž, Nedokážu obkroužit celých 360 stupňů, a pokud se budu točit na obrtlíku, asi sebou seknu, až se mi zamotá šiška, a TV se rozbije. Možná vynaleznou držák na strop s motorkem na DO. To pak bude super. Razz Laughing Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rayx



Založen: Sep 26, 2014
Příspěvky: 351

PříspěvekZaslal: po červen 01 2020, 8:05    Předmět: Citovat

Syron napsal(a):
Rayx, tak proč píšeš něco jiného,než jsem napsal, a ještě k tomu jsi mne už i citoval? To už se taky pleteš, nebo je v tom úmysl?

Mimochodem, už jsem taky několikrát naměřil víc, než uvádí výrobce. Častěji u plazmových TV. Ale tohle bych chápal, proč. To zapadá do obchodní politiky.

Nebyl v tom žádný úmysl a za použití termínu "nikdy" místo "několikrát" se Ti omlouvám Wink
Potom by mělo být o to jednodušší uvést, který telky měly na štítku uvedeny hodnoty, co se Ti nepodařilo naměřit. S ohledem na název vlákna mě zajímaj jen ty současný do 10 let.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Syron



Založen: Oct 20, 2016
Příspěvky: 662
Bydliště: Olomoucko

PříspěvekZaslal: po červen 01 2020, 13:40    Předmět: Citovat

No comment. Už mě to nebaví.

Omluva se přijímá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15512
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po červen 01 2020, 14:33    Předmět: Citovat

Tak jste se pobavili a teď znovu. Jak je to se spotřebou TV s OLED a QLED?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Syron



Založen: Oct 20, 2016
Příspěvky: 662
Bydliště: Olomoucko

PříspěvekZaslal: po červen 01 2020, 20:46    Předmět: Citovat

To ti tady nikdo neřekne. Už jsem se ptal několikrát. Ale místo odpovědi samé blbiny. Už mě nebaví na ně reagovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PeteBurns
Zablokován


Založen: Oct 08, 2007
Příspěvky: 2578

PříspěvekZaslal: út červen 02 2020, 1:24    Předmět: Citovat

A ten Olomouc, to je moc mala dedina, ze tam nikto novu telku nema? Razz Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7400

PříspěvekZaslal: út červen 02 2020, 5:34    Předmět: Citovat

QLED je v podstatě pořád LCD, takže se moc lišit nemůže. Teoreticky by mělo mít o něco nižší spotřebu, protože se neztrácí 2/3 světla z podsvícení na filtrech, ale není tomu tak. Viz 2 TV od Samsungu o stejné úhlopříčce:
https://www.datart.cz/televize-samsung-ue65tu7072-cerna.html
https://www.datart.cz/televize-samsung-qe65q67ra-cerna.html
OLED by teoreticky měla mít spotřebu nejnižší. Ale protože se technologicky nevede, nepoužívá se čistě RGB OLED, ale stejné LED s filtrem a celková spotřeba je tak vyšší než u LCD. Ono i řízení těch LED musí mít vzhledem ke kapacitám a potřebným proudům vyšší ztráty než v podstatě napěťově řízené LCD.
https://www.datart.cz/televize-lg-oled65b9s-cerna.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15512
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út červen 02 2020, 6:04    Předmět: Citovat

PeteBurns napsal(a):
A ten Olomouc, to je moc mala dedina, ze tam nikto novu telku nema? Razz Twisted Evil
Ano, je to ta dědina, takže ta Olomouc. Laughing A ano, lidí je dost, co mají nové TV, ale nevím proč, tak sem nepíšou o jejich spotřebě. Taky se divím, proč nenapíšeš něco o spokojenosti se svou OLED či QLED TV, když tomu tak rozumíš. Wink

Jinak z toho porovnání je furt lákavé přemýšlet o tom, proč jednu QLED TV nebo za stejnou cenu raději dvě normální TV či dokonce tři místo jedné OLED TV. Nějak mi osobně nepřipadá rozumné na naše vysílání v té skoro HD kvalitě mít něco, kde líp neuvidím. Snad jen pro chlubení přes sousedama. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rayx



Založen: Sep 26, 2014
Příspěvky: 351

PříspěvekZaslal: út červen 02 2020, 7:52    Předmět: Citovat

@Syron
No vidíš, když se Tě člověk opakovaně konkrétně zeptá na to cos tu uvedl, které že to snad současné telky braly méně žes spotřeby uvedené na jejich štítcích jsi nedosáhl ani po Tvém snažení, tak nyní no comment a že Tě to už nebaví reagovat a samé blbinky ...

Stejně jako nastoupily plasmy, 3D, prohnuté, ambient, projekční, laser, 4K atd. tak stejné je to s QLED i OLED, jenom čas a trh ukáže, co přežije o trochu déle. A většinová společnost, která nejen o tomhle foru neví až do doby, kdy jí ta telka těsně po záruce klekne a pak hledá pomoc, tady nebude psát, kolik komu ta která nová telka bere, na to často nemaj ani ty "měřáky" ... Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Syron



Založen: Oct 20, 2016
Příspěvky: 662
Bydliště: Olomoucko

PříspěvekZaslal: út červen 02 2020, 23:48    Předmět: Citovat

Když nedáš pokoj, tak jenom pro tebe: Novými televizemi se nezabývám, nemám, a nikdy si nekoupím, teda doufám. Ale když tě to tak trápí, že asi nemůžeš spát, byla tam nějaká Changhong, Hyundai, Orava, a možná Samsung. Z těch opačných konkrétně plazma Samsung a z obyčejných zas nějaké exoty.

Nejsi pan farář, abych se ti zpovídal, a nepřipadalo mi to tehdy důležité, abych si to zapisoval. A už si najdi nějaké jiné téma na rýpání. Na těch 6 let a asi 80 nebo víc příspěvků se věnuj těm, kterými jsi něco dobrého přispěl. Jsou tady takové, to přiznávám.

Ať nedopadneš jak ten Volomóc. Ale Olomouc je krajské město, a píše se o ní dost i na netu. A za svoje bydliště se asi stydíš, jinak už bys ho sem dávno napsal. Stejně jako PeteBurns.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rayx



Založen: Sep 26, 2014
Příspěvky: 351

PříspěvekZaslal: st červen 03 2020, 9:18    Předmět: Citovat

Já se ptal fakticky na to cos napsal, nic víc mě nezajímalo, než u jakých snad "současných" TV jsi byl překvapen, že výrobce uvedl více než měla být skutečnost. Nerýpal jsem a jen se držel téma, však je to tu v historii, když dnes nevíš, stačilo napsat že přesně už nevíš, zpovědník nejsem ...
Každý ať si na forech plácá co mu tamní moderátor/admin dovolí.
Ať se daří na Hané Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Syron



Založen: Oct 20, 2016
Příspěvky: 662
Bydliště: Olomoucko

PříspěvekZaslal: čt červen 04 2020, 0:34    Předmět: Citovat

XSC, dík za odkaz.
Dovolím si několik poznámek:

Takže Datart je absolutní mistr žvanění. Řekl bych, že o hodně předstihl Sony. Ale vypadá to, že vlastně citoval výrobce, tedy LG. Ale u jiných výrobců to asi bude podobné. Napsané mnoho blbostí, ale zákazník se toho moc nedozví. Nevím, podle jaké normy se stanovuje běžná spotřeba nebo běžný příkon. Píše se o výkonu 40W zvukové části. Kdyby to byla pravda, tak se TV asi rozpadne. Popraská displej.

Těch zbývajících asi 6o-80 W krát účinnost zbude na ty ledky. A jaký bude při tom ten běžný obraz? Něco "sežere" elektronika. Podle propočtu těch 699 korun za rok znamená necelé 2Kč denně, za což koupíme max přibližně 0,4 KWh. tedy denně max tři hodiny provozu. Kdo si koupí za cca 45 litrů televizi, a pak se na ni nedívá? asi jen blázen. Nebo nás považují za absolutní pitomce. Lžou, až se jim od mordy práší. Netvrdím, že moje výpočty jsou absolutně správné, rayxi, ale tak nějak to bude.

A podobných pitomostí je ten "popis" plný. Vyberu třeba tu obrovskou velikost černé barvy a kontrastu.Už jsem tu psal několikrát, jaká je to pitomost. Obraz musí obsahovat celou a vyváženou stupnici šedé, jinak tam spousta detailů není vidět. Navíc takový obraz je velmi nebezpečný pro oči a přímo ohrožuje sítnici. Ještě další věc: obraz není ze zdravotnich důvodú vhodné pozorovat ve tmě, ale při osvětlení zas není možné využít tu extrémně černou barvu. I na displej a absolutně černý dopadá okolní osvětlení a také jas světlých částí obrazu, takže nikdy nemůže být černý.

Dál radši nebudu pokračovat, i tak naštvu dost zastánců podobných blbostí.

Takže jsem se zase nedozvěděl, co žere OLED, a v čem jsou ty její obrovské výhody. Ještě se vrátím k zejmě "chudým" vesničanům nejen z Olomouce. Můžu potvrdit, že i v docela malých vesničkám existulí kromě chudých, kteří se ale vyskytují i ve větších nebo menších městech, taky bohatí, i velmi bohatí lidé. Nedá se říct, že by si nekupovali nové televize, nebo na ně neměli. Odhadem minimálně 80-90% lidí i na vesnicích mají nové televize. CRTéčko tady na Hané abys hledal se svíčkou. Průměrná cena nových TV, které si kupují, je tak max kolem 5i až 6i tisíc. U těch bohatých a velmi bohatých se kupují nejčastěji telky kolem 10 litrů. Ne,že bv si nemohli koupit dražší, ale proč?

A s tím měřením příkonu, velká část majitelů nových televizí má velký problém už jen naladit kanály. Nastavit správný obraz, opravdu využívající plně schopnosti a možnosti dané tv, je jen hrstka. A to ještě čím bohatší člověk nebo lepší TV, tím větší mají problémy. Je s podivem, kolik lidí si dovezou nebo nechají dovézt televizi a pak se po celou dobu životnosti dívají na TV v režimu PRODEJNA. Většinou tato doba není příliš dlouhá, kolem dvou až tří let, a pak "frfľají. Tito lidí opravdu neměří spotřebu ani příkon.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 5 z 7

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.20 sekund