Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

LED TV 32LE430E vadný T-CON

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ARDO



Založen: Jun 20, 2013
Příspěvky: 669

PříspěvekZaslal: čt listopad 22 2018, 18:34    Předmět: LED TV 32LE430E vadný T-CON Citovat

panel je zde T315XW06

T-CON má na sobě nápis : t315xw02 V2

https://skylots.org/6541492361/Plata-T-CON-T315XW02-V2-AUO-11304-P301-10

někdo předemnou se pokoušel o opravu a chybí IO (dle mě DC-DC měnič)

Dle fotky by to mohl být AUO P301-LD , ovšem ten nikde není k nákupu.

Pouze P301-30 a PC301-40.Nikde ale k nim nemůžu najít datasheet takže nevím v čem jsou rozdílné Rolling Eyes Sad

Displej jinak vypadá dobře (není prasklý atd.) Podsvícení a zbytek telky (zvuk) normálně jede.



Bez názvu.jpg
 Komentář:
 Velikost:  272.44 kB
 Zobrazeno:  215 krát

Bez názvu.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Heno



Založen: Mar 21, 2015
Příspěvky: 1900

PříspěvekZaslal: čt listopad 22 2018, 19:33    Předmět: Citovat

Ja myslím, že to "LD" je 10.
Avšak rozdiel medzi 10 a 30 a 40 neviem. Skús nájsť schému kde je jeden z nich použitý.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
lucie



Založen: Nov 07, 2017
Příspěvky: 64
Bydliště: Trutnovsko

PříspěvekZaslal: čt listopad 22 2018, 19:56    Předmět: Citovat

Mám jen dotaz,jak se to přidělá na flex kabel?Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ARDO



Založen: Jun 20, 2013
Příspěvky: 669

PříspěvekZaslal: čt listopad 22 2018, 20:42    Předmět: Citovat

to HENO : I v nadpisu v tom odkazu,který jsem dával je psáno P301-10 ..I v jiném fóru jsem našel,že je tam P301-10.

Schéma jsem našel jen k P301-40,kterou někdo kreslil,ale vzhledem k tomu,že celou TV mám zavřenou,tak už jsem neporovnával s mým zapojením.



Objednal jsem jej z Aliexpressu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ARDO



Založen: Jun 20, 2013
Příspěvky: 669

PříspěvekZaslal: čt leden 03 2019, 17:36    Předmět: Citovat

Neznáte prosím někdo tento panel nebo mnou řešený IO?

Připájel sem ho do T-CONu (důkladně jsem prověřil,jestli některá nožička není s druhou zkratována anebo není připájena.

Ovšem pořád nemám obraz.Běží jen podsvit Sad

jediné napětí ,které mám je 12V z MB.Za tímto IO třeba na cívce L201,na tranzistoru nemám žádné napětí.

Zdá se mi,že nejede vůbec ten měnič,ale k tomu IO AUO P301-10 jsem nenašel datasheet,takže ani nevím jakým způsobem se má rozběhnout ten měnič.

Logika je zde : 715G45-04-M02-000-005B
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Heno



Založen: Mar 21, 2015
Příspěvky: 1900

PříspěvekZaslal: čt leden 03 2019, 17:58    Předmět: Citovat

Písal si, že si niekde našiel rukou kreslenú schému P301-40.
Môj predpoklad je, že je súčasťou rodiny P301 aj spolu s tým čo tam bol a čo tam je teraz.
Teda podľa tej schémy a toho čo písal prispievateľ treba postupovať a overiť a pomerať. Pre ostatných je to tu: http://remont-aud.net/forum/61-39858-1

Popis a napätia čo má vyrábať multi dc-dc:

Панель AU Optronics T315XW06 V.3
T-CON T315XW02 V2 CTRL
Состав: LVDS: AUO-11304
DC-DC: AUO P301-20
GAMMA: 0012 G1564 2шт


Vin = 12v
AVDD1 = 15,5v
VGL = -5,9v
VGH = 27v
VGHC = 25,9v
VCOM = 5,7v
V3D3 = 3,2v
V1D2 = 1,17v
VCCE = 3,1v
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ARDO



Založen: Jun 20, 2013
Příspěvky: 669

PříspěvekZaslal: čt leden 03 2019, 20:11    Předmět: Citovat

Děkuji za popis toho,co kde má být

Nemohu momentálně otevřít ten obrázek v odkaze (kde je asi to schéma)

Ten DC měnič se spouští jen po přivedení napájecího napětí? nepotřebuje žádný povel,impuls atd?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KUBO



Založen: Oct 30, 2005
Příspěvky: 3757
Bydliště: VT SLOVAKIA

PříspěvekZaslal: čt leden 03 2019, 20:20    Předmět: Citovat

obrázok


0722280.jpg
 Komentář:
 Velikost:  231.07 kB
 Zobrazeno:  147 krát

0722280.jpg



_________________
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Heno



Založen: Mar 21, 2015
Příspěvky: 1900

PříspěvekZaslal: čt leden 03 2019, 20:28    Předmět: Citovat

Impulz ? To som ešte nepočul. Ak tak enable trvale počas chceného behu multi IO.
Ja som ten odkaz otvoril a čítal text, takže buď tam niesi zaregistrovaný alebo nerozumieš azbuke...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ARDO



Založen: Jun 20, 2013
Příspěvky: 669

PříspěvekZaslal: čt leden 03 2019, 20:58    Předmět: Citovat

Děkuji Kubo za obrázek.
Nevím proč,ale nešel mi v odkaze zobrazit.Na PC mi to jde

Tím imulzem jsem myslel signál,povel - enable atd..Jestli z logické desky nejde
samostatným pinem v konektoru povel pro aktivování měniče.

Vidím poprvé TV která nemá mezi MB a displejem desku T-CON zvlášť.
Proto mne napadali všelijaké myšlenky

Ovšem měl by tedy po přivedení 12V v napájení se měnič spustit
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Heno



Založen: Mar 21, 2015
Příspěvky: 1900

PříspěvekZaslal: čt leden 03 2019, 21:07    Předmět: Citovat

Veľmi zriedka ide z logickej dosky (MB) nejaký povel na zapnutie meniča a nikdy nie formou impulzu, ale trvale trebárs log.1.
Avšak na niektorých Tcon a je jedno, či sú integrované priamo na doske páskačov, čo bolo vždy úplne bežné na displejoch menších uhlopriečok alebo ide o externú dosku avšak či má zdroj nabehnúť sám po privedení napájania v tomto prípade 12V alebo až keď dostane enable od signálového procesoru na tcone, záleží od toho, či napájanie signálového procesoru je riešené externým stabom alebo je integrované priamo v tomto dc-dc IO. Ak je integrované v tomto IO, musí aspon táto časť IO ihned po pripojení napájania nabehnúť, inak sa naozaj nič diať nebude.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ARDO



Založen: Jun 20, 2013
Příspěvky: 669

PříspěvekZaslal: čt leden 03 2019, 21:29    Předmět: Citovat

Děkuji vám.

V tom případě ovšem se motám stále kolem toho IO a toho co je za ním.

Napájecí napětí na něm mám je.Čili buď IO jako takový je vadný,nebo je blbě připájený (což ovšem podle mikroskopu krásně sedí na ploškách).

Již odpoledně jsem měřil drobotinu u něj (SMD trandy,odpory,kondenzátory - vše jsem měřil vypájené).Zkusím porovnat s tím schématem a uvidíme.

EDIT : je pravda,že malé uhlopříčky také nemají T-CON zvlášť a u značek SHARP jsem zase viděl T-CON na jedné desce s Mainboard
Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Heno



Založen: Mar 21, 2015
Příspěvky: 1900

PříspěvekZaslal: čt leden 03 2019, 21:42    Předmět: Citovat

Mikroskop nič nezaručuje, je potrebné merať boku puzdra kde je možné píchnúť hrot voči ploške dosky s druhým hrotom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33750
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: čt leden 03 2019, 21:49    Předmět: Citovat

Premerat to treba pred prvym zapnutim, inak uz moze byt neskoro. Kedysi som casto menil odpalene DC/DC menice v bezdrotovych modemoch a ked novy nebol dobre prispajkovany (zem vo vzduchu), tak sa okamzite po zapnuti prerazil.

Dalsia moznost je, ze je falosny. Na AliExpresse bezny jav. Mal si pred osadenim premerat diodovym testom, ci je GND tam, kde by mala byt.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ARDO



Založen: Jun 20, 2013
Příspěvky: 669

PříspěvekZaslal: čt leden 03 2019, 21:51    Předmět: Citovat

Tomu rozumím.Dělám to takovým způsobem u hodně IO,ale to pouzdro IO je hrozně malé a na jedné straně není skoro vůbec žádné místo,ale než jste to napsal,tak sem nad tímto uvažoval,abych měl jistotu v připájení.Na vhodný postup si ale přijdu.

Edit:

Delal jsem to tak,že jsem nejdříve odsal z plošek na dps starý cin,pocinoval nový čip, horkovzduchem pripajel jen tu spodní plošku a všechny boční plosky již pàjel ručně mikropàjkou.

Po připájení jsem připojil 12V z ext. reg.zdroje s proudovým omezením 10mA.Odběr nebyl naprosto žádný.Proto už jsem věděl,že to asi nefunguje.Leda jak jsem psal by ten měnič zapinala až logika.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund