Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Přikapávání oleje na řetěz
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Dílenské vybavení, nářadí, pomůcky, přípravky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: st listopad 14 2018, 19:00    Předmět: Citovat

Na pile vetsinou neni celkem zadny problem porezat ty vase kratke svesticky, ale kazdej vas s tim posle do prdele protoze je to v 90% plne hrebiku a nikdo neni zvedavej je hledat detektorem i kdyby sis je nakrasne vysekaval sam. Proste to zabere moc casu ktery nezaplatis. Proto ti na pile reknou treba ze kratke neurezou a nemusi pak ztracet cas zbytecnym dohadovanim se strejdou v klobouku ktery mi bude tvrdit ze tam 100% zadny hrebik neni protoze to mel doma na zahrade a nikdy tam nic nepritloukal. Blb do mne huci tak dlouho, az vezmu detektor, spalek vylozim, odvezu na misto kde neni v zemi zelezo, prohlednu, detektor samozrejme piska jak v kovosrotu, kloboukar se strasne divi jak je to mozne, chce spalek zpatky nalozit. Zabiju tim pul hodiny a hnup a samozrejme nezaplati ani korunu protoze jsem nic neporezal. A to predesilam ze mame pilu jen pro svou potrebu, drevo pro zakazniky nerezem.

A tak reknu ze stroj neureze kratke, krive, tenke drevo a je od zahradkaru klid.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: st listopad 14 2018, 20:40    Předmět: Citovat

Člověk, co zatluče do stromu hřebík, není zahrádkář, ale blbec.

U nás byly problémy spíš se střepinama, občas to rozpůlilo katr, ale už ty válečný stromy mizí...

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17730
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: st listopad 14 2018, 22:29    Předmět: Citovat

V Milovicích a Ralsku je ten problém s trhavou municí ve stromech prý i nadále vysoce aktuální.
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17730
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: st listopad 14 2018, 22:39    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
Nejen třešeň. To je v podstatě všecko ovocný a a de facto i velká část ostatního listnatýho dřeva.

Tos měl kliku. Já jsem před pár lety likvidoval starou spustlou ovocnou zahradu po prarodičích a skoro vše mělo vyhnilý, nebo aspoň zčernalý jádro. To by bylo maximálně na prkýnka široký 10 cm. Nakonec většina skončila jako palivo a pařezy vydrbala fréza, protože to spěchalo.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: st listopad 14 2018, 22:47    Předmět: Citovat

No tak jsi termite vyblil svoje povýšené opovržení, neřekls přitom nic nového než co jsem konstatoval o kousek výš, že prostě s pořezáním krátkých kusů tvrdých dřev je problém a tak proto (i v tomhle vláknu) lidi řeší pořez takových dřev vlastními silami.
Takže můžu li poprosit, zkus si na vylejvání svých averzí a opovržení založit vlastní vlákno? já bych tu rád řešil technické otázky okolo toho, jak to udělat, aby to řezat šlo. OK?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: st listopad 14 2018, 23:10    Předmět: Citovat

Ok, nechces slyset technicka fakta a jak a proc to chodi od lidi z oboru, ale chces proslapavat naprosto slepe ulicky jako spousta lidi pred tebou? Tvuj boj, tve penize, kaslu na to.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31834
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: st listopad 14 2018, 23:18    Předmět: Citovat

Von nechce prošlapávat slepý uličky, von jen chce bejt ten blbec v situaci, kdy milijón vodborníků říká že to nejde a pak právě přijde ten blbec a aniž by věděl že to nejde, tak to udělá - třeba jinak, třeba draho a ne tak přesně, ale udělá to. Prostě proto, že to udělat potřebuje a vy vodborníci mu to udělat nechcete. Sice byste mohli, ale z nejrůznějších důvodů nechcete - a kde se nechce, tam je to horší než když se nemůže a pak se nedivte, když si jedinec pomůže sám.

Fajn, tak ho za to nebijte, maximálně mu poraďte jak se vyhnout zbytečnejm chybám a nákladům - pomůžete mu víc, než tvrdým odmítáním. Von vám kšefty brát nebude - maximálně učuní to, co vy vodborníci byste stejně vodmítli.

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: st listopad 14 2018, 23:25    Předmět: Citovat

Ja v zadnem pripade netvrdim aby si nestavel pilku, ja jen tvrdim ze zrovna tohle je blbost nejvyssiho zrna. Ale na to prijde sam az to bude za dva tri roky odvazet do srotu jako vsichni pred nim.

A ze nazvu blba blbem, na tom neni nic povyseneckeho.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: čt listopad 15 2018, 19:38    Předmět: Citovat

Mám pocit že tady každej mele v jiným patře babylonský věže jiným jazykem.
Ani by mě nenapadlo jít někam na pilu s jedním kmenem, natož za nějakým fouňou načuřeným důležitým a tam se mu srát do jeho velekšeftů a složitě někde upevňovat křivý větve. Vždy´t jsem psal, že je tam riziko cizích předmětů, ne snad ani šrapnely, u nás se tak nedivočilo, ale písek a kamínky dost pravděpodobně. To vidím když tu kořenici doluju ze země, jak to od řetězu jiskří. Na druhou stranu to není nijak fatální, ani na jednom hřebíku se řetěz neroztrhne, to bych musel trefit v tom dřevě zarostlou lopatku z MiGu.
To co potřebuju a pár lidí kolem, čas od času nařezat lepší dekorativní dřevo, na panely, pažby, střenky a tak, životnost stroje neřeším protože nějaké ekonomické kalkulace jsou předem netržní. Ani prořez nebo výkonnost. Takže ty kydy o přemlouvání a o dědcích s kloboukem jsou sice efektní ale zbytečný.
Pokud jde o blba v podání termita, zkus tak nazývat každýho, kdo si motá doma trafo vrtačkou nebo leptá plošňák v misce místo co by si to naklikal v eshopu z Chčij Khou Tienu Pijenu a můžem to na EB s bastlením zabalit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: čt listopad 15 2018, 19:54    Předmět: Citovat

Co takhle nějaký starý jednobodový vstřikovací čerpadlo? Na vrakáčích na pokusy toho musí být hromada.
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2647

PříspěvekZaslal: čt listopad 15 2018, 20:58    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
...pak právě přijde ten blbec a aniž by věděl že to nejde, tak to udělá - třeba jinak, třeba draho a ne tak přesně, ale udělá to. ...


Omlouvám se za OT, ale nemohu nepoužít hezký citát z filmu Kód Enigmy - "Někdy ti, u kterých by to nikoho nenapadlo, udělají to, co by nikoho nenapadlo."

Petr
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: čt listopad 15 2018, 21:36    Předmět: Citovat

Jenze to co chce delat on neni zadny genialni napad, napadlo to uz milion lidi pred nim, udelali to, a zjistili ze je to blbost.

Tady se spis hodi "zkusenosti jsou neporenositelne"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31834
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: čt listopad 15 2018, 21:50    Předmět: Citovat

Nikoliv, dřevokaze.
Von si chce sám spáchat něco, co mu žádnej z tobě podobnejch "BIG PROFESSIONALS" z jednoduchýho důvodu vlastní pohodlnosti a obavy o možný poškození drahýho hardwaru nechce učunit. Proto se rozhodnul jít cestou drahou, nepřesnou a málo rentabilní, ale samo-domo proveditelnou, zcela jednoduše proto, ABY SE NEMUSEL VZTEKAT NAD TÍM, ŽE BUDE MARNĚ POŽADOVAT TUHLE SLUŽBU PO NĚKOM Z VÁS A ABY SI TO POŘÍZNUTÍ MOH UČUNIT SÁM BEZ VAŠÍ POCHYBNĚ DOSTUPNÝ POMOCI. Kdyby mu někdo dokázal tuhle službu nabídnout/zajistit za dostupnej peníz a neměl k tomu milión deset blbejch keců o nemožnosti a nerentabilnosti, určitě by se na takový bastlení katru z řetězovky vysral a nechal by si to rozpižlat od profíka...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: čt listopad 15 2018, 22:19    Předmět: Citovat

Az mi budou makat delnasi za dostupnej peniz a pilove listy budou stat dostupnej peniz, pak mu to za dostupnej peniz udelam Smile

Je to uplne to samy jako kdyz za tebou prijde nekdo s omlacenym radiem za dve stovky ktere lezelo tyden v blate a huci do tebe pul hodiny at mu ho spravis nebo aspon rozdelas a zjistis se co mu je a on se pak rozhodne jestli ho bude chtit opravit a neco ti za celou eskapadu vubec zaplatit. Taky blba kopnes do prdele. A ze mne tady delate nejakeho burzousta nebo co kdyz udelam to same.

Porad rikam ze mu nevymlouvam stavbu pilky, ale jen tento zhovadily system. Nesrovnatelne lepsi je postavit si malou pasovecku nebo kotoucovku a bude mu vicemene bez problemu fungovat jako milionu lidi kteri si je postavili pred nim. Narozdil od te retezovky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: čt listopad 15 2018, 22:42    Předmět: Citovat

To je fakt jako s tatarama.
Samozřejmě že jsem si to nevymyslel v bezesný noci /a kdyby, tak to není předmětem vlákna/, ale okoukl jsem pár konstrukcí a pročetl pár zkušeností.
Na základě toho a podle toho co jsem kdy pořezal ruční motorovkou, jsem se pak rozhodl. Vůbec mě nezajímá, s čím kdo přišel za tebou a co po tobě chtěl, to je tvůj problém.
No a z těch konstrukcí jsem vyloučil pásovku, protože jsem si zkusil co dělá list 25mm když má vedení nad 300 mm bez opory a to je stacionární konstrukce s obrovskými koly a 5 kW motorem. Totéž kotoučová obluda s 800 mm kotoučem.
Na nějaký malý kotoučovce s výškou řezu 150 mm nevím, jak kdo řeže díl 600 mm délky a 300 nebo 400 mm průměr.
"tradiční" katr s kmitajícím lineárním listem můžu pro mechanickou komplikovanost vyloučit.
Also, tohle má být vlákno o způsobu mazání řetězu v liště...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Dílenské vybavení, nářadí, pomůcky, přípravky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 4 z 6

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.19 sekund