Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

LG 32LF580V slabá intenzita podsvitu
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7942
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: ne únor 02 2020, 16:22    Předmět: Citovat

Jistě, ta silná dolů k LED. Ty dvě další by bylo asi možné i prohodit a nesmí se otočit!!! To by ani nedovolily zámečky na okrajích vany do kterých musí folie zapadnout.
_________________
..to bude jen ňákej odpůrek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JakubCh



Založen: Feb 02, 2020
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: ne únor 02 2020, 17:02    Předmět: Citovat

Jo, uvědomuji si to, že tohle se fakt echt nepovedlo... Ještě jsem zjistil, že ty rožky jsou na všech fóliích, ale vychází to trošku divně - nicméně, vodítko to asi je. Takže skutečně ta tvrdá deska, co nemá ani výřezy, patří hned nad LEDky, jo? Díky, to mi zas dává další kombinace.

Ještě, že nemocenská a mám čas... Very Happy

EDIT: opravdu mi to nedá, fakt toto: https://photos.app.goo.gl/hffK7gKpDJ6N1XMJ8 patří dolů k LED, i když to nemá právě to vybrání na stranách? Není to fólie, ale pevná deska. A dokonale to pasuje do rámečku po displej: https://photos.app.goo.gl/krVP5UkriXTneqcQA Dokonce když na to položím displej a pak to zavřu vrchním rámečkem, akorát to celé vychází - bez toho tam má displej vůli.

Mimo této pevné desky mám tři fólie, tam to beru, že nejsilnější dolů k LED.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JakubCh



Založen: Feb 02, 2020
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: ne únor 02 2020, 22:35    Předmět: Citovat

Tak jsem to doskládal, teď jsem skončil Very Happy Takže je asi jedno, v jakém pořadí ty fólie jsou (to bylo pokusů). Tu tvrdou desku jsem dal nakonec dolů, jak jste radili, ale nemyslím, že tam patří, dokonce když TV přenáším, tak tam malinko lítá. Nicméně televize jede parádně, neřeším. Děkuji za rady Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7942
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: po únor 03 2020, 10:33    Předmět: Citovat

Jo a zapomněl jsem naspat že display se dává jako poslední. Very Happy
_________________
..to bude jen ňákej odpůrek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
decmen



Založen: Sep 25, 2013
Příspěvky: 597
Bydliště: Chlumec n.C.

PříspěvekZaslal: po únor 03 2020, 11:03    Předmět: Citovat

Kdybys dal tu silnou desku jako poslední, krásně by se ti počítaly ledky Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15523
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po únor 03 2020, 13:34    Předmět: Citovat

JakubCh napsal(a):
Takže skutečně ta tvrdá deska, co nemá ani výřezy, patří hned nad LEDky, jo?
Ještě, že nemocenská a mám čas... Very Happy
Ta tlustá se dává kvůli rozptylu světla buď Edge z boku nebo Direct přímo přes. Sice práce na 10 minut, ale to zvládneš a do důchodu jistě ještě jednu.

mi-ro napsal(a):
Jo a zapomněl jsem naspat že display se dává jako poslední. Very Happy
Jo, hned po papírovém obalu. Wink Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JakubCh



Založen: Feb 02, 2020
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: po únor 03 2020, 14:39    Předmět: Citovat

Díky za vysvětlení, tak to mám teda fakt dobře Smile příště to už bude na těch 10 minut Very Happy Stejně, jak první noťas jsem dělal den, svůj současný ThinkPad 230 asi hodinu komplet rozborka/sborka včetně přepastování

Ty tenké fólie jsou skutečně asi jedno, točil jsem to různě a výsledek byl vždycky stejný, respektive jsem neviděl rozdíl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15523
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po únor 03 2020, 17:41    Předmět: Citovat

No, hlavně že to svítí. Koukat se nemusíš. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rayx



Založen: Sep 26, 2014
Příspěvky: 351

PříspěvekZaslal: po březen 02 2020, 15:11    Předmět: Citovat

Připojím se k topicu. Nemá někdo na těhle 32" LG vyzkoušený alternativní LED kit od ASWO? Výměna všech 18ks LEDek, i těch ještě svítících ale už popraskaných, k tomu na vyhřátých deskách a pak ještě lepit čočky, to je naprd, originální kity jsou cenově na tyhle stroje už nesmysl, tak tohle by mohlo být zajímavé. Co vy na to? Dík za vaše postřehy Wink

https://www.avelmak.sk/index.php?lm=1763&pg=det&article=78389
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decmen



Založen: Sep 25, 2013
Příspěvky: 597
Bydliště: Chlumec n.C.

PříspěvekZaslal: út březen 03 2020, 9:28    Předmět: Citovat

Myslím, že ten samý typ tv jsem dělal někdy v prosinci, pásky jsem kupoval asi za 750,-Kč v AME , pasovaly úplně přesně a měly Al spodek, na rozdíl od těch původních, co byly jen pertinaxové.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rayx



Založen: Sep 26, 2014
Příspěvky: 351

PříspěvekZaslal: út březen 03 2020, 10:42    Předmět: Citovat

Dík Wink Doufám že to po výměně svítílo fajn.
Koukal jsem i na AME, avelmak k tomu má ale reálné fotky, vypadá to docela obstojně. Stejně jako origo LG nepoužívaj na té alternativě žádnou teplovodivou pásku, ale jen takovou, která snese tepelný zatížení a LED pásek po zahřátí nepustí.

Ten AL spodek bude jistě plus pro chlazení, jen nyní uvažuju, jestli LED pásky nalepit na ten plastovej pás, co tam lepí LG (asi jako sichr dielektrikum u těhle 6V ...), ale to se mi teda moc nechce a počítám spíš s tím, že příjdou přímo na plech vany. Jak jsi je nalepil Ty?

LG lepicí páska s plastovým pásem
https://www.avelmak.sk/show_image.php?article=77525&type=2&name=77525f.jpg

alternativa LED pásku s AL jádrem
https://www.avelmak.sk/show_image.php?article=78389&type=2&name=78389d.jpg

pertinax i na poslední origo LG variantě LED pásku AGF79040102
https://www.avelmak.sk/show_image.php?article=77525&type=2&name=77525e.jpg
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decmen



Založen: Sep 25, 2013
Příspěvky: 597
Bydliště: Chlumec n.C.

PříspěvekZaslal: út březen 03 2020, 12:30    Předmět: Citovat

Normálně na tom Al pásku už byla 3M oboustranka, takže jsem jen pořádně opucoval vanu a nalepil. Zákoš na to strašně spěchal, bylo pár dní před vánocema a zaplatil i cestu do Hradce a zpět, jen aby to měl druhý den hotové.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decmen



Založen: Sep 25, 2013
Příspěvky: 597
Bydliště: Chlumec n.C.

PříspěvekZaslal: út březen 03 2020, 12:48    Předmět: Citovat

Tak jsem se podíval do telefonu na fotky. Byl to přesně Tvůj model 32LF580V.
Tenhle podsvit byl ale úplně mrtvej kvůli jedný ledce, viz fotky.



celek_a.jpg
 Komentář:
 Velikost:  223.36 kB
 Zobrazeno:  69 krát

celek_a.jpg



pasek lic_a.jpg
 Komentář:
 Velikost:  278.3 kB
 Zobrazeno:  71 krát

pasek lic_a.jpg



pasek rub_a.jpg
 Komentář:
 Velikost:  267.35 kB
 Zobrazeno:  88 krát

pasek rub_a.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rayx



Založen: Sep 26, 2014
Příspěvky: 351

PříspěvekZaslal: út březen 03 2020, 18:11    Předmět: Citovat

To je pěkný, tohle doopravdy hořelo ...

No na tý, co se ke mě dostala, je z osmnácti 6ks LED přerušených, sedmá je ve šlusu (lišta B, první od konektoru), podle nevyhřátýho lepidla difuzoru odešla jako první. Jedna jediná nemá prasklinku, všechny ostatní a to včetně ještě svítících jsou načatý/popraskaný. Není to LF ale starší LB, historii neznám, ale jelo to asi něco málo přes 4 roky na maximální podsvit podle nastavení, co jsem viděl menu při pomocným osvícení ... To ještě ujde jak tak koukám co tyhle typy jinak vydržej na nastavení z linky Very Happy

A co mě překvapilo, tak všechny tři pásky jsou vyhřáté skrz pod druhou, pátou a šestou LEDkou ve směru od konektoru, přitom zrovna třeba pod druhou byly všechny přilepený festovně v porovnání s těma na konci. Proto mě taky zajímal ten extra plastový pásek, co tam lepí LG kromě tý oboustranky, jistě pro zlepšený odvod tepla z pertinaxu ... Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund