Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Internet na telefonu
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Kaca



Založen: Nov 29, 2006
Příspěvky: 2816
Bydliště: Hadačka

PříspěvekZaslal: so listopad 10 2018, 17:05    Předmět: Internet na telefonu Citovat

Zdravím Vás! Stala se mě taková zajímavá věc že na u příbuzných na některém telefonu jde nastavit internet na telefonu a na některém ne. Wifi OK přihlášení OK heslo správné, připojení výborné ale bez internetu. I při opětovném odhlášení a zase přihlášení. I po restartu telefonu. Signál výborný ale nelze připojit. Zajisté pochopíte že se ptám hlavně kvůli manželce. Tak čím to může prosím být?
Děkuji!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12448

PříspěvekZaslal: so listopad 10 2018, 17:38    Předmět: Citovat

Může to být číslem kanálu dotyčného acces-pointu. Některé mobily (i tablety) nemusí některé kanály "vidět", např. kanál 12 a 13.
Zkus změnit číslo kanálu na AP.
Také to může být ne-podpora použitého šifrování (WPA, WPA2...)
Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9764
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: so listopad 10 2018, 17:46    Předmět: Citovat

Router dělá drahoty a nechce půjčit IP-adresu. Taky se to občas stává tady u mě. Pomůže restartování routeru, aby se mu vymazal seznam všech přihhlášených zařízení, nebo nastavit dobu zápujčky, nebo jak se to jmenuje na co nejkratší dobu. Ovšem jestli je to vhodné dělat u známých, to nevím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kaca



Založen: Nov 29, 2006
Příspěvky: 2816
Bydliště: Hadačka

PříspěvekZaslal: so listopad 10 2018, 17:49    Předmět: Citovat

Děkuji za reakci a odpověď! V tomhle jsem analfabet. Jak lze prosím změnit to číslo kanálu na AP a to WPA? Co to vlastně je? To lze změnit na telefonu? Někde v nastavení? Já to tam nenašel.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kaca



Založen: Nov 29, 2006
Příspěvky: 2816
Bydliště: Hadačka

PříspěvekZaslal: so listopad 10 2018, 17:50    Předmět: Citovat

Jo, restartovat router jsem pravda nezkoušel. Jsou to blízcí lidé tak by to určitě šlo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
monterjirka



Založen: Jun 14, 2003
Příspěvky: 2794
Bydliště: Blížejov

PříspěvekZaslal: so listopad 10 2018, 18:06    Předmět: Citovat

Z jistých důvodů nemám momentálně "zamčenou" WiFi
A když mě někdo naštve, mohu jít cestou BANána pro jeho MAC adresu zařízení
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: so listopad 10 2018, 18:54    Předmět: Citovat

@Kaca: Pokud tu WiFi síť vidíš a přihlašuješ se na ni pomocí hesla, tak kanály měnit nemusíš. Když na ni tapneš, tak se objeví IP adresy, které zkontroluj nebo je opiš, jestli je vše, jak má být.


and-wifi-ip.png
 Komentář:
 Velikost:  50.37 kB
 Zobrazeno:  106 krát

and-wifi-ip.png



_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kaca



Založen: Nov 29, 2006
Příspěvky: 2816
Bydliště: Hadačka

PříspěvekZaslal: so listopad 10 2018, 19:26    Předmět: Citovat

Děkuji Vám!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9764
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: so listopad 10 2018, 19:30    Předmět: Citovat

WPA, nebo WPA2 je druh šifrování klíče. Pokud to zařízení podporuje, mělo by Ti to vyskočit ve vlastnostech WIFI ještě před jejím připojením. Zkus se přihlašovat z viditelným heslem (abys viděl znaky, co zadáváš - nevím proč, ale u mě jsou překlepy dost častý, i když se snažím, jak můžu. Proto se přihlašuju na mobilu zásadně z viditelným heslem) wifi heslo je citlivý na velký/malý písmena. Pokud zadáš jedno písmeno jiný velikosti (nevím, jak se jinak píše rozdíl mezi třeba "P" a "p") může se připojení takhle chovat, jak píšeš v úvodu. Pokud heslo zadáváš správně, zkus nechat zrestartovat router.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3367
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: so listopad 10 2018, 20:31    Předmět: Citovat

Ještě je poslední možnost, že ten router nastavoval někdo paranoidní a má tam filtr povolených MAC adres. Zařízení pak síť sice vidí, heslo zadává správné, ale připojit se nemůže protože to odmítá ten router. Já to tak třeba nastaveno mám, takže nikdo cizí se ke mě i přes znalost hesla nepřipojí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: so listopad 10 2018, 21:04    Předmět: Citovat

Po přidělení adres (IP+Mask+GW+DNS) se průchodnost sítě testuje jednoduchým příkazem ping (jde to i v terminálu na Androidu), kterým si otestuješ spojení na router a také za něj do NETu.


and-ping.png
 Komentář:
 Velikost:  63.87 kB
 Zobrazeno:  113 krát

and-ping.png



_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31835
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: so listopad 10 2018, 21:23    Předmět: Citovat

Kvicala_r napsal(a):
Ještě je poslední možnost, že ten router nastavoval někdo paranoidní a má tam filtr povolených MAC adres. Zařízení pak síť sice vidí, heslo zadává správné, ale připojit se nemůže protože to odmítá ten router. Já to tak třeba nastaveno mám, takže nikdo cizí se ke mě i přes znalost hesla nepřipojí.
Takhle to mám nastavený na domácí wifině taky - protože v blízkým okolí se vyskytuje blbeček, bavící se prolamováním hesel k wifinám a pak zatěžující jejich routery stahováním nesmyslnejch megaobjemů dat. Takže i když jsem si heslo vytvořil metodou "5tŘ1d4Vý zM3nY Pí5M3n a čÍ5LiC", tak mi ho opakovaně (pravděpodobně metodou brutal force) prolomil - protože jsem nechtěl mít heslo jak říkánku na půl stránky a dával jsem jen 8 až 10 znaků, aby si ho každej nemusel nastavovat půl hodiny (ono zkuste si nastavit opravdu dlouhý heslo na mobilu, když v něm máte na střídačku malý a velký písmena a číslice - a na mobilu musíte přepínat jak mezi malým písmem a verzálkama, tak i mezi číslicema ... Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green )

No a tenhle mizera mi ho pokaždý během pár dní prokopnul. A začal sosat na můj účet, což ze začátku, když jsem ještě měl na tarifu FUPku, bylo i docela votravný - protože data jsem sice měl teoreticky neomezený, ale praktickej limit tam byl pár desítek giga denně - což na normální provoz i s nějakýma filmama za den stačilo, ale už ne na sosání nějakýho cucače. Takže jsem chcačky nechcačky musel na tu filtraci MAC adres přejít - a od tý doby z musu ručně povolovat každý návštěvě, která se chce u nás připojit, přístup na wifinu, Ale zas máme připojení bez svinění a náš mladej už se naučil svým hostům poskytovat "sekundární hotspot" ze svýho mobilu (ten v případě potřeby vypne kdykoliv), takže mám opravdu klid.

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
yakl



Založen: Apr 14, 2005
Příspěvky: 456

PříspěvekZaslal: so listopad 10 2018, 23:51    Předmět: Citovat

Mne tiež vypíše mobil po pripojení na WiFi potvrdenie spojenia a hlášku Žiadny internet, ale internet ide bez problémov. Horšie to bolo s internetom cez telefónneho operátora, ten všetko ukazoval, ale nešiel, musel som do servisu môjho operátora, tam sa s telefónom hrali hodnú dobu, ale nič sa nepodarilo. Potom sa chvíľu hrabali v počítači, oznámili mi, že mi príde SMS, ktorá nakonfiguruje telefón, zaplatil som 3€ a išiel som preč. Skôr, ako som prišiel k autu, prišla SMS, potvrdil som ju a inet začal ísť a ide už dva roky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: ne listopad 11 2018, 6:21    Předmět: Citovat

Jak tak hledím, tak se tady šíří informace o tom, že filtrovaní MAC adres je nepřekonatelná hráz Rolling Eyes Pokud si přepnu kartu do monitorovacího módu, tak je to během pár sekund úplně první info, co vím okamžitě o každém klientovi, který je na daný WiFi router připojený, viz. namátkový výpis všech klientů (ve sloupci STATION) připojených ke sledovanému AP Laughing Naklonování této MAC je na dalších pár sekund.
_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3367
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: ne listopad 11 2018, 9:25    Předmět: Citovat

Standa99 napsal(a):
filtrovaní MAC adres je nepřekonatelná hráz

Ale vůbec ne, jen je to jedna z dalších drobností znepříjemňujících život podobným šmejdům co popsal Karel.
Pokud žiješ na dědině, tak koncentrace podobných individuí a znuděných debílků nebývá tak vysoká
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.19 sekund