Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Příjem TV pro seniorku - terestricky nebo raději satelit?
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
wlezley



Založen: Mar 05, 2006
Příspěvky: 672
Bydliště: Strachotín

PříspěvekZaslal: pá listopad 02 2018, 22:19    Předmět: Příjem TV pro seniorku - terestricky nebo raději satelit? Citovat

Pánové a dámo, prosím o radu, jsem v koncích. Vejminek pro tchyni 70+, 15km od hranic s Rakouskem (Strachotín). Na střeše po pův.majitelích soustava antén ve slušném stavu, bohužel bez další výbavy-nepoužíváno přes 8 let.Uživatelka (ne)náročná, stačí pohyblivé obrázky, neschopná obsluhy více ovladačů o přeladění nebo organizaci kanálů nemá smysl se rozepisovat. Mám hledat firmu, která zprovozní příjem pozemního nebo pořídit satelit? Nejde primárně o peníze, spíš mám obavu, že to nezvládne a budu dělat šestnáctky, abych řešil rozhašenou TV. Vím, že FreeSat má box s pevnými stanicemi a antény na střeše bych zrušil. Ale, další DO, další sešit na poznámky "napřed zapni satelit-potom TV" a při větru či dešti telefon, že jí to neseče Sad Nemáte někdo radu? Na firmu, známého? Mám oslovit Antech s.r.o.(pokud to vůbec dělají) nebo kaďák a rovnou skočit do satu? Tohle je fakt mor, všude kolem se s tím perou a nadávají ... ani se nedivím. Za každý typ budu vděčný. R.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7869
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: pá listopad 02 2018, 22:47    Předmět: Citovat

Pokecal bych se sousedama, jak dobře jim tam jde DVB-T příjem.
_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19436
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: pá listopad 02 2018, 22:54    Předmět: Citovat

A co strčit napřed pod křídlo settopbox a propojovací kabely a skočit to tam vyzkoušet?
K některé televizi není ani ovladač potřeba, settopbox si ji umí zapnout sám.
Od Rakušáků předpokládám příjem z Jauerlingu, protože na Kahlenberg máš v cestě Děvín, naše programy tam není problém pochytat zrovna tak. Bez servisního poplatku. Ověřeno.
Letos tam budou naše programy víckrát, já jsem ve Strachotíně zkoušel signál loni, původně jsme tam chtěli služební karavan nechat, ale pak si to šéfka výpravy rozmyslela, takže nakonec skončil na Bítově, kde pozemní signál nebyl vůbec použitelný, takže příjmem odkázáni na kempovou kabelovku a nákup nového settoúpboxu, který umí i MPEG4 (a HEVC v T2 jaksi tehdy ještě navíc, což se zase hodilo letos jinde)...
A na ovládání stačí ovladač od settopbocu.



Strachotin_03.jpg
 Komentář:
Šipka oznařuje místo antény (velkého síta) vystavené těsně nad střechu budovy. Zasilovač 15 dB byl zařazený do kabelu asi 5 metrů od antény.
 Velikost:  193.28 kB
 Zobrazeno:  229 krát

Strachotin_03.jpg




Naposledy upravil Hill dne pá listopad 02 2018, 23:18, celkově upraveno 3 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wlezley



Založen: Mar 05, 2006
Příspěvky: 672
Bydliště: Strachotín

PříspěvekZaslal: pá listopad 02 2018, 23:12    Předmět: Citovat

To já už vyzkoušel. Problém je, že signál od Brna je velmi slabý (kopec na Hustopeče), proto ta soustava antén. Vše ostatní na kus drátu a příjem Rakušáků je v tomto případě zbytečný luxus. Nevím který vysílač to je, ale výběr programů je omezený. Takže buď lovit a nastavit, nebo ten sat. On je tu problém i s rádiem, něco je terén a zbytek přesah přes hranice.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7808
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so listopad 03 2018, 0:11    Předmět: Citovat

Jen detail - nezapominas na to, ze je Barvicky prijem ve vertikalni polarizaci?
_________________
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
wlezley



Založen: Mar 05, 2006
Příspěvky: 672
Bydliště: Strachotín

PříspěvekZaslal: so listopad 03 2018, 0:22    Předmět: Citovat

Michal22: Co hůř, já to nevím Embarassed Tady jsem fakt mimo mísu, nemám tucha co mám hledat za vysílač, abych si o tom něco přečetl. Co jsem se vyptával po sousedech, tak obecné ví o dva prdy míň než já. Prostě to někdy někdo, nějak naduchařil a ono to jede. On Hill, z opačného konce dědiny ví víc než domorodec Smile Ostuda
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7808
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so listopad 03 2018, 0:45    Předmět: Citovat

Ber to jako v pohodě- kdo si umí vysypat popelnici na hlavu, ten je žádoucí Cool
Ale ze Strachotína musíš chytnout Děvín i na vidle, zapíchlé do kopy hnoja.
Zapomeň na nějaké antény z minulosti, kup si nějaké Logaro, v H polarizaci jej natoč na Děvín a musíš mít příjem jak víno.

_________________
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19436
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: so listopad 03 2018, 9:35    Předmět: Citovat

S těmi vidlemi opatrně, leda by ta kupka hnoje byla aspoň 4 metry vysoká nebo 8 metrů dlouhá. V menší výšce je tam totiž dost nehomogenní pole nejspíš v důsledku odrazů od hladiny nádrže a okolní zástavby, je třeba hledat i do stran, přece jen je ten vysílač dost blízko. Protože délka kablíku náhražkové antény dodávané s přenosnou televizí PDX392DVBT od Hyundai a její napájecí šňůry nestačila k nalezení nejlepšího místa příjmu a, když už se našlo, nebylo kam tu anténku uchytit, došlo na venkovní anténu, přece jen má dlouhý kabel a hlavně - je podstatně směrovější, než ten "cejchovaný šroubovák", tak si s mnohými odrazy poradila.
Jak to vypadá se signálem po zbytku Strachotína, netuším, proto doporučuji vyzkoušet přímo v místě příjmu. Navíc tam nemám otestovaný ani příjem DVB-T2, na settopbox Alma 2800 HEVC (mimochodem taky nic moc, ale proti hownu úplnej med) k televizi pevně instalované v karavanu došlo až o pár dní později a jinde.



Devin_0317.jpg
 Komentář:
 Velikost:  129.41 kB
 Zobrazeno:  166 krát

Devin_0317.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dj_Paul



Založen: Sep 19, 2004
Příspěvky: 2394
Bydliště: Laškov

PříspěvekZaslal: so listopad 03 2018, 10:08    Předmět: Citovat

k těm více ovladačům:

já bábě koupil toto.

je v něm naučená kombinace obou ovladačů. Power zapíná a vypíná TV - tady je nutné vyzkoušet, jestli se dá televize POWERem zapnout. u některých to jde pouze číslem. Volume je taky TV, zbytek je STB. na AV není naučeno nic. SET je vstup do seznamu kanálů

Příliš dlouhý odkaz skryt.
Hill
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Petr-II



Založen: Dec 10, 2008
Příspěvky: 393

PříspěvekZaslal: so listopad 03 2018, 10:36    Předmět: Citovat

Už poněkolikáte se s tímto tipem zde opakuji. V Lídlu prodávají dálkový ovladač za cca 300,-, který umí ovládat několik zařízení, má v sobě několik stovek kódů zařízení, umí se naučit kódy z jiného ovladače a dají se v něm sestavit makra příkazů. Doporučuji!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19436
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: so listopad 03 2018, 11:22    Předmět: Citovat

Především jde o to, aby ten ovladač měl jen ta nejnutnější tlačítka, nejlépe jen na zapnutí, vypnutí, krokování programy, ovládání hlasitosti a třeba ještě umlčení zvuku.
Moje máma (90+) měla dlouho problém s ovladačem settopboxu, na němž si zeleným tlačítkem přepíná na DVD. Pak to všechno vypne kolíbkou na čtyřzásuvce, jenomže ten settopbox si to pamatuje, takže po startu vyžaduje přepnout ručně zpět na tuner. A na televizi má zatím modro... Také se jí párkrát podařilo neúmyslně dostat do menu a spustit automatické ladění, čemuž chtěla zabránit tím, že vypnula napájení, čímž si vymazala předvolby programů. A to je řeč pořád o stejném ovladači. Něco se vyřešilo po telefonu, něco počkalo, až přijedeme na návštěvu... dnes už se neplete, otázka je, co bude dělat, až budu muset vyměnit settopbox nebo televizi.
Proto vzpomínám na ovladače, které mají přístupné jen ty základní funkce, a ostatní tlačítka ukrytá někde pod krytem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dj_Paul



Založen: Sep 19, 2004
Příspěvky: 2394
Bydliště: Laškov

PříspěvekZaslal: so listopad 03 2018, 12:27    Předmět: Citovat

díval jsi se na ten můj odkaz?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19436
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: so listopad 03 2018, 13:27    Předmět: Citovat

Díval, však jsem ti ho pokrátil aby notrhal grafiku stránky.
Dokonce jsem už podobný ovladač měl v parádě, taky o něm tvrdili, že má permanentní paměť sedmi zařízení. Jo, tři zařízení se jím dala ovládat, víc jsme nezkoušeli. Pak upadl na zem, vypadly baterky a mohlo se s učením začít znovu.
Proto píšu o těch starých ovladačích, vo měly třeba TVP a videa Sony, kde byla většina tlačítek pod krytem, aby se nedala neúmyslně stisknout.
Prostě nevím, co je lepší, jestli ovladač jednoho konkrétního zařízení, nebo univerzál, ke kterému budu muset několikrát ročně hledat originální ovladač, abych mu nasypal, co že to má umět...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wlezley



Založen: Mar 05, 2006
Příspěvky: 672
Bydliště: Strachotín

PříspěvekZaslal: so listopad 03 2018, 13:47    Předmět: Citovat

Klobouk dolů, já některé postupy nedokázal identifikovat! Ono se vše totiž děje "samo" nebo to "někdo" musel zpindit Very Happy Na univerzálu je klasika, že poslepu nahmatá DVD a už vytahuje TV ze zásuvky! Mám slíbenou na pondělí anténu (Log/per) tak ten Děvín vyzkouším nalovit v terénu.Moc díky za povzbuzení, já už hledal sysál co dostane na hambálek Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Achab



Založen: Nov 05, 2010
Příspěvky: 5994
Bydliště: okr. Vyškov

PříspěvekZaslal: so listopad 03 2018, 15:40    Předmět: Citovat

Jedna z antén na střeše bude pravděpodobně pro K29, tedy použitelná i pro DVBT-2 na K26 a K28.
Na vyzkoušení, případně i trvalý příjem by mohla stačit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund