Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Samsung UE43J5572 náhlá nevyžádaná změna předvoleb

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Kaca



Založen: Nov 29, 2006
Příspěvky: 2817
Bydliště: Hadačka

PříspěvekZaslal: po říjen 29 2018, 19:18    Předmět: Samsung UE43J5572 náhlá nevyžádaná změna předvoleb Citovat

Dobrý den!
Po delší době Vás zdravím a chci se zeptat jestli jste se někdo setkal s poruchou která nastala na mé televizi. Dnes v poledne jsem byl z práce doma na obědě a televize fungovala naprosto normálně. Když jsem přišel z práce tak po ukončení venkovních prací kolem domku, dvorku a zvířat jsem telku opět zapl. Ovšem na SAT předvolbě č.12 kde mám uložený TV Barandov náhle naskočil Film+, ovšem logo předvolby zůstalo TV Barandov. Stejně tak dopadli i jiné programy ale ne všechny. Když dám seznam programů tak je vše v pořadí tak jak má být ale při potvrzení např. zrovna toho Barandova naskočí krátkodobá informace na pravé straně že je volený Barandov ovšem naskočí opět Film+. TV barandov jako by zmizel. Prosím jestli se s tím už někdo setkal a nebo někoho kdo ví čím to je a nebo co to znamená aby poradil. Pravda je že tedy většinou telku na noc vypínám vypínačem na prodlužovačce ovšem na dnešek vyplá nebyla. Zkoušel jsem ji tedy na chvíli vypnout a za chvíli poět zapnout, ovšem bez účinku. Jo a ještě jsem zapoměl sdělit že se změnil i rozměr obrazu. Tedy například na 16:9 je obraz jako 4:3.
Za případné informace předem děkuji!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
keemo



Založen: Sep 10, 2007
Příspěvky: 5216
Bydliště: Ostrava, Bratislava

PříspěvekZaslal: po říjen 29 2018, 19:32    Předmět: Citovat

mozna nejaka automaticka aktualizace kanalu... podivej se do nastaveni. a s tim vypinanim na prodluzce, je to nezbytne? nevim jestli se to tomu spinanemu zdroji libi... ad odstraneni problemu, asi bych to cele zkusil naladit nanovo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kaca



Založen: Nov 29, 2006
Příspěvky: 2817
Bydliště: Hadačka

PříspěvekZaslal: po říjen 29 2018, 19:50    Předmět: Citovat

Díky za reakci! To vypínání na prodlužce mě bylo doporučeno opravářem který ještě v záruce měnil MB. Prý se to má dělat kvůli jakémusi restartu a teď nevím přesně jestli to takhle definoval ale každopádně mě to doporučoval stejně jako operátor na on line pomoci na které jsem volal před tím než jsem volal opraváře. Tam byla závada v rychlosti TV na povely z ovladače.
To s tím opětovním nastavení programů mě napadlo ale než se do toho pustím tak jsem chtěl vědět jestli je to nezbytné protože mě to dá hodně zabrat to nastavování ovšem pokud to bude nezbytné tak to budu muset udělat. Zkusit nějaké tovární nastavení pokud to jde a potom TV znova nastavit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jezevec
Hlavní moderátor


Založen: Jun 13, 2004
Příspěvky: 5669
Bydliště: Břeclavsko

PříspěvekZaslal: po říjen 29 2018, 22:02    Předmět: Citovat

Tak to dopadá, když je telka "moc chytrá" a běžný uživatel si s tím pak neví rady. Patrně máš v menu zapnuté aut. aktualizace, vypni je a nalaď znova.
Jestli budou ještě nějaké problémy, dej v menu tovární nastavení a opět znova nalaď. Ty aktualizace bývají v noci, proto se ti to rozhasilo, když byla telka ve St-By.
To vypínání na prodlužce nemá význam a je spíš na škodu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Kaca



Založen: Nov 29, 2006
Příspěvky: 2817
Bydliště: Hadačka

PříspěvekZaslal: út říjen 30 2018, 6:07    Předmět: Citovat

Díky moc! Opdpoledne až příjdu z práce tak se s tím budu zabývat podle téhle rady. Vypínat na noc tedy už nebudu. Možná to stihnu a možná ne ale určitě dám vědět jak jsem dopadl. Ještě jednou děkuji!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: út říjen 30 2018, 6:45    Předmět: Citovat

Z 99% to bude tim zminenym. Matka mela prakticky shodny "problem", taky ji nejakej chytrak poradil at vsechno vypina prodluzkou.
A nebo pokud je to chytra telka, uz nemohla snaset ten odpad co se na barandovu vysila Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
houmr



Založen: Nov 01, 2016
Příspěvky: 976
Bydliště: Dřísy nedaleko Staré Boleslavi

PříspěvekZaslal: út říjen 30 2018, 8:15    Předmět: Citovat

Kaca napsal(a):
Dobrý den!
na SAT předvolbě č.12 kde mám uložený TV Barandov náhle naskočil Film+, ovšem logo předvolby zůstalo TV Barandov. Stejně tak dopadli i jiné programy ale ne všechny. Když dám seznam programů tak je vše v pořadí tak jak má být ale při potvrzení např. zrovna toho Barandova naskočí krátkodobá informace na pravé straně že je volený Barandov ovšem naskočí opět Film+.
Za případné informace předem děkuji!


Dle tohoto by to spíše vypadalo na nějaké přesuny na straně poskytovatele té tvé kabelové televize - při ladění si TV načetla název předvolby, ale pak poskytovatel na této frekvenci změnil program, podobně jako když na se klasickém DVBT v některém muliplexu některé kanály přejmenovaly či je nahradily nové, ale název předvolby samozřejmě v TV STB až do nového naladění zůstane stejný.


Naposledy upravil houmr dne st říjen 31 2018, 5:35, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kaca



Založen: Nov 29, 2006
Příspěvky: 2817
Bydliště: Hadačka

PříspěvekZaslal: út říjen 30 2018, 16:35    Předmět: Citovat

Dobře. Děkuji! TV program chytám z Thora. Zkusím tedy přeladit programy. A co ta změna v rozměru obrazu? Mohlo by to s tím souviset?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kaca



Založen: Nov 29, 2006
Příspěvky: 2817
Bydliště: Hadačka

PříspěvekZaslal: st říjen 31 2018, 6:13    Předmět: Citovat

Tak automatická aktualizace povolená byla. S tím přeladěním programů počkám na syna, ten je mladej a jde mu to líp. Asi to bude ono.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
fredis



Založen: Nov 17, 2004
Příspěvky: 5166
Bydliště: Třebíčsko

PříspěvekZaslal: st říjen 31 2018, 7:33    Předmět: Citovat

termit256 napsal(a):
Z 99% to bude tim zminenym. Matka mela prakticky shodny "problem", taky ji nejakej chytrak poradil at vsechno vypina prodluzkou.
A nebo pokud je to chytra telka, uz nemohla snaset ten odpad co se na barandovu vysila Smile

A co se potom vysílá na ČT?!! Rolling Eyes Twisted Evil

_________________
Rotor rotuje a stator stagnuje...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kaca



Založen: Nov 29, 2006
Příspěvky: 2817
Bydliště: Hadačka

PříspěvekZaslal: st říjen 31 2018, 11:34    Předmět: Citovat

No, člověk si musí hodně vybírat a já to také řeším tak že dost nahrávám a potom si to pouštím když je na všech programech to o čem se tady bavíme. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kaca



Založen: Nov 29, 2006
Příspěvky: 2817
Bydliště: Hadačka

PříspěvekZaslal: st říjen 31 2018, 19:45    Předmět: Citovat

Ještě jeden doplňující dotaz dotaz pro klid v dušiSmile Je možné že ty nesprávné rozměry obrazu mají původ také v těch aktualizacích? Tahle závada se projevuje i v příjmu DVBT kde ke změnnám programů nedošlo. Se synem už jsme domluveni že mě pomůže nově naladit programy na FREE SATu.
Děkuji a zdravím!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3316
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po listopad 05 2018, 14:59    Předmět: Citovat

Telka má operační systém TIZEN a občasné úplné vypnutí nemusí byt na škodu, jako u android telefonu. Start tv po vypnuti bude možná o chvilku delší. HW to není jako vlajková loď, info o RAM jsem nedohledal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kaca



Založen: Nov 29, 2006
Příspěvky: 2817
Bydliště: Hadačka

PříspěvekZaslal: po listopad 05 2018, 16:44    Předmět: Citovat

Děkuji! Tak telka po novém nastavení programů ukazuje už správné informace ale ten zmatek v rozměru obrazu zůstal. Tak ještě zkusím nastavit tovární nastavení ale až přijede syn který je mladý a v tom ovládání se snáze vyzná daleko lépe než já. Mě to dává vždycky strašně zabrat a on má všechny ty hesla atd. poznamenané. Stejně se bude muset telka potom asi celá znova nastavit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund