Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Systém W10 na jednom HW a různých HDD (SSD).
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
serviceman



Založen: Jul 09, 2013
Příspěvky: 4041

PříspěvekZaslal: ne listopad 04 2018, 18:55    Předmět: Citovat

Neboj se, je trochu jako se ženskou, jde jenom o poprvé.
_________________
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7429

PříspěvekZaslal: po listopad 05 2018, 9:15    Předmět: Citovat

Taky bych ten BIOS zkusil. I kdyby se něco pokazilo, tak podobná deska stojí pár stovek. A pokud se upgrade povede, nejen že snad půjdou ty Win10 64b, ale bude možné i vyměnit CPU za výkonnější a tím si za pakatel navýšit výkon možná o 1/2 proti současnému Pentiu (C2D nejmodernější řady 8000 jde sehnat za 200-300Kč). S Win10 mi takhle běží Gigabyte P35DS4, P35DS3, P965DS4 a všechny s 64 bitovým OS. Přitom ta P965DS4 je o rok starší model než zmiňovaná deska.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12499

PříspěvekZaslal: po listopad 05 2018, 9:46    Předmět: Citovat

Brozicek napsal(a):
Mám v PC W10 32 bitů verzi 1803. Od verze 1803 nefunguje pro W10 32 bitů nástroj Microsoft pro "Vytvoření bitové kopie systému" (u W10 64 bitů nadále funguje tento nástroj normálně - mám to ověřené na W10 64 bitů v mém NTB)...

Nedalo mi to a schválně jsem si nainstaloval WIN10 pro 32-bit 1809. A nástroj pro vytvoření bitové kopie tam je. Nepoužívám ho, tak nevím, jest-li je na původním umístění, ale je na stejném místě jako v 64-bitové verzi.
Wink



systém.png
 Komentář:
 Velikost:  50.65 kB
 Zobrazeno:  40 krát

systém.png



Bitová kopie.png
 Komentář:
 Velikost:  26.52 kB
 Zobrazeno:  41 krát

Bitová kopie.png


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1520
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: po listopad 05 2018, 10:24    Předmět: Citovat

masar napsal(a):
....
Nedalo mi to a schválně jsem si nainstaloval WIN10 pro 32-bit 1809. A nástroj pro vytvoření bitové kopie tam je. ....

Ano, máš pravdu, ten nástroj je i u verze 1803 a starších verzí. Bohužel vytváření Bitové kopie od verze 1803 pro WIN10 32 bitů končí chybovým hlášení.
Na stánkách Microsoftu lze nalézt, že nástroj Bitová kopie není už pro 32 bitů podporován a uživatel může použít nástroj třetí strany. Více zde:
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=86057&highlight=
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12499

PříspěvekZaslal: po listopad 05 2018, 10:56    Předmět: Citovat

Dočet jsem se, že problém se zálohováním lze řešit výměnou souboru wbengine.exe za stejný z verze 1709. Nezkoušel jsi to?
Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1520
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: po listopad 05 2018, 10:58    Předmět: Citovat

xsc napsal(a):
Taky bych ten BIOS zkusil. I kdyby se něco pokazilo, tak podobná deska stojí pár stovek. .....

Platí dobrá zásada, že co funguje, to se neopravuje. Platí to i pro ten upgrade BIOS. Věřil bych tomu, že po upgrade BIOS začne fungovat boot z Flash, což se dá nyní obejít bootováním z DVD. Dost pochybuji o tom, zda by po upgrade BIOS nějakým zázrakem začala u mne fungovat instalace WIN10 64 bitů.
Já jsem tím klonem systémového HDD svůj problém se zálohováním systému vyřešil a nyní nemám důvod to upgrade BIOS udělat. Stávající rychlost mého PC mi bohatě stačí, hry nehraji. Takže nový HW nepotřebuji. Nový HW by vyvolal nutnost koupit asi nový WIN10 Home, protože stávající instalace je vázána na moji MB.
To je můj názor, i když by mne také zajímalo to, co mé ostatní poradce, zda by nový BIOS aktuální problém vyřešil. Výsledek té hádánky si necháme na příště, až třeba seženu někde modernější vyřazený PC s legálními W10 64 bitů, a na svém starém stroji si dovolím experimentovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1520
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: po listopad 05 2018, 11:14    Předmět: Citovat

masar napsal(a):
Dočet jsem se, že problém se zálohováním lze řešit výměnou souboru wbengine.exe za stejný z verze 1709. Nezkoušel jsi to?
Wink

To jsem nezkoušel, je to pro mne nová informace. Verzi 1709 už nemám, musel bych ten soubor někde sehnat. Pak ale nechápu, proč to jako řešení nenabízí Microsoft.
Mám v PC standardně připojený systémový HDD a druhý HDD, na který si ukládám zálohy datových soborů, fotek a videí (jsou to kopie originálů uložených na fyzicky systémovém HDD).
Kromně toho mám v PC ještě další systémový HDD, na kterém je ten klon systémového HDD. Oba systémové disky jsou připojeny přes ten můj přepínač napájení, takže fyzicky je funkční jen jeden z těch dvou systémových. V BIOS mám nastavený 1. boot z HDD a 2 boot také z HDD. Takže bez vstupu do BIOS přepnutím přepínače lze spustit vždy systémový HDD, buď originál nebo jeho klon jako záloha. Prakticky to přepínaní systému a jeho klonu nepotřebuji, je to pozůstatek z doby, kdy jsem takto přecházel z XP na WIN10 a naopak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
serviceman



Založen: Jul 09, 2013
Příspěvky: 4041

PříspěvekZaslal: po listopad 05 2018, 11:19    Předmět: Citovat

wbengine.exe from 32-bit Windows 10 1709 je zde.
_________________
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JiriTom



Založen: Apr 26, 2017
Příspěvky: 1285

PříspěvekZaslal: po listopad 05 2018, 11:22    Předmět: Citovat

Brozicek napsal(a):
Platí dobrá zásada, že co funguje, to se neopravuje. Platí to i pro ten upgrade BIOS.

Těžký omyl. Upgrade dělá výrobce MB právě proto, že v aktuální verzi něco nefunguje tak jak má... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1520
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: po listopad 05 2018, 11:34    Předmět: Citovat

JiriTom napsal(a):
...Těžký omyl. Upgrade dělá výrobce MB právě proto, že v aktuální verzi něco nefunguje tak jak má... Wink

Pak by asi bylo dobré, aby k novému vydání BIOS bylo napsano, jaké nefungující problémy nový BIOS řeší. Já vím, že mi nefunguje boot z Flash a nemohu nainstalovat WIN10 64 bitů, ale nevím, zda to řeší nový BIOS. Takže je to pro mne pořád systém Pokus/Omyl, a to nemám rád.

Pro Masar: Dík za soubor, stáhl jsem ho. Vyzkouším až za týden. Budu několik dní mimo domov.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15529
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po listopad 05 2018, 13:01    Předmět: Citovat

Ke každému vydání BIOSu je vždy napsáno, čeho se to týče. Záleží jen na tom, kde hledáš, co hledáš a jestli si to chceš přečíst.
Zkus sem napsat, kterou verzi desky máš.

Pro verzi 1 je aktualizace BIOSu s popisem zde: rev. 1.0
Pro verzi 2 je aktualizace BIOSu s popisem zase zde: rev. 2.0

Ta deska je tak stará, že aktualizací BIOSu nemůžeš nic pokazit. Pokazit se dá totiž jen u nových desek s ještě neodladěnými upgrady.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1520
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: po listopad 05 2018, 13:48    Předmět: Citovat

p32 napsal(a):
.....Zkus sem napsat, kterou verzi desky máš......
Mám MB V 2.2., vyčteno z údaje přímo na MB. BIOS mám F7 z 29.11.2007. Na ty odkazy, které jsi uvedl, jsem se díval už dříve, ale ze stručného popisu změn u verzí F8 a F9 nedokážu vyčíst, zda novější verze řeší můj problém. Řekl bych že ne.
Na obrázku je můj BIOS v detailech.



GIGABYTE P35-DS3L BIOS.jpg
 Komentář:
 Velikost:  179.2 kB
 Zobrazeno:  41 krát

GIGABYTE P35-DS3L BIOS.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15529
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po listopad 05 2018, 14:01    Předmět: Citovat

Jo, hezky popsáno. Jak už psali druzí, tak bych se nebál tam dát rovnou F9. Tím nic nezkazíš. Potom tam dej flešku dříve než zapneš PC, nastartuj do BIOSu a tam normálně zvol boot z USB-HDD a ještě si nastav prioritu startování napřed z toho USB disku a potom teprve z normálního HDD.
Potom by to už mělo jít.
(tedy nezaregistroval jsem, co tam máš za CPU)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1520
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: po listopad 05 2018, 14:41    Předmět: Citovat

Kromně upgrade z F7 na F9 jsem už zkusil bootovat vše jak píšeš, vše marné. Přitom to bootování z Flash mne vůbec netrápí. Funguje mi boot z ISO vypálené instalačky jak z DVD, tak i když tu instalačku nahraji přes adaptér USB/IDE na HDD a pak ten HDD připojím přímo na sběrnici IDE (zpět z HDD přes IDE/USB přes USB instalačku nespustím). BIOS zkrátka přes USB zaváděcí soubor na Flash ani na HDD nerozpozná. Přímo z HDD, DVD nebo USB DVD načte instalčku bez poroblémů.
Na obrázku je můj procesor. Je tam jen jedna ze čtyř stránek povídání k vlastnostem procesoru.



Můj procesor.jpg
 Komentář:
 Velikost:  164.26 kB
 Zobrazeno:  77 krát

Můj procesor.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1520
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: po listopad 05 2018, 14:49    Předmět: Citovat

Možná jsi trefil na hlavičku problému. Pročítal jsem vlastnosti procesoru a přišel na řádek "IA-64 Procesor ...... Not Present" (na posledním řádku výběru.
Není to tak, že MB 64 bitů umí, ale můj procesor NEEEE?



Je tam 64 bitů procesor - otazník.jpg
 Komentář:
 Velikost:  83.92 kB
 Zobrazeno:  68 krát

Je tam 64 bitů procesor - otazník.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 4 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund