Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Systém W10 na jednom HW a různých HDD (SSD).
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: st říjen 31 2018, 9:15    Předmět: Citovat

Zkus to nainstalovat bez připojeného NETu a o aktivaci se pokus až v systému, pokud to ani tak neprojde, tak vyzkoušej aktivaci po telefonu.
Jinak ten klíč je generický pro Retail/OEM, nic skrývat nemusíš:
kód:

Professional: VK7JG-NPHTM-C97JM-9MPGT-3V66T
nebo
Core: YTMG3-N6DKC-DKB77-7M9GH-8HVX7

Volume klíče jsou:
kód:

Core: TX9XD-98N7V-6WMQ6-BX7FG-H8Q99
Professional: W269N-WFGWX-YVC9B-4J6C9-T83GX

_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12501

PříspěvekZaslal: st říjen 31 2018, 9:24    Předmět: Citovat

Win10 by měl jít nainstalovat i bez aktivace. V úvodu instalace je přece kopírování souborů a ne ověřování klíče.
A co to máš za bios, který neumí bootovat z USB? Takový snad už ani neexistuje (a i pro takové se dá použít PLOP manažer). Zkoušel jsi to vůbec někdy se zasunutou flashkou a stisknutou F11 při bootování? Wink

p.s. Také nevím, proč pevné disky "přepínáš", proč je nemáš připojené oba současně (jest-li je to tak) a výběr provádět při bootu. Mohl bys tak např. instalovat 64-bitový systém z toho běžícího 32-bitového např. pomocí prográmku WinNTSetup, což je mnou upřednostňovaná metoda.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1520
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: st říjen 31 2018, 13:16    Předmět: Citovat

masar napsal(a):
.....A co to máš za bios, který neumí bootovat z USB? Takový snad už ani neexistuje (a i pro takové se dá použít PLOP manažer). .....
MB mám GIGABYTE P35-DS3L koupenou v roce 2008, BIOS je 11/29/07. Počítač byl koupen v dílech a sestaven doma. Celých 10 roků je PC naprosto spolehlivý, začínal jsem na XP profesional a postupně jsem upgradoval až na současné WIN10 Pro. Od roku 2008 jsem nikdy nepotřeboval dělat instalaci. O instalaci se pokouším až nyní ve snaze přejít z 32 bitů na 64 bitů.
Možnosti prvního Boot jsou na obrázku. USB Flash tam není. Výběr USB HDD na Flash nefunguje. Pro výběr Boot někdy používám F12, funkci F11 při bootu neznam (vygooglím si to).
masar napsal(a):
..... Také nevím, proč pevné disky "přepínáš", proč je nemáš připojené oba současně (jest-li je to tak) a výběr provádět při bootu. ....
Můžeme to nazvat třeba "Osobní FOBII". Když jsem si v roce 2008 hrál s možností mít připojené současně dva systémy (XP a WIN8) a přepínat je jen výběrem Bootování, tak mi WIN8 zlikvidoval možnost Bootování z disku XP (nebo opačně, už si nepamatuji). Tehdy jsem si vyrobil napájecí kabel s přepínačem na jeden ze dvou výstupních napájecích konektorů (přepínač je ukrytý pod čelním krytem a přístupný jen šroubovákem, aby se nepřepnul omylem za chodu PC). Je to taková jistota, které se už 10 roku držím.
masar napsal(a):
Win10 by měl jít nainstalovat i bez aktivace. V úvodu instalace je přece kopírování souborů a ne ověřování klíče.....
Instalace probíhá v krocích 1. Čtení DVD, 2. Spuštění prvního kroku s výběrem jazyka, 3. Nainstalovat nebo Opravit (volím Nainstalovat), 4. Spouštění instalačního programu, 5. Požadavek na Product Key (volím Nemám Product Key), 6. Výběr operačního systému z 6 možností (volím Windows 10 Pro), 7. Hláška "Systém Windows nemůže najít licenční podmínky pro použití softwaru společnosti Microsoft. ...... ", 8 Ukončení instalace.
Stejná hláška se objeví, pokud v kroku 5 zadám platný product Key.
Jednotlivé kroky jsem nafotil.



First boot device.jpg
 Komentář:
 Velikost:  41.87 kB
 Zobrazeno:  46 krát

First boot device.jpg



Postup instalace W10.jpg
 Komentář:
 Velikost:  197.63 kB
 Zobrazeno:  42 krát

Postup instalace W10.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12501

PříspěvekZaslal: st říjen 31 2018, 16:57    Předmět: Citovat

Na svém starém PC jsem měl BIOS se stejnými předvolbami a volba USB-HDD ve většině případů fungovala, na některé staré a malé flashky fungovala folba USB-FDD. Bylo ovšem třeba ještě mít povolenou podporu "USB Host Controller" na kartě "OnChip Device Function", tak si to zkontroluj.
Jinak to tvoje "drátování" disků považuji za obcházení softwarových problémů hardwarovým způsobem.
A při té instalaci W10 vyzkoušels i ten Volume key od Standa99?
Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1520
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: st říjen 31 2018, 17:19    Předmět: Citovat

masar napsal(a):
Na svém starém PC jsem měl BIOS se stejnými předvolbami a volba USB-HDD ve většině případů fungovala, na některé staré a malé flashky fungovala folba USB-FDD. Bylo ovšem třeba ještě mít povolenou podporu "USB Host Controller" na kartě "OnChip Device Function", tak si to zkontroluj.
Jinak to tvoje "drátování" disků považuji za obcházení softwarových problémů hardwarovým způsobem.
A při té instalaci W10 vyzkoušels i ten Volume key od Standa99?
Wink

- Právě vytvářím znovu instalační medium WIN10 Pro 64 bitů na USB Flash. Určitě jsem se snažil neúspěšně nainstalovat systém z Flashky pro First boot device z USB-HDD i USB-FDD. Jen si ještě, až se vytvoří to USB medium, zkontroluji to nastavení podpory "USB Host Controller" na kartě "OnChip Device Function".
Pak se pokusím o novou instalaci WIN 64 bitů z té čerství Flash.
- Rozumím tvému názoru, že "drátování" disků považuješ za obcházení softwarových problémů hardwarovým způsobem. Jak jsem psal, mám fobii z toho, abych si nezničil fungující systém. To tvrdé odpojení HDD od napájení je naprostá jistota, že se SW někde nesplete a pak mi udělá nečekanou neplechu tam, kde normálně nemá co dělat. V nepříznivé souhře náhod padají i letadla. Pokud je disk bez napájení, je to jako letadlo které nevzlétne, a nemá odkud spadnout.
- Volume Key jsem od Standy jsem nezkusil, nepochopil jsem ten údaj jako doporučení. Vyzkouším pokud ostatní zase selže.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1520
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: st říjen 31 2018, 18:33    Předmět: Citovat

1. Boot z nově vytvořené instalační Flash nefunguje ať dělám co dělám (už jsem to zkoušel dříve, nyní jsem si to pro jistotu zopakoval). Kartu "OnChip Device Function" v BIOS nemám. Podle mne je tam ekvivalentní karta "Integrated peripherals". Na ní jsou 4 položky pro USB - všechny mám povolené (USB controler, USB 2.0 controler, USB keyboard support a USB mouse support). Pokud zvolím jako First boot device USB-FDD, tak BIOS Flash v portu USB nějak špatně načte a zastaví se s hlášením "Systém nebyl nalezen". Pokud zvolím jako First boot device USB-HDD, tak BIOS Flash v USB portu asi zcela přeskočí a skončí hlášením "Invalid partition table", což se dá očekávat, když jako bootovací HDD je prázdný naformátovaný HDD.

2. Pokračoval jsem znovu instalaci z vytvořeného DVD WIN10 Pro 64 bitů. Zkusil jsem ty Volume Keys od Standy. Po zadání klíčů se zobrazí hláška "Kód Product Key se nám nepodařilo ověřit. Zkontrolujte prosím instalační medium". Pak to čeká na zadání, že nemám Product Key a instalace opět skončí.

3. Zkusil jsem při instalaci z DVD odpojit modem z internetem (odpojil jsem napájeni modemu), jak zde někdo radil. Také marné, instalace opět skončila stejným hlášením.

Už přestávám věřit tomu, co se všude píše, že jedna licence WIN10 je stejná pro 32 bitovou i 64 bitovou instalaci. Škoda, že zde není nikdo, kdo by potvrdil, že na svém PC a jednom HW prokazatelně provedl upgrade WIN10 z 32 na 64 bitů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1520
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: st říjen 31 2018, 20:15    Předmět: Citovat

Vše nasvědčuje tomu, že moje železo musí umět pracovat s 64 bitovým systémem.
1. V popisu moji MB je uváděn 64 bitový Windows 7 - viz tabulku níže. Takže to musí platit i pro pozdější WIN10 64 bitů.
2. V popisu upgrade z 32 bitů na 64 bitů je uvedeno, cituji:
Můžu nainstalovat 64-bitovou verzi Windows 10?
To, jestli na váš počítač půjde nainstalovat 64-bitový operační systém zjistíte opět v okně »Systém« nebo v »Start | Nastavení | Systém | O systému«. Pokud na řádku »Typ systému« vidíte informaci »32-bitový operační systém, procesor pro platformu x64« znamená to, že můžete nainstalovat 64-bitovou verzi Windows 10.
Tímto postupem jsem si ověřil, že můj aktuální 32 bitový systém má uvedeno "32-bitový operační systém, procesor pro platformu x64".
3. V případě že by můj HW nepodporoval 64 bitový systém, asi by instalce neskončila hlášením o licenci.



Výpis z popisu moji MB.jpg
 Komentář:
 Velikost:  46.7 kB
 Zobrazeno:  52 krát

Výpis z popisu moji MB.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7429

PříspěvekZaslal: st říjen 31 2018, 21:18    Předmět: Citovat

Čert ví, jestli to zas není nějaká chyba v instalátoru Windows v nové verzi. Tohle se mi nikdy nestalo, vždy šla použít volba nemám klíč a systém následně fungoval jako neaktivovaný třeba měsíce jen s výhrůžkou vpravo dole. Na těhle Gigabytích deskách jsem Win10 rozběhl vždy bez problému, i na starší verzi s i965 čipsetem, takže v desce problém nebude. Co je tam za CPU?
Zkusil bych jiné ISO. Ta hláška "Systém Windows nemůže najít licenční podmínky pro použití softwaru společnosti Microsoft. ......" spíš ukazuje na to, že nedokáže najít nějaký soubor na instalačním disku. Rozhodně v tu chvíli nemůže ověřovat SN u MS, protože v této fázi instalace ani nezná síťovou kartu.
Mimochodem, z XP nebo Linuxu lze od MS stáhnout přímo ISO, bez toho blbnutí s Windowsí utilitou. Stáhnul bych to čistě 64bitové, vejde se na obyčejné jednovrstvé DVD. Výhodou je, že je to kompletní balík přímo od MS, nezprzněný činností instalační utility.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: st říjen 31 2018, 23:29    Předmět: Citovat

I MS distribuuje flešky.

Volume klíč je něco jiného (bylo to doplněno jako příklad generických klíčů), jednoduše se takto licencují PC ve firmách.

Pokud selhává i to co jsem psal, tak bych jako další variantu vyzkoušel nainstalovat 32-bitovou verzi, ze které bych po aktivaci udělal upgrade na 64-bit (přímo ze systému).

_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15529
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt listopad 01 2018, 7:51    Předmět: Citovat

Instalace W10 z flešky je naprosto bez problémová věc. Instaluji tak poslední dobou všechny nové W10 - je k nim ta fleška dodávaná.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1520
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: čt listopad 01 2018, 8:09    Předmět: Citovat

Standa99 napsal(a):
....Pokud selhává i to co jsem psal, tak bych jako další variantu vyzkoušel nainstalovat 32-bitovou verzi, ze které bych po aktivaci udělal upgrade na 64-bit (přímo ze systému).
Podle všech návodek k instalaci 64 z 32 bitové verze nelze 32 bitovou verzi upgradovat přímo na 64 bitovou verzi. Musí se provést jen čistá instalace.

Instalační DVD 32 i 64 bitů jsem vypaloval na svém stroji s 32 bitovým windows na DVD-RW. Zkusím ještě stáhnout ISO soubor 64 bitů na svém notebooku, kde jsou instalované WIN10 64 bitů, a instalačku vypálím na kotouč DVD-R. Uvidím jaký bude výsledek dalšího pokusu o instalaci 64 bitové verze.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12501

PříspěvekZaslal: čt listopad 01 2018, 8:14    Předmět: Citovat

A ta instalační fleška, kterou jsi vytvořil, na tvém notebooku bootuje dobře?
Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1520
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: čt listopad 01 2018, 8:23    Předmět: Citovat

masar napsal(a):
A ta instalační fleška, kterou jsi vytvořil, na tvém notebooku bootuje dobře?
Wink
Už jsem ji smazal. Ale vytvořím ji znovu na mém 32 bitovém stroji a zkusím na NTB. Na svém 4 roky staré NTB jsem nikdy nedělal instalaci. Asi tam už bude ten nový BIOS a budu muset nejdříve s ním naučit pracovat. Dosud jsem to nepotřeboval.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12501

PříspěvekZaslal: čt listopad 01 2018, 9:06    Předmět: Citovat

"Rozchodit" bootování z USB je pro servis PC velmi žádoucí, protože je mnohem efektivnější a šetří čas. Některé starší BIOSy měly problémy s bootováním USB, vyžadovaly formátování ve FAT32 a některé flashky se i tak "nechytaly". Je třeba vyzkoušet jejich formátování pomocí formátovacích programů (nikoliv utilitou OS), např. HPUSBDisk nebo Rufus.
Dále bych doporučil vyhledat k tvé základní desce aktualizaci BIOSu, která může mít problém opravený.
A HLAVNĚ doporučuji nepoužívat pouze jeden disk nebo diskový oddíl. Nemá to žádné výhody, pouze nevýhody. Pokud chceš mít fyzicky připojený pouze jeden disk (kvůli fóbii), tak ho alespoň rozděl na minimálně 2 particie. Můžeš tak mít nainstalovaný záložní Windows, do kterého lze nabootovat v případě potřeby a používat ho k servisování PC nebo instalacím OS.
Wink
edit:
Zmíněný formátovací prográmek Rufus lze použít i na vytvoření instalace Win10, pokud máš stažený její ISO (které jsi vypálil na DVD) místo nástroje od MS. Stačí v jeho okně připojit cestu k instalaci W10 iso.
Vyzkoušej.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1520
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: čt listopad 01 2018, 21:04    Předmět: Citovat

Pátral jsem a zjistil, že to instalační DVD pro WIN10 64 bitů je nějaké divné. Stažené soubory ISO na HDD v PC mají délku asi 2,8 GB pro 32 bitů a asi 3,8 GB pro 64 bitů. Instalační DVD pro 32 bitů má obsazených kolem 2,8 GB jako ISO. Instalační DVD pro 64 bitů mělo délku necelých 3 GB. Zjevně na něm něco scházelo, podle délky ISO by mělo mít kolem 3,8 GB.
- Zopakoval jsem si znovu instalaci 32 bitů. Ta proběhla opět zcela korektně.
- Pokus o další instalaci z podezřele krátkého instalačního DVD 64 bitů zase skončil neúspěšně hlášením o licenci.

Následně jsem si vytvořil tři instalační DVD WIN10 64 bitů tako:
1.
Na svém PC WIN10 32 bitů (které potřebuji upgradovat na 64 bitů) jsem vypálil znovu instalační DVD WIN10 64 bitů na DVD kotouček DVD-RW. Po vypálení již má očekávanou délku kolem 3,8 GB.
2.
Na svém notebooku s WIN10 64 bitů jsem si vypálil druhé instalační DVD WIN10 64 bitů, nyní na kotouček DVD-R. Opět je tam délka kolem 3,8 GB.
3.
Doma jsem našel instalační DVD WIN10 64 bitů, které jsem si v 9/2015 vypálil pro svůj, tehdy asi rok starý notebook. Opět na něm byla obsazená délka asi 3,8 GB.

Se všmi třemi instalačními DVD jsem se postupně pokusil nainstalovat na svůj PC s prázdným HDD systém WIN10 64 bitů.
Všechny 3 zkušební instalace byly neúspěšné. Výsledek byl ve všech případech stejný. Instalační DVD se asi 7 minut načítalo, pak se načítání zastavilo a dál se nic nedělo, počítač zamrzl a na displeji jen svítilo Logo (čtvercové okno) Windows, které tam bylo už po celou dobu načítání instalačního DVD. Dál nic, další instalace se nespustila, nezobrazuje se žádná hláška jako dříve byla hláška o licenci při instalaci z toho podezřelého krátkého DVD 64 bitů.

Znovu jsem provedl na zkoušku z ověřeného DVD instalaci WIN10 32 bitů, bylo to OK. Načítání instalačního DVD trvalo také asi 7 minut a pak se instalace úspěšně spustila.

Tak jsem zase v ...., však víte kde. Začínám mít podezření, že navzdory tomu, co všechny indicie potvrzují, že můj HW musí umět 64 bitový systém, je skutečnost pro mne špatná. Jinak si to nedovedu vysvětlit.
Jsem přesvědčen, že instalace 64 bitové verze by se zasekla bez ohledu na to, zda instaluji z DVD nebo z USB Flash.

Existuje ještě nějaký nápad v čem může být problém?

Mám snad ještě jednu poslední možnost. Zkusit stáhnout ISO 64 bitů v angličtině, vypálit instalační DVD pro anglickou WIN10 a tu zkusit nainstalovat. Ale moc nevěřím že to bude úspěšné, a i kdyby bylo, tak anglickou verzi WIN10 pro běžnou práci nechci.

Pak už mi zbýva jen koupit Acronis a dělat si Zálohy bitové kopie z moji funkční 32 bitové instalace. Tomu jsem se chtěl instalaci 64 bitové verze vyhnout a tím použít pro tvorbu Zálohy bitové kopie nástroj od Microsoftu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 2 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.20 sekund