Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Orange PI PC plus - systém
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Miniaturní počítače (Arduino, Raspberry a další)
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Rellik



Založen: Feb 17, 2017
Příspěvky: 638
Bydliště: Staré Město (UH)

PříspěvekZaslal: út říjen 23 2018, 4:00    Předmět: Citovat

No jelikož se s tím pomerančem asi nikam dál nedostanu, tak koupím originál Raspberry. Kterou verzi mi doporucite na to Kodi a O2?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: út říjen 23 2018, 6:06    Předmět: Citovat

Popřemýšlej, RPi taky není zázrak, jako cokoliv s SD kartou, i když tady jsem dělal test s RPi2, boot z SD karty a potom to pokračovalo z SSD připojeného do USB. V šuplíku mám i tenhle krám, který mě také neuspokojil a to má 32GB eMMC + 2GB RAM, jenže LANku má připojenou přes USB a o tom škoda mluvit. Nakonec jsem poskládal HTPC z mini-ITX desky, 8GB RAM a nyní 80GB SSD. Tohle už mi skoro dva roky slouží, jak má.
Ty to chceš používat pro konzumaci videa a v dnešní době opomíjíš kodek HEVC/H265. U RPi jsem to podrobně nezkoumal, ale podporu nejspíš nemá. Dnes bych postavil něco rozumného na Ryzenu od AMD, ale to už nebude odpovídat předpokládané ceně.

_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
FHonza



Založen: Nov 20, 2012
Příspěvky: 1453
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út říjen 23 2018, 7:55    Předmět: Citovat

Úplně bez problémů provozuji LibreELEC s KODI na RPi3. Přesně abych nemusel k projektoru připojovat notebook. Do sítě je to připojené přes Wifi, ovládám to mobilem. Nabootuje to cca za 30 sekund. Jak je to s HEVC nevím, tady je nějaký oficiální popis.
Jako multimediální centrum to používám přes dva roky, úplná spokojenost.

Pak jenom vyměníš kartu, dáš tam RetroPie a zábava jede dál Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: út říjen 23 2018, 9:24    Předmět: Citovat

Samozřejmě že má každý jiné nároky, záleží jaké si stahuješ verze filmů a v jakém kodeku jsou (u připojení přes WiFi asi moc velké nároky nemáš). Navíc před dvěma lety ještě moc lidí HEVC/H265 neřešilo. Dovedu si představit, že jak se za rok začne vypínat DVB-T a pojede jen DVB-T2 s H265, tak se klidně u O2 může stát to, že přejdou taky na H265, aby ušetřili datový tok, což už RPi HW nedá. Set-top-boxy na to mají a na webu to přepnou klidně lusknutím prstu.
A sám vím o čem mluvím, když jsem si to neuvědomil u svého staršího NB (Intel i5, 8GB RAM, nVidia 750 4GB) a vyměnil jsem USB tuner za DVB-T2, obraz se v H265 vůbec nehýbe Smile

_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
FHonza



Založen: Nov 20, 2012
Příspěvky: 1453
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út říjen 23 2018, 9:43    Předmět: Citovat

O terrestrialním příjmu sem vůbec nemluvil Smile Toho jsem zarytý odpůrce. Filmy nestreamuju přes WiFi, u RPi je starý SSD, na který filmy nahrávám (právě přes WiFi). Přes WiFi pak jenom titulky (plugin OpenSubtitles je k nezaplacení), ovládání, případně tvojetrubka a pod.


citace:
a v jakém kodeku jsou

Namátkou první film (menší rozlišení pokud možno nestahuju, protože nativní rozlišení projektoru je 1920x1080):
Video: MPEG4 Video (H264) 1920x1036 23.974fps [V: h264 high L4.1, yuv420p, 1920x1036 [default]]
Audio: Dolby AC3 48000Hz 6ch 448kbps [A: Czech [cze] (ac3, 48000 Hz, 5.1, 448 kb/s) [default]]

Zkoušel jsem i DLP stereo, taky bez problémů. Jediné s čím mám problém, je zvuk přes modrozub. To prostě funguje divně a vina bude na straně RPi, protože jiné zdroje s repro fungují bez problémů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: út říjen 23 2018, 10:08    Předmět: Citovat

Sice u toho filmu chybí to zásadní a to bitrate, ale pokud filmy přehráváš z SSD, tak to je něco jiného.
Tím DVB-T2 jsem měl na mysli to, že se brzo začnou v H265 objevovat 'ripy', což už povede k většímu zájmu o H265 a toho můžou streamovací služby využít. Všem jde o to, ušetřit datový tok, jen sledování YT + Netflixu vytíží internet polovinou veškerého datového toku a to se za chvíli začne blbnout se 4k.

_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
FHonza



Založen: Nov 20, 2012
Příspěvky: 1453
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út říjen 23 2018, 12:20    Předmět: Citovat

Sem si nevšiml že tam chybí, okopíroval jsem vlastnosti. Podle KODI je to 8Mbps video + audio dohromady.

Jasně, přijde doba kdy RPi 3 nebude na nové formáty stačit. Morálně stárne rychle, ostatně jako každá elektronika. A úplně stejně se objeví něco jako RPi 4, které to bude zvládat. No a za tu 1kkč, když to vydrží 4 roky, tak to bude paráda. To propiju týdně víc než je ta roční "amortizace".

Prostě jsem chtěl říct že momentálně RPi3 s LibreELEC + KODI je alespoň za mě výborná volba k projektoru. Jednoduchá instalace a nastavení v řádu minut, ovládání přes mobil.

No a až to zastará, tak ta RetroPie tam poběží pořád Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rellik



Založen: Feb 17, 2017
Příspěvky: 638
Bydliště: Staré Město (UH)

PříspěvekZaslal: út říjen 23 2018, 18:36    Předmět: Citovat

Hmm. Takže nejdál jsem se dostal asi s tím H3DROID. Nicméně i když to jede na androidu 4.4.2 tak je to strašně pomalé... Asi se na to vyprdnu a koupím rovnou další nějaký malý notebook a bude... Možná ještě na zkoušku koupím i to RPI 3B+ (nestojí to zase tolik. jak někdo poznamenal - v hospodě je to pryč raz dva... Smile )
Pro to orange pi už mám případně jiné využití. Kde bude potřeba jen spolupracovat s USB a jedním jednoduchým programem. To bych nechal na Linuxu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: út říjen 23 2018, 20:05    Předmět: Citovat

Zkus se ještě podívat, jestli neexistuje OpenELEC nebo LibreELEC (i zde zmíněný) s HW podporou pro OpenGL ES 2.0, který je v OPi. Nebo zkus do nějakého linuxu ty Mali ovladače zkompilovat a nainstalovat (už jsem to tu zmínil). To O2 by se nakonec dalo provozovat i přes prohlížeč.

P.S. Tady je celkem podrobný návod, kde podle tohoto screenu se mu to povedlo. Samozřejmě žádnou úžasnou rychlost ani tak nezaručuji Smile

_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: st říjen 24 2018, 6:45    Předmět: Citovat

Vyzkoušej tohle, je tam HW podpora pro Mali GPU (otestováno na tom mém krámu 'Pi PC') a celkem se to hýbe. Pro KODI jsem se díval, že by měl nějaký O2TV-addon existovat, tak to testni. To už se mi nechce, mám sice sdílené O2TV (s dalšími třemi), ale nepotřebuji to přenastavovat, protože to používám na HTPC.

Zkoušel jsem namátkou po síti přehrát film v kodeku x264 a rozlišení 720p s bitratem 8,75 Mb/s, kde oba CPU chodily střídavě až do 100%, ale od oka se to nezadrhávalo (víc filmů se mi zkoušet nechtělo). KODI moc neznám, nevím jestli se někde dá najít počet 'vypadnutých snímků' a jestli při přehrávání drží 'snímkovou frekvenci'?

_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rellik



Založen: Feb 17, 2017
Příspěvky: 638
Bydliště: Staré Město (UH)

PříspěvekZaslal: st říjen 24 2018, 15:41    Předmět: Citovat

Takže momentální poznatky. LIBREELEC 8 funguje. Kodi najede, je to celkem svižné, doinstaloval jsem si repo co používám, jede.. Má to jednu chybu: Nejde zvuk. Sad Pak řeším addon o2tv. nainstalovat šel, nastavit šel, ale i po zadání správných přihlašovacích údajů při spuštění píše že jsou špatné... Sad No nicméně pokud nepůjde zvuk, tak je to asi celkem jedno... Škoda. Jinak to vypadalo velmi slušně...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: st říjen 24 2018, 15:55    Předmět: Citovat

Zvuk mi taky nešel (byl nastavený analogový výstup), přepnul jsem si ho na 'ALSA: sndhdmi, HDMI' a funguje, pokud také používáš stejný výstup. Zkoušel jsi ho přepnout?
Když jsem se díval na tu O2TV, tak také někdo psal o nemožnosti přihlášení.

P.S. Tak jsem se zase obětoval Smile , stáhni si opravený doplněk odsud, vše funguje včetně zvuku (aspoň u mě, ale máme stejný krám).

_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy


Naposledy upravil Standa99 dne st říjen 24 2018, 16:28, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rellik



Založen: Feb 17, 2017
Příspěvky: 638
Bydliště: Staré Město (UH)

PříspěvekZaslal: st říjen 24 2018, 16:27    Předmět: Citovat

Já psal i na podporu O2, ti ani neví, že nějaký doplněk existuje. Prý ho do budoucna připravují. Ten zvuk jsem ani nevěděl, že jde přepnout... Super - hraje na HDMI. Smile Ještě zkusím zakomponovat YT a pokud by šlo i to, tak není problém. To O2 není podmínka, ale pokud by šla bylo by to lepší... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: st říjen 24 2018, 16:37    Předmět: Citovat

Doplnil jsem předchozí příspěvek, O2TV Go má opravený doplněk a funguje.
_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rellik



Založen: Feb 17, 2017
Příspěvky: 638
Bydliště: Staré Město (UH)

PříspěvekZaslal: st říjen 24 2018, 16:51    Předmět: Citovat

Hluboce se klaním pane kolego Pray Už jede i O2. Sice ne v HD, ale jelikož se na TV moc nedívám max na Discovery, tak mi to celkem nevadí... Smile Zatím to vypadá celkem v pohodě.
Moc díky... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Miniaturní počítače (Arduino, Raspberry a další) Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund