Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Nahrávání zvuku ze zvukové karty ve špatné kvalitě
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kejsler



Založen: Mar 06, 2015
Příspěvky: 71

PříspěvekZaslal: pá říjen 19 2018, 21:58    Předmět: Nahrávání zvuku ze zvukové karty ve špatné kvalitě Citovat

Zdravím,

doufám že jsem téma založil do správné sekce, ale snažím se (neúspěšně) nahrát zvuk ze zvukové karty (signál pro reproduktory) do externího programu např. do audacity a nahrávku následně uložit např. ve formátu mp3, ale aby výsledná kvalita nahrávky odpovídala originálu.

Pokusil jsem se to nahrát tak, že jsem v audacity nastavil jako vstup Stereo Mix a jako výstup samozřejmě reproduktory. V tomto nastavení to nahrává, ale pokud tu nahrávku přehraji, tak její kvalita je již od poslechu v horší kvalitě než originál.

Audacity má nastaven kmitočet nahrávání 48 kHz, Stereo Mix to stejný (viz obrázek).

Pro porovnání:
Moje nahraná hudba - https://www.youtube.com/watch?v=ylRjs5v8TPI&feature=youtu.be
Originál - https://www.youtube.com/watch?v=vl2Yj4YUAcU

Našel by se tu někdo, kdo by mi mohl poradit nebo se s něčím podobným setkal?

Díky



nuke-obrázek.PNG
 Komentář:
 Velikost:  226.37 kB
 Zobrazeno:  167 krát

nuke-obrázek.PNG


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19490
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: so říjen 20 2018, 7:37    Předmět: Citovat

Předpokládám, že signál propojuješ z jedné zvukové karty do druhé (z tvého popisu to není jasné). Ale nejlíp to jde ze sluchátkového výstupu počítače do vstupu LINE IN zvukové karty v druhém počítači (používám vnější USB kartu AXAGO, protože můj noťas nemá LINE vstup).
Jestli to děláš jinak, pak se může dít cokoli. Zrovna tato hudba obsahuje frekvence nad 7 kHz ještě v nepříjemně velkých amplitudách a čekal jsem spíše problémy s interferencí vzniklou v důsledku jejich směšování se zbytky vzorkovací frekvence, ale ne omezení pásma na telefon.

Zkontroluj si především nastavení směšovače pro výstupní zařízení, jestli tam nemáš zapnuté korekce frekvenční charakteristiky (nepříklad předvolbu JAZZ), vypni je (charakteristika FLAT nebo nepojmenovaná). A individuální korekce srovnej na rovný průběh taky.
Pak přepni na výstup do režimu sluchátek.
A zkus to znovu.

Proč nepoužíváš nějaký YT-konvertor a taháš to přes analog, je mi celkem jasné: další program našel ve videu příznam "music" a odmítl ho zkonvertovat, že? Mně to nedávno začal dělat cc-converter, tak už jsem to se dvěma noťasy musel udělat přes analog taky..

_________________
Těm, kdo si nevybírají odpovědi na soukromé zprávy, už příště neodpovím. Tak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dj_Paul



Založen: Sep 19, 2004
Příspěvky: 2400
Bydliště: Laškov

PříspěvekZaslal: so říjen 20 2018, 8:21    Předmět: Citovat

Já na YT používám zásadně https://www.converto.io/en
je pouze online, někdy musíš zavřít pár reklamních oken, ale nikdy mi nestahl do PC žádnej bordel. Překonvertoval zatím vše
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kejsler



Založen: Mar 06, 2015
Příspěvky: 71

PříspěvekZaslal: so říjen 20 2018, 10:11    Předmět: Citovat

To dj_Paul:
Já jsem také používal konvertory, ale jelikož je to asi nelegální, tak ty stránky po nějaké době zruší (prvně jsem mel mp3snadruhou - zrušeno, pak clipconvertor - ten přestal nabízet stahování audio obsahu atd.), ale už mě nebaví pořád hledat stránky s konvertorem. Navíc těm konvertorům už moc nevěřím, většina z nich to nestahuje v nejlepší kvalitě a je to dost ořezané.

To Hill:
Nic propojeného nemám, ty vstupy LINE IN jsem zkoušel, ale nejde mi z nich žádný signál. Nejsem totiž na toto žádný odborník, ale předpokládám, že bych musel mít kabelem propojený výstup ze sluchátek ze zvukovou kartou že? Takto to bohužel nemám. Tahám ten signál přímo z výstupu zvukové karty ze zelené zdířky přes ten Stereo Mix.

Zkusil jsem si zobrazit ten směšovač zvuku, ale nikde jsme tam nenašel ty korekce. Mohl bys mi popsat kde se to nastaví krok za krokem?


U tvé poslední otázky jsi to odhadl celkem přesně Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: so říjen 20 2018, 10:33    Předmět: Citovat

Nauč se s youtube-dl, vždyť je blbost, abys to dělal takhle. Je to otázka sekund a webm nebo m4a přehrávače zvládnou.
kód:

youtube-dl -F https://www.youtube.com/watch?v=vl2Yj4YUAcU
[youtube] vl2Yj4YUAcU: Downloading webpage
[youtube] vl2Yj4YUAcU: Downloading video info webpage
[youtube] vl2Yj4YUAcU: Downloading js player vflICk6QU
[info] Available formats for vl2Yj4YUAcU:
format code  extension  resolution note
249          webm       audio only DASH audio   52k , opus @ 50k, 2.03MiB
250          webm       audio only DASH audio   69k , opus @ 70k, 2.65MiB
140          m4a        audio only DASH audio  128k , m4a_dash container, mp4a.40.2@128k, 5.11MiB
251          webm       audio only DASH audio  135k , opus @160k, 5.26MiB
171          webm       audio only DASH audio  142k , vorbis@128k, 5.39MiB
278          webm       256x144    144p   85k , webm container, vp9, 15fps, video only, 1.40MiB
160          mp4        256x144    144p  110k , avc1.42c00c, 15fps, video only, 2.73MiB
242          webm       426x240    240p  111k , vp9, 30fps, video only, 1.74MiB
243          webm       640x360    360p  202k , vp9, 30fps, video only, 3.13MiB
134          mp4        640x360    360p  240k , avc1.4d401e, 30fps, video only, 3.25MiB
133          mp4        426x240    240p  246k , avc1.4d4015, 30fps, video only, 5.08MiB
244          webm       854x480    480p  400k , vp9, 30fps, video only, 5.17MiB
135          mp4        854x480    480p  466k , avc1.4d401f, 30fps, video only, 5.61MiB
247          webm       1280x720   720p  684k , vp9, 30fps, video only, 12.20MiB
136          mp4        1280x720   720p  768k , avc1.4d401f, 30fps, video only, 9.59MiB
17           3gp        176x144    small , mp4v.20.3, mp4a.40.2@ 24k, 1.50MiB
36           3gp        320x180    small , mp4v.20.3, mp4a.40.2, 4.76MiB
18           mp4        640x360    medium , avc1.42001E, mp4a.40.2@ 96k, 12.00MiB (best)


youtube-dl -f 251 https://www.youtube.com/watch?v=vl2Yj4YUAcU
[youtube] vl2Yj4YUAcU: Downloading webpage
[youtube] vl2Yj4YUAcU: Downloading video info webpage
[download] Destination: 8Kays & Diana Miro - Cloud9 (Sebastian Weikum aka Junostar Remix) [Intricate Records]-vl2Yj4YUAcU.webm
[download] 100% of 5.26MiB in 00:00

_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kejsler



Založen: Mar 06, 2015
Příspěvky: 71

PříspěvekZaslal: so říjen 20 2018, 10:37    Předmět: Citovat

Tak už jsem na to přišel, nevím proč, ale moje zvuková karta to prostě nahrává ve špatné kvalitě (a to přitom to přehrává dobře). Asi špatný ovladače.

Nastavil jsem výchozí zařízení ve zvucích (ovládací panely) místo zvukovky výstup ze základní desky (Realtek) a v audacity jsem se přepnul do Windows WASAPI, kde lze nastavit jako vstup signálu Realtek digital output. Pak to nahrává v originální kvalitě když se potom přepnu na zvukovou kartu a přehraji to v ní.

Je to divný, ale je to tak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Osmdesat



Založen: Jan 19, 2016
Příspěvky: 1515
Bydliště: Liberecko

PříspěvekZaslal: so říjen 20 2018, 12:07    Předmět: Citovat

Nahrávání zvuků, které jdou na výstup, možné je, nemusí se nic připojovat. Jako vstupní zařízení se určí výstup zvukovky a zvukovka pak nahrává to, co jde na její výstup. Tohle je možné u všech zvukovek snad odnepaměti. Dochází tam ale k opětovnému A/D převodu, takže tam je určitá ztráta daná kvalitou D/A a A/D převodníku v kartě plus šum karty k tomu.

Když chci zvuk z youtubu, obvykle stáhnu celé video a pak konverzním programem (Oxelon media converter) dám uložit zvukovou stopu z videa, a to přímým vykopírováním bez rekomprese. Youtube používá AAC kodek, takže výsledný zvukový soubor je .AAC.

Ale už mě taky přestala bavit nefunkčnost stahovačů, takže pokud příležitosně potřebuji nějaký zvuk z youtubu, dělám to stejně jako autor vlákna.

Problém je v tom, že youtube neustále mění "maskovací schéma" pro url videostrímu, takže autory stahovacích programů a stránek většinou po čase přestane bavit to neustále aktualizovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: so říjen 20 2018, 12:30    Předmět: Citovat

No vidíte. Místo, aby digitální technika z principu umožnila záznam čehokoli a v maximální možné kvalitě dvojím kliknutím, tak dodnes ještě furt onanujeme přes konektory jack a cinch...za vším hledej prachy a nenažranost.
Pravda, mně na obyčejné SB THX taky s původními ovladači ledacos nešlo /třeba In-Out optika vůbec/. Časem, alternativními ovladači a za vydatné pomoci sw machrů jsem to donutil fungovat tak, jak potřebuju. Když mě něco zaujme, tak se jen vrátím na začátek a jen kliknu na REC. Pro obtížné případy, kterých je poslední dobou čím dál víc, mám na optice i analogu externí karty trvale pověšený MDS-JE520 a je vymalováno. Na muziku to ale téměř nepoužívám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kejsler



Založen: Mar 06, 2015
Příspěvky: 71

PříspěvekZaslal: so říjen 20 2018, 12:57    Předmět: Citovat

No já si ještě zkouším hrát s tím youtube-dl jak psal Standa99, ale nechce mě to stahovat audio. Prý musím mít ffmpeg, který jsem tam v sice dal, ale pořád to nechce přehrávat hudbu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: so říjen 20 2018, 14:00    Předmět: Citovat

Pokud je to ve Windows, tak tam používám na přehrávání všeho MPC-HC, ten má kodeky v sobě a podobných přehrávačů je více (PotPlayer atd.). Nebo si to zkonvertuj do Mp3, tam mám oblíbený foobar2000 (musíš ho dovybavit doplňky: Free_Encoder_Pack_2018-10-19.exe).
_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12404

PříspěvekZaslal: so říjen 20 2018, 14:47    Předmět: Citovat

Za sebe doporučuji (již opakovaně) osvědčený FreeRapidDownloader (FRD). Umí stahovat nejen z YouTube, ale i z mnoha dalších serverů. Umí i oddělit audio od videa a ukládat v mp3. Stačí zkopírovat do schránky odkaz.
Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: so říjen 20 2018, 15:11    Předmět: Citovat

Tak ten je zoufalý při převodu do Mp3, z tohodle klipu vyrobil tuhle empétrojku (stačí si poslechnout první půlminutu).
_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kejsler



Založen: Mar 06, 2015
Příspěvky: 71

PříspěvekZaslal: so říjen 20 2018, 15:24    Předmět: Citovat

To Standa99:
Tak sem se konečně naučil dělat s tím youtube-dl a přijde mi to jako velice dobré řešení. Jen jsem se chtěl zeptat, proč jsi vybral ten formát webm 135k opus. Webm 142k vorbis by byl lepší ne?

A jinak ty formáty webm to jsou přímo originály z youtubu nekonvertovaný? Přijde mi totiž 142k docela málo, čekal bych třeba 192k, ale tak ten webm to má asi jinak než mp3 že?

Jinak to co jsi potnul je opravdu viditelný rozdíl a to nemám žádnou audio sestavu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: so říjen 20 2018, 15:47    Předmět: Citovat

Já jsem jen použil nějaké číslo. U vorbisu a opusu se jedná o modernější kodeky, které by teoreticky mohly nahradit Mp3 s dvojnásobným bitratem, ale to ať si každý vyzkouší poslechem. A lepší stream, než se ti zobrazí na seznamu z youtube-dl, tak nestáhneš.

U té divné epétrojky jsem měl v FRD předvolené číslo 256 a stejně z toho udělal 128 kbps (možná do těch 256 sčítá oba kanály 2x128), ale hlavně tam jde o to vynechávání zvuku, to nevím, jak dokázal. Ale konvertoval to dost dlouho (přes 2 minuty, stažení audia skrz youtube-dl je do sekundy), tak to možná prohnal přes nějakou online službu a tak to dopadlo.

P.S. Ještě jsem přidal spektogram opus vs. vorbis (včetně flacu).



opus.png
 Komentář:
 Velikost:  176.18 kB
 Zobrazeno:  160 krát

opus.png



vorbis.png
 Komentář:
 Velikost:  147.65 kB
 Zobrazeno:  142 krát

vorbis.png



flac.png
 Komentář:
 Velikost:  194.05 kB
 Zobrazeno:  155 krát

flac.png



_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kejsler



Založen: Mar 06, 2015
Příspěvky: 71

PříspěvekZaslal: ne říjen 21 2018, 11:33    Předmět: Citovat

Vůbec se v tom nevyznám, mohl bys mi to vysvětlit co ty grafy znamenají? Very Happy
Podle těch grafů bych řekl, že nejlepší a největší rozsah má FLAC že?

Já to teda dělám tak, že vezmu Opus a překonvertuji ho do M4A, protože webm neumí moc přehrávačů přehrát (alespoň teda ne windows media player).

On stejně asi nepůjde poznat rozdíl ne? Jinak M4A má i při nižší přenosový rychlosti lepší kvalitu než mp3 že? Mohl bys udělat grafy i pro mp3 a M4A, popř AAC? Toto mě docela zajímá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund