Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Schneider ts1403s
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Opravy a restaurování starých elektropřístrojů
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ronoda



Založen: Dec 12, 2017
Příspěvky: 797
Bydliště: Pardubice

PříspěvekZaslal: ne říjen 21 2018, 10:09    Předmět: Citovat

Achab*** existuje (a u nás se dá zakoupit) i linární v tomto pouzdře?
Aby šla výměna jen kus za kus?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: ne říjen 21 2018, 10:20    Předmět: Citovat

Tak zapátrat po LB1433N můžeš.
Ale je to fakt dost starý Sanyo, v ČR asi vůbec. Ledaže by někdo našel jetý a dobrý v nějakém vraku, kde byl použítý na síle signálu třeba.
Prohlídni si 4. stranu DS. Tipnul bych si, že by mohlo stačit ten 100R odpor před švábem zvětšit třeba na 220R, ať to tolik netluče do očí a nechat zasloužilého šnajdra radši v původním stavu Very Happy



LB1403N_LB1443N.pdf
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  LB1403N_LB1443N.pdf
 Velikost:  60.21 kB
 Staženo:  161 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ronoda



Založen: Dec 12, 2017
Příspěvky: 797
Bydliště: Pardubice

PříspěvekZaslal: ne říjen 21 2018, 13:14    Předmět: Citovat

sinclair*** Taky jsem zastánce tu starou techniku oživit a co nejvíc uvést do původního stavu. Ale tady to je trochu jinak, chybí horní kryt a gramofon.
Vše je jen 13cm do hloubky a tak chci buďto tu skříň zkrátit a navrch zapustit nějakou pěknou desku, nebo to celé dát do úplně jiné skříně (mám z čeho vybírat:-)) Ono je totiž kromě trafa vše na čelním panelu. - Kupodivu magnetofon pracuje perfektně.
-Červená pro mě znamená Stop, Nebezpečí, Vypnout, Varování, a ještě to navýšit blikáním (železniční přejezd) Asi proto mi ty ledky vadí, určitě je zelená příjemnější a když nebude blikat ale ukazovat sílu přijímané stanice, nastane ideální stav:-)Smile
-díky za pdf



DSCN1111a.jpg
 Komentář:
 Velikost:  246.87 kB
 Zobrazeno:  123 krát

DSCN1111a.jpg




Naposledy upravil ronoda dne ne říjen 21 2018, 13:23, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: ne říjen 21 2018, 13:19    Předmět: Citovat

No vida - tak vyměnit za zelené VQA 5x2,5mm, co při 15mA taktak svítí a je vymalováno Very Happy
Taky má tenhle nekrman sololitovej zadek a spodek?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Achab



Založen: Nov 05, 2010
Příspěvky: 5998
Bydliště: okr. Vyškov

PříspěvekZaslal: ne říjen 21 2018, 14:04    Předmět: Citovat

LB1433 - LED 7mA, LB1413 - LED 15mA. Přímé náhrady podle AR:

LB1433 - KA2286 (BA656 podobná náhrada)
LB1413 - KA2287, BA6125
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ronoda



Založen: Dec 12, 2017
Příspěvky: 797
Bydliště: Pardubice

PříspěvekZaslal: ne říjen 21 2018, 14:16    Předmět: Citovat

Ano, spodek je sololit. Vrchní plexi má i tu zadní část, je do eL.
Ty ledky (obrázek nahoře) jsou ty hranaté osazené (zúžené), takže se tam běžné do otvoru pod stupnicí nevejdou:-(
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pajap



Založen: Mar 16, 2007
Příspěvky: 229
Bydliště: Kousek od Plzně

PříspěvekZaslal: po říjen 22 2018, 6:38    Předmět: Citovat

Ahoj, podařilo se někomu sehnat schéma? Pokud ano, je ochotný ho zaslat?
Díky.
Mám toto rádio v garáži a občas hraje levý kanál zkresleně (a zároven tišeji), rád bych to někdy opravil.

_________________
Zdraví Pája...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19488
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: po říjen 22 2018, 8:12    Předmět: Citovat

LB14x3, podobně jako AN6884 (ty bývaly na tu "barevnou hudbu" v ťamanských tržnicových jezevčících, kdekdo je nechal odpojené a pak i s jezevcem vyhodil). Ty šváby jsou vždy na samostatné destičce i s LEDkami a přímo použitelné jako indikátor.
Logaritmická závislost se dá obejít: tak jako tak je třeba nějakým způsobem převést úroveň napětí AVC na řídicí napětí indikátoru. Tak nic nebrání tomu, otočit i polaritu, desku indikátoru otočit "vzhůru nohama" a indikovat úroveň signálu zhášením. Všechny budou svítit bez signálu. Logaritmická závislost řídicího napětí AVC (v určitém rozsahu vstupních úrovní) se vykompenzuje opačně otočeným logaritmickým průběhem indikátoru tak nějak sama od sebe.
Případně lze i výstupy invertovat, ale to už bych radši udělal "magioko" z nějakých LM324 s děličem pro komparaci, a průběh si přizpůsobil právě tím odporovým děličem.

Docela se mi líbí BA6822, pro 2x 12 LEDek přepínatelných jako stereo VU-metr s pamětí špiček a přibližně logaritmickým průběhem, nebo jako lineární indikátor "magické oko".
Kupodivu nijak neruší ani tím, že jde o multipexní řízení displeje. Jeho zásadní nevýhodou je, že se blbě shání. Škoda, třeba v mixpultu by se hodil...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: po říjen 22 2018, 9:52    Předmět: Citovat

Ano Jardo, BA6822 i BA6820F jsou výborný, bohužel se mi podařilo sehnat jen dva použité kusy. Venku nabídky jsou, ale všecky tak podezřele levné /i divné zdroje/, že ani nemá smysl se jimi zabývat - na 90% jsou to nefunkční atrapy.
Takže jsem se ve finále musel "spokojit" s LB1412, ty sehnat šly. Šlo mi o rozumnou přesnost, logaritmický průběh, shodu a hlavně peakhold, takže splněno. Nevýhoda je velká - potřeba dvou švábů. Sice je každý kanál jednodušší, ale pouzdra jsou velká. Bonusem je také to, že u LB1412 neruší spínání multiplexu. Ale i tak vešly oba kanály na destičku 8x6cm i s případným servisem napájení z koncových stupňů.
To Sanyo LB1412 s oblibou používala DJská firma Gemini v mixpultech.

U BA6822 jsem musel použít v napájení i tlumivku a dvě blokovací keramiky velkých kapacit. Zkušební indikátor s BA6822 byl napájen i zemněn k linkovému zesilovači a tomu to nedělalo dobře. I přes jeho nevelkou citlivost. Přišel jsem na to náhodou, ve výstupním průběhu, když jsem nastavoval klidové proudy linkáčů. Slyšet to samozřejmě nebylo, jen se mírně zvedl šum ve výstupu. Při jeho velkém základním odstupu už to bylo rušivé.
Lepší šváby tohoto určení se shánějí obecně hrozně blbě. Řadu LM3915 nepokládám za "lepší" šváb, takže jde furt sehnat snadno Very Happy
Mimo Rohm a Sanyo nikdo analogový šváby s peakholdem nedělal.

Takhle to s LB1412 navrhl i realizoval OndraCh:



P1110911.jpg
 Komentář:
 Velikost:  67.82 kB
 Zobrazeno:  131 krát

P1110911.jpg



Vu metr 1.1_posl verze.pdf
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Vu metr 1.1_posl verze.pdf
 Velikost:  47.47 kB
 Staženo:  143 krát


AN6884_5LED driver.pdf
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  AN6884_5LED driver.pdf
 Velikost:  188.6 kB
 Staženo:  144 krát


AN6882_7LED driver.pdf
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  AN6882_7LED driver.pdf
 Velikost:  246.29 kB
 Staženo:  138 krát


VUmetr BA6820.pdf
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  VUmetr BA6820.pdf
 Velikost:  31.62 kB
 Staženo:  139 krát



Naposledy upravil sinclair dne po říjen 22 2018, 10:11, celkově upraveno 3 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
elektrosvit



Založen: Jun 27, 2016
Příspěvky: 2514

PříspěvekZaslal: po říjen 22 2018, 9:54    Předmět: Citovat

Stahování z radiomuseum.org už funguje, aspoň mně. Wink

@ronoda: Máš je v mailu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: po říjen 22 2018, 12:10    Předmět: Citovat

Jo, RM už funguje, dokonce si se starým FF.
Škoda, že neumím německy. Docela by mě zajímalo, jak to nakonec skončilo a jestli je rejžák pohltil úplně.
Ten odpor před švábem je 10k a nemá teda s LED přímou souvislost, je to součást časovky. LED tu mají omezený proud jen vnitřně, zdrojem proudu 7mA ve švábu.
Mrkni do toho DS LB1403-LB1443 na str. 4, je tam o snížení proudu do LED poznámka. Třeba by stačilo jen ubrat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ronoda



Založen: Dec 12, 2017
Příspěvky: 797
Bydliště: Pardubice

PříspěvekZaslal: pá říjen 26 2018, 21:24    Předmět: Citovat

Ze všech informací se mi nejvíc líbí ta od Hilla s tím otočit to "vzhůru nohama" Líbilo by se mi, když bude naladěno tak ty ledky zhasnou, a když budu mimo stanici tak budou svítit. (to ani nebude vadit, že jsou červenéSmile) AN7223 neznám, tak budu vděčný když mi někdo poradí,
jak propojit vývod 15 s vývodem 8 na LB1423. Viz obrázek.



Schzměna.jpg
 Komentář:
 Velikost:  46.91 kB
 Zobrazeno:  113 krát

Schzměna.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12399

PříspěvekZaslal: pá říjen 26 2018, 22:05    Předmět: Citovat

Jenže to musíš "otočit vzhůru nohama" i elektricky, nejlépe pomocí invertujícího OZ. Dále je třeba si uvědomit, že naladění slabší stanice nezpůsobí úplné zhasnutí, ale třeba zhasne jen jedna dioda. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ronoda



Založen: Dec 12, 2017
Příspěvky: 797
Bydliště: Pardubice

PříspěvekZaslal: pá říjen 26 2018, 22:52    Předmět: Citovat

No jo no, to že bude jedna nebo dvě svítit bude asi stravitelnější, než aby to pořád blikalo.
-Bohužel jsem vycházel z klasiky, kdy při správném naladění je nulové napětí. Nevím jak pracuje tento obvod (AN7223)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12399

PříspěvekZaslal: pá říjen 26 2018, 23:07    Předmět: Citovat

Pracuje podle datasheetu. Bez signálu je napětí V15 blízké 0V, při maximálním signálu je kolem +1,25V.
Musel bys zkusit něco takového:
Wink



indikátor.png
 Komentář:
 Velikost:  198.14 kB
 Zobrazeno:  130 krát

indikátor.png


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Opravy a restaurování starých elektropřístrojů Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.29 sekund