Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Náběhový proud 50A 5,5kW 3F motor - zvládne 3x25B jistič?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Silnoproudá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: pá říjen 19 2018, 10:39    Předmět: Citovat

Fajn.
Vysvětlíš Crifodovi třeba tohle?:

"Budu kupovat stroj s motorem, co má pracovní proud 15A, náběh k 50A, 380V, 5,5kW, 3F.
Potřebuju ho umístit k nějaké dobré duši, ale všichni mají tak maximálně 3x25B pojistky. Četl jsem, že B pojistky zvládnou 3,5x jmenovitý proud, zvládnou náběh toho stroje?"

"Vážím si rad a upozornění, nicméně nutno říct, že je vskutku pozoruhodné, jak věštíš, kolik lidí bude mít ke stroji přístup. Když ti říkám, že pouze já, tak pouze já. Opravdu máš dojem, že do provozu, který je tvořen jedním člověkem (mnou), se bude někdo cizí vloupávat a najust bude spouštět stroj, který ani neví, k čemu je?"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PavelBlabla



Založen: Oct 15, 2018
Příspěvky: 43

PříspěvekZaslal: pá říjen 19 2018, 12:01    Předmět: Citovat

Je nějaký problém pochopit to, že stroj budu obsluhovat pouze já? I přesto, že jsem to tady už xkrát opakoval? Přístupem jsem myslel to, že ke stroji nebude mít přístup nikdo, kdo by si snad myslel, že ho má nebo může používat. To přirozeně bude zajištěno.

Asi na kabel od stroje dám krytku se zámečkem, abych od vás měl pokoj Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2634

PříspěvekZaslal: pá říjen 19 2018, 13:33    Předmět: Citovat

Štítek super, typ je jasný.
Teď si ještě nech poslat manuál (kompletní, čím větší soubor tím lepší) k měniči. Já jsem na webu skoro nic nenašel (když pominu PDFko s rozměry, které bude u instalace k ničemu).

On to někdo znalý měničů třeba zapojí i bez manuálu, ale pak ho musíš aspoň základně nastavit a k tomu je manuál výhodou, neřku-li nutností. Takový dnešní standardní měnič může mít taky 200 parametrů (i když pro základní nastavení jich potřebuješ třeba 10).

Stejně jsi odvaha, že jdeš do takovéhoto měniče (a hlavě stroje) z PRC.

Petr
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PavelBlabla



Založen: Oct 15, 2018
Příspěvky: 43

PříspěvekZaslal: pá říjen 19 2018, 13:37    Předmět: Citovat

Díky. Už z Číny něco mám a zatím ok. Bohužel nečínské alternativy jsou 2x tak drahé a to je sakra rozdíl. V podstatě nemám moc na výběr.

Obávám se, že čínská kvalita jde celkově nahoru - teda nemluvím o věcech, které se týkají chemie. U hraček pro děti bych se bál víc. Ale i tam se umí přizpůsobit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8800
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: pá říjen 19 2018, 17:36    Předmět: Citovat

PavelBlabla napsal(a):
Díky. Už z Číny něco mám a zatím ok. Bohužel nečínské alternativy jsou 2x tak drahé a to je sakra rozdíl. V podstatě nemám moc na výběr.

Obávám se, že čínská kvalita jde celkově nahoru ...

Cena dolů, kvalita nahoru .... Surprised A v tom ses probudil Laughing

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
keemo



Založen: Sep 10, 2007
Příspěvky: 5194
Bydliště: Ostrava, Bratislava

PříspěvekZaslal: pá říjen 19 2018, 17:39    Předmět: Citovat

...a celý zpocený Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33750
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá říjen 19 2018, 17:57    Předmět: Citovat

Cinania dodnes nevedia, ze v Europe sa pouziva 400 V a nie 380?

Menic by som kupil radsej nejaky normalny, aj pouzity.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
palmalsport



Založen: Dec 21, 2012
Příspěvky: 545
Bydliště: HK

PříspěvekZaslal: pá říjen 19 2018, 18:07    Předmět: Citovat

To : PavelBlabla
Zásadní otázka zní, pro jaké účely to budeš používat.
Pokud pro soukromé, je to v podstatě šumák.
Pokud ale pro podnikatelské, už to šumák není.
Docela bych chtěl vědět, jak to chceš zlegalizovat na naše zákony a ČSN.
Kdo dodá prohlášení o shodě a vystaví CE označení?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: pá říjen 19 2018, 19:09    Předmět: Citovat

sinclair napsal(a):
Fajn.
Vysvětlíš Crifodovi třeba tohle?:
...

není třeba vysvětlovat něco, co nedává smysl.
Je tu čím dál víc vláken s variacemi na téma "podívejte co jsem našel prodávat u číňanů za levno, jsem z toho vyplesklej, taky jste z toho tak vyplesklí a objednáte si to taky?"
tazatel napřed něco nastíní, o čem údajně nic neví, vyžádá si na dálku konzultace, pak se jako laik rozhodne co údajně koupí a podle výsledků školení údajně nakonec nechá realizovat odborníkovi, místo aby na místě a v reálu konzultací s odborníkem začal. Odborník by třeba pro danou aplikaci ani vůbec nedoporučil měnič, protože ten je pro některé aplikace zbytečný a pro některé kombinace pohonů a kabeláže vysloveně nevhodný.
Mně to připadá jak hoax nebo PR na čínské eshopy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
weed_smoker



Založen: Dec 02, 2011
Příspěvky: 2676
Bydliště: Jaroměř

PříspěvekZaslal: so říjen 20 2018, 8:19    Předmět: Citovat

Motory 5.5kW by neměly shodit jistič 3B25A,ale 3B20 shodí spolehlivě.Taky jsem to kdysi řešil,nejdřív prodlužovačkou a pak jsem dal přepínač 0-Y-D s kontaktama 25A,od tý doby je klid.Majitel tý pily právě výslovně frekvenčák nechtěl (je drahej,může se upíct…).Navíc takovej,co je na 380V nevydrží dlouho.Ber takovej,co má psáno 380-460V,třeba i bazarový EUROTHERMy.Pokud bys bydlel u trafačky,můžeš tam mít i 420V,aby ten nejposlednější na konci měl aspoň právě těch 380.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: so říjen 20 2018, 8:47    Předmět: Citovat

výkon motoru bez znalosti ot/min a velikosti rotující hmoty nebo aspoň druhu zátěže je neúplný údaj, může být těžší rozběh motoru 3 kW s 2850 ot pro válec protahovačky s 5000 ot než velké hovado 5 kW 1440 ot s převodem do pomala.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: so říjen 20 2018, 12:59    Předmět: Citovat

Vše podstatné už bylo napsáno. Blablabla bude možná chtít mít poslední slovo Very Happy, ale myslím, že už je dostatečně "zhnusen", že jsme mu jako osli neodkývali, co odkývat chtěl Very Happy
I nad obyčejným přepínáním Y/D u některých rejžových motorů se dá nějakou tu hodinku maturovat. Aby se pak přišlo na to, že to vlastně na naší síti a jejím druhu ani nejde.
Externí měnič, zvlášť např. v prostředí truhláren /odtahy neodtahy/ je imho nebetyčná pitomost a nedivím se, že to i přes komplikace mnozí nedoporučují.
I ta hoblovka/protahovačka se do 5,5kW u motoru 1480-1min zvládnout dá, i bez měniče a na daném jističi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PavelBlabla



Založen: Oct 15, 2018
Příspěvky: 43

PříspěvekZaslal: po říjen 22 2018, 13:09    Předmět: Citovat

weed_smoker napsal(a):
Motory 5.5kW by neměly shodit jistič 3B25A,ale 3B20 shodí spolehlivě.Taky jsem to kdysi řešil,nejdřív prodlužovačkou a pak jsem dal přepínač 0-Y-D s kontaktama 25A,od tý doby je klid.Majitel tý pily právě výslovně frekvenčák nechtěl (je drahej,může se upíct…).Navíc takovej,co je na 380V nevydrží dlouho.Ber takovej,co má psáno 380-460V,třeba i bazarový EUROTHERMy.Pokud bys bydlel u trafačky,můžeš tam mít i 420V,aby ten nejposlednější na konci měl aspoň právě těch 380.

Číňani mi řekli, že v tomto případě je jednoznačný spoleh jen na ten měnič. Nevím, je to pro mě tak trochu na blind, buď to nebo to. Každopádně, pokud bych tu měl 420V a měl bych měnič 0-380V, nebude to celkově mít jen nižší výkon? Nebo něco hrozí?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PavelBlabla



Založen: Oct 15, 2018
Příspěvky: 43

PříspěvekZaslal: po říjen 22 2018, 13:14    Předmět: Citovat

Crifodo napsal(a):
sinclair napsal(a):
Fajn.
Vysvětlíš Crifodovi třeba tohle?:
...

není třeba vysvětlovat něco, co nedává smysl.
Je tu čím dál víc vláken s variacemi na téma "podívejte co jsem našel prodávat u číňanů za levno, jsem z toho vyplesklej, taky jste z toho tak vyplesklí a objednáte si to taky?"
tazatel napřed něco nastíní, o čem údajně nic neví, vyžádá si na dálku konzultace, pak se jako laik rozhodne co údajně koupí a podle výsledků školení údajně nakonec nechá realizovat odborníkovi, místo aby na místě a v reálu konzultací s odborníkem začal. Odborník by třeba pro danou aplikaci ani vůbec nedoporučil měnič, protože ten je pro některé aplikace zbytečný a pro některé kombinace pohonů a kabeláže vysloveně nevhodný.
Mně to připadá jak hoax nebo PR na čínské eshopy.


Sice mi nějak uniká, kde jsi vzal, že to NEJDŘÍVE nekonzultuji s odborníky, než stroj koupím, nicméně samozřejmě, je to celé hoax, všechno to tu píšu jen proto, abych propagoval čínské eshopy, mám za to ranec peněz od čongů a živím tvoji paranoiu. Ježiš....

Jinak motor má prý 3400RPM.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PavelBlabla



Založen: Oct 15, 2018
Příspěvky: 43

PříspěvekZaslal: po říjen 22 2018, 13:20    Předmět: Citovat

P.S Crifodo: aha, už tomu asi rozumím, ty máš dojem, že je nejlepší si koupit 250kg stroj a až pak na místě s odborníkem řešit, jak ho vlastně spustím. Lepší, než nejdřív s odborníky řešit, jak ho spustit, než ho pořídím a než to odborníka nechám zapojit. Geniální.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Silnoproudá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Strana 7 z 8

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.25 sekund