Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Vtipy, vtipné články a odkazy IV
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 56, 57, 58, 59, 60  Další
 
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
workhard



Založen: Jul 07, 2006
Příspěvky: 5103
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: so říjen 12 2019, 23:57    Předmět: Citovat

Něco k debatě v Měřících přístrojích:

SamJr: "Zdar, pomůže mě prosím někdo? Potřebuju prodlužit zahradní hadici, jak to nejlíp udělat?"
Pepazdepa: "A proč ji chceš prodlužovat?"
SamJr: "No ... protože je krátká?"
Přemek P: "Si radši rovnou kup pořádnou a nic neprodlužuj!"
SamJr: "A proč proboha? Chybí mi jen nějakých 5 metrů."
Pepazdepa: "No, ale hadice v jednom kuse je lepší!"
Růžička1: "Moje řeč!"
Laďa H: "Panebože, však jen chtěl vjedět jak prodloužit hadici!"
Pták L: "Nauč se nejdřív česki!"
SamJr: "Česky když už Laughing"
Pták L: "Takový mám nejradši, co přijdou prosit o radu a pak se serou do druhých! Sad"
KutilTim: "No jo, je to tu pořád horší. Já sem hadice prodlužoval ještě když ty jsi chodil čůrat na nočník, ty zobáku."
SamJr: "No tak mi snad můžeš říct, jak se to dělá nejlíp?"
Pták L: "Bych se na něho vykašlal na tvým místě."
Pepazdepa: "Ještě furt jsi nenapsal na co ju potřebuješ prodloužit a co s ní chceš dělat?"
SamJr: "No ... zalívat zahradu?"
Jezevec: "Ale co je to za zahradu?"
SamJr: "No ... normální zahrada, žádná plantáž."
PanHrábě: "Ale víš, že některým rostlinám moc vody škodí, že?"
Laďa H: "Ježíšikriste, vždyť chce jen prodloužit hadici! Wink "
Jezevec: "Ty se do toho neser idiote! Evil or Very Mad "
Laďa H: "Taky mě můžeš ty obrazek_cenzura! Evil or Very Mad "
SamJr: "Tak pomůže mi tady někdo?"
Slivka: "Neotravuj, mam na práci lepší věci, než se srát s nějakýma blbýma otázkama začátečníků!"
SamJr: "Tak neodpovídej, ne?"
Slivka: "Aaaa, pan je nějakej chytrej Rolling Eyes"
SamJr: "Ale vůbec ne, doprdele, potřebuju jen prodloužit hadici!"
Pepazdepa: "No když jsem před cca 10 rokma prodloužil hadici, tak se do roka zase rozpojila, tak od té doby používám jen hadici v celku."
SamJr: "Jak jsi ji prodloužil?!"
Pepazdepa: "Spojkou?"
SamJr: "Takže jednoduše koupit spojku a kus hadice?"
JZahradníček: "Poslouchej, neotravuj tady a běž do OBI, ok ? Rolling Eyes "
SamJr: "No však jo, půjdu, ale chtěl jsem se nejdřív informovat, ne?"
Rambo: "To já zásadně zalívám konvou, je to nejlepší."
Chocholoušek: "Jo, ale kdysi byly konve, co něco vydržely, ne jak dneska se ti po pár měsících poserou, už to není to co bejvalo."
SamJr: "Takže mě nikdo nepoví jak to prodlužit? Cry "
Rambo: "Kašli na to a vem konvu, aspoň budeš fit."
SamJr: "Jenže já mám v prdeli kolena, nemůžu se tahat s plnýma konvama vody. Sad "
Franta007: "Tak to seš tady chlape fakt špatně! Rolling Eyes "
Pták L: "Přesně!"
SamJr: "A to jako proč?"
Chocholoušek: "Protože tohle je zahradnický fórum a pokuď nezvládneš takovou triviální věc jako je nosit konve s vodou, zaregistruj se na fórum pro ortopedické problémy!"

_________________
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15490
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne říjen 13 2019, 7:06    Předmět: Citovat

To je jak na EB. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Yarda1



Založen: Feb 11, 2009
Příspěvky: 2555

PříspěvekZaslal: ne říjen 13 2019, 9:42    Předmět: Citovat

pepik9 napsal(a):
Když byl ten kruhák v Kolíně ještě dvouproudej, jednou jsem viděl i auto na něm couvat,..


Víceproudové kruháky, to je vůbec vymyšlenost. Třeba tady
https://goo.gl/maps/2EnPw3V7n3rhRPEr8
dřív byl dvouproudový, vjezd taky, stalo se tam, aspoň jsem o tom slyšel, že na něj do pravého pruhu vjelo osobní auto a pokračovalo dokola k Lidlu, levým pruhem tam za ním vlítnul bezmozek na silostroji a chtěl pokračivat rovně.

_________________
Ve strojovně je voda a na palubě se tančí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17514
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: ne říjen 13 2019, 16:03    Předmět: Citovat

Tohle je taky dvouproudý. mapy
V tom vnitřním jsem ještě od doby, co ho předělali z klasiky řízený semaforem, ještě nejel. Bojím obrazek_cenzuraích poláků, co v kamionech za jízdy chrápou! Ne nadarmo se tý plotišťský křižovatce říká "křižovatka smrti".

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PotPalo



Založen: May 13, 2009
Příspěvky: 4914
Bydliště: BA-Petržalka :(

PříspěvekZaslal: ne říjen 13 2019, 16:04    Předmět: Citovat

Kamionisti nadávajú na dvojprúdové kruháče. Keď sa dostanú do vnútornej časti, už je problém odbočiť naspäť na vonkajšiu, lebo ako sú natočený doľava aj s kabínou, majú celú pravú stranu v slepom uhle a nevidia či nejde niečo vedľa nich.

Tento je tiež zaujímavý: streetview
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7348

PříspěvekZaslal: po říjen 14 2019, 10:10    Předmět: Citovat

Tady stále fungují semafory, takže jako kruhák to funguje jen při výpadku:
mapy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31646
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po říjen 14 2019, 15:05    Předmět: Citovat

PotPalo napsal(a):
Kamionisti nadávajú na dvojprúdové kruháče. Keď sa dostanú do vnútornej časti, už je problém odbočiť naspäť na vonkajšiu, lebo ako sú natočený doľava aj s kabínou, majú celú pravú stranu v slepom uhle a nevidia či nejde niečo vedľa nich. ...
Kamióny nemají ve vnitřním pruhu na kruháči co pohledávat. Je to v podstatě křižovatka s nekonečným trvale pokračujícím odbočovacím pruhem proodbočení vpravo a obecně pokud taková křižovatka má víc jak 1 pruh pro odbočení doprava, vozidla nad 3,5tuny můžou používat výhradně pruh úplně napravo. Pokud kamioňák nadává na to, že v levým pruhu na kruháči nevidí dozadu, sám se usvědčuje z porušování zákona.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31646
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po říjen 14 2019, 22:22    Předmět: Citovat

odkaz.
A citace z článku:
citace:
„ ...V extrémních případech obsahuje jeden pokrm připravený z těchto hub více cesia-137, než kolik člověk přijme s jinými potravinami ze zemědělské produkce za celý rok,“ uvedla předsedkyně BfS Inge Pauliniová.

Úroveň radioaktivity v houbách sice není nijak kritická, ale podle Pauliniové by se lidé měli jejich konzumaci vyhýbat. Jelikož poločas rozpadu cesia-137 je přibližně 30 let, zbývá ještě jednou tak dlouhá doba, než se všechny radioaktivní částice zcela rozloží.
...."
Tady někdo zcela evidentně nepochopil, co to je "poločas rozpadu" - ale vyblejvat ze sebe rádoby vědecký články, to by mu šlo.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17514
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: po říjen 14 2019, 23:24    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
]Tady někdo zcela evidentně nepochopil, co to je "poločas rozpadu" - ale vyblejvat ze sebe rádoby vědecký články, to by mu šlo.


No poločas rozpadu je přeci čas, do kdy se sníží výkon počátečního zářiče napolovinu. No a pak nasupuje druhej poločas rozpadu, kdy se původní rozpadlá polovina rozpadne zase na půlku, což je čtvrtina z původního počátečního zářiče na začátku. No a pak je zase další poločas na osminu, ta zase na šestnáctinu a furt tak dál a dál ale stále to bude trochu svítit.

Jo už jsem taky slyšel "nějakou ekovědkyni" ,co tvrdila že po poločasu rozpadu se musí počkat na rozpad dý nerozpadlý poloviny a pak už je to rozpadlý a neškodný.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3358
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: út říjen 15 2019, 19:19    Předmět: Citovat

No vidíš a spletla se snad? jen to bude trochu dýl, než té první poloviny Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jimmi2



Založen: Jan 04, 2010
Příspěvky: 1178
Bydliště: Praha, Teplice

PříspěvekZaslal: út říjen 15 2019, 23:31    Předmět: Citovat

Yarda1 napsal(a):
Víceproudové kruháky, to je vůbec vymyšlenost. Třeba tady
https://goo.gl/maps/2EnPw3V7n3rhRPEr8
dřív byl dvouproudový, vjezd taky, stalo se tam, aspoň jsem o tom slyšel, že na něj do pravého pruhu vjelo osobní auto a pokračovalo dokola k Lidlu, levým pruhem tam za ním vlítnul bezmozek na silostroji a chtěl pokračivat rovně.
Myslím, že tenhle kruhák pamatuju, ještě když byl úplně novej. Tam nebyl problém ani tak v bezmozkovi řidičovi, jako spíše v bezmozcích v řetězci investor-projektant-úředník, protože v levém pruhu se dal projet rovně, aniž by člověk pohnul volantem.
Tenkrát tam ještě žádný Lidl nebyl a na kruhácích se běžně neblikalo při odbočování. Vsadím se, že to změnili až po sérii těžkých nehod.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17514
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: st říjen 16 2019, 0:06    Předmět: Citovat

V Bydžově na kruháku na náměstí pamatuju už třetí systém přednosti.
Nejdříve mělo dle vyhlášky přednost vozidlo jedoucí v kruháči a kruháč měl jen modrou značku C1. Pak se to na pár let obrátilo, značky kruhovýho objezdu vyházeli a platila tam přednost zprava, tedy přednost měl ten co vjížděl na kruháč. No a pak to vrátili zase do původního stavu, protože se prý kruháč "zacpával". Nyní má přednost auto na kruháči přednost upravená značkou P4.
To bylo plechů po každý změně. Rolling Eyes
Akorát se "ušetřilo", místo jedný značky jsou na každým vjezdu tři: dej přednost P4, modrej kruháč C1 a modrej přikázanej směr C4a. A navíc ještě 5 informačních směrových, takže dohromady je na našem kruháči 32 značek!!! To je byznys pro fy INKA, co dopravní značky v královéhradeckým kraji oprašuje.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19435
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: st říjen 16 2019, 5:00    Předmět: Citovat

Jo, to pamatuji. Jeden čas ty značky dokonce v noci někdo uklízel a ráno je zapomínal vrátit, když už tam zase byly... A ta doba, než se podařilo prosadit stejný systém používání ukazatelů směru, tedy blinkrů, na kruháčích, jako ve většině Evropy... Přesto ještě tři roky i policajti ukazovali špatně, protože nedostávají po každé změně novou brožurku. Píšu "ve většině zemí", protože například v Rakousku není dodnes povinnost ukazovat na kruháči vůbec, přesto při opouštění ukazují, aby nezdržovali ta, kdo vjíždějí. Jen povlíž hranic (asi pro ty, kdo si před vstupem do země přečetli rakouský zákon o silničním provozu) bývají u výjezdů tabulky se žádostí ÖAMTC (tedy automotoklubu), aby řidiči před opuštěním kruháku ukázali, že hodlají vyjet. Je na ní autíčko s rozsvíceným pravým blinkrem. Naproti tomu ve Francii skutečně existují oba druhy přednosti a na značení kruháků je třeba si dár obzvlášť pozor.

Ovšem co jsem letos viděl za specialitku: světelná křižovatka shora vypadající jako mimoúrovňová, také se na ní tak řadí, ale je v jedné rovině, žádný most. Pro odbočení vlevo se musí pravým pruhem...
A stejné řazení je i na dalších křižovatkách a policajti jdou po každém, koho vidí odbočovat z pruhu levého. Ty dva pruhy vlevo jsou pouze k přímé jízdě, z pravého lze odbočit jen vpravo a vlevo. Přímo jede jen ten, kdo chce zaparkovat, protože až k odbočovacímu pruhu v další křižovatce jsou tam místa k zaparkování.
Místo toho u nás chybí odbočovací pruhy i na mnoha místech, kde by slušely.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rellik



Založen: Feb 17, 2017
Příspěvky: 636
Bydliště: Staré Město (UH)

PříspěvekZaslal: st říjen 16 2019, 6:16    Předmět: Citovat

Já jsem letos v Turecku viděl kruháč, který byl řízen semafoty... Very Happy Chtěl jsem ho najít na mapách a poslat odkaz, ale nevím už kde to bylo... Někde po cestě ze Side do Manavgat a dál do Green Canyon... To mě celkem taky pobavilo... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31646
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: st říjen 16 2019, 6:40    Předmět: Citovat

Na to není potřeba jezdit k Erdoganovi. Stačí Hradec Králové a jeho "kruháč u vopice" = křižovatka na vnějším okruhu ležící mezi Malšovicema ("pod lízátkama") a hradeckou krajskou nemocnicí. Pro ty míň znalý - vyjíždí se tam z okruhu směrem k Futuru a dál na I/35 směr Holice, Vysoký Mejto atd. Křižovatka dvou víceproudovejch komunikací se zeleným ostrůvkem uprostřed, řízená semtamfórama a fungující jako dvojpruhovej kruháč ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 56, 57, 58, 59, 60  Další
Strana 57 z 60

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.22 sekund