Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Win10 1809
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
starecd



Založen: Aug 17, 2010
Příspěvky: 2730
Bydliště: kousek od Zlína

PříspěvekZaslal: so říjen 13 2018, 10:13    Předmět: Citovat

Mimochodem, pokud sis koupil nějaký audiokomponent(nový), taky jsi do toho hned lezl,protože něco nefungovalo, to myslím, že ne. Já jsem si zadal požadavek na PC podle toho, co chci na něm dělat a předpokládal jsem, že dostanu plně funkční, nastavený PC, jinak je to paskvil(který bych z komponentů poskládal asi i já, myslím, že tohle je na reklamaci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7628
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: so říjen 13 2018, 10:24    Předmět: Citovat

Ne. Audiokomponent je jednoúčelové zařízení.
Ale třeba mobil - po koupi jsem udělal tovární reset a taky jsem chtěl, aby to dělalo to či ono, tak holt bylo potřeba to přenastavit.
Promiň, ale to co popisuješ není na žádnou reklamaci. Když jim to doneseš, tak ti ty desítky uvedou do výchozího stavu a nashle, pane. Funguje PC? Funguje. To, že nevíš kde co je fakt není chyba nikoho jiného.
To je stejné, jak kdybych si místo své Tesly Color koupil nějakou chytrou TV a nadával, že se stanice neladí červeným kolíčkem ale někde v menu kterému nerozumím a nemám ani zbla snahy se do toho snažit proniknout.

_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
starecd



Založen: Aug 17, 2010
Příspěvky: 2730
Bydliště: kousek od Zlína

PříspěvekZaslal: so říjen 13 2018, 10:44    Předmět: Citovat

Jo, když jsi vzpomněl to tovární resetování, teď si uvědomuju, že mi to udělalo 2x samo, aniž bych do něčeho lezl, tak hledej chybu. Copak každý je IT a ví, co kde a jak nastavit? Sorry, to myslím, že ne a tyhle firmy toho jen zneužívají, však on si nějak poradí, případně pošleme technika za 500/hod. Podle mně to není férové jednání, ne každý je expert přes PC a ty taky rozhodně neumíš vše z jiného oboru. Pro mně je to nefunkční paskvil a GOOGL to nezachrání, abych našel, co je nenastavené, stejné, jak čistící programy, jak mám vědět, co smazat, když si to napíše označte, co chcete odstranit, jak říkám jsem pouhý uživatel a zmršeným paskvilům nerozumím.

Naposledy upravil starecd dne so říjen 13 2018, 10:48, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33995
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: so říjen 13 2018, 10:47    Předmět: Citovat

Na SW od M$ ti nikto ziadnu zaruku neda.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
starecd



Založen: Aug 17, 2010
Příspěvky: 2730
Bydliště: kousek od Zlína

PříspěvekZaslal: so říjen 13 2018, 10:50    Předmět: Citovat

Taže je lepší nemít žádný PC a být out než se rozčilovat se zmetkem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15536
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: so říjen 13 2018, 11:13    Předmět: Citovat

Nebo zasadit brambory a rozčilovat se, že jsou malé. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7628
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: so říjen 13 2018, 12:29    Předmět: Citovat

starecd napsal(a):
Taže je lepší nemít žádný PC a být out než se rozčilovat se zmetkem.

Nebo se snažit zjistit co a jak a proniknout do tajů toho zmetku. Ale chápu, že nadávání na netu stojí méně námahy.

_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15536
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: so říjen 13 2018, 12:48    Předmět: Citovat

Ne, nadavání nestojí méně námahy, protože se musí doplňovat o info k tomu, co není ok, ale je to stále menší dřina než se naučit něco nového, co člověk zrovna nutně nepotřebuje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
starecd



Založen: Aug 17, 2010
Příspěvky: 2730
Bydliště: kousek od Zlína

PříspěvekZaslal: so říjen 13 2018, 15:17    Předmět: Citovat

Hubert_79:a nechceš mi říct, jak se dá proniknout do zmetku, který ti napíše, jak máš něco nastavit a ono to nabídne kus obrazovky, kde je všechno možné, včetně možnosti propojení s androidem, jen ne to, co potřebuješ nastavit.
Mirku. tím chceš říct, že to byla ještě kulantní nabídka? První má otázka na prodejce byla, jestli si myslí, že je ovládání intuitivní a prostředí příjemné,jak se píše na netu sám řekl, že intuitivní vypadá jinak a to mu denně projde rukama x PC.
Ale mlel taky něco o tom, že to jde nastavit, aby to bylo podobnější 7.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7628
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: so říjen 13 2018, 15:26    Předmět: Citovat

Kdybych ti viděl přes rameno a věděl, co chceš nastavit, tak bych ti poradit uměl. Takhle - "nejde mi to, bazmek, bla bla bla" se nedá poradit. Opravdu ne.
_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
keemo



Založen: Sep 10, 2007
Příspěvky: 5223
Bydliště: Ostrava, Bratislava

PříspěvekZaslal: so říjen 13 2018, 15:27    Předmět: Citovat

Vsecko je to o chuti ucit se nove veci... Muj uplne prvni pc byl s W98 a 13´´ VGA monitorem.
Vedel jsem o pc uplne hovno kdyz jem to na stredni prinesl od spoluzaka domu. Pozapojoval a dlouhe probdene noci plne zkoumani zakuti systemu mohly zacit... a ze jich bylo. Kdyz jsem si poprve nechtene zmenil rozliseni na vyssi co samozrejme ten monitor nemumel... Obrazovka se zmenila na sypany caj se stiny duplikovaneho zobrazeni kurzoru, ikon a vseho... a zkus se pak trefit na ikonku pri hodinach abys to vratil zpatky kdyz mas na plose vsechno trikrat Very Happy v tu prvni noc jsem sel spat nekdy na svitani Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
starecd



Založen: Aug 17, 2010
Příspěvky: 2730
Bydliště: kousek od Zlína

PříspěvekZaslal: so říjen 13 2018, 15:57    Předmět: Citovat

keemo:ale ktomuto paskvilu se dá vygooglovat hromadu, aleopět nepotřebných věcí, jako režim letadlo, nastavení synchronizace rodina a pd. naprosto k ničemu, zamykací obrazovka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
danton3



Založen: Mar 18, 2011
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: st říjen 17 2018, 19:53    Předmět: Citovat

JJ, taky jsem býval takový cholerik jak "starecd" před cca 23 lety když jsem s PC začínal a nadával na blbouny co to vymysleli tak blbě, než jsem to chtěl já. A ejhle, uběhlo jen pár let a i W10 zvládám, přestože mám na všech PC stále W7. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12529

PříspěvekZaslal: st říjen 17 2018, 21:57    Předmět: Citovat

Tak jsem nainstaloval také 1809, čistou instalaci na prázdný oddíl, zatím bez avizovaných problémů, nemaže žádné dokumenty ani ty směrované na jinou partition, procesor kolem 2% v klidu (když tohle píšu).
ALE jinak docela chápu rozhořčení některých uživatelů nad "domyšleností" a "přívětivostí" systému, vezmu-li např. takovou základní věc, jakou je asociace programů k souborům, kterou promovaní inženýři prostě nezvládli, přestože už to kdysi skoro uměli. Very Happy
To, že je problém přidružit jiný webový prohlížeč, než Edge (pro portable verze programu), se dá svést na obchodní politiku a záměr, ale zkuste třeba asociovat nějaký prohlížeč obrázků třetích stran (např. starší ACDC) místo doporučené aplikace Fotky.
V Nastavení výchozích aplikací není možné vybrat libovolný program, jak tomu bylo už od W98, ale jen doporučené nebo z MS Store. Musí se jít na to BIZARNÍ metodou přes Vlastnosti otevíraného souboru, kde vybereme Změnit Otevřít v programu, což ale stačí jen na zařazení asociované aplikace do seznamu aplikací. Teprve následným poklepáním pravým myšítkem na soubor a volbou Otevřít v programu se konečně uskuteční kýžená změna asociace včetně změny ikony. Tento zdlouhavý postup je nutno opakovat pro každý typ (příponu) obrázků.
Popsaný problém je jen malá část "ledovce", jaký dnešní "nejmodernější" operační systém, chlouba Microsoftu, představuje. Dalším byl např. problém s odstraněním nadbytečného rozložení klávesnice a o nalezení "klikací cesty" jsem musel požádat Googla, což byla kapitulace, protože jsem se nechtěl během instalace a nastavování sytému připojovat k síti (zvyk z dřívějška).
Takže s tím intuitivním nastavením to není v některých případech až tak skvělé. Když pominu takové "patálie", jako nefunkční linky na stejnojmenné složky (>Dokumenty vs Dokumenty, >Data aplikací vs AppData atd.) známé již od Visty, tak mi třeba "pije krev" dvojí provedení "ovládacích panelů", jedno "klasické" a druhé v podobě "Nastavení" (ozubené kolo), jejichž možnosti se navzájem prolínají, ale myslím, že nejsou navzájem zcela zaměnitelné.
Nejhorší je, že to není neschopností vývojářů, ale jejich nezájmem o uživatele, dominancí na trhu resp. jejich komerčními zájmy.
Tož tak jsem si postěžoval... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12529

PříspěvekZaslal: po říjen 22 2018, 7:32    Předmět: Citovat

Předevčírem jsem zjistil při pokusu o nahrávání audia v Audacity, že to nejde. Jednou z "inovací" 1809 je, že z bezpečnostních důvodů je defaultně zakázaný mikrofon. No tak ať, říkám si, mikrofon přece nepotřebuji, nahrávat chci ze směšovače Realtek. Světe div se - není to jedno. Po povolení mikrofonu v Nastavení funguje i nahrávání z mixeru.
Kdepak soudruzi z NDR, kam se na ně hrabou...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 4 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.23 sekund