Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Vysílač časového signálu DCF77 z Frankfurtu- nechytám.
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bezdrátová technika a technologie, VF technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7937
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: pá listopad 09 2018, 13:44    Předmět: Citovat

To jo jenomže tam budou hodiny zpožděný, než tam to DCF doletí.
_________________
..to bude jen ňákej odpůrek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Stribrnak



Založen: Aug 06, 2005
Příspěvky: 426
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá listopad 09 2018, 14:11    Předmět: Citovat

rnbw napsal(a):
Dosah by mal byt az niekde do Moskvy:
https://en.wikipedia.org/wiki/DCF77#Reception_area


Jak už jsem někde psal mám hodiny pro prijem MSF a synchro ani náhodou Sad
Tak si dejte pozor at kupujete DCF !!
https://en.wikipedia.org/wiki/Time_from_NPL_(MSF)

Stribrnak
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33896
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá listopad 09 2018, 14:12    Předmět: Citovat

Ak si na hodinach nenastavia spravne offset, tak aj o 2 hodiny Very Happy

Tie MSF hodiny sa, dufam, u nas nepredavaju.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: pá leden 18 2019, 15:43    Předmět: Citovat

Nechci zakladat nove vlakno, tak hodim sem zkusenost s prijmem DCF77.
U meteostanice uz mne zrala vymena baterii ve venkovnim cidle, tak jsem natahl drat z meteostanice a napajel cidlo z ni. Ve venkovnim cidle je i prijimac DCF77 ktery po tomto zasahu prestal chytat signal. Ono ani predtim to nebylo moc slavne, ale vetsinou se hodinam pres noc povedlo zasynchronizovat. Ale po uprave vubec. Feritka krasne nasmerovana jak kozopich do Mekky, ale nechytlo se to ani za tyden. VF je pro mne spanelska vesnice, tak jsem spis ze zoufalstvi zkusil pripojit GND meteostanice na kolik do zasuvky. A nasledujici rano byly hodiny zasynchronizovane. Kdyz mi drat ke koliku upadl (mel jsem ho provizorne pres krokosvorku), situace se po vypadku proudu opakovala, takze nahoda to nebude.
Pokud vam to nepojede, muzete zkusit tohle, pripadne tu muze nekdo s vetsimi znalostmi objasnit proc. Muj zajem o vf skoncil s konstrukci krystalky Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9764
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: pá leden 18 2019, 16:42    Předmět: Citovat

Ale prodávají, ale většinou mají možnost volby více vysílačů, než DCF77.
"Braun BNC10BK" - má vzadu přepínač pro víc vysílačů. Pro příjem DCF77 musí být přepnutý na "DE".

"Oregon BARM839" Má vespod přepínač UK-DE. Musí být přepnutý na DE.
Ani jeden z těchto výrobků nikdy nebyl tady bez signálu.
Asi používají dost kvalitní rádiové moduly.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: pá leden 18 2019, 17:46    Předmět: Citovat

To zalezi na mistnich podminkach. U nas se prijimace deli na ty co se chytnou pres noc a na ty co se nechytnou vubec Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12058
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: ne listopad 14 2021, 14:01    Předmět: Citovat

jak vám funguje příjem DCF77 ?
ještě na jaře při přechodu na letní čas mi fungoval budík normálně,
ale teď na podzim při přechodu na zimní čas už synchronizace neproběhla . . .
zkoušel jsem různá místa po bytě, ale vhodné umístění, aby proběhla synchronizace, jsem nenalezl.
neznáte někdo aktuální informace o fungování DCF77 ?
dnes jsem zkusil budík připojit i k venkovní smyčkové anténě, ale zatím synchronizace taky neproběhla.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PotPalo



Založen: May 13, 2009
Příspěvky: 4958
Bydliště: BA-Petržalka :(

PříspěvekZaslal: ne listopad 14 2021, 14:12    Předmět: Citovat

U mňa dobé, teda podľa typu prístroja. Nástenné hodiny na jednu AA batériu zavesené vnútri v strede paneláku chytia signál vždy, aj teraz sa samé v noci nastavili pri zmene času. Druhé hodiny, tiež na jednu AA batériu ale digitálne z Lídlu, tie sa samé nenastavia snáď nikde, pritom predtým sa vedeli. Musím vybrať batériu, dať späť aby zabudli čas, a nechať ich v kuchyni na stole. Jedine tam sa nastavia do desiatich minút. Ale samé od seba im to nejde. A pomaly meškajú, asi 2 minúty za týždeň. Teória: možno toto je príčina. Oni chytajú signál už podľa ich nastaveného času v určitom okamžiku, a pokiaľ im nastavený čas nejde správne, ten okamžik keď prijímajú signál je už moc mimo rámec keď vysielač vysiela, tak nič nechytia. Určite nechytajú signál v kuse, to by batéria dlho nevydržala. V kuse chytajú iba pokiaľ žiadny čas nemajú nastavený, a teda nevedia kde je rámec kedy sa vysiela.
_________________
Silou vybrať peniaze od ľudí a následne za ne spraviť niečo proti ľuďom, s čím nesúhlasia, to je civilizácia?! Tento systém je chorý a vedie do záhuby.
Ideológie developerov niesu kompatibilné so šťastným životom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: ne listopad 14 2021, 14:39    Předmět: Citovat

Nemeril jsem to, ale tipuju ze to bude rusenim. U nas to poradne nefunguje uz roky. V posledni dobe jsem vyhazel i bezdratove meteostanice, natahl drat a hodiny beru z GPS
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12058
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: ne listopad 14 2021, 14:45    Předmět: Citovat

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7894
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: ne listopad 14 2021, 14:47    Předmět: Citovat

Bydlím někde na jižní Moravě v 7 patře paneláku. DCF budíky mi fungují normálně. Náramkové hodinky Casio GW-M5610-1ER občas nechytnou DCF signál, když je po cestě moc mraků.
_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19519
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: ne listopad 14 2021, 14:58    Předmět: Citovat

Včera jsem hledal na jedné stavbě původní kabely. Že k tomu používám přenosný tranzistorák, na kterém naladím nějaké rušení vyzařované rozvodnou sítí, o tom jsem se tu už šířil.
Na rozsahu DV jsem našel silné rušení kolem 155 kHz, hledalo se podle něj samo. Jestli to ale byla druhá harmonická skutečného rušení, tak sbohem synchronizace podle DCF77.
Nezbude, než ubastlit přijímač na tento kmitočet a podívat se na výstupní signál osciloskopem (ačkoli na posouzení odstupu by stačilo zkušenějšímu i sluchátko).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1520
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: ne listopad 14 2021, 15:17    Předmět: Citovat

U mne při přechodu na zimní čas proběhl příjem signálu DFC opačně než u "ok1hga". Od 11/2018, když jsem založil toto vlákno, jsem v bytě nechytil signál ani náhodou. Občas jsem přesný čas musel dostavit ručně. Dříve do 11/2018 příjem fungoval normálně.
Když jsem doma přestavoval hodiny na letní čas, tak meteostanice byla již nastavena a zobrazuje se ikona příjmu DFC. Nevím, zda ta ikona nesvítila již nějakou dobu dříve, nemuselo to naskočit s přechodem na letní čas. Několikrát jsem čas resetoval, a po chvíli vždy spolehlivě naskočil přes DFC.

Takže nějaká rušička musela naskočit koncem roku 2018 a vypla se v 11/2021. Netuším odkud to rušilo. Nedaleko je letiště Mošnov. Také se z paneláku taď na podzim nekolik rodin odstěhovalo, které mohly mít tu rušičku nechtě na nějakém spotřebiči. Co to dělalo nezjistím, ale jsem rád, že mám zase doma "normál přesného času". V PC i mobilu je čas méně přesný než z DFC.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hape



Založen: Feb 08, 2010
Příspěvky: 462
Bydliště: Dolní Cerekev, Česko (Czechia)

PříspěvekZaslal: ne listopad 14 2021, 15:32    Předmět: Citovat

Bydlím na Jihlavsku v dvoupodlažním RD.
V přízemí máme staré nástěnné hodiny Kienzle řízené DCF, v patře potom nástěnné hodiny Prim do kterých jsem místo mechanického nefunkčního strojku dobastlil strojek řízený DCF a pak tam mám ještě radiobudík u postele a na noc odkládané náramkové hodinky Casio, oboje též řízené DCF. U žádné z těch časomír jsem nezaznamenal v poslední době problém se synchronizací, ani při nedávném přechodu na ZČ. Akorát ty Kienzle v přízemí se po výměně baterky déle synchronizují, což připisuji tomu, že v přízemí a ještě uprostřed domu je horší signál.
Jo a u žádných hodin jsem při instalaci nehleděl na to, jak jsou orientované, prostě jsem je dal tak jak jsem potřeboval.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12058
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: ne listopad 14 2021, 16:14    Předmět: Citovat

tak nakonec se synchronizace podařila.
musel jsem udělat reset vytáhnutím baterie a zanést budík na balkon . . .
a trvalo to asi 20 minut.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bezdrátová technika a technologie, VF technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund